Вижте резултатите от анкетата: По какъв начин получавате връзка с Интернет?

Гласували
89. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Класически / аналогов Телефонен Модем

    2 2.25%
  • Цифрова телефонна линия / Ай Ес Ди Ен (ISDN)

    2 2.25%
  • Широколентов достъп през телефонна линия Ей Ди Ес Ел (ADSL)

    9 10.11%
  • Широколентов достъп през кабел за телевизионна връзка

    15 16.85%
  • Широколентов достъп през сателит

    1 1.12%
  • Широколентов достъп през мобилен телефон

    8 8.99%
  • Широколентов достъп през мобилно устройство (USB/Ю Ес Би)

    4 4.49%
  • Локална мрежа (LAN)

    48 53.93%
  • Друго

    14 15.73%
Отговори на анкетата
Страница 37 от 45 ПърваПърва ... 273536373839 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 673
Like Tree95Одобрявам

Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #541

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    EON е само по интернет. Коаксиалните няма да ги използват. Ако влязат, защото не е сигурно (виж си адреса, с каква свързаност е), през оптика ще преобразуват в LAN и от там си действаш със съществуващото окабеляване.
    Ако влязат по ЛАН - ясно е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #542

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    благодаря за бързия отговор! да разбирам ли, че EON бокса се свързва с LAN кабел? относно свързаността - прилагам скрииншот от страницата на виваком
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #543

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Значи може и с оптик да влязат. Ще разбереш [emoji1787]
    При всички положения ще можеш да си използваш окабеляването.
    joro_kem одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #544

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    докладвам, в случай, че на някого му предстои включване на услуга EON при наличност на гигабитова свързаност (GPON):
    1. в жилището влиза оптика, която стига до рутъра на виваком (Nokia - конвертор и гигабитов рутър в едно, излъчва на 2.4 и 5 GHz)
    2. виваком рутъра има 4 LAN порта, които водят до съответните тв приемници (в моя случай два броя) и останалите - по избор (в моя случай до два други рутъра, работещи като рипийтъри)
    3. не може да има друг рутър между вивакомския и тв приемника, не тръгва телевизията (така поне твърдяха техниците).
    4. при 500/300 свързаност по договор, постигам 280/290 по wi-fi, с кабел не съм тествал
    tshishkov, legaltk и stoyanow харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #545

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Супер за обратната връзка! Остава да си доволен от качеството на кнтернет и телевизия.
    По т.3, както казах - може, ако рутерът е читав и го настроиш на определн порт да пропуска входящия сигнал. Не ме питай как. Само съм чувал [emoji1787]

    Всичко обаче работи при теб и по-скоро не се занимавай.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #546

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    докладвам, в случай, че на някого му предстои включване на услуга EON при наличност на гигабитова свързаност (GPON):
    1. в жилището влиза оптика, която стига до рутъра на виваком (Nokia - конвертор и гигабитов рутър в едно, излъчва на 2.4 и 5 GHz)
    2. виваком рутъра има 4 LAN порта, които водят до съответните тв приемници (в моя случай два броя) и останалите - по избор (в моя случай до два други рутъра, работещи като рипийтъри)
    3. не може да има друг рутър между вивакомския и тв приемника, не тръгва телевизията (така поне твърдяха техниците).
    4. при 500/300 свързаност по договор, постигам 280/290 по wi-fi, с кабел не съм тествал
    Какви други възможности има ТВ-бокса, освен EON? Как, през кое меню, се стига до Андроида на ТВ-бокса?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #547

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    цяла седмица ме няма и не съм разглеждал менютата, но смарт приложенията се викат с бутона, ограден с червено
    p.s. не е от заградения в червено бутон, а от средния бутон на втори ред отдолу нагоре
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от joro_kem; 07-09-21 в 22:21.
    legaltk одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #548

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    привет! утре ми предстои включване на услугата EON Full в Пловдив (досегашния доставчик N3 беше купен от тях). имам положени кабелни канали с FTP и coaxial кабели до три от стаите в жилището, всички кабелни връзки с досегашния доставчик са направени извън жилището - в таблото на N3. тончо до него е таблото и на Виваком. имам няколко технически въпроса:
    1. предполагам, че в жилището ще влезе оптика, по която вървят всички сигнали. ще се конвертира ли оптиката към стандартни кабели, т.е. ще мога ли поне да ползвам FTP кабелите от съществуващата домашна мрежа? (имам 1 рутър TP link Archer C20 и два рутъра на TP link 740N и 841N, настроени като рипийтъри, свързани по кабел с основния рутър). доколкото разбирам, от виваком ще ми предоставят гигабитов рутър - ще мога ли да го свържа с досегашните или не (не гоня гигабитова свързаност).
    2. по какъв кабел ще върви тв сигнал (заявил съм общо 2 EON box) и ще мога ли да ползвам съществуващите коаксиални кабели?
    благодаря предварително!
    Здравейте, същия случай. Пловдив, бивш N3, сега Vivacom с оптика. Техниците докараха Nokia рутър, оптиката влиза в него. Аз ползвах Asus router. Това, което направих е следното:
    1. От LAN изхода на Nokia пуснах кабел до WAN входа на Asus (Погледнете как си взема IP по DHCP. Може да се наложи да промените ръчно IP на вашия TP Link, например 192.168.0.1, защото Нокията е с адрес 192.168.1.1)
    2. Логвате се в Нокиата и спирате WIFI, отивате в Security, DMZ, и разрешавате порта, на който се показва TP Link.
    3. Restart и на двата рутъра.
    4. TP link вече е пак в играта. Публичното му ИП ще е това от LAN на Нокията, но това не е проблем, дори и да искате да ползвате DDNS. Например услугата на NoIP си работи без проблем. Вероятно и други DDNS провайдъри ще работят. В случая Нокията е само модем и нищо друго, всичко се върши от стария рутър както преди. Оставете кабелите за боксовете свързани към Нокията за да ви работи телевизията. Ако пуснете Нокията в Bridge mode, тогава ТВ се губи и схемата е различна. Успех!
    stoyanow одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    16
    #549

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dublin Виж публикацията
    2. Логвате се в Нокиата и спирате WIFI, отивате в Security, DMZ, и разрешавате порта, на който се показва TP Link.
    Как да се логнем в Нокиата?

    Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #550

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от redchampions Виж публикацията
    Как да се логнем в Нокиата?

    Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
    Аз се обадих на 123 и помолих да ми кажат паролата за Нокията. Друг начин да я разберете май няма. Опитах с инфото от етикета на Нокията, но не стана поне при мен. Там пише адрес 192.168.1.224, има и юзър и парола, но не става. От Виваком ми казаха, че рутъра е репрограмиран, та затов не можело... бла бла бла... Както и да е, обадете им се и ще ви кажат паролата, кажете им, че искате да си вържете вашия рутър за Нокията.
    stoyanow одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    21
    #551

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здравейте,
    имам свързан ЕОН тв с телевизор, който не е смарт. Мога ли да използвам Chromecast от смартфон и да предавам съдържанието му на тв-то или и той трябва да смарт? Ако е възможно как става това?
    Благодаря!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #552

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения


  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #553

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zaqm Виж публикацията
    Здравейте,
    имам свързан ЕОН тв с телевизор, който не е смарт. Мога ли да използвам Chromecast от смартфон и да предавам съдържанието му на тв-то или и той трябва да смарт? Ако е възможно как става това?
    Благодаря!
    Да можеш. Слагаш кромкаста в hdmi и usb и го свързваш към домашния wifi. Устройството, от което ще пращаш сигнал също трябва да свързано към същия WiFi.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    21
    #554
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Да можеш. Слагаш кромкаста в hdmi и usb и го свързваш към домашния wifi. Устройството, от което ще пращаш сигнал също трябва да свързано към същия WiFi.
    Еон бокса е с вграден Chromecast и смартфона е свързан в същата мрежа чрез wifi, но смартфонът не го открива през Google Home.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #555

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Използваш ли VPN през телефона?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 45 ПърваПърва ... 273536373839 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  3. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 09:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе