Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #46

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз бих взел Yamaha-та.
    tek одобрява това.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #47

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Помпринцип, като се избира многоканален ресийвър, марките са следните: Marantz, Denon, Yamaha, Pioneer/Onkyo.
    (като цена качество).
    Като отварям една скоба, за Pioneer само Elite серията.
    Относно Onkyo, преди няколко години имаха проблеми със горене на HDMI портовете. За това бих прегледаш за конкретния техен модел мн.добре преди да се го взема.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #48

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Бях споменал какви недостатъци намирам в Denon за 2000лв в сравнение с Yamaha от най-нисък клас за 400лв.
    Според мен, при толкова голяма разлика в класовете и цените, не трябва да намирам никакви.
    Затова и ако цената е сходна - бих взел Yamaha.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #49

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    По добрият вариант е наистина Yamaha, или Denon (на второ място).
    Пък и сумата не е малка (щом гледаш в диапазон до 1000 лв.), за да се рискува с Onkyo.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #50

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Нещо не виждам модел на Ямаха до 1000лв отговарящ на Денон 2600 ...
    Като цяло ми се струва, че в последно време Ямаха сериозно покачиха цените .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #51

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Ще си позволя да се похваля - чисто нов чифт ОТ Dali Zensor 3 вече са у нас. Утре чакам ресийвър Denon AVR-X1500H. Според мен е приемлив начален старт за един досегашен ползвател на РС пластмасови LOGITECH X-530. Засега ще се вържат към НТРС. Чудя се дали да свържа и СТБокса на кабелната. Как е по-добре да се свърже РС-то с ресиивъра. Само с HDMI (картина и звук) или HDMI (само картина) и оптика (звук). Кабелите са Real Cable CAT150020 2x1.50mm2 Speaker Cable - проводници 99,99% безкислородна мед (OFC), фини нишки в единичен ширит, лесна идентификация (двуцветен).
    И ако може съвет каква е технологията на свързване към входовете на колоните и към изходите на ресиивъра. В смисъл как се свързват конкретно към конекторите, а не кое къде му е мястото.
    Лошото е, че усещам как леко започвам да се увличам по спиралата с харченето на пари. Взех да преглеждам сайтовете за център и буфер. А за съжаление бюджета май свърши за момента. Не съм искал да дам 1000лв. за ресиийвър. Мислех с 1000лв. ресийвър и колони. А за сега колоните и кабелите са ми 540лв., а ресийвъра 835лв. Минах бюджета с цели 40%.
    Разбрах се с моя приятел, който ми прави секцията на снимката от мой преден пост, да демонтираме всичко над основната част с чекмеджетата и нишите за устройства, на която стои ТВ-то. Така ще се оголи цялата стена и ще се освободи място по хоризонтала. Вече ще има дори възможност ТВ-то да се сложи на стената, а на плота да наредя колоните. Това е максимума, който мога да постигна без да давам още пари.
    На дневен ред са център и буфер. Май по-скоро буфер. Тук предполагам ще трябва да търся само Дали модели.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-01-20 в 17:29.
    tek одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #52

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Честито и със здраве да си ги ползваш!

    Той центъра на Зенсор-ите е 350/350лв, така че взимай и него докато го има наличен, че като гледам я приключват серията , а новата е с малко по-високи цени.

    Аз ползвам оптика само за едно старо ДВД , което няма HDMI - няма смисъл от еднакви връзки, а и през оптиката няма да можеш да пуснеш ХД многоканалните формати DTS HD-MA/ -X/ DD trueHD/Atmos .

    На първо време може да минеш и без субуфер ми се струва и да вземеш на по-късен етап нещо наистина по-добро (отколкото сега да вземеш нещо евтино според бюджета) - за него не е задължително да е от Дали .
    Виж за централната колона е задължително(силно препоръчително) да е от същата серия (не само марка).

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #53

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Благодаря за съветите и пожеланията. Не разбирам много, но съм чел, че за филми (това ме интересува) буфера се усещал осезаемо.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #54

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Честито! И моето мнение е, че на ред е да вземеш центъра. Не съм чувал Zensor 3 как звучат, но казват че басът им е добър, така че за момента можеш да задържиш суба.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #55

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Van Dan Честито!
    Kонекторите/жака към ресийвъра (както и към тонколоните) е възможно да се свържат, както и със щекери "тип банани" например, така и само с "гол" кабел.

    При вторият вариант развиваш конектора, по средата има отвор, поставяш кабела във него. И го завиваш обратно. На първо време това е достатъчно.

    How to Connect Speakers to Amplifiers | Home Audio Basics

    Конекторите добавящи се към свързващите кабели за тонколони са доста скъпи. минимум 30-40 лв. бройката. Да кажем че имаш 5 тонколони по 10 конектора = 300 лв. Което е безумно, освен ако системата е скъпа.
    Не бих харчил повече от 10 % от общият бюджет за кабели и конектори.
    Ак,о не ти се дават толкова средства, поръчай си AliЕxpress има всякакви разновидности.
    Лично аз така направих.

    Недостатък на конекторите (даже и за кабелите) е че казват че "украсява" променя допълнително звука.
    Не съм го тествал за да проверя.
    Този пост е редактиран от tek; 23-01-20 в 21:13.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #56

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Към ресиивъра гледах снимки, че е показано уж как се прави. Развъртат се накрайниците и оголения проводник (10мм май беше) се мушка в един отвор. За колоните няма никакво инфо в скромната книжка, която дойде с тях.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-01-20 в 22:40.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #57

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    То е същото - развърташ, пъхаш странично в отвора и затягаш.
    - първия начин
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от svetlio1; 23-01-20 в 22:14.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #58

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Нещо не видях отвор и за това се чудих. Ще погледна пак.
    Благодаря ви, че помагате на начинаещ в тази област. В един друг мой любим форум са твърде напреднали аудиофили (има доста с отлични финансови възможности) и на лаишките въпроси на такива като мен (особено с по-малки бюджети) не се обръща особено внимание.
    Какво ли съм гледал първия път. Отворът си е там и технологията с гол кабел ми е ясна.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #59

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Ако няма отвор просто правиш едно "ухо/ласо" и завиваш.

    Банани съм купувал за около 40лв 4бр комплект ама не се сещам от къде - сега ще погледна какво се предлага тъдява

    п.п. да не забравиш да гледаш + и -

    п.п. 2 https://www.avitel-bg.com/real-cable...nana-terminals
    Този пост е редактиран от svetlio1; 23-01-20 в 22:31.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #60

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    С плюс минус, 5+1 и т.н. конфигурации съм наясно. Свързвал съм колони с другия вид конектори - натискаш пластмасовата пластинка, пъхаш кабела в отвора и пускаш пластинката.
    Конекторите тип банан доста ми допаднаха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 14:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 20:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе