Страница 4 от 46 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 677
Like Tree71Одобрявам

DVB-T приемник / FAQ - на първа страница, избор, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #46

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Няма начин да не ги сменя бързо - свободни са , когато са кодирани сигурно ще се позамисли
    И на телевизора от кабеларката свободните канали ги прехвърля бързо пък кодираните по бавно .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #47

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Само за инфо - на сайта на Strong има fw update v3.1 за SRT 8113 от днес!
    Има ли колега с Numeriqs да сподели впечатленията си?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #48

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Само за инфо - на сайта на Strong има fw update v3.1 за SRT 8113 от днес!
    Има ли колега с Numeriqs да сподели впечатленията си?
    Аз имам Numeriqs. Сега гледам, че малко е поскъпнал, аз го купих "на промоция с безплатна доставка" за 49 лв.
    Приемника е приличен, държах да има дисплей. USB входа е отзад (за някои неудобно, за други - не). Чете бг субтитри (малко са дребни) и повечето А/В формати. Не поддържа DTS. Има изход за захранване на активна антена (няма включена в комплекта). Ползвам стайна антена с усилвател (купих я отделно), но предполагам че и обикновена "пръчка" върши работа.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #49

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    За NEO DVBT-1100A мога да кажа, че сменя каналите добре. Има българско меню, редактиране (местене, прескачане и преименуване имената на каналите, но няма кирилица) Има и фунцията за запис на предавания в определен час и програма на външен USB нодител.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #50

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Колебая се в избора си между STRONG SRT 8113, SRT 8106 и SRT 8102 от гледна точка на техническите параметри, възможностите и потребителския комфорт. Какво бихте ме посъветвали?

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #51

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Тествах Стронг 8113 както бях обещал и може да се извади аудио през скарта.Сигнала върви едновременно и през двата изхода.Забелязах обаче ,че EPG нямам в момента ,а преди няколко месеца като го купувах имаше.Проблемът явно не е в моят телевизор Колегата от горния пост ,които се колебае между трите модела при 8113 има избор за размера на субтитрите .Ако това е от значение за него.Относно потребителския комфорт тествах 8113 и 8106 при покупка и се спрях на 8113.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #52

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Българско меню има.
    Бързината на смяна на каналите - ще се постарая през уикенда, когато съм наблизо до приемничето да се сетя да тествам и да напиша впечатления.
    Просто го купих, пуснах автоматично сканиране да си намери каналите, прещраках ги веднъж да видя, че всичко е ОК, настроих картината и го зарязах при майка ми, нямам спомен как сменяше канали...
    Имам чувството, че сменяше по-бързо от вградените ми във Филипса сателитен и DVB-T тунер, но трябва да проверя за да съм сигурен.
    Мерси много.
    И това ми е достатъчно като инфо да си го купя.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #53

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    Колегата от горния пост ,които се колебае между трите модела при 8113 има избор за размера на субтитрите .Ако това е от значение за него.Относно потребителския комфорт тествах 8113 и 8106 при покупка и се спрях на 8113.
    Благодаря на granity за мнението относно моя въпрос (пост 50). И допълнително- има ли полза от антената със 8113 при приемане в партерна сграда в центъра на София?

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #54

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Аз хващам сигнал от предавател на 100км от мен без пряка видимост с тази антена.Мислех си да купувам външна с усилвател преди да опитам с тази,но ми се стори излишно да влагам още пари.Телевизора на който е закачен стронг-а се ползва на една беседка на двора и го мъкна по къмпинги.Ако ми беше основен може би щях да взема и по скъпа антена.В случая се оказа,че нямам нужда.Ако се спреш на друг модел пък такава антена може да си купиш за 5-6лв.

  12. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #55

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Привет колеги !!!!! Имам следния въпрос за този декодер : DVB-T2 - ЦифроНИМ ООД. Това нещо може ли да стриймва по домашната мрежа или не ? Все още събирам мненя за това на какъв декодер да се спра,тъй като имам мултимедиен сървър и искам да си спестя наличието на още една "кутийка" върху шкафчето... Ако този декодер поддържа тези екстри - добре значи е моя....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #56

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    granity,
    Благодаря за теста на аудиото!

    Проерявал ли си от флашка дали чете БГ субтитрите, свалени от нета? Без да са прекодирани специално.
    В един друг форум се твърди, че не ги чете, ако не са в UTF8 формат. Освен това не поддържал WMV, което за мен не е от значение.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #57

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Честно казано не съм ползвал плеъра до сега.Видях ,че има ъпдеит на саита на Стронг и го дръпнах на флашка.Ъпдейтнах и на същата флашка имаше филм-Natale in Sudafrica от замунда,който тръгна без проблем със субс.Възможно е в другия форум да не са обърнали внимание на ъпдеита ,но явно след него няма нужда от допълнителна намеса.За WMV нямам идея случайно пробвах и гореспоменатия филм понеже бе на флашката.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #58

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Благодаря отново!
    Ще пробвам на място, но след сряда. Чакам да разбера нашите "умници" каква ще я свършат с отлагането на спирането на аналоговата телевизия.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #59

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    И на мен ми е любопитно. В други страни доста време се влачи симулкаста, не знам нашите защо толкова бързат. Предполагам ще спрат за малко аналога, колкото да шашнат бабичките и да им покажат, че нещата са сериозни и наистина трябва да си накупят кутийки. Пък как ще успеят да си вържат кутийките е отделен въпрос. Щото не е като в рекламата, само с два кабела. В преходния период, когато има прекъсвания ту на аналога ту на цифрака, телевизора трябва да приема и двете. За целта антената се вкарва в антенния вход на приемника, а от антенния повторител, който има всеки един приемник, трябва да се вземе RF сигнал за аналоговия тунер на ТВ-то. После със SCART или друг кабел, по ниска честота да се вкара в ТВ-то изходния сигнал от приемника. Казвам SCART а не HDMI, щото говоря за пенсионерите все пак. Пък тези които имат само антенен RF вход на приемниците си, ще им се наложи да превключват кабели в преходния период. И като прибавим кабела за захранване, броя им става 4, двойно повече от споменатите в рекламата. Отделно, бъдещето не е особено ясно, понеже, поне моя опит е, че сигнала на аналоговите изходи на моя 8113 е с по-лоша рязкост от аналоговия който се лови по стария стандарт. Ако и при другите приемници е така, то излиза че с тия "кутийки" само за замазва положението, да се каже, че и със стар телевизор може да се гледа цифрова телевизия, но определено рекламата е подвеждаща. Нито кабелите ще може да си свърже сам един пенсионер, нито ще постигне по-ясна картина с цифровия приемник. Е, разбира се, ако до сега е гледал с добра антена и с хубав и чист аналогов сигнал. Иначе Стронг 8113 след ъпдейта от 17-ти чете без проблем Windows 1251 субтитри. Лично изпитано. Преди това се налагаше преконвертиране в UTF-8, но до колкото съм чувал, Unicode стана нещо като стандарт и си е рядкост някое устройство да умее да чете старите кодировки. Аз друг приемник който да чете CP1251 не знам, даже на някои в ТТ данните изрично си пише, че четат само Unicode. Иначе да, май само това Стронгче има опция за промяна размера на субтитрите, но е малко дървена. Мен биха ми били удобни такива с размер между "нормален" и "голям", но няма такъв. Отделно, избрания шрифт не ми допада особено.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #60

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от denyo Виж публикацията
    Пък тези които имат само антенен RF вход на приемниците си, ще им се наложи да превключват кабели в преходния период.
    Колега, ей това не разбрах защо? Нима твоят Стронг ти режи аналоговия сигнал на високочестотният си изход? Ако е така, просто го захвърли този боклук. За останалите нормалните устройства на този изход трябва да продължава да излиза аналоговия сигнал плюс още един аналогов канал на който се предава приемания в момента цифров. Точно същото, както беше едно време с първите видео плеъри и българските и руски телевизори - на последното копче 8.
    Цитат Първоначално публикувано от denyo Виж публикацията
    но до колкото съм чувал, Unicode стана нещо като стандарт и си е рядкост някое устройство да умее да чете старите кодировки. Аз друг приемник който да чете CP1251 не знам,
    Това не е нещо като стандарт, а отдавна си е световен стандарт и всички устройства и операционни системи работят с него. Друг е въпроса, че най-ползваната ОС Windows по подразбиране продължава да работи с вече остарелия американски стандарт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 46 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  3. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  4. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе