Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #31

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Според мен е добре да не сваляш много нивото с ресивъра - Денон 2600 (или в краен случай 1600) или съотвестващите им от Ямаха/Онкио/Пайниър .
    Идеята ми е, че това ти е ядрото и с по-новите модели и поне начален среден клас (и аз не знам точно какъв ги водят) имаш поддръжка като формати на всичко в момента и ще са достатъчни поне за 4-5 години, а и в тях имаш възможност за виртуални канали при липсващи съраунд/Атмос колони.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #32

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Колоните ще бъдат на 90% като за начало DALI Zensor 1. Няма да бъдат много отдалечени от стената и разстоянието между тях ще е сравнително малко.
    С ресиивъра е по-сложно. Денон 2600 и 1600 са ми скъпи за съжаление. Над 1000лв. само за ресиивър на този етап минава психологическата ми граница. Denon AVR-X1500H за 800лв. или Yamaha RX-V385 за 680лв. не стават ли.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-01-20 в 20:38.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #33

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Е те ако са от английските магазини и двата Денон-а са под 1000лв ...
    https://www.olx.bg/ad/resiivar-denon...2-ID64Z4E.html - попадна ми е една обява за под 1000лв

    Ямаха-та е прекалено нисък клас и не бих я взел - навремето и аз така тръгнах уж от най-евтините и спрях на 673 само защото нямах възможност за по-високия клас, а нямаше наличен 763 ...

    Колоните ако можеш ги прослушай все пак и за да те объркам още повече - прослушай ако можеш и https://www.ozone.bg/product/koloni-...ut-b5-2-chift/
    tek одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #34

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Тази обява за DENON AVR-X2600H и аз я намерих. Но нещо не съм навит да дам близо 1000лв. и да нямам гаранция. Denon AVR-X1500H за 800лв. ми е максимума. В Плевен няма къде да слушам колони освен Технополис, но там не са особено отзивчиви за подобно нещо. А и аз не съм особено претенциозен и нямам опит в прослушване на качествени ОТ.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-01-20 в 21:36.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #35

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    За 1000лв може да погледнеш и https://www.musicworld.bg/bg/m_3610000/i_74435

  7. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #36
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Просто нямам как да се предложи качествена аудио система (за кино), ако си решил да дадеш 600 лв. и спираш.
    Вариант е, както ти казах да вземеш ресийвър ( втора ръка) и предни тонколони за начало.
    Пък по нататък останалото.

    Вече горните варианти с малки пластмасови тонколони+ ресийвър
    (ONKYO HT-S3800 (B)) или саундбар до 600 лв. - за предимствата и недостатъците им ги знаеш.
    Ще е "грехота" на големият телевизор да бучнеш един саундбар". Но ти си знаеш, парите са си твои.
    Както са казали хората: "Мерак с пари се гаси".
    Като за начало кой от тези двата ресивъра е по добър за евтина система 5.1
    Pioneer VSX-521-K
    Pioneer vsx 2016 AV
    DENON AVR 3311
    Denon avr 1912
    Sony STR-DA2400ES
    Marantz sr5600

    И на какви предни да заложа + център?
    Jamo Studio 130 като само за предни и ??? за център.
    Dali Blue 1001 и пак нз какъв център
    Denon SC35 пак без център

    А като буфер ...мисля Canton AS5

    Кажете си мнеНиетото за нещата ? Предложетве и вие нещо ...тези дали Зензор едно ми харесват и те.

    Явно ще е така както казвате...поетапно.
    Този пост е редактиран от schols; 20-01-20 в 22:13.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #37

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    От изброените ресивери, бих гледал само Денон-ите. И може би Сони-то. Другите са много стари и/или са нисък клас.

    Аз продължавам да си държа на JBL-а от предната страница. Не знам на каква цена са комплектите тонколони, които си споменал обаче. Ако разликата е прекалено голяма, ще изберем някой от 3-те варианта, въпреки че аз лично, не съм чувал нито един от трите.

    Събвуферът, който си показал е слаб. По-добре без него на първо време. От едни качествени предни колони ще изкараш повече бас, отколкото от този малък събвуфер. Помещението не изглеждаше особено малко на снимката. Просто ще се изгуби и изобщо няма да го чуваш, че работи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #38

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Понеже и двамата сме пред избор. Най-правилно според мен е избора да е между нещо евтино до 600лв. от готовите решения и между система с ресиивър и колони, която трябва да е повече пари (поне 1000лв. за начало) . Няма смисъл от стари модели ресиивъри и неподходящи колони само, за да влезем в бюджета. Щом парите са кът по-добре нещо евтино "пластмасово". Ако ще е другото, да се почне от някакъв що-годе добър ресиивър и 2 приемливи ОТ, които може после да се надграждат.
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #39

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Погледни някоя система на Edifier, която има търсените от теб възможности. За цената си се справят сравнително добре.
    Поне OT не са от пластмаса, ако не друго. Въпреки, че дори някои водещи производители на озвучителни тела изполват изкуствени материали за предния панел.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #40

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Към VanDan, правилно си се насочил за Аудио системата. Варианта с многоканален ресийвър до 700 лв (нов) + 2 букшелф тонколони е по добрият избор.

    Към schols, хубаво е ако не може да си позволиш нов ресийвър, погледни за модел от последните 3 години, който поддържа 4K HDR 60 Hz. За да не се чудиш после защо си взел, нещо което няма да ти свърши работа
    По на горе в темата бях предложил една Yamaha 381 (ако се не лъжа) от 2016 г., която е бюджетна. Но ще свърши работа.
    Ако ли не събираш за нов, според бюджета който си определил да дадеш.
    От сборките които си мислиш да правиш със тонколоните: Не е препоръчително предните и център да са от различна марка и модел (мисля че го коментирах по горе в темата.
    Както и че чувствителността им трябва да е поне 86 dB.
    Zensor-ите не им трябва повече от 40-50 W на канал. Така че и с евтин ресийвър ще звучат добре.

    Редакция. Вече започнах да се повтарям.
    Но няма с какво да допълня конкретно.
    Този пост е редактиран от tek; 21-01-20 в 15:53.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #41

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Последни съвети за избор:
    Ресиивъри:
    Dеnon AVR-X550BT - 619лв. до 3 часа важи офертата после 699лв.
    Denon AVR-X1500H - 799-832лв. според гаранцията. Не ми е ясно как дават 1г. гаранция за физическо лице besthifistore.com . Даже има опция и без гаранция.
    Yamaha RX-V585 - 880лв. нов разопакован продукт 1г. гаранция 2г. +33лв.
    ONKYO TX-SR393 - 584лв. гледам има всички формати
    Оnkyo TX-NR575e и TX-SR494
    Колони:
    Dali Zensor 1 - 359лв.
    Dali Zensor 3 - 515лв.
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-01-20 в 21:35.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #42

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз се възползвах от това предложение съвсем скоро - https://www.avstore.ro/receivere/denon-avr-x2600h/
    Много съм доволен от качесвото на оборудването от съседите - взех и суб-а от там.
    Иначе останалите ОТ са - Zensor 3 + Vokal + Zensor 1.
    Всичко благодарение на добрите съвети на колегата @pulsedriverbg.

    Уникално е!

    Дано съм бил полезен.
    svetlio1 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #43

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    С този румънски сайт не съм наясно. Нека да е доставка и гаранция от тук.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #44

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Ми очевидно навсякъде могат да правят промоции на Денон 2600 за към 1000лв , но не и при нашите търговци

    От Бест-а явно се правят на улави и ако мине номера - купувал съм колони от тях и пишеше 1 година - като им направих забележка, че в ЕС гаранцията е 2 години замънкаха, че ще го коригират - дано не ми се налага да проверя дали е така... Иначе ако имаш карта за отстъпки от Виваком може да свалиш още някой лев.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #45

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Дайте мнение за тези модели ресиивъри Оnkyo TX-NR575e и TX-SR494 . Цените им са по-ниски от Денон моделите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 14:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 20:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе