Страница 87 от 99 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,291 до 1,305 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1291

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Правилно изградена мрежа, накратко и опростено, означава да пускаш различните услуги с различен приоритет или да осигуриш достатъчно капацитет, че да не си пречат. Не съм запознат нито с А1, нито с БТК, но, честно казано, не ми се вярва в настоящия момент който и да е от тях да не е осигурил необходимите условия, по-вероятно ми изглежда да караш на някакви спомени от миналото. Но може и да греша, след като не съм 100% сигурен не мога да споря.
    Аз познавам двама човека, които пробваха ИПТВ и се върнаха към кабеларката - една пенсионерка, която не можеше да се оправи с техниката (съществуват телевизори, които не си помнят последното състояние и след пускане винаги се позиционират на тунера, а не на източника, който е бил ползван последно), и един съсед, на който при НЕТ1 му беше по-евтино, защото беше с 3 телевизора. Другите сте вие фанатиците тука, за които красотата на дистанционното е по-важна от функционалността на приемника. Но всеки си има вкус, както е казало кучето Няма как да ме убедите във вижданията си, знам, че и аз няма да ви убедя в моите, нямам такава цел.

    P.S. Да ти имам тръпката.
    P.P.S. За 10Г не съм се замислял, но 1Г може да ми свърши работа някъде, някога може да се пусна по пързалката.

    Я как хубаво си го написал!
    Всичко е въпрос на реализация, за съжаление винаги има нюанси, когато ти по стечение на обстоятелствата си включен в "нюанса" влизаш в "заветните" 100% недоволни. Аналогично е и с пандемията, ако ти си здрав, заразените са статистика, но ако ти си част от статистиката, вече е 100% болни от твоята гледна точка. Нелепа асоциация, съжалявам!
    Като цяло IPTV изисква перфектна мрежа (кабелни трасета, качествени активни и пасивни компоненти, грамотни администратори и не на последно място разумни потребители). Когато нещо по веригата не е както трябва се започват тегобите.
    При кабелната е аналогично, но тъй като технологията както ти сам отбеляза е дърта, като цяло пътят е утъпкан. Като добавим удобството да си ползваш тунера, което те освобождава от нуждата от приемник и операторски рутер, които вървят ръка за ръка с минимум два адаптера (нужда от два контакта) нещата придобиват доста по приличен вид. Разбира се е въпрос на нужди, ако искаш интерактивни функции то тогава IPTV е за теб, ако търсиш качество, надеждност и простота на услугата, то CATV е твоя избор.
    Въпрос на вкус, нали

    дистанционното - нещо като алегория на тема икономия, ако пестиш от дистанционно, какво остава за другото.

    ...чак пък фанатици - недей так де, бъди добър човек, още малко в затвора ще ни вкараш, заради едно IPTV

    Всъщност ти ползваш ли IPTV? Ако да, кой ти е доставчика, можеш ли да записваш видео на външна памет (диск), имаш ли лаг при смяна на каналите или не. В коя част на София ползваш услугата? Ако си с оптика, медиаконвертор или директно в рутер с оптичен порт слага доставчика.


    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Реално поддържани 1Gb с правилно изградена вътрешна мрежа може да върши чудесна работа. Както винаги нещата опират в детайлите. И за хора, които имат реална нужда, а не тези, при които видът на дистанционното да е водещ критерий.
    Ти не беше ли лекар по професия?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,575
    #1292

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    При нас кабеляците им висят по кооперациите. Гледаме красотата от цели снопища.

    Какви допълнителни кутии за иптв и какви допълнителни дистанционни? Всичко това отживя, както наблъстаните с ненужни тунери телевизори. Ползвайте операционните системи на телевизорите и техните приложения за целта. Качествени файлове са достатъчни за пълно тв удоволствие.
    През това време, сателитната чиния отдавна остана без кабел на покрива.
    Остана един единствен кабел - този за захванването на тв-то

    С тоя слаб нет от 55мбпс, направо кърти на няколкото тв-та.

  4. npb
    npb е на линия
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1293

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Темата се измести в неправилната част за мен. Качеството на картината, възможностите за подреждане на каналите, по лесно и бързо превключване и наличие на различни езици и субтитри на каналите е по важно от дистанционното. То е важно какво е и да ли е удобно. Но пред наличието да ме дразни качеството на картината не си струва да си на услугата връщане на зад - IPTV. Това е мое мнение може би защото почти не гледам предавания, и не ме вълнува да ли съм изпуснал началото на предаването.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,575
    #1294

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Тези дни нета беше ужасен. Куп днс грешки. Бавно сърфиране. По едно време мислех да не е лагването от телефона.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    175
    #1295

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Темата се измести в неправилната част за мен. Качеството на картината, възможностите за подреждане на каналите, по лесно и бързо превключване и наличие на различни езици и субтитри на каналите е по важно от дистанционното. То е важно какво е и да ли е удобно. Но пред наличието да ме дразни качеството на картината не си струва да си на услугата връщане на зад - IPTV. Това е мое мнение може би защото почти не гледам предавания, и не ме вълнува да ли съм изпуснал началото на предаването.
    На Фипипс от 2021 г. нямаше възможност да подреждам каналите, освен като фаворити. Но на ЛГ също 2021 - мога, добре че ми го смениха, а и не беше само това разликата. Обаче не разбрах защо виварасите махнаха английското аудио на Евроспорт 2 и го замениха с руско?!
    Ползвам си всички възможности на дистанционното на телевизора, а не само да включвам и изключвам с него.
    Този пост е редактиран от nerazzurri; 27-11-21 в 13:52.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1296

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Ти не беше ли лекар по професия?
    Да, лекар съм (даже бях четвърти по успех на випуска си). Знам че звучи напълно неправдоподобно, но още от времето, когато учех в Математическа гимназия, после в казармата, и през целия ми служебен медицински път след това се занимавам и с ИТ - и хардуер и софтуер. По едно време дори имах участие в една хардуерна фирма с приятели за търговия с хардуер и ИСП. Имах преди доста години създаден от мен собствен софтуер за ОПЛ (общо-практикуващи лекари) - първо за бившата ми жена, която беше сестра при приятел ОПЛ. Още в зората на реформата. Харесаха я и други лекари и искаха да си я купят. Тогава още не бяха налазили големите фирми. Заедно с един професионален програмист създадохме през 1998г. първия голям софтуер за Център по Трансфузионна хематология, в какъвто работя. Между другото още работи и колегите не ми дават да го закрия, въпреки че има и нова национална информационна система- интернет базирана (през браузър). От 25г. поддържам и хардуерно и софтуерно извън медицинските ми задължения (тръгна уж като хоби, но ние сме бюджетна организация към МЗ и нямаме собствен ИТ отдел или щат и няма друг кой и леко ме експлоатират като момче за всичко) локалната ни мрежа - прекарвал съм над 500-600м. кабели на 3 етажа, после рутери (в началото малки сапунерки, през РС с Линукс Дебиан, сега един практичен Микротик с оптика) - настройка, подръжка, суичове, файлови сървъри (имахме през годините IBM с Win 2003, сега кретаме на НР с Win 2012), около 40 РС-та и софтуера по тях (от още Дос-овски приложения, до модерни такива). Така че в известна степен поразбирвам малко от материята. В къщи съм с оптика до един Хуавей от ИСП на приятел, после през мой рутер Асус (още едно ТП-Линк-че за разширяване на обхвата в къщата) - за Game РС, РС за сторидж и мрежови достъп на филми и музика, андроид плеар Ugoos AM6 Plus, 2 лаптопа, 2 таблета, 3 телефона, 2 ТВ, ресийвъра също ми е вързан към мрежата. Достъпвам от къщи работата, където имам FTP сървър и отдалечен достъп, когато се налага пък съм отпуск и така.
    Хехехе, аз съм пълната противоположност на представата за лекар. Тренирал съм и футбол до старша възраст в школата на отбор от бившата А група. Даже бях капитан на младшата възраст. Играех много и баскетбол и тенис на корт. Даже като лекар редовно ходех по аматьорски турнири. Че и с професионалисти ветерани съм поигравал. Дори станах шампион на града по тенис на корт за аматьори през далечната 2008г. И сега, дори като чичак гледам да потренирвам, въпреки многото контузии и операция на коляното за скъсани връзки.
    Този пост е редактиран от VanDan; 27-11-21 в 13:38.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #1297

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Относно качеството на ИПТВ, аз го сравнявам пряко на едно и също тв.имам кабелна,
    отскоро ползвам иптв през руски доставчик.Качеството е еднакво, а на спортни канали по добро на ИПТВ . Кабелна заминава в коша.Аз съм със Сони и гледам директно на тв,но когато ползвам бокса си го управлявам с дистанционно на тв, през хдми сек.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1298

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Имам познати много доволни от ИПТВ на Виваком по оптика на един адрес и не толкова доволни на друг. Може и да има различни локални особености. Същото важи и за други оператори - било то на ИПТВ или класически по коаксиален кабел.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1299

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Сега ме се обади една кака за агитация, (рано или късно ще го махнат коаксиала), но май физически при мене са малко невъзможни нещата. Интернета ми е към друг доставчик, малка скорост но върши работа ама не става за тв. И ако трябва да се кръстосват нови кабели из къщи за 2..3 телевизора, пък са стари модели ( единият дори не е смарт) и едва ли ще тръгне приложението без проблем....това и без пари да ми го дават не бих си го причинил. А е 30 и отгоре на месец.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #1300

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Като си ползваш пълните възможности на дистанционното, опитай да смениш звуковия поток на Евроспорт, обикновено са поне два.

    НА nerrazzuri ,исках да отговаря.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,575
    #1301

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Имам познати много доволни от ИПТВ на Виваком по оптика на един адрес и не толкова доволни на друг. Може и да има различни локални особености. Същото важи и за други оператори - било то на ИПТВ или класически по коаксиален кабел.
    Вероятно гледат ЕОН. Никакво значения няма за качеството, или работи, или не. Щом на 55мбпс работи, остана да вдигат скорости от гигабитове за торентите Детска работа.
    Този пост е редактиран от brotzki; 27-11-21 в 15:35.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    175
    #1302

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Като си ползваш пълните възможности на дистанционното, опитай да смениш звуковия поток на Евроспорт, обикновено са поне два.

    НА nerrazzuri ,исках да отговаря.
    Сменям си го на английското аудио и още как. Или сменям първи език на аудиото да ми е на наглийски навсякъде, или на самия канал. Ако си с Ел Джи дори ще ти кажа как. Става дума дума естествено за Eurosport HD, но го сменям и на образователните канали.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1303

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...
    Човече, много се радвам на хора като теб! Честно, шапка ти свалям!!! Дай Боже, повече симпатяги като теб!!! Жив и здрав бъди!

    А сега, ще ти кажа защо те питах дали си лекар.
    Преди време питах тук за ваксините и ти бе така добър да ми обясниш, затова те помня с хубаво.
    Учудих се, че реагира за "дистанционното". Давах го като пример, че ако пестиш от нещо толкова дребно, какво остава за останалото, но явно не се изразявам достатъчно ясно или пък криво ме четат :D
    Щом си сборил микротика, няма какво да говорим, висока летва!!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1304

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Сега на всички ни е ясно, че устройствата на операторите са си дръвчета и дистанционните им също. Макар че на работа имаме едно Вивакомско устройство (за сателитния достъп ТВ) и дистанционното му е учудващо сравнително добре изглеждащо. Може да управлява и базовите функции на ТВ-то към приемника.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    16
    #1305

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    VIVACOM: Уважаеми клиенти, информираме ви, че от 12.01.2022г. приложението Pocket TV ще бъде заменено от EON TV. Гледайте телевизия от ново поколение с иновативни функции и богата видеотека на мобилните си устройства. Имате право да прекратите договора си без неустойка до 1 месец от влизане в сила на измененията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 87 от 99 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе