Страница 21 от 27 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 402
Like Tree25Одобрявам

Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #301

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vlst Виж публикацията
    - Имате ли представа дали се засичат данните (подобие на мак адрес или друг сериен номер) на конкретен телевизор, към който е поставен САМ модула и картата?

    - Възможно ли е преместване на САМ модул и карта на друг адрес (вила), където има окабеляване, аналогов сигнал на Близу (прекратени изрядно отношения преди години) и съвременен ЛЕД ТВ? Възможно ли е това да стане само с физическо преместване на САМ модул и карта, без молби за смяна на адрес, такси за включване и изключване и т.п. Има ли начин Близу да разбере къде се намира картата и на какъв адрес се ползва?
    Не. Може да я местите, на който телевизор си поискате, стига да е свързан с градската мрежа на кабелният ви оператор.
    В случаят с вилната зона - може да се обслужва от друга мрежа и сървър на оператора..поради което се налага да се въведе в информационната база на този сървър.
    Да - картата получава потвърждаващ код от сървъра, след което тя ви дава достъп до програмите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #302

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Карта регистрирана във Лом , взимам я , занасям е във съседно село , слагам в модула и тръгва Селото няма нищо общо със Лом , то е захранено със оптика от Монтана .

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #303

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Подписах нов договор с включено НВО. 24 часа не ми го активират трябва ли да им звъня или да правя нещо за да тръгне?

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #304

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Щом са ти го активирали трябва да тръгне веднага.
    Пробвай да задържиш на БНТ1 за 2-3мин. и превключи на НВО ако не тръгне се обади на Близу.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #305

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vlst Виж публикацията
    Здравейте, абонати сме на кабелна ТВ Близу над 10 години, минали си през всичките им предшественици. Обмисляме варианта за развод с тях, но имам няколко питания, чиито отговори ще натежат везните за или против:
    - Имате ли представа дали се засичат данните (подобие на мак адрес или друг сериен номер) на конкретен телевизор, към който е поставен САМ модула и картата?
    Питам, защото разменихме 2 ТВ (нови, ЛЕД), цифровия сигнал на новия ТВ изчезна и се появи след скандал в офис на Близу и чакане от близо ден и половина, без обяснения...
    - Възможно ли е преместване на САМ модул и карта на друг адрес (вила), където има окабеляване, аналогов сигнал на Близу (прекратени изрядно отношения преди години) и съвременен ЛЕД ТВ? Възможно ли е това да стане само с физическо преместване на САМ модул и карта, без молби за смяна на адрес, такси за включване и изключване и т.п. Има ли начин Близу да разбере къде се намира картата и на какъв адрес се ползва?

    Малко "еретични" въпроси, но с това им отношение и политика към клиентите определено си ги заслужават.

    Благодаря предварително за отговорите ви, мили съфорумци!

    Можете да ползвате модула на всеки един адрес, където има сигнал от Близу с платена АТВ. За да се активират каналите трябва да ви е платен абонамента на адреса, на който се води картата. Иначе самият телевизор няма значение, стига да има тунер и да е активна картата няма значение на кой адрес е.



    Подписах нов договор с включено НВО. 24 часа не ми го активират трябва ли да им звъня или да правя нещо за да тръгне?

    Включете си телевизора на HBO и изчакайте, ако до 5 минути не се активира се свържете с оператора за проверка. Никога не чакайте на БНТ при проблем с няма достъп на някой канал. БНТ е канал, който не се кодира и да чакате на него няма смисъл. Ако имате други въпроси може да ме питате.
    jonov одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    80
    #306

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Как са като поддръжка в момента

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #307

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    ^ Пресен случай от вчера 01.05.
    През нощта ми спря нета съответно и стационарния телефон, защото изгоря захранването на модема им. Не исках да се набутвам с обаждане от GSM-а, тъй като се чака много, докато отвори някой оператор на платения им телефон започващ с 0700. Та, посетих офиса им и казах, че имам проблем с модема. Това беше в 12:45ч., след час и половина се свързаха с мен по телефона, за да проверят има ли някой на адреса и след още 30мин. техниците дойдоха и отстраниха проблема. Всичко за два часа.
    Откакто системата им е централизирана от около 5г. някъде, съм се обаждал за дребни проблеми, реагирали са сравнително бързо и от тази гледна точка съм доста доволен.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #308

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    поддръжката определено е на доста високо ниво - рядко има проблем и се реагира бързо няма почивни дни и т.н. техник ми е идвал в 19.30 вечерта в неделя след като се обадих около 18 .. наскоро минах на 100 мбита като очаквах че няма да е постижима тая скорост постоянно ама сгреших - поне в БГ си ги държи което е достатъчно за теглене на филми и други обемисти неща

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #309

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Я дай снимка със скороста

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #310

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения


  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #311

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Колеги, може ли някой с наблюдение на булсат и близу да сподели кой от двата оператора предлага по -качествена услуга. Интересува ме HD каналите къде са по добри като качество, защото в момента съм на булсат и нещо взеха да се излагат. Струва ми се, че HD каналите не са това, което трябва да бъдат, а и много взеха да изостават в бройката им. Разбира се и интернета ме интересува.

  14.  
     
  15. Member Аватара на dilyn
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    170
    #312

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoianmitkov Виж публикацията
    Колеги, може ли някой с наблюдение на булсат и близу да сподели кой от двата оператора предлага по -качествена услуга. Интересува ме HD каналите къде са по добри като качество, защото в момента съм на булсат и нещо взеха да се излагат. Струва ми се, че HD каналите не са това, което трябва да бъдат, а и много взеха да изостават в бройката им. Разбира се и интернета ме интересува.

    Не че съм абонат на Близу, но определено те са по добрия избор!!!
    stoianmitkov одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #313

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    А има ли някой, който е бил преди на булсат и сега е на близу да сподели впечатленията си коя от двете е с по -добра картина?

  17. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #314

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Ако го гледаш на ТВ с размер 21 инча , мислиш ли че ще забележиш разлика .....че дори и до 32 инча едва дали ще забележиш . Разбира се че при кабелните оператори е по добре , по горе ти казаха - кабеларките не плащат нищо за честота , докато сат. оператори плащат и цените са доста високи и поради тази причина те компенсират с наблъскването на повече брой програми на един транспондер - на место да са 6/7 програми - те стигат до 30 в зависимост от кодировката .
    Не че и при близу няма програми които са мазня - така го получават и така го излъчват .....в пример - правил съм им забележка за дискавъри преди години - те тогава си взеха забележка и го спряха с анимал планет
    stoianmitkov одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #315

    Отговор: Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Току що се нахендрих на пакет ТВ+100мб интернет. ТВ-то е за жената, но аз се полакомих на 100те мегабита. Преди това пробвах у приятел с такъв пакет и държеше 70-80 към европейски сървър. За мен това е първа космическа, защото преди това имах 4мб международен и 30мб български пиъринг.
    Обещенията им са хубави, пък да видим.TEST

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 27 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  2. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 09:57
  3. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе