Страница 6 от 33 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 482

Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #76

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от joe2376
    като говорим за прекодиране, някой може ли да препоръча проста и надеждна програма за това. благодаря!
    Smart Video Converter

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #77

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Притежавам ЕLITE 388 реших да го ъпдейтвам с тазгодишния.
    След като извърших процедурата ,плеяра остана да свети и нищо повече.
    Обадих се в сервиза и от там ми казаха казаха че този ъпдейт от интернет не трябва да се прави и че съм изтрил флаша ,което означавало да го зхвърля и да си купя друг, освен това имало много такива като мен.
    Мога ли по някаъв начин да го оправя?
    Когато го отворих видях че има вход с 4 крачета за RS-232 единия е земя GND другия е Тх предавател третия е Rx приемник но четвъртия е за някаква програма която нищо не ми говори
    Ако някой знае как да го рефлешна моля да ми сподели.
    Не зная дали може с компютър или трябва специализиран програматор?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #78

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Притежавам ЕLITE 388 реших да го ъпдейтвам с тазгодишния.
    След като извърших процедурата ,плеяра остана да свети* и нищо повече.
    Ако някой знае как да го рефлешна моля да ми сподели.
    Не зная дали може с компютър или трябва специализиран програматор?
    http://mtz.softpedia.com/index.php?o...id=20&Itemid=2

    This guide is for the people which have bad luck when trying to update their DivX player based on MTK 1389 Chipset. When you wrong flashed, the player is looking out (dead), the VFD display can show strange characters and don't respond to any commands.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #79

    Re: Elite PV-400USB ?- Мнения

    Имам три въпроса.
    1. Някой връзвал ли е монитор към 400USB? Как точно става това за да няма риск да изгори нещо?

    2. Някой подкарал ли е MP4 файл на 400USB? Аз не успях дори с последния ъпдейт от сайта на Елит. Какво стана с твърденията преди време, че всички плейъри щели да имат поддръжка на този формат?

    3. Има ли успешни опити за промяна на шрифта на субтитрите? Опитах с MTK Remaker, но ми казва, че шрифта вече е променян и повече не може да се променя. Дава ми само да променя цвета и фона на субтитрите, но каквато и промяна да направя след като дам сейф и отворя новия firmware промените ги няма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #80

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    vrazvah monitor! nisto ne izliza! misla ce ima sinhroimpulsi no iarkostni signali ne!
    MP4 (nero digital) sasno ne uspiahj da pusna s vaprosnia nov firmuer.
    srifta si se podmania idealno! az si narisuvah sam edin i si go haresvam mnogo! :-)
    Parvo se polzva MTKFontCreator posle MTKRemaker. razmer apo X na srifta da e kraten na 4.
    Az licno si go narisuvah s PaintBrush vav format opisan kam programana MTKFOntKreator.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #81

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Здравейте!
    И аз отскоро съм горд притежател на "ELITE DVD/DIVX PLAYER PV-400 USBL" (не бъркам, точно така пише на корпуса). Купих го преди 4 дена от Технолукс за 109.00 лв.. Някой знае ли какво се крие зад буквичката L в надписа? Процесора е МТ 1389 DE. Не плейва NeroDigital и DTS. На 19-инчов монитор IBM G96 извади перфектна картинка (натискаш на дистанционното V-MODE докато се появи-това е режим VGA). МП3-ките ги свири много добре и чете почти всичко, дори и доста некачествени и стари дискове.
    Предварително благодариа на всички, които отделят от времето си да споделят тук! ПОЗДРАВИ!!! :Super:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #82

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от CALL-151
    vrazvah monitor! nisto ne izliza! misla ce ima sinhroimpulsi no iarkostni signali ne!
    MP4 (nero digital) sasno ne uspiahj da pusna s vaprosnia nov firmuer.
    srifta si se podmania idealno! az si narisuvah sam edin i si go haresvam mnogo! :-)
    Parvo se polzva MTKFontCreator posle MTKRemaker. razmer apo X na srifta da e kraten na 4.
    Az licno si go narisuvah s PaintBrush vav format opisan kam programana MTKFOntKreator.
    Престраших се и вързах монитора към Елит-а и картината беше много лоша. Беше изрязана, монитора постоянно даваше предупредителни съобщения, че сигнала не е подходящ и на места образа трептеше и плуваше. Монитора ми е Acer AL1716 и е 17 инчов LCD.

    Ще пробвам с MTKFontCreator, голям зор видях докато го намеря. Досега се мъчих с MtkLangCreator_0.1.0 и нищо не стана. Ето линк където го има MTKFontCreator ако някой друг иска да се пробва. http://newage.mpeg4-players.info/tools/tools.html

    Редакция 22:52
    Нарисувах си нов шрифт, направих го на Mediatek Font c MTK Font Creator, отворих стария фирмуеър с MTKReMaker, риплейснах стария шрифт с новия, сейвнах новия фирмуеър като 400.bin, записах го на диск с етикет ELITEMTK, пъхнах диска в ДВД-то и ми написа UNKNOWN DISK. Опитах няколко варианта с CD-R и DVD-RW не го познава и това си е. Ъпдейта от сайта на Елит си го познава, който е записан директно от image файла от сайта и е с ELITEMTK етикет и съдържа 400.bin файл. Ако някой може да каже къде ми е грешката ще съм му много благодарен?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #83

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    @secondshoe
    Бе сигурно е тъпо това ама пробвай файла да ти е 400.BIN, с големи букви.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    91
    #84

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Ами не - не е тъпо. Задължително трябва да е с големи букви"BIN". И второ - диска трябва да е финализиран иначе не става!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    10
    #85

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    @secondshoe
    Кой точно от шрифтовете си заменил с MTKReMaker, защото във firmware-а на 400USB в секцията Data Part виждам 4 фонта?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #86

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    @Goalkeeper
    Мерси за съвета, точно това се оказа. Преименувах разширението на .BIN с големи букви и се ъпдейтна.

    @ciel
    Направих ъпдейта с нефинализиран диск и се получи успешно.

    @Vesper
    пътя към DivX субтитрите е: Mt13x9 -> Data Part -> OSD -> OSD 1 Visuals -> Fonts -> Font 4 [04-05]
    Тоест променят се субтитрите на Font 4 за ДивХ филмите.


    http://img53.imageshack.us/my.php?image=pict64932qy.jpg
    Това е резултата от моя ъпдейт. Снимката е кофти защото нямам макро. Много малък ми се вижда шрифта и ще внасям промени ама на някой ако му харесва мога да го кача някъде. Това е Arial Narrow с черен кант около 2. Размера на буквите е абсолютно същия като оригиналния шрифт на Елит. Просто отворих оригиналния шрифт с Фотошоп и смених големите и малките букви, както и цифрите с тези от Arial Narrow. Определено може и по-добре, но ще го оправям като ми остане време по-нататък.

    P.S. Качих на elitedvd@abv.bg parola: 123456 програмите необходими за смяна на шрифта както и инструкции на английски към тях. Има и малко допълнителна информация на български език.

    Редакция 22:51
    Току що пробвах шрифта дето най-много го харесват в другата тема за 370 модела. Ето как изглеждат субтитрите.

    http://img496.imageshack.us/img496/4535/400usb2tl.jpg
    На мен много ми харесаха ама са големички и сигурно ще реже по-дългите редове. Засега ще карам с него и ще дооправя предишния шрифт.
    Опитах да преведа менютата на български, но ми показва само йероглифи. Ако някой има идея как да сменя шрифта на менютата да даде акъл. Като отворя руския превод в Lang Creator ми показва само някакви неразбираеми работи и аз преведох английските надписи, но пък тях ги изкарва като йероглифи и съм в задънена улица общо взето.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #87

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    secondshoe
    Редакцията от 22:51 е много добра и ако няма видими проблеми и не ти е проблем качи е на пощата elitedvd@abv.bg
    Благодаря ти предварително :Super:

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #88

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от SPaun
    secondshoe
    Редакцията от 22:51 е много добра и ако* няма видими проблеми и не ти е проблем качи е на пощата elitedvd@abv.bg
    Благодаря ти предварително* :Super:
    Ъпдейта е качен. elitedvd@abv.bg parola: 123456 . Променил съм шрифта и иконите на браузъра и бутоните. Ето картинки.
    http://img321.imageshack.us/img321/5236/sample12gs.jpg
    http://img321.imageshack.us/img321/6193/sample25me.jpg
    Всеки да преценява сам за себе си преди да ъпдейтва. Файла е nrg. Ако имате Неро просто слагате празен диск в записвачката и щракате върху файла.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #89

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    10X

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #90

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    @secondshoe
    От този шрифт дето си сложил по колко се хващат на ред?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 33 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 23
    Последно: 03-08-09, 22:17
  2. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  3. сравняване на двата най добри DIVX playera{Elite PV-400USB ели DV-1000HD-new}
    От bigbanny във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-07, 23:12
  4. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56
  5. Мнение за новия модел DVD Elite PV-400USB
    От naskonr във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе