Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 677

DVB-T приемник / FAQ - на първа страница, избор, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #31

    Отговор: отговор: евтин dvb-t приемник?

    Интересно ми е дали някой е пробвал да запише филм - например от БНТ или bTV от DVB-T приемник на флашка? Четох, че при по-малка резолюция (576) са необходими 13MB, а при HD - 60 MB за минута запис. По думите на консултант в един магазин всичко зависело от ефирния сигнал, който постъпва в DVB-T приемника и не можело да се определи предварително. Все пак, би трябвало да се знае с какъв минимален обем на флашката - 2,4.8.10 или 16 GB може да се запише един филм! Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #32

    Отговор: отговор: евтин dvb-t приемник?

    Само да споделя, че вече официално разбрах (след тестове в Техномаркет), че нито едно от двете устройства на НЕО (NEO DVBT-1000 и NEO DVBT-2000 HD) не може да предава сигнал през антенния вход на телевизора (явно въпросния изход е само за украса). Т.е. ако нямате скарт или друг вход на ТВ-то, не ви вършат работа. Върнах си декодера в Техномаркета и ми дадоха ваучер за сумата (пари не връщат).

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #33

    Отговор: Евтин DVB-T приемник?

    Не е за украса, а е изход за връзка с вход на друг такъв приемник за цифрова телевизия, а не за връзка с телевизор.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #34

    Отговор: Евтин DVB-T приемник?

    Виж пост #27 .

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #35

    Отговор: Евтин DVB-T приемник?

    Strong би ти свършил работа.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    1
    #36

    Отговор: отговор: евтин dvb-t приемник?

    Цитат Първоначално публикувано от ganimed Виж публикацията
    Имам кинескопен телевизор (някакво си NEO). В този случай има ли разлика дали ще поставя Set-Top-Box който подържа HD канали или само SD? Тъй като естествено стария телевизор няма как да възпроизвежда HD, но има ли Set-Top-Box устройства които конвертират HD към SD?
    Купих си декодер NEO DVBT-1000 за 35лв. и в Пловдив приемам 7 канала с кристално SD качество и един канал с HD качество, който обаче декодера не възпроизвежда, появява се съобщение „канал с висока резолюция“.
    Ако бях си купил NEO DVBT-2000 HD (който е HD) дали можеше да гледам HD канала в SD качество на кинескопния
    телевизор - това е основния ми въпрос?
    Ако след време всички канали преминат на висока резолюция излиза, че и тези декодери ще са непотребни? или трябва да са с HD с възможност за конвертиране на видео сигнала като за старите телевизори? Има ли такива декодери???
    Здравейте! Преди няколко дни закупих Neo DVB-t 1000 и го свързах с камбанките(червена, бяла и жълта) към Crown TFT LCD. Със стайна антена хванах 9 канала като БНТ HD не се появява, а само го засичам. Другите канали са много чисти, но след около час работа изведнъж изкарва No Signal и ме връща към Menu Инсталация. Активирал съм LCN (logic channel number) и захранване на антена (антената обаче е без усилвател и захранване-най-обикновена). Интересува ме защо губи каналите след определено време и дали е от слабата антена(преди това работи без проблем)? Другото, което ме интересува е дали на този ТВ ще изкарва HD каналите, като станат повече или само на ТВ с кинескоп и защо е така? Странно ще е да продават тези устройства, след като след година-две може да са неизползваеми за определени телевизори. Ако е така, да опитам да го сменям с NEO DVB-t 2000 HD. Ще бъда благодарен, ако някой може да отговори.:rolleyes:

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #37

    Отговор: Евтин DVB-T приемник?

    След като нямаш антенен усилвател, защо си активирал захранването. Деактивирай го. Най-вероятно претоварваш това захранване през антената.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #38

    Отговор: Евтин DVB-T приемник?

    Имаме ли отделна тема за избор на DVB-T/T2 приемници във форума?
    Нуждая се от някакво сравнение на възможностите на предлаганите в BG STB. Примерно колко бързо сменят каналите, поддържани субтитри и формати на видео, съотношения на екрана, системна памет, AV изходи и т.н. Общо взето нещо подобно на вече направените теми за избор на различна техника.
    Бях се спрял на Strong 8113, като дори успях да го пробвам при различни условия (без видео от флашка). За съжаление се оказа, че няма отделен изход за аудио, какъвто ми е нужен. В други форуми има сравнения м/у Neo и 1-2 приемника, но не са пълни.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #39

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Аз обзаведох майка ми с NEO DVBT-2200 HD+, но нямам задълбочени наблюдения.

    Предимствата му - евтин е, 50лв, хваща HD каналите, сканира коректно и намира всичко, има антена в комплекта, дистанционното хваща прилично и има подредба на каналите.
    Има множество настройки на екрана като комбинации от 4:3 / 16:9 екран / излъчване, всички необходими изходи - антенен, скарт, HDMI. Има и възможности да работи като плеър, но не съм ги тествал. По спомен имаше и отделен аудиоизход, но не съм 100% сигурен, а в момента не ми е под ръка да проверя.

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #40

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Аз също купих един Strong 8113 преди време с цел да видя как се развива цифровизацията в моя район.Всичко работи коректно ,но като плеър също нямам време да го тествам.По настоящем е монтиран на един от телевизорите на родителите ми.Заложих на Стронг защото разликата с Нео беше 5лв.Не съм тествал дали ще пуска аудио през скарт докато подава видео през HDMI ,но ако колегата Gena-bs се интересува и го устройва мога да проверя.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #41

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Благодаря!
    granity,
    Ако не те затруднява и имаш възможност направи тази проверка, моля!
    Въпреки, че искам приемника да има както Scart, така и отделен аудио изход. За предпочитане с RCA (chinch). Имам преходници, мога да си направя кабели, но вече не ми се занимава с глупости... Общо взето искам All inclusive.
    Когато тествах 8113 нямах база за сравнение, а и никакъв друг приемник. А и целта ми беше само да проверя покритието в няколко местоположения в Бургас и околностите.
    От два дни чета и не мога да преценя по техническите данни кой приемник си заслужава парите. Не, че 10 - 20лв. разлика са проблем, но мразя да се чувствам прекаран.
    На някои са написани честоти на процесори (333, 400, чак 550Mhz), на всички почти - flash и ram и т.н. За съжаление на различните сайтове за един и същ модел данните са или различни, или си протичоречат. Да не споменавам, че инфо за опциите на менюто почти няма.
    Последно гледах това SKY SAT - за 60лв., но според спецификацията не извежда RGB през SCART, което не ме устройва. Но пък уж е с най-бързия процесор и има Component video.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #42

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Ще имам възможност за тест едва уикенда.Надявам се не е късно.Отдавна не гледам параметрите на знайните и незнайни марки декодери дето се появиха напоследък.Заложих на Стронг като марка понеже току виж са пуснали и ъпдеит на софта.Надявам се на подръжка .Като гледам как кабелния ми декодер марка TG за година и 8 месеца няма никакъв ъпдеит.То остави това, но и в интернет няма никаква информация за модела или фирмата.Но пък е по добре от предшественика си ADB 2840C.Така,че не се знае откъде ще излезе заека.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #43

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Въобще не ми е спешно!
    И аз поради посочените причини към Strong се насочих първо.
    На повечето STB пише някои от нещата, че са опция. Примерно 1080p резолюция - а иди, че разбери 1080i или p е максималната резолюция на конкретния екземпляр. За поддържаните AV стандарти да не споменавам.
    А произходът е ясен, че е China. За други пишат, че са холандски, а всъщност са турска сглобка. Мен това не ми пречи, но е гадно да те лъжат толкова нагло! Както Telefunken и Grundig, че са все още немски марки.
    В крайна сметка остават Strong 8113 или 8115 (ако го намеря у нас) и Numeriqs, заради чувствителния от -82db тунер и на трите. Явно пак ще трябва да се пробва всичко на място в ТП. Само дано да ми остане време...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #44

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Аз обзаведох майка ми с NEO DVBT-2200 HD+, но нямам задълбочени наблюдения.

    Предимствата му - евтин е, 50лв, хваща HD каналите, сканира коректно и намира всичко, има антена в комплекта, дистанционното хваща прилично и има подредба на каналите.
    Има множество настройки на екрана като комбинации от 4:3 / 16:9 екран / излъчване, всички необходими изходи - антенен, скарт, HDMI. Има и възможности да работи като плеър, но не съм ги тествал. По спомен имаше и отделен аудиоизход, но не съм 100% сигурен, а в момента не ми е под ръка да проверя.
    Две въпросчета?
    Има ли BG меню и колко бързо сменя каналите?

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #45

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Българско меню има.
    Бързината на смяна на каналите - ще се постарая през уикенда, когато съм наблизо до приемничето да се сетя да тествам и да напиша впечатления.
    Просто го купих, пуснах автоматично сканиране да си намери каналите, прещраках ги веднъж да видя, че всичко е ОК, настроих картината и го зарязах при майка ми, нямам спомен как сменяше канали...
    Имам чувството, че сменяше по-бързо от вградените ми във Филипса сателитен и DVB-T тунер, но трябва да проверя за да съм сигурен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5211
    Последно: Вчера, 08:32
  2. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 12:10
  3. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  4. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе