Страница 24 от 29 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #346

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Да споделя впечатлението ми от първа ръка без да съм правил настройки.. SVS PB1000-pro в 21 км.м стая. Звукът в брутален спрямо стария ми субуфер. На сцени от Edge off tomorrow, War of the worlds и Godzilla, имам чувството, че стаята ще рухне. Дивана се тресеше целия, както и вратите и дограмата. Беше страшно..
    За музика също много ми допадна как звучи няма бучене. Огромни благодарности на @Stenlius , за съветите и тепърва като имам възможност ще го донастройвам.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    lazarus18 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #347

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Какъв ти беше стария суб , че си толкова замаян ?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #348

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Какъв ти беше стария суб , че си толкова замаян ?
    Taga Harmony TSW-120?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #349

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    От къде го закупи. Не го намирам наличен. Почти нищо от тази серия не намирам налично.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #350

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Разглеждам новите модели колони.Като най-интересни ми се струват KLIPSH/MA/QEF/ELAC подредени в този ред(за сега)поради специфичното звучене на колоните и моето субективно възприятие за звук и музиката която най-често слушам.
    Тъй като не съм слушал много музика със субуфер можете да кажете мнение кое е по-добро(подчертавам ,че интереса ми е само за музика,за филмите квото стане...)--или...подовостоящи колони с 8'' говорители или букшелф +субуфер.Освен собствени мнения полезно са и линкове към мнения на специалисти.
    Съществуват 2 много различни мнения за кой вариант е по-добър.
    Първото е ,че субуфера трудно се напасва с колоните за музика
    Второто е,че за неголеми стаи по-добре е варианта малки колони и суб.
    Ресивера е DENON2700


    За сега разглеждам
    1.https://avelectronics.bg/index.php?_route_=Klipsch-RP-8000F-floorstanding-speakers

    2.https://www.avstore.bg/klipsch-reference-premiere-rp-600m.html
    2,1,https://www.avstore.bg/klipsch-spl-100.html
    2,2,https://www.avstore.bg/klipsch-spl-120.html

    Цената е почти еднаква,така че не е фактор.От другите фирми,ако има по-добро на такава цена.
    Тук давам 2 статии,които да прочетете предварително.
    https://hometheaterpartners.com/best...rs-under-2000/
    https://boomspeaker.com/klipsch-vs-kef/
    brotzki одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #351

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз до сега аудиофил да слуша музика със субове не съм виждал, та мисля това ти дава представа кое е най-доброто за музика.
    VanDan, Kasap и inches9 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #352

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    За субуфер мога да препоръчам Svs Pb-1000 pro. Зависи колко е голяма стаята. Или ако е за музика sb-1000 pro!

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #353

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз до сега аудиофил да слуша музика със субове не съм виждал, та мисля това ти дава представа кое е най-доброто за музика.
    Ограничавай се до себе си и средата си. Аудиофил едни му казват така , други иначе.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #354

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ограничавам се до познанията си. Във всяка една качествена 3лентова колона има поне един суб, разположен на най-правилното място.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #355

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Има качествени двулентови колони, еднолентови даже . Ако под ленти разбираме брой говорители. щото има еднолентови с широколентови говорители , които май не си чувал.

  13. npb
    npb е на линия
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #356

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Избраните от теб колони и ресивър не са аудифилски и не се съобразявай с мнението че не се слага субуфер за музика. Точно за тези е необходимо задължително.
    Аз бих избрал Klipsch-RP-8000 и за суб xtz SUB 12.17 EDGE или 10 инчовия. Много повече възможности за настройки и по ниска долна честота. SVS SB-1000 Pro също е много добър суб.
    За да не дразни субуфера при музика трябва да поне на средно качество, иначе настройката да не изпъква е почти невъзможна.
    brotzki одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #357

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Говоря 3лентови колони, не за говорители, иначе и 3лентови говорители съм чувал.
    Ама не ми ги хвали, еле пък широколентовите с една лента, за да не се излагаш.
    npb и inches9 харесват това.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #358

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Гледам си избрал (повечето в списъка) ти ОТ (тонколони) сат. нар. "живи", макар да имат собствен отпечатък
    Тоест имат по жив звук. И са подходящи доста за филми, както за концерти живо изпълнение рок, метал (все живите стилове) и т.н..
    Единствено звука на ELAC е по музикален сравнен с останалите претенденти на марката. Такива са марките на Q Acoustics, Wharfеdale, Dali, и т.н.
    Много е специфично избора на ОТ. Затова те съветвам задължително преслушване на място (още повече че сумата която си определил не е малка) със музика, която познаваш (CD).

    Ще ти кажа какво според мен (не ангажирам никого със мнието) какво е важно при избора на една тонколони:
    ОТ трябва да има приблизително линейна характеристика, да не усилва или подтискане на определена честота
    Срещат се следните видове:
    V - shape/форма - има приповдигнати високи честоти и бас
    /\ -shape/форма - има проповдигнати средни честоти.
    – неутрални - имат сравнителни линейна характеристика. Това се отнася за мониторните ОТ, както и за по-високия клас Hi-Fi OT.

    Следващият важен фактор или характеристика е как се справя със звука на истинските музикални инструменти.
    Тоест , точно да изобразява/свири, звука на даден звуков инструмент (например пианото е много труден м. инструмент)
    Като, не всички ОТ се справят отлично със всички звукови инструменти. По обясними причини.

    И трето каква звуковата сцена , дали е по мащабна , 3D, вокала, дали се чува в далечина или от близо(отнасящи се за "живите" ОТ)
    Тоест, не може да получиш абсолютно всичко, от една тонколона. Ще, трябва да направиш компромиси някъде.

    Дали, суба се вписва във една hi-fi система, бих казал че ДА, стига да е интегриран добре (да има включено DSP).
    Дали истинските аудиофили слушат музика със субове, бих казак, че според/зависи.
    Този пост е редактиран от tek; 11-08-21 в 22:27.
    npb и brotzki харесват това.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #359

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз до сега аудиофил да слуша музика със субове не съм виждал, та мисля това ти дава представа кое е най-доброто за музика.
    И аз така мисля,но срещем мнения на специалисти(не форумни)които твърдят ,че за малка стая букшелфи с суб имало предимство.
    Не знам какво точно значи според един англичанин малка стая.Моята е 27 кв.м 6,60/4,20 ,но с една подробност,че се водят 2 стаи,т.е. по средата има стена с отвор 2,20/2,40 височина.Това обаче не съм усетил да е проблем
    Правих проби с ресивер изходи А/B с една и съща музика на старите ми 10'' колони и MAb2 ,които купих за вилата.Въпреки,че МАb2 са с доста добър звук,няма как да бият 10'' колони.Освен малко по-добри ниски старите трилентови свирят и по-равномерно(средните предполагам).Пусках ги на 5 човека обърнати с гръб и превключвах и всички бяха на това мнение.Като при различна музика предпочитаха букшелфите в редки случаи прибл. 4/1. при 5 изпълнения.
    И бях сигурен,че щв съм на 2 подови,докато все пак не прочетох и сериозни мнения в обратната посока.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Гледам си избрал (повечето в списъка) ти ОТ (тонколони) сат. нар. "живи", макар да имат собствен отпечатък
    Тоест имат по жив звук. И са подходящи доста за филми, както за концерти живо изпълнение рок, метал (все живите стилове) и т.н..
    Единствено звука на ELAC е по музикален сравнен с останалите претенденти на марката. Такива са марките на Q Acoustics, Wharfеdale, Dali, и т.н.
    Много е специфично избора на ОТ. Затова те съветвам задължително преслушване на място (още повече че сумата която си определил не е малка) със музика, която познаваш (CD).

    Ще ти кажа какво според мен (не ангажирам никого със мнието) какво е важно при избора на една тонколони:
    ОТ трябва да има приблизително линейна характеристика, да не усилва или подтискане на определена честота
    Срещат се следните видове:
    V - shape/форма - има приповдигнати високи честоти и бас
    /\ -shape/форма - има проповдигнати средни честоти.
    – неутрални - имат сравнителни линейна характеристика. Това се отнася за мониторните ОТ, както и за по-високия клас Hi-Fi OT.

    Следващият важен фактор или характеристика е как се справя със звука на истинските инструменти.
    Тоест , точно да изобразява/свири, звука на даден звуков инструмент (например пианото е много труден инструмент)
    Като, не всички ОТ се справят отлично със всички звукови инструменти. По обясними причини.

    И трето каква звуковата сцена , дали е по мащабна , 3D, вокала, дали се чува в далечина или от близо(отнасящи се за "живите" ОТ)
    Тоест, не може да получиш абсолютно всичко, от една тонколона. Ще, трябва да направиш компромиси все някъде.

    Дали, суба се вписва във една hi-fi система, бих казал че ДА, стига да е интегриран добре (да има включено DSP).
    Дали истинските аудиофили слушат музика със субове, бих казак, че според/зависи.
    Слушах букшелфите на тези фирми в you tube със слушалки на една и съща музика и мисля добих впечатление кои са подходящи за музиката която слушам.Абсолютно същите изводи са на почти всички от страните където хората често сменят техниката си.Прослушване на место мисля да правя след като реша какво точно трябва да слушам и къде.На малко места има тези колонии дори да ги има не са всички.Да не говорим,че и помещението играе много важна роля.Интересно е дали има някъде условия близки до домашните-т.е. не големи помещения .
    Това което ми изглеждаше недостатък на МА в къщи се оказа голямо предимство на вилата,тъй като стаята е малко по-малка,разстоянието до отсрещната съена е 4м и има повече кънтене от стените.Отдавна съм го забелязал.Ако бях чул само тук тези колони можеше да кажа ,че имат отлични ниски.

    Избраните от теб колони и ресивър не са аудифилски и не се съобразявай с мнението че не се слага субуфер за музика. Точно за тези е необходимо задължително.
    Aко започнем да обсъждаме това мнение вероятно ще са ни необходими 1 000 страници и пак няма да стигнем до никъде.
    Кое е ''аудиофилско'' и кое не за мен няма никакво значение.Изслушах няколко часа в т.нар.''аудиофилски'' канали и знам много добре за какво се представят ''аудиофилите''.Аз слушам разбира се всякаква музика,но тази която най-много я слушам там не беше представена.-PINK FLOYD,ROGER WATERS,ALAN PARSONS pr.,DP,UH.,STYX и още стотици други.
    Така,че който иска да казва кое е аудиофилско и кое не за мен не е много интересен.
    Също на никой не бих казвал каква музика да слуша,ао иска да е чалга ,дори и класиката като 'Канъните падат'' или М.Чаушев.
    Освен в случаите когато се шегуваме,разбира се.
    Така,че KLIPSH и MA ми звучат най-добре от 10-та по-известни които слушах,другите с уговорки,а хвалените тук DALI както и POLKAUDIO по-скоро определено не ми харесват.Това е разбира се при условие,че повечето модели имат подобен звук.
    С промяна на технологиите нещата може и да се обърнат в определени серии.
    Този пост е редактиран от inches9; 11-08-21 в 22:06.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #360

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Слушането на youtube демота и , със "мониторните слушалки" четенето на ревюта, може да ти разкрие, само част как се представят едни ОТ. (да кажем 40-50 процента)
    "На живо" си е съвсем друго.

    И да, акустиката на стаята има голямо значение. Правилото че ОТ, могат да "свирят" по различен начин в не-третирана стая е напълно вярно.
    Ако стаята е празна и липсват мебели, завеси, килими и и т.н, и има голямо ехо (теста се с пляскане на ръце в стаята), ще трябва доста да се потруди човек, за да стане прилична за слушане.
    И най добрите ОТ да поставиш в нея, все тая.
    svetlio1 и Rakeem харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 29 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе