Страница 3 от 33 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 482

Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #31

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    Моля, пишете на кирилица, а не на шльокавица!* Така е прието в този форум! Администратори, модератори нещо се разсейват :tequilla: :sex: , та аз, обикновен потребител се намесвам за това, щото темата ме интересува...а ако пишете на кирилица, повече хора ще ви* обърнат внимание тук!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    50
    #32

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    Мойте ИЗВИНЕНИЯ към BORE че не му отговорих, но 10 дни не съм влизал в нета защото бях извън града.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #33

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    Цитат Първоначално публикувано от CALL-151
    някои ползвал ли е програмите "MTK Firmware Remaker" и* "MTKFontCreator" за да модифицира шрифта на субтитрите?
    по точно ако сменя размера на шрифта, размера на отделните букви (ширина) какво ще стане? сте продължи ли да рбаоти нормално?
    Имам желание да си нарисувам шрифта сам. този който е в момента мисла це не е подходящ!
    Засега несмея да пробвам преди да съм сигурен це енщо нема да се забози и да не мога да вазстанва нормален фирмуер.
    Моля ако някои е правил такива корекции нека сподели...
    Да, ползвал съм MTKRemaker до толкова, че да си сменя цвета на субтитрите. Отваряш файла с фърмуера, отваряш папката Data Part/OSD/OSD Visuals/Fonts/Font 4 [04-05] и от меню Patch избираш subtitle, след което се отваря прозорец в който можеш да промениш цвета на канта, шрифта и фона на субтитрите. Като имай предвид, че Font 4 е за DIVX, Font 1 за DVD.След като си готов, запазваш новият фърмуер Save CD и го изпичаш както е написано на сайта на ЕЛИТ. Пробвах веднъж да променям шрифта, но нищо не се получи,субтитрите почнаха да излизат извън екрана, трябва сигурно да се пипа и на други места в фърмуера, а за това не съм подготвен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #34

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    мерси...
    все некога са се нажиа да пробвам...

    а източил ли е некои досега оригиналниа фирмуер? це ако несто се омайе да мога да го върна него!
    всъсност откаде се поиажи фирмуера които се намира на DVD400 на ABV.BG ?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #35

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    CALL-151 един въпрос.
    Ти ходил ли си някога на училище и учил ли си някога български език? Трябва сериозно да помислиш по този въпрос - българския език!
    Поздрави и успех с БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК! :Super:

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #36

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    napraviha mi zabelejka ce sam bil pisal na latinica! v tozi forum bilo prieto da se pise na kirilica!
    mnogo mi e trudno da pisa na kirilica! zabravil sam vece! SRAM ME E ZAKOETO!
    ot druga strana misla ce tova ne e cak tolkova vajno! neka da govorim po sastestvo!
    a ne da se zaiajdame za stanicni malovajni vaprosi!
    ako mojes da kajes nesto po temata ste se radvam mnogo da go cuia!

    inace v pravilata na foruma pise:

    чл. 5. Използването на кирилица е желателно!!! Все пак сме в България. Но писането на англоезични термини е желателно да е на латиница. За тези, които нямат инсталирана поддръжка за кирилица форумът притежава системата KREDOR. За да я използвате, натиснете малкия бутон (EN, BP, BG съответно за английски, фонетична кирилица и БДС), разположен в горния десен ъгъл над полето за писане.

    чл. 17. Празни и несъдържателни мнения ще се трият с цел да не се разводнява коментираната тема. За такива мнения се считат мнения, съдържащи само текста "Търси във форума", "Търси в Google", "Пиши на кирилица" и т.н. без друга информация по темата.


    t.e. pisaneto na kirilica e samo JELATELNO!

    taka ce ti s tvoite zabelejki i az s otgovra na teh popadame po vtoroto pravilo!
    nadiavam se i dvete da badat iztriti i povece da ne se povtariat!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #37

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    Мдааа, кирилица или vs latina.
    На който както му харесва, ас зъм за кирилицата, ако имате проблеми имам и глаголица, все пак тя е баш първата българска азбука.

    Да се прехвърлим на темата.
    От 4 часа съм собственик на това двд. Отидох в нашия магазин и пробвах PV 374 ЕХ. Ужассссс, трагедия пълна, изкривен екран, не тръгнаха оригинални двд-та. Извадиха това PV400USB и от първия диск ми хвана очите. Каквото му сложихме, всичко тръгна. За инфо - не съм пробвал с DivX или XVid, щото нямам такива дискове.
    Сега като се зачетох ме заинтересува въпроса - мога ли да включа РС-то в ДВД-то и да гледам от там филмите.
    Иначе картината и всичко друго е ОК, с изключение липсата на DTS. Направи ми впечатление че в книжката го има написано, но отгоре са залепили бяла лепенка, на менюто на ДВД-то също излиза надпис, че поддържа DTS.
    До сега ползвах 371, уникална машина, нямаше диск да не подкара, даже някакви странни формати. Включително и некачествени ДВД подложки, или много надраскани.
    Но пък новото ДВД извади някакво меню от един диск, което меню липсваше при 371. Та се надявам, че ще излезе по-добро. Също ми казаха че оптиката е Сони.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #38

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    няма шанс да го вържеш към ПК(персонален компютър).
    просто и компътъра и плеъра са ЮЕсБи хост.
    има някакави кабели които са предназначени за връзка между 2 компътъра но незнам като какво устройство се престават!
    ако се представят като MassStorage би трябвало да стане, но ме съмнява да е така.

  11. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #39

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    Щом няма DTS, не ми го хвалете.
    По-добре да си "тунинговам" 399-ката с фърмуер/хардуер, подобен на този от тук.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #40

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    имали фирмуер които да си запомня настройката за сила на звука след изключване?

  13. TODD_BG
    Guest
    #41

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    Току що пробвах с външен HDD 2,5" 80GB като първия дял e 10GB примари партитишан FAT32 и нямаше никакъв проблем с познаването му а втория дял е 70GB NTFS ехтендет и него вопще не го позна. Хубавото на това 2,5" чекмедже е че взима захранване директно от USB-то и не се налагат допалнителни кабели за захранване. Все още не сам пробвал дали ще насича картината както при по горните юзъри но и това ще пробвам утре.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #42

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    ПРОБЛЕМ, ГАДЕН при това!!!!!!!!!!!!
    Сложих една озвучителна системка 5.1, също Елит, и като се почна едно пищене, мяукане, писукане, виене он предните колони, не е за приказване. Всъщност се чува механиката на ДВД-то. По някакъв начин това влиза в колоните и става трагедия.
    Прави го на 5.1 изхода само на предните, на задните, центъра и буфера не. Прави го и на другия - общ ляв/десен изход.

    При вас има ли я тая гадост, на мен ми мяза на кофти екраниране или нещо подобно.
    Ама че работа - да чуваш в колоните как се върти мотора и се движи лазера!!!!!!!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #43

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    ne, pri men si zvuci perfektno ot STEREO izhodite! drugite ne sam gi probval!
    men m edrazni samo ce ne si pomni silata na zvuka sled izklucvane!
    zastoto az si ostaviam kokonite vkluceni i reguliram ot disnancionnoto na plaier-a.
    samoce taka kakto ne si pomni predisnoto polojenie, vinagi tragva na nai silno!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    69
    #44

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    Здравей dedo pop,
    за да не се чува паразитния шум трябва да изключите KARAOKE-то от меню - "AUDIO" ==> "KARAOKE".

    Поздрави!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #45

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    НЕВЕРОЯТНО!!!

    попитах в групата, как да си направа така це силата на звука да се пази при изключване!
    и ето какво ми отговориха:

    http://groups.yahoo.com/group/mt13x9/message/6940

    ако се реша да си отвора плеъра ще взема да пробвам някой път!

    вапроса е защо по такъв начин трябва да се решават елементарни дреболии като това да си помни силата на звука!
    тия умници от МЕДИАТЕК неможаха ли да го направат!...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 33 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 23
    Последно: 03-08-09, 22:17
  2. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  3. сравняване на двата най добри DIVX playera{Elite PV-400USB ели DV-1000HD-new}
    От bigbanny във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-07, 23:12
  4. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56
  5. Мнение за новия модел DVD Elite PV-400USB
    От naskonr във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе