Страница 86 от 99 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #1276

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Сега съм активирал в безплатен период на един телевизор EON mobile IPTV. Мога ли да добавя за втори и трети? Не намирам такава възможност. Каква ще е съответно цената?
    Този пост е редактиран от brotzki; 09-11-21 в 20:15.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    175
    #1277

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pistons Виж публикацията
    То, по-изгодно ще ти излезе онлайн поръчка от сайта им (предполагам ти предлагат EON Full, който е с 500 Mbps интернет) - 1 лв. за първите 6 месеца и после 33,90 или 25,68 лв. средно.
    Нали?!
    Обаче за момента съм пас и ще си карам постарому... Само да не развалят нещо.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    6
    #1278

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nerazzurri Виж публикацията
    Нали?!
    Обаче за момента съм пас и ще си карам постарому... Само да не развалят нещо.
    Докато не променят или не махнат старите услуги и аз съм абсолютен пас. Имам 4 телевизора, т.е. ще ми трябват 3 платени приемника за ЕОН и сметката ще набъбне доста.
    Другия месец ще подновявам мобилна услуга към Виваком и ще се опитам да я вържа с оптичен интернет 300 Mbps за 16 лв. в комбинация. В момента плащам 20 лв. за 75 Mbps. Ако стане ще пиша.
    brotzki одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    175
    #1279

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Да ви споделя последно какво ми казаха виварасите. Понеже ми изчезна английското аудио на Евроспорт 2 и го смениха с руско, а и има замръзване на картината на Анимал планет, им звънях и ми отговориха, че така или иначе щели да спират коаксиала на Нет 1 (защото не бил сигурен и качествен), да съм преминел към тяхната система. И по-добре сега да съм го направел, че по-нататък щяло да е по-скъпо. Пък и на Нет 1 кабелите не са в шахтите, които били вивараски, та затова щели да ми предоставят едва ли не идеалната услуга + уникалният им интернет, който не се влияел от какво ли не, както бил на Нет 1. И ако искам 1-годишен договор било много по-скъпо от 2-годишен.
    Такива ми ти работи...

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1280

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Няма по качествена картина от сигнал подаден на вградения тунер или от хубав сателитен приемник и голяма чиния. Лъжат всички оператори за да си хванат балъци. Ние толкова много години сме били слепи или не виждали качествена ТВ. И на мен ми предстои тези разгори с тях пред платил съм до нова година. Предполагам го знаеш това. Пиша този коментар за да не се заблуди някои, а не да се заяждам.
    berpan одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #1281

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nerazzurri Виж публикацията
    Да ви споделя последно какво ми казаха виварасите. Понеже ми изчезна английското аудио на Евроспорт 2 и го смениха с руско, а и има замръзване на картината на Анимал планет, им звънях и ми отговориха, че така или иначе щели да спират коаксиала на Нет 1 (защото не бил сигурен и качествен), да съм преминел към тяхната система. И по-добре сега да съм го направел, че по-нататък щяло да е по-скъпо. Пък и на Нет 1 кабелите не са в шахтите, които били вивараски, та затова щели да ми предоставят едва ли не идеалната услуга + уникалният им интернет, който не се влияел от какво ли не, както бил на Нет 1. И ако искам 1-годишен договор било много по-скъпо от 2-годишен.
    Такива ми ти работи...
    Да си го набият ЕОН и мега интернета в тясната бленда. Докато има кабеларка сме с тяб. После чао. На 1 метър от вратата е А1 оптиката, а китайците постоянно правят промоции
    Този пост е редактиран от brotzki; 25-11-21 в 19:20.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    175
    #1282

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Да си го набият ЕОН и мега интернета в тясната бленда. Докато има кабеларка сме с тяб. После чао. На 1 метър от вратата е А1 оптиката, а китайците постоянно правят промоции
    Какви промоции?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1283

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nerazzurri Виж публикацията
    ...Пък и на Нет 1 кабелите не са в шахтите, които били вивараски...
    Лъжат! На всички оператори кабелите са в шахтите на БТК, ако нямат собствени трасета. Така е от много години.
    Колкото до качеството… Намерете един производител на ТВ, който по подразбиране предлага IPTV на своите ТВ приемници? Защо няма такъв? Нали е страхотно, фантастично, съвършено... почти?
    Нищо няма да спрат, пробват ако някой захапе. А пък ако са толкова луди и спрат CATV, то А1 си продължават с CATV, лошото при тях е че е с карти и по-бавно стопля при смяна на канали, но това да е драмата. Пред безумието наречено IPTV всичко друго е за предпочитане.
    Никога не съм разбирал що за човек би плащал за нещо, което работи с китайска кутийка от 10$ кашона, със софтуер писан от надрусани индийци или казано просто мангали и за да е пълен купона дистанционно правено от бавноразвиващи се ученици. Да ползвам ТВ си за монитор и да жонглирам с дистанционни, безценно :D
    npb, nerazzurri и berpan харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    175
    #1284

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Лъжат! На всички оператори кабелите са в шахтите на БТК, ако нямат собствени трасета. Така е от много години.
    Колкото до качеството… Намерете един производител на ТВ, който по подразбиране предлага IPTV на своите ТВ приемници? Защо няма такъв? Нали е страхотно, фантастично, съвършено... почти?
    Нищо няма да спрат, пробват ако някой захапе. А пък ако са толкова луди и спрат CATV, то А1 си продължават с CATV, лошото при тях е че е с карти и по-бавно стопля при смяна на канали, но това да е драмата. Пред безумието наречено IPTV всичко друго е за предпочитане.
    Никога не съм разбирал що за човек би плащал за нещо, което работи с китайска кутийка от 10$ кашона, със софтуер писан от надрусани индийци или казано просто мангали и за да е пълен купона дистанционно правено от бавноразвиващи се ученици. Да ползвам ТВ си за монитор и да жонглирам с дистанционни, безценно :D
    Аз също знаех, че всички кабели вече са в шахтите и му казах, но той разправя много убедително, че не били там, защото нямало как, понеже шахтите били техни?!? Реши, че много успешно ме е замотал, ама само той така си мисли. Другото интересно беше, че като казах за смущенията на Анимал планет, ми отговори, че едва ли не пак Нет1 са винови с техните лоши кабели. Но още вечерта се беше оправило. Днес също е добре. Дали е съвпадение... А и той ми каза, че го гледал и при него нямало замръзвания. Ама май не е съвесем така.

  12. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1285

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Лъжат! На всички оператори кабелите са в шахтите на БТК, ако нямат собствени трасета. Така е от много години.
    Така е, тук си прав
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Колкото до качеството… Намерете един производител на ТВ, който по подразбиране предлага IPTV на своите ТВ приемници? Защо няма такъв? Нали е страхотно, фантастично, съвършено... почти?
    Нищо няма да спрат, пробват ако някой захапе. А пък ако са толкова луди и спрат CATV, то А1 си продължават с CATV, лошото при тях е че е с карти и по-бавно стопля при смяна на канали, но това да е драмата. Пред безумието наречено IPTV всичко друго е за предпочитане.
    Никога не съм разбирал що за човек би плащал за нещо, което работи с китайска кутийка от 10$ кашона, със софтуер писан от надрусани индийци или казано просто мангали и за да е пълен купона дистанционно правено от бавноразвиващи се ученици. Да ползвам ТВ си за монитор и да жонглирам с дистанционни, безценно :D
    Тук вече говориш глупости. Аз доскоро се чудех и защо производителите на ТВ не ги правят смарт, и до днес нямам отговор, но вече смарт телевизорите не са екзотика.
    А никой не вгражда IPTV на своите приемници главно поради една проста причина - няма стандарт за ИПТВ. Ако новият ти доставчик е с друга платформа ще си смениш телевизора ли? Или доставчикът да ти даде телевизор?
    Жонглиране с дистанционни? Какво толкова правиш с дистанционното на телевизора? Освен да го пускаш и спираш. И то ще ти трябва единствено ако дистанционното на приемника е несъвместимо с телевизора ти и не можеш да му програмираш бутоните, т.е. в повечето случаи можеш да минеш с едно дистанционно.
    А да седиш да чакаш да ти почне предаването, да не смееш да мръднеш, за да не изпуснеш нещо, да се прибереш вечер, и да не можеш да си избереш какво да гледаш, щото в момента има само глупости - това вече е безумие в днешно време. Освен за пенсионери, скарани с техниката. Но и те се научават.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1286

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    ...Тук вече говориш глупости. Аз доскоро се чудех и защо производителите на ТВ не ги правят смарт, и до днес нямам отговор, но вече смарт телевизорите не са екзотика.
    А никой не вгражда IPTV на своите приемници главно поради една проста причина - няма стандарт за ИПТВ. Ако новият ти доставчик е с друга платформа ще си смениш телевизора ли? Или доставчикът да ти даде телевизор?
    Жонглиране с дистанционни? Какво толкова правиш с дистанционното на телевизора? Освен да го пускаш и спираш. И то ще ти трябва единствено ако дистанционното на приемника е несъвместимо с телевизора ти и не можеш да му програмираш бутоните, т.е. в повечето случаи можеш да минеш с едно дистанционно.
    А да седиш да чакаш да ти почне предаването, да не смееш да мръднеш, за да не изпуснеш нещо, да се прибереш вечер, и да не можеш да си избереш какво да гледаш, щото в момента има само глупости - това вече е безумие в днешно време. Освен за пенсионери, скарани с техниката. Но и те се научават.

    На бялото черно не мога да кажа, прав си! Стандарт няма, факт! Който може да мисли, нека се замисли

    Колкото до дистанционното на кутията (IPTV бокса), наистина ли ти харесва повече от колкото собственото дистанционно на ТВ?
    Нищо не казваш за качеството на хардуера в кутията, за софтуера няма да питам.

    Аз свалям много и големи торенти, вярвам ще бъдеш така добър да ми кажеш, какво се случва с IPTV когато пусна торент клиента без лимит на скорост и брой връзки? А какво се случва ако пусна втори ТВ с IPTV по същото време? Ами ако гледам HD канал...?

    Колкото до чакането, как да ти кажа, за мен това е част от кефа да гледам нещо което ме интересува. Хора всякакви, били те и пенсионери



    Цитат Първоначално публикувано от nerazzurri Виж публикацията
    Аз също знаех, че всички кабели вече са в шахтите и му казах, но той разправя много убедително, че не били там, защото нямало как, понеже шахтите били техни?!? Реши, че много успешно ме е замотал, ама само той така си мисли. Другото интересно беше, че като казах за смущенията на Анимал планет, ми отговори, че едва ли не пак Нет1 са винови с техните лоши кабели. Но още вечерта се беше оправило. Днес също е добре. Дали е съвпадение... А и той ми каза, че го гледал и при него нямало замръзвания. Ама май не е съвесем така.
    Момчета, мислете!!! На такива места може да чуете „уникални“ неща.
    НЕТ 1 си плащаха, за достъп до подземната инфраструктура на БТК. Това е за всички оператори. Преди години помните ли рязането на кабели по дърветата? Тогава ги нагъзиха БТК да осигурят достъп до трасетата си, срещу заплащане.

    Айде малко майтап от днес, в Техното един образ ми заяви, че щом сигнала минава през HDMI то той е HD!
    На опита ми тактично да му кажа, че не е прав, той заяви, че е завършил ТУ специалност "Електроника" и ги разбира нещата...
    Та да си знаете...
    Този пост е редактиран от wrathchild; 26-11-21 в 19:37.
    kiroslavov, nerazzurri и berpan харесват това.

  14.  
     
  15. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1287

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    На бялото черно не мога да кажа, прав си! Стандарт няма, факт! Който може да мисли, нека се замисли
    Виждам някакъв сарказъм, което означва, че нямаш представа, че тия камъни са в твоята градина. Едната технология почва масовото си разпространение преди 70 години, другата пред 10-тина. Може би на кабелните оператори им е омръзнало, и са решили да внедрят нова технология, за да ни върнат в средновековието?
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Колкото до дистанционното на кутията (IPTV бокса), наистина ли ти харесва повече от колкото собственото дистанционно на ТВ?
    Какво има да ми харесва дистанционното? Важното е да върши работа, аз гледам телевизора, не дистанционното. Тоя аргумент не бях срещал досега - да си определям доставчика на ТВ заради дистанционното.
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Нищо не казваш за качеството на хардуера в кутията, за софтуера няма да питам.
    Това пък какво значение има? Да кажеш, че картината е кофти, менютата са кофти, т.е. крайният резултат е кофти - ОК, ама какъв бил софтуера или хардуера на приемника...? Какво те бърка какъв е хардуера? Или може би навигациите на телевизорите са по-удобни и по-бързи?
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Аз свалям много и големи торенти, вярвам ще бъдеш така добър да ми кажеш, какво се случва с IPTV когато пусна торент клиента без лимит на скорост и брой връзки? А какво се случва ако пусна втори ТВ с IPTV по същото време? Ами ако гледам HD канал...?
    Разбира се, ще бъда така добър да ти кажа - нищо. При правилно изградена мрежа, разбира се. Ако си си пуснал ИПТВ през рутера наравно с нета това не е основание да плюеш технологията.
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Колкото до чакането, как да ти кажа, за мен това е част от кефа да гледам нещо което ме интересува. Хора всякакви, били те и пенсионери
    Това е сериозен аргумент, определено.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1288

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    ...
    Няма значение коя технология кога е започнала, всичко се свежда до начина на реализация. След като нямаш стандарт, всеки може да си прави интерпретации.

    Колкото до кабелните оператори и технологиите, ще перифразирам един крилат израз - цената глупако. Една мрежа е по-евтина от две. Добави допълнителните услуги (наем на видео съдържание), платени събития и т.н. Няма да влизам в теорията на конспирацията, но при IPTV е в пъти по-лесно да профилираш всеки клиент.

    Дистанционното - виж кое да е на А1 или БТК и го сравни с кое да е на ТВ. Нещо общо? След като пестиш от пластмасата, какво остава за хардуера и софта на кутията. И да хардуера и софтуера има значение, уви...

    Какво значи правилно изградена мрежа? Кой го определя, как го определя и т.н.? Стандарт ли има?

    Не ти ли е тръпка да се прибереш навреме, за да не изпуснеш любимото си предаване?


    Щом си доволен от IPTV, ОК, желая ти безпроблемно използване.
    За мен това не е опция, вече съм посочил защо.

    Който може нека мисли, който не - да вярва!
    Рекламата е за да продава, а ЕОН яко се рекламира!
    Ако беше толкова страхотно, дали нямаше да има опашки?
    Идва Никулден, шараните са на мода, винаги

    Виждам, че си почитател на технологиите, не си ли се замислял да се пуснеш на пързалката с 10Gb нет?
    nerazzurri и berpan харесват това.

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1289

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Правилно изградена мрежа, накратко и опростено, означава да пускаш различните услуги с различен приоритет или да осигуриш достатъчно капацитет, че да не си пречат. Не съм запознат нито с А1, нито с БТК, но, честно казано, не ми се вярва в настоящия момент който и да е от тях да не е осигурил необходимите условия, по-вероятно ми изглежда да караш на някакви спомени от миналото. Но може и да греша, след като не съм 100% сигурен не мога да споря.
    Аз познавам двама човека, които пробваха ИПТВ и се върнаха към кабеларката - една пенсионерка, която не можеше да се оправи с техниката (съществуват телевизори, които не си помнят последното състояние и след пускане винаги се позиционират на тунера, а не на източника, който е бил ползван последно), и един съсед, на който при НЕТ1 му беше по-евтино, защото беше с 3 телевизора. Другите сте вие фанатиците тука, за които красотата на дистанционното е по-важна от функционалността на приемника. Но всеки си има вкус, както е казало кучето Няма как да ме убедите във вижданията си, знам, че и аз няма да ви убедя в моите, нямам такава цел.

    P.S. Да ти имам тръпката.
    P.P.S. За 10Г не съм се замислял, но 1Г може да ми свърши работа някъде, някога може да се пусна по пързалката.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1290

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Реално поддържани 1Gb с правилно изградена вътрешна мрежа може да върши чудесна работа. Както винаги нещата опират в детайлите. И за хора, които имат реална нужда, а не тези, при които видът на дистанционното да е водещ критерий.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 86 от 99 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе