Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Въпросчета за цифрова кабеларка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1

    Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Здравейте,

    Имам доброто намерение да се сдобия със LCD SONY 32D3000K което има вграден DVB-C тунер (+600лв за тунера над предната серия сони).
    Ето и два въпроса които ме тревожат:
    1. Някой знае ли дали може да се подкара със Евроком или Естнет изобщо (става дума за цифровия тунер. Евроком на сайта си са казали че тунера трябва да поддържа кодировка mQAM което за СОНИ-то не е описано в ръководството. От друга страна самата DVB за Европа е със QAM кодиране)?
    2. В Сеттоп кутийте които дават от кабелните оператори поставя ли се декодираща карта (Сони-то има CI интерфейс някъде отстрани в който предполагам може да се сложи такава карта)? Вчера във техномаркет софия мол опитахме със един "консултант" DVB-то - ефирното си заработи безгрижно, а кабелното не намери нито един канал а магазина е оборудван със ЕВРОКОМ. Та във телевизора никой не е слагал декодираща карта и ако такава трябва, може и да потеглят нещата.


    благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    По въпрос 2.-аз съм Естнет и се поставя карта в декодера .

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    По въпрос 2.-аз съм Естнет и се поставя карта в декодера .
    Карта се поставя, ако искаш да гледаш кодираните програми. За свободните цифрови пакети не е нужна.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Да,вярно .Не бях пробвал да вадя картата,мислех си ,че е нужна изцяло за цифровата,а тя била само за НВО-то

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    56
    #5

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Ако не трябва карта,тогава цифровата телевизия ще ти е безплатна!?Разликата на D3000 от предходния модел далеч не е само "цифровия
    DVB-C tuner за +600лв."

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #6

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Карта се поставя, ако искаш да гледаш кодираните програми. За свободните цифрови пакети не е нужна.
    За ЕстНет(сега Кейбълтел) картата е "вързана" с приемника.И не е САМО за НВО ! Около половината свободни канали не се отварят без нея.

  8.  
     
  9. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #7

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho
    Имам доброто намерение да се сдобия със LCD SONY 32D3000K което има вграден DVB-C тунер (+600лв за тунера над предната серия сони).
    разликите са доста повече...100 херца, 10битов цвят...
    www.sony.bg

  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #8

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Lupus , при ЕСТНЕТ част от свободните програми са кодирани както платените и трябва задължително карта

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Lupus , при ЕСТНЕТ част от свободните програми са кодирани както платените и трябва задължително карта
    Не е така! Със или без карта кодираните пакети не се отварят, а останалите се отварят. Току що тествах нещата. В кодираните пакети са включени програми за пълнеж, които иначе ги има в аналоговия сигнал. Единствено изключение при мен правят две програми - Hallmark и BBC Prime.Hallmark обаче върви в аналоговия пакет. Картата ми не е отключена за кодираните програми.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #10

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    orlincho, изчакай малко да го получим и при нас в МЕТРо да видим на каква цена ще е. Може и да свалиш малко от тея +600 лева ;-).

    P.S. Имам го от днеска на 2374,80 лева, така че и по другите магазини трябва да го има!!!

  13. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #11

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Lupus ,направи рестарт на приемника си чрез пълно изключване от тока, като преди това се обади в касата на кабеларката ти за този проблем

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Lupus ,направи рестарт на приемника си чрез пълно изключване от тока, като преди това се обади в касата на кабеларката ти за този проблем
    Той този рестарт си се прави всеки път, когато спре тока.
    На мен сегашното положение не ми пречи. Картата я имам, но не я плащам. Не си струва. Ако някой се интересува имам още един приемник с карта и се продават. Че и един Dalvi декодер от зората на платената телевизия.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #13

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    orlincho, не се набурвай с тоя СОНИ, ако е само заради кабелният тунер се прежали и си ползвай приемник външвн. ИЗБОРА е в 32RD2E, ТВ е веднъж, слага в малкият си джоб всяко сони и тем подобни боклуци.

  17. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #14

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    orlincho, не се набурвай с тоя СОНИ, ако е само заради кабелният тунер се прежали и си ползвай приемник външвн. ИЗБОРА е в 32RD2E, ТВ е веднъж, слага в малкият си джоб всяко сони и тем подобни боклуци.
    Този съвет сигурно важи само за Софианци но не и за Варненци дето са на МСАТ. Интересно ми е как 32RD2E ще оправи картината приемана от гадния декодер.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: Въпросчета за цифрова кабеларка.

    Цитат Първоначално публикувано от TODD
    Този съвет сигурно важи само за Софианци но не и за Варненци дето са на МСАТ. Интересно ми е как 32RD2E ще оправи картината приемана от гадния декодер.
    В какво се изразява гадостта на декодера? Какви дефекти дава в картината?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS-UE12PKE/CU въпросчета и мнения
    От Blasterion във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 18-10-13, 10:39
  2. Закупуване на 3D TV с доста въпросчета
    От ibramdd във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-11, 17:57
  3. Кабеларка или интернет телевизия?
    От stanilm във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-11, 00:11
  4. 2 въпросчета
    От IBANEZ_ във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-05, 19:45
  5. Няколко въпросчета
    От nedy88 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 16-07-04, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе