Страница 8 от 33 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 482

Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #106

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    @dekoni, когато съхраняваш (Save mediatek font) дай на New Mode и буквите няма да се прецакват повече. Друг е въпроса, че само с програмата направени, субтитрите излизат много добри, но се събират много малко букви на ред и за това трябва да се правят други букви. В една от другите теми има пуснат firmware за 371 от участник във форума. Неговите са издължени и тясни, което увеличава буквите на ред, обаче ако вземеш само субтитрите ще трябва да ги дообработиш за да не излизат размазани в MTKReMaker, както и на екрана.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    21
    #107

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Delta1 благодаря за отговора
    Когато направя субтитри с (MtkFontCreator) и после реша да ги запиша с бутона (Save mediatek font)
    от долу под името на файла, в графата запиши като, има следните възможности за избор
    (Mediatek Font or Binary File [*.mtf*.bin]), (Mediatek Font File[*.mtf]) и (Binary File [*.mtf*.bin])
    Няма (New Mode).
    Къде се намира това?

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    8
    #108

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Виж тук
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    6
    #109

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Има ли начин да се ugrade-не firmware-а от USB FLASH DRIVE?

  6. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #110

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Здравейте
    От 3 месеца имам въпросното DVD ELITE PV-400 USB обаче има гаден проблем.
    Изрязва от картината. Телевизора е 32" широкоекране. Отрязва от всички странаи (горе, доло, ляво и дясно). Някой ако ако знае как да го оправя това ще съм благодарен ако каже как да го оправя. Субтитрите се виждат добре и няма значение дали пускам DVD, DivX или XviD винаги изрязва.
    Благодаря предварително.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    21
    #111

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Да не си го сложил на NTSC, вместо на PAL

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #112

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    veroiatno NTSC imas vpredvid :-)
    aa... popravi go ! :-)

  10. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #113

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Ми не е там проблема на PAL e и пак изрязва
    като го пусна на 1/2 виждам че отрязва доста

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #114

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Виж дали си избрал правилно типа на телевизора. Мисля че е в първото меню, първата опция. В твоя случай трябва да е WideScreen или нещо от сорта. На нормален телевизор е примерно 4:3 Pan&Scan или 4:3 Squeeze. Абе разцъкай тази опция да кажеш дали е от нея.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #115

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от uBo
    Отрязва от всички странаи (горе, доло, ляво и дясно). Субтитрите се виждат добре и няма значение дали пускам DVD, DivX или XviD винаги изрязва.
    Допускаш ли, че телевизора ти просто си изрязва картината и проблема няма нищо общо с ДВД-то? Можеш да провериш това като гледаш логотата на телевизионните програми. Ако някой от тях са много близо до ръбовете на екрана или са изрязани значи телевизора ти е проблема. Най-сигурния начин за проверка - откачаш ДВД-то и го закачаш на друг телевизор, който си сигурен, че нищо не изрязва и така си 100% сигурен.

  13. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #116

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Същия проблем го има* и на 21" телевизор...
    Ръчках из менюто но нищо не мога да направя по въпроса...
    Скоро ще ви кача снимки да видите за какво точно става въпрос

    Едит:
    Възможно ли е да сменя кабела за да не е чинч а да сложа скарт букса или с-видео да се оправи?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #117

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    току що си купих Elite PV-400USB и всичко е о`кей...(поне на пръв поглед...

    но забелязах следното:
    когато пускам CD с xvid филм се чува едно леко тракане, като тиктакане от часовник, но по-нарядко, при дискове от различни марки сякаш е с различна сила, но понякога е доста силно и дразни* ...когато пусна фабрично ДВД е много по-тихо или въобще го няма този шум...(като че ли го няма и при диск с мп3-ки...)
    - звука се чува от самия плейър, не от говорителите на телевизора

    въпросът ми е: има ли го този ефект при вашите плейъри Elite PV-400USB

    ако го има, свързан ли е с начина на запис, например скоростта на запис.....

    второ, от една двд подложка с 3 xvid филма, всеки в отделна папка, ми покзва само първия филм...това нормално ли е и означавали машинката не може да се справя с няколко филми на двд диск (в магазина ми казаха, че може )

    надявам се някои да ми отговори - нали мога да го върна до 3 дни, ако има нещо....

    благодаря на отзовалите се!*

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    3
    #118

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    току що си купих Elite PV-400USB и всичко е о`кей...(поне на пръв поглед...

    но забелязах следното:
    когато пускам CD с xvid филм се чува едно леко тракане, като тиктакане от часовник, но по-нарядко, при дискове от различни марки сякаш е с различна сила, но понякога е доста силно и дразни* ...когато пусна фабрично ДВД е много по-тихо или въобще го няма този шум...(като че ли го няма и при диск с мп3-ки...)
    - звука се чува от самия плейър, не от говорителите на телевизора

    въпросът ми е: има ли го този ефект при вашите плейъри Elite PV-400USB

    ако го има, свързан ли е с начина на запис, например скоростта на запис.....

    второ, от една двд подложка с 3 xvid филма, всеки в отделна папка, ми покзва само първия филм...това нормално ли е и означавали машинката не може да се справя с няколко филми на двд диск (в магазина ми казаха, че може )

    надявам се някои да ми отговори - нали мога да го върна до 3 дни, ако има нещо....

    благодаря на отзовалите се!*
    moze da se gledat divx filmi na dvd podlojka,ne gi zapisvay v papki a samo filma i subtitrite :
    ako sa na po 1 disk se hvashtat 6 filma .
    znaq4i slgash 6 te filma i 6te sub faila i si gotov , ako sa na po 2 cd ta filmite se hvashtat 3 filma .
    faila s filma i faila s subtitrite triabva da sa s edno im sushto ime.
    pokazvam:
    Film= lord of the ring.avi
    subtitri= lord of the ring.sub,moze i srt: lord of the ring.srt.
    zapisvash gi s nero vav dvd iso mode.
    Uspeh

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #119

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Привет на всички от форума.
    Днес гледах няколко модела ELITE и останах очарован от картината и субтитрите при Dvix , но едно не ми хареса,че нито един от моделите не поддържа DTS звук през цифров изход та въпроса ми е може ли нещо да се направи за да го поддържа защото изчетох всичко по форума но конкретен отговор не намерих ?
    Предварително благодаря !!!

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #120

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от gogotogo
    moze da se gledat divx filmi na dvd podlojka,ne gi zapisvay v papki a samo filma i subtitrite :
    ako sa na po 1 disk se hvashtat 6 filma .
    znaq4i slgash 6 te filma i 6te sub faila i si gotov , ako sa na po 2 cd ta filmite se hvashtat 3 filma .
    faila s filma i faila s subtitrite triabva da sa s edno im sushto ime.
    pokazvam:
    Film= lord of the ring.avi
    subtitri= lord of the ring.sub,moze i srt: lord of the ring.srt.
    zapisvash gi s nero vav dvd iso mode.
    Uspeh
    благодаря! но не е ясно дали кам мултисесиен двд могат да се добавят филми...

    пробвах следното:
    записах на двд диск (мултисесиен, iso mode и т.н.) 4 филма в 4 папки съответно - наведнъж, след това с втора сесия добавих още 2 филма, също в папки; като го пуснах на елита, машинката ми показа само първите 4 папки със съотв. филми; отидох в техноцентър елит, и при тях не стана; провериха диска на техен компютър и обясниха, че при записа на втората сесия нещо си не съм бил направил както трябва, което обяснение не ми се видя много адекватно...

    ще пробвам следното:
    1.ще добавя още един или два филма - в папки - и ще затворя диска, може би причината е,че диска е останал open
    2. ще запиша на 1 двд диск 6 филма в папки, обаче наведнъж - ако така се получи, ще се окаже неудобно да се изчаква да се натрупат няколко филма, за да ги пекнеш наведнъж...
    3. ще пробвам и без папки, разбира се...

    що се отнася до шума, тестовата им машинка в техноцентър елит също издаваше такова цъкане, макар и по-слабо, но пък наоколо беше доста шумно, така че си тръгнах, понеже бях странна гледка - залепил ухо до плейъра; в крайна сметка се отказах да връщам моя елит; този шум се получава само при домашно записани филми - при фабрични двд-та и аудио СД-та го няма, така че явно не е механичен дефект!

    засега го гледам на 21 инчов тв, и според първи впечатления субтитрите при Dvix са много добри, почти не се отличават от субтитрите от фабрично двд, така че малко се учудвам на манията да се редактира фърмуера; разбира се при един филм (не съм пробвал много!) не ми се показаха субтитри въобще; но като поправих грешките с Subtitle Workshop, а такива имаше много!, те си се появиха; така че аз лично ще си поправям винаги субтитрите преди да изпека диска, за да няма изненади....

    @Svetlio70
    понеже и аз не разбрах от писанията във форума кои модели елит поддържат DTS звук , реших да не се водя по тази характеристика; на елит 400 пуснах DTS аудио диск и не се чу нищо, разбира се; но съм си харесал едни активни колони с хардуерно DTS декодиране, та може така да се оправят нещата...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 33 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 23
    Последно: 03-08-09, 22:17
  2. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  3. сравняване на двата най добри DIVX playera{Elite PV-400USB ели DV-1000HD-new}
    От bigbanny във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-07, 23:12
  4. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56
  5. Мнение за новия модел DVD Elite PV-400USB
    От naskonr във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе