Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

Въпросчета за цифрова кабеларка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #16

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    orlincho, не се набурвай с тоя СОНИ, ако е само заради кабелният тунер се прежали и си ползвай приемник външвн. ИЗБОРА е в 32RD2E, ТВ е веднъж, слага в малкият си джоб всяко сони и тем подобни боклуци.
    -ако така продължиш още малко с тез изцепки за ШАРП-овете , вече никой няма да ти вЕрва - да знаеш!(ставаш нещо като нарицателно за марката и толкоз)
    Няма да е лошо и да се поразходиш да някой и друг магазин да видиш там колегите как са вързали и настроили Сонитата и какъв сигнал им подават
    и по кой интерфейс също и после до правиш генерални заключения от рода "слага в малкият си джоб всяко сони и тем подобни боклуци"!!!
    Сорка за тоз пост , но ми се струва че вече почваш да прекаляваш с хвалбите , на знам поради каква причина но е факт!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #17

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Загледах се в темата ви от друг аспект. За тези с един скъп съвременен телевизор това е вариант за получаване на качествен сигнал (колко е така при компресиите които се ползват е отделна тема). Сега във Варна ни зарибяват от М-сат за цифрова по кабел. Това обаче ще доведе до приравняване на кабеларката с цифровата сателитка - един абонат, един декодер на един телевизор, за втория или третия телевизор допълнителни такси, а аз имам три при разрешени два
    Успех

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    @zz_stefanov,
    Едва ли всичките ти телевизори изискват качеството на цифровия сигнал. В къщи ситуацията е следната:
    От кабелната сигнала влиза в един усилвател с 15dB усилване и се разпределя с два TapOff на 4 клона за 4 телевизора. Единия (в хола) е 42" LG плазма, два 17" Neo в спалните и един 21" Philips в стаята на сина. SetTopBox-a e свързан директно с плазмата, а тя с домашното кино по SCART кабели. Така се получава едно компактно решение. Отделно към телевизора на сина е вързано едно DVD 5.1 канален звук. Качеството навсякъде е перфeктно.

  5. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #19

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    В какво се изразява гадостта на декодера? Какви дефекти дава в картината?
    Появяват се разни артефакти на моменти в картината. В началото си мислех че е от връзката макар да съм дал 30лв. за кабел скарт-компонент но в последствие се оказа че е от цифровия приемник. Това го знам понеже съседа ми също има цифрова и с неговия приемник нямам проблеми. Така че вградения цифров тунер на Сони си е плюс най-малкото заради това че няма да подписваш 2 годишен договор. Оделен въпрос е че Говорим за тунер Сони сравнен с някакъв корейски боклук който го вързваш външно и има загуба при всички случай на качество.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от TODD
    Появяват се разни артефакти на моменти в картината. В началото си мислех че е от връзката макар да съм дал 30лв. за кабел скарт-компонент но в последствие се оказа че е от цифровия приемник. Това го знам понеже съседа ми също има цифрова и с неговия приемник нямам проблеми. Така че вградения цифров тунер на Сони си е плюс най малкото заради това че няма да подписваш 2 годишен договор. Оделен въпрос е че Говорим за тунер Сони сравнен с някакъв корейски боклук.
    Опитай първо дали тунера на Сонито работи със сигнала на местната кабелна, че понякога се правят разни номера срещу пиратското гледане.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #21

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Gentu, да кажем, че съм под влияние на емоциите като съм писал тоя пост. В темата за LCD и PDP съм дал отговор. Тука ще напиша това което написах и указаната тема: От СОНИ БГ получих указания как да се процедира при търсененто на кабелен цифров сигнал. От менюто за настройка на каналите избирате digital; от там cabel; от там давате настройките на AUTO, но най-важното е да зададете full scan, а не quick scan(при него нищо не открива).
    НЕ са УКАЗАЛИ С КОИ ТЕЛЕВИЗИИ РАБОТИ ИЛИ НЕ РАБОТИ ТУНЕРА. Т.е. явно трябва със всички да работи.
    TODD, и аз от време на врем имам пикселизация на образа, освен това самият приемник ми е повреден според мен софтуерен проблем ама все нямам време да им го върна да ги ебам. Нямам звук на EXPLORER програмата. Тъпият применик като почна да си вътя по-бързо програмите забива дава съобщение ERROR и се самоизключва. БЕ мамка им педераска на МСАТ, все нещо не им е наред, но нямам избор така засраха аналоговото предаване, че не мога да го гледам. Въобще не го оправят вече.

  8.  
     
  9. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #22

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Опитай първо дали тунера на Сонито работи със сигнала на местната кабелна, че понякога се правят разни номера срещу пиратското гледане.
    Поне за момента не би трябвало да има проблем с гледането понеже имам познат който в момента гледа с ето такава карта на компютъра си http://www.digitalplus-bg.com/pc_priemnici.html това за което говоря е TechniSat CABLESTAR II DVB-C

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Опита учи най-добре. Ако може да се гледа с всеки приемник с цифров тунер, как ще ти вземат паричките???

  11. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #24

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Опита учи най-добре. Ако може да се гледа с всеки приемник с цифров тунер, как ще ти вземат паричките???
    И това е вярно. Се пак сме в БГ.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #25

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @zz_stefanov,
    Едва ли всичките ти телевизори изискват качеството на цифровия сигнал. В къщи ситуацията е следната:
    От кабелната сигнала влиза в един усилвател с 15dB усилване и се разпределя с два TapOff на 4 клона за 4 телевизора. Единия (в хола) е 42" LG плазма, два 17" Neo в спалните и един 21" Philips в стаята на сина. SetTopBox-a e свързан директно с плазмата, а тя с домашното кино по SCART кабели. Така се получава едно компактно решение. Отделно към телевизора на сина е вързано едно DVD 5.1 канален звук. Качеството навсякъде е перфeктно.
    @Lupus, аз в момента все още не търся качеството на цифровия сигнал. При теб очевидно вървят и двете. Идеята обаче не е само да се повиши качеството, а и да се наложи твърд контрол върху ползването на каналите след отпадането на аналоговия сигнал - един декодер един телевизор. Доколкото ги разбрах М-сат продават декодера с клиентска карта с която се разрешава декодирането на всички канали (ще проверя по подробно, щото каките по касите са едни компетентни...).
    Интересувам се има ли предавне на данни от декодера към оператора. Ако има то и в пийпълметрията вече няма да има никъква статистическа грешка. Оператора ще разполага с всичката информация за нашите предпочитания.
    Успех

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    ......
    Интересувам се има ли предавне на данни от декодера към оператора. Ако има то и в пийпълметрията вече няма да има никъква статистическа грешка. Оператора ще разполага с всичката информация за нашите предпочитания.
    Успех
    Предаване на данни от декодера към оператора няма, защото това предполага наличие на кабелен модем в Settopbox-а и супер голям CMTS в главната станция, а това е мноого скъпо. Имаш ли нещо общо с пийпълметрията?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #27

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Това не означава ли, че картата може лесно да се клонира и да се осигури нерегламентиран достъп до каналите. Как се разрешава достъпа до допълнително платените канали, чрез промяна в памета и, или чрез друга такава.
    Ако има обратна връзка, по нея няма да се предава много информация, основно представяне на декодера и евентуално на кой канал е. С пийпълметрията нямам общо, просто не искам да ме контролират (все ми се струва, че и това ще стане)
    Успех

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #28

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    @zz_stefanov,
    Прочети по-напред в темата писах за връзката между картата и декодера. Платените цифрови програми са кодирани с Conax. Картата само те индентифицира пред биллинг системата.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #29

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @zz_stefanov,
    Прочети по-напред в темата писах за връзката между картата и декодера. Платените цифрови програми са кодирани с Conax. Картата само те индентифицира пред биллинг системата.
    Наистина не го бях прочел. Това означава, че ако със съседа имаме декодери към една цифрова кабеларка, а аз притежавам карта за допълнителни платени канали то мога да я пусна и при него. Ако клонираме картата системата няма да забележи че и двата контрлера работят с един допълнителен абонамент.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Ако клонираме картата системата няма да забележи че и двата контрлера работят с един допълнителен абонамент.
    Да, за свободните цифрови програми картата няма значение. За другата идея нямам информация колко е защитена картата срещу клониране. Опитай да клонираш карта на мобилен оператор....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS-UE12PKE/CU въпросчета и мнения
    От Blasterion във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 18-10-13, 10:39
  2. Закупуване на 3D TV с доста въпросчета
    От ibramdd във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-11, 17:57
  3. Кабеларка или интернет телевизия?
    От stanilm във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-11, 00:11
  4. 2 въпросчета
    От IBANEZ_ във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-05, 19:45
  5. Няколко въпросчета
    От nedy88 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 16-07-04, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе