Страница 15 от 99 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #211

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    За мен предимството на Нет 1 е съчетанието на удобство-качество-цена-надеждност.
    Удобство - бодваш коаксиалния кабел и забравяш, няма карти, няма STB, няма рутери. Ако имаш повече от един ТВ, моля, слагаш и забравяш.
    Качество - определено не отстъпват на конкуренцията по качество на сигнала. Съдържанието е подбрано така, че да задоволи средностатистическия потребител. Платените канали не са по джоба на всеки, затова ако предлагаш масова услуга без претенции за ексклузивност, липсата им не е минус. Kодирането заради HBO би довело до по-бавно превключване на каналите, което ми се вижда достатъчен повод да няма подобни "екстри".
    Цена - мисля, че просто нямат конкуренция, особено с абонамент за 18 месеца, дори заралии отстъпват.
    Надеждност - може би най-сериозната конкуренция на Мегалан в София, а вярвам, че всички знаят за прословутата надеждност на Мегалан, е Нет 1 не им отстъпват.

    А дали са номер 1, 2 или n! - зависи от потребностите на конкретната личност, един иска футбол, друг филми, трети ХХХ, свят широк, хора всякакви. Не може да им се отрече обаче, че предлагат прилична услуга, поздравления за което!
    kiroslavov и ioso харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #212

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    "kod" - писах че са номер 1 заради БНТ1 HD - добро ли ти е качеството на несъществуващия канал, а??

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #213

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kiroslavov Виж публикацията
    "kod" - писах че са номер 1 заради БНТ1 HD - добро ли ти е качеството на несъществуващия канал, а??
    Нямам представа младеж... Както съм написал, на кабеларката ползвам само интернета, така че какво й е качеството на телевизиите нямам никаква идея.
    Не се пени в бъдеще и спазвай добрия тон за да не се налага редактиране на постове като в случая моля!

    По отношение на предложението ти - всеки да си прави тема и в нея да си хвали / оплюва даден оператор... - не се приема.
    В този форум структурата е друга - за всеки интересен оператор има една тема и в нея всеки е добре дошъл да изкаже впечатленията си и гледната си точка за предлагания програмен пакет, качеството и цените. Най-голямата ценност е, че има мнения и положителни, и отрицателни.


    Да се върнем на Нет1, че се отклонихме от темата.
    Много приличен нискобюджетен оператор с отлични цени и добро качество.
    Проблемът е, че няма необходимото техническо оборудване / програмно осигуряване за да може да кодира сигнала на определени телевизии, по начина, по който те изискват да се прави за да пуснат канала си в дадената мрежа.
    Което пък пречи на оператора да предлага необходимата богата палитра от телевизии.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #214

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    След като изтри половината ми мнения можеш да продължиш сам да си отговаряш в темата "администраторе"

    Хем сам казваш, че се е наложило да ти бъдат трити мненията, хем след 3 предупреждения продължаваш да обсъждаш действията на модератор...
    Не знам какво очакваш да постигнеш - почини си 30 дни от форума, запознай се добре с правилата и ги спазвай след като ти изтече наказанието
    kod


    За НЕТ1
    Лошото е че повечето HD канали нямат EPG, дано да им сложат.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #215

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    някой знае ли дали HD Digiview приемниците на НЕТ1 могат да се ползват на други кабеларки за възпроизвеждане на HD каналите им?

  7. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #216

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Digiview не са с конкретен затворен фърм на Нет1 и няма проблем да го използваш където пожелаеш. По отзиви на техници от Нет1 този приемник е проблемен откъм софт и не го препоръчват , дори в момента не се предлага от няколко месеца при тях. Ако ти е изпаднал изгодно , задължително намери техник от Нет1 да ти го ъпдейтне . Замениха го с Neta 8400 HD , какъвто ползвам аз . Цена 90 лв

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #217

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Днес реших да щракам по каналите и ми направи приятно впечатление, че почти всички имаха EPG. Преди не беше така, добра работа са свършели! Разбира се имаше грешки в програмата, но след като направих проверка се оказа, че и в сайтовете за ТВ програми информацията е грешна, но важното, е че имаме напредък в EPG-то, което е похвално! Сега ако хванат да измислят някой HD дето дава F1 ще е страхотно, ех мечтиии…

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,589
    #218

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Голями мечти за Формулат HD. EPG-то е липва на много канали, зарежда бавно и в някой случай не показва повече от 2 часа напред.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #219

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    brotzki - току що пак го тествах пустото му EPG! Ма..аму и прасе! Тези пичове са пуснали инфо на практика за всички канали! Как? Кога го направиха? Вчера нямаше инфо за десетина канала, но днес…
    Ти, тества ли го тези дни? При мен нещата са коренно различни! Преди наистина EPG беше трагедия (ти добре си го описал), но от вчера забелязах, че нещата са на качествено ново ниво. Дотолкова съм изумен, че чак не вярвам на очите си! Хм... да не би да е от ТВ-то ти, аз съм с едно дърто евтино LG LCD и EPG направо лети, разликата е очевАдна! Не мога да повярвам колко бързо зарежда, хаааа... можело значи

    F1 - какво да ти кажа, това за мен е магия, сигурен съм, че не съм само аз, но най-вероятно ще си останем с мечтите за HD.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    2
    #220

    Re: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте, тези дни имах проблем с четири от HD каналите на телевизията предоставена от Нет 1, а именно:
    • Travel Channel HD
    • iConcert HD
    • Fashion HD
    • Luxe HD

    Свързах се с Net1/Нет 1, за да разбера дали проблема не е при тях. Отговориха ми, че към текущата дата нямат проблеми с тези телевизии и ако не мога да си настроя телевизора, то за скромната сума от 10лв. ще пратят техници да го направят за мен. Реших, че все пак мога да се оправя с телевизора си и разбрах, че дефакто от значение е как се сканират/търсят телевизионните канали. Няколко важни настройки са от значение, които за щастие на следващия ден получих от Net1/Нет 1.

    Валидните настройки за Net1/Нет 1 към 19 Февруари 2013 са:
    • Network ID: 0001
    • Frequency: 730000 kHz
    • Modulation: 64 QAM
    • Symbol Rate: 6900 kS/s
    • Start Frequency: 290000 kHz
    • Stop Frequency: 850000 kHz


    След като направих сканиране/търсене с настройките описани по горе, четирите канали се появиха "неочаквано".

    От Net1/Нет 1 ми обещаха, че тази информация ще бъде качена на официалния им сайт, но кой знае.

  13. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #221

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте,
    1.Искам да попитам телевизията, тъй като може да се използва с вградения тунер на ТВ-то, как достига до него- орез прозореца или през входната врата. Има ли възможнос, тъй като тТВ-то го местя сезонно в две различни стаи, да се пуснат два кабела до двете стаи ?
    2. Интернетът с оптичен или лан-кабел стига до апартамента и откъде влиза кабела?
    В момента съм на Мегалан и при тях оптичният кабел влиза до стаята и оттам с едно устройтво като рутер се разклоняват кабели за тв-то и лаптопа. Чудя се обаче как в при Нет1?
    3. Някой има ли наблюдения, освен турните от Големия шлем, които се излъчват по Евроспорт, има ли други канали на които дават тенис на корт ?
    Ще съм благодарен на всеки, който даде някаква информация

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #222

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    По принцип през прозореца не би трябвало да влизат кабели.Не за друго, а защото по фасадата на блока не е редно да минават кабели.Сериозните оператори ползват подземните канали и влизат в блоковете и входовете през мазетата и оттам тръгват нагоре по етажите.Принципно Мегалан имат оптика до дома и оптика до сградата, ти явно в момента си с Оптика до дома.При Нет 1 е другия вариант - Оптика до сградата, като при тях нета и телевизията вървят по отделни кабели, но не са оптични.Оптиката се терминира някъде долу, я в мазето, я във входа.Оттам нагоре дали през домофоните, дали през ел.трасето(както за съжаление е моя вариант) кабелите тръгват нагоре и вече като стигнат на твоя етаж уточнявате откъде да влязат в дома ти.Но общо казано, ще влязат през етажната площадка и кабелите ще са два.Не вярвам който и да е доставчик да ти откаже да пусне инсталация до две различни стаи.
    Относно тениса и аз като теб съм почитател и за съжаление поне засега няма други канали, които да излъчват атрактивните турнири.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #223

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Съжалявам , че ще разочаровам потребителите на НЕТ1 - но .... под предлог че в договора е написано ' ... може да предприеме програмни промени ... " операторът си позволи да намали броя на чуждоезичните канали - немски , френски , италиански , руски Единственото коети ми е останало като удоволствие / отличаващо този доставчик от всички останали на пазара / е канал MEZZO в стандартния пакет .... мисля да пиша оплакване и да ги зарежа , и то след 15 месеца служба почти в моя услуга --- вечно повтаряните предавания по историческите и научнопопулярните канали вече ги знам наизуст .... имайте го впредвид - нещо им куца и интернетът покрай лошото време през зимните снежни бури или поройните дъждове ....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,589
    #224

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    milamimilena

    Наистина качеството им от края на миналато година върви надолу. Нищо ново не се предлага, а предаванията им ги знаем на изуст.

    wrathchild

    EPG-то го има от няколко години. Гледам с вграден цифров тунер, а и през цифров приемник. И при двата EPG-то се отваря бавно, а не показва с дни напред. Повечето канали показват само 2 часа напред.

  18. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #225

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Имах намерение да им ставам абонат - всъщност от момента в който Близу започнаха с магариите (махането на Discovery и т.н.). Обаче в софийския квартал "Борово", където живея нямат пълно покритие и оттогава до сега няма никакво развитие по въпроса.

    Според мен от началото на годината има някакви индикации че не всичко е наред с фирмата - моите наблюдения са че затвориха 3-те си клиентски офиса (които са в близост до моя квартал и където ходех чат-пат да ги подпитвам кога ще изградят мрежата до моя блок) - до пазара Красно село, на пазара Иван Вазов и в кв. Гоце Делчев (в близост до Била). Сега чета горните две мнения и все повече се убеждавам че вече нямам избор с който да заменя омразното ми Близу.

    За жалост това е боложението...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 99 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе