Вижте резултатите от анкетата: По какъв начин получавате връзка с Интернет?

Гласували
89. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Класически / аналогов Телефонен Модем

    2 2.25%
  • Цифрова телефонна линия / Ай Ес Ди Ен (ISDN)

    2 2.25%
  • Широколентов достъп през телефонна линия Ей Ди Ес Ел (ADSL)

    9 10.11%
  • Широколентов достъп през кабел за телевизионна връзка

    15 16.85%
  • Широколентов достъп през сателит

    1 1.12%
  • Широколентов достъп през мобилен телефон

    8 8.99%
  • Широколентов достъп през мобилно устройство (USB/Ю Ес Би)

    4 4.49%
  • Локална мрежа (LAN)

    48 53.93%
  • Друго

    14 15.73%
Отговори на анкетата
Страница 36 от 45 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 673
Like Tree95Одобрявам

Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #526

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Днес 8 юни от техническият екип на Виваком отново нямаше никакво специално устройство за мерена на скоростта!
    Но се оказа че имам приятел който е техен техник и ме убеди че я има тази скорост за да не развалям договора. А и през друг спийд тест скоростта ми излезе 800 мбит което за мен е идеално, при теглещи се и сийдващи се филми, а и включена антивирусна. То и няма накъде и да искам. На по малък/евтин пакет не мога да премина.
    https://pic.nperf.com/r/3324229453112521-ay0EncRt.png

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #527

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    С колко МБайта дърпаш торенти. При такава скорост трябва да си около 100МБайта при 500 Мбита както показваше е около 60 МБайта дърпане. При нови торенти с много сиидери трябва да си толкова. Или дърпане на игри от Стиим също.
    При мен този тест ми дава с 50 МБита по малко при няколко проби. За мен не е верен и латентността не е вярна. Ако имаш някои приятел с друг ПС или лаптоп да дойде при теб и да тества скоростта е пак вариант. До 14 дни можеш да се откажеш от договора, ако не ти харесва.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #528

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здравейте, ако имат ТВ на Виваком можеш ли да си заявиш/пуснеш ЕОН приложението ? Искам да го тествам, но нямам Виваком (на А1, от които честно казано нямам никакви оплаквания 4та година). Та да не се цакна ми е мисълта Интересува ме качеството на ТВ, защото нормалното им IPTV според мен е с по-лошо качество от това на А1( не искам да влизам в сравнителен режим, това е мое виждане).
    До колкото разбеаг до 5 устройства могат да се използват едновременно. Значи остава да намеря някой с план

  5. Junior Member Аватара на Varnenecat
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    ТРЪНКОВО
    Мнения
    66
    #529

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Качеството на мобилното и другото интернет - смарт приложение за компютри и смарт тв. на ЕОН е много ниско 4 мб и няма нищо общо с ЕОН 4К ТВ приемника!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #530

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Не знам каква е базата ти за сравнение, но качеството на EON TV аппа за Web OS е видимо по-добро от това на EON бокса с еднакви настройки - CBR - 7MBps


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Junior Member Аватара на Varnenecat
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    ТРЪНКОВО
    Мнения
    66
    #531

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Базата ми е че от 15 април имам ЕОН ТВ на всички смарт устройства в къщи + 3 смартфона.
    Най-парадоксалното е че на настолния компютър със 27 инчов монитор мазнее всичко пък на 50 инчовия смарт тв. 4К е кристал всички хд канали - за Евроспорт 4К и Екстази 4К да не говорим каква извънземна картина са.

    Само примитивните БНТ 2 - БНТ 4 - СКАТ - ТВ1 - Евроком - тв. Европа - БСП ТВ - Агро тв. са ужасна ужасия.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #532

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    от 2-3 дни DNS-ът на виваком е пълна скръб, поне на услугата mobix, която ползвам на вилата
    след смяна с гугълските всичко си идва на мястото, но защо да е така?

    някой друг с mobix, който да има подобни впечатления?

  10. Junior Member Аватара на Varnenecat
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    ТРЪНКОВО
    Мнения
    66
    #533

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Този уикенд 6-8 август Виваком праща подаръци!
    За абонати на мобилна услуга - 2 000 мб. от петък до неделя вечер - за абонати на телевизия от петък 6 август до неделя вечер 8 август безплатна Диема Екстра - трите спортни канала диема!

    Подаръците се заявяват през май виваком от петък сутринта до неделя вечер. 6-8 август
    podredko одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,602
    #534

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    На колко места го пусна този пост с тази реклама.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #535

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здравейте. Миналата седмица преподписах договора с Виваком за Нет и телевизия. Избрах т.нар. EON Premium основно заради HBO, Сinemax, по-бързия нет и допълнителните научно-популярни канали. Образът е качествен /според мен/, интернета го има, но се наложи да викам на два пъти техници за изясняване на следните проблеми:
    1. Нет - постигнатата скорост при двата ми компютъра е не-повече от 200 Mbps при оферирана скорост от 1Gbps. На тестовия компютър на техниците скоростта достигна до 500 Mbps, което ме наведе на мисълта, че проблемът може да е и в "моята градина". РС-татата са старички, двуядрени, с по 4 и 8 Gb RAM и HDD-та. За мен това не е толкова важно, въпреки че е хубаво да ме предупреждават за евентуалните технически пречки от моя страна при сключване на договора.
    2. Гледам на Sony KDL 40 RE 450. Телевизорът е FHD, има що-годе хубав образ и не е смарт. Проблемът е липсата на възможност за настройки на образа при работа на Вивакомската система. От дистанционното на телевизора работи само усилването на звука и избора на входове. Всичко проработва при изключена система. Дори си направих опит. Намалих всички настройки до 0, включих EON-а и все едно не съм регулирал всичко ръчно. Имаше образ, цвят и т.н. Гледа се и така, но предпочитам да мога да регулирам настройките по мой вкус. При предишния ми договор този проблем го нямаше. Техниците не можаха да определят причината. Само споменаха, че все още системата е нова и не я познават добре. Ще бъда благодарен на всеки съвет и мнение.
    Поздрави.
    P.S. Пропуснах да кажа, че без мое съгласие дистанционните на системата и телевизора ми бяха синхронизирани и сега имам две идентично действащи управления. Дали това има значение за проблем №2 и как бих могъл да върна старите настройки на дистанционното на телевизора?
    Този пост е редактиран от vspassov; 19-08-21 в 19:03.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #536

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Настройките на кртината са по вход. Трябва да се направят такива на съответния HDMI.
    По повод скоростта на интернета и невъзможносста от техническа гледна точка да постогнете обещаните скорости - те не са обещани, а максмилно достижими. Премиум имат и 4К канали, които с този телевиозр също не можете да гледате. Така че може би на място в магазин или от познат една консултация нямаше да в излишна.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #537

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Настройките на кртината са по вход. Трябва да се направят такива на съответния HDMI....
    Не става. Пример: Входът е HDMI/ARC. Включвам TV при изключен Виваком, нулирам всички настройки, включвам Виваком и все едно не съм нулирал настройките. Би трябвало образа да е черно-бял и лош, а той е цветен и качествен.Какво ли не правих, а ефект няма. настройките са възможни само при изключен Виваком. Или има някакъв друг номер, за който не знам? Такъв проблем нямаше при предишния договор и старите апаратчета.
    Този пост е редактиран от vspassov; 20-08-21 в 12:58.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #538

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Може ли някой да ми каже следното нещо. Как да видя актьорите, които участват във филма, който гледам. На старият Виваком, който гледах, си ги пишеше отдолу в инфото. Сега обаче тук има само инфо за филма, но то не включва актьорите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    16
    #539

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здравейте!

    Някой може ли да каже със сигурност дали мога да включа на един и същи порт на вивакомския рутер (със суич) компютър/рутер и EON приемник? Досега не можеше, при включване на IPTV приемник интернета на този порт спираше.
    Този пост е редактиран от redchampions; 25-08-21 в 17:26.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    308
    #540

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    привет! утре ми предстои включване на услугата EON Full в Пловдив (досегашния доставчик N3 беше купен от тях). имам положени кабелни канали с FTP и coaxial кабели до три от стаите в жилището, всички кабелни връзки с досегашния доставчик са направени извън жилището - в таблото на N3. тончо до него е таблото и на Виваком. имам няколко технически въпроса:
    1. предполагам, че в жилището ще влезе оптика, по която вървят всички сигнали. ще се конвертира ли оптиката към стандартни кабели, т.е. ще мога ли поне да ползвам FTP кабелите от съществуващата домашна мрежа? (имам 1 рутър TP link Archer C20 и два рутъра на TP link 740N и 841N, настроени като рипийтъри, свързани по кабел с основния рутър). доколкото разбирам, от виваком ще ми предоставят гигабитов рутър - ще мога ли да го свържа с досегашните или не (не гоня гигабитова свързаност).
    2. по какъв кабел ще върви тв сигнал (заявил съм общо 2 EON box) и ще мога ли да ползвам съществуващите коаксиални кабели?
    благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 45 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  3. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 09:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе