Страница 62 от 74 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1108
Like Tree59Одобрявам

М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #916

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Може да гледаш свободни канали с ефирният тунер на телевизора, които са 7-8, без обвързване с оператор.
    Иначе, за да ползваш кабелният тунер, трябва модул - над 200 програми. - 17лв. Безсрочен договор, след като си имал срочен
    XBO пакет е 2лв. + 1.9лв. за ХД качество. Диемите - 4лв. месец за месец.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Daxy
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна - Траката
    Мнения
    208
    #917

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Къде преместиха Скай спорт Италия и Канал+Футбол???

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    2
    #918

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    От личен опит ти отговарям - да можеш да ги гледаш с изключение на около 50 кодирани.

  5. Member Аватара на Daxy
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна - Траката
    Мнения
    208
    #919

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Къде преместиха Скай спорт Италия и Канал+Футбол Испания???

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    8
    #920

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Някой може ли да ми каже какъв е мастър пина?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #921

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Мастър пина е в офис на мсат.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    16
    #922

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Искам да попитам доволни ли сте от интернета на МСАТ във Варна? Задължително ли кабелите им трябва да минават по подземно трасе дори и във вилни зони? Скоростта постоянна ли е или има често сривове ? Знам, че най-добре ще бъде услугата им Moca, но все пак, ако няма техническа възможност за нея добра ли е алтернативата на интернета им по коаксиалния кабел 30mbps? И особено да се ползва за IPTV от оператор?

  10. Member Аватара на Daxy
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна - Траката
    Мнения
    208
    #923

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Виж публикацията
    Здравейте!
    Искам да попитам доволни ли сте от интернета на МСАТ във Варна? Задължително ли кабелите им трябва да минават по подземно трасе дори и във вилни зони? Скоростта постоянна ли е или има често сривове ? Знам, че най-добре ще бъде услугата им Moca, но все пак, ако няма техническа възможност за нея добра ли е алтернативата на интернета им по коаксиалния кабел 30mbps? И особено да се ползва за IPTV от оператор?
    Аз съм на пълният. Най-скъпия пакет с всичко включено. Цифрова тв + всички ХД канали + НВО ХД пакет на два тв. и 60 мбит интернет на лаптоп и настолен компютър - законно свързани от м сат техници с вкаран от тях мак адрес и мой уай фай рутер.

    Бунтуваха се първоначално техниците на м сат че интернета на м сат бил само за компютър. За втори-трети не било по договор свързването....в крайна сметка им дадох мой рутер и му взеха мак адреса и го издиктуваха на началника си..... интернета е добър като тегля от замунда....има ли поне 15 сийдъра...дърпам с 7.3 мб. тоест 57 мбита....ядва се.....обаче о ютуб 4 К ултра ейч ди клипове на 2160р насичат зверски.....на двуядрен настолен от 2008-ма.... нервира ме и че в жегите до преди седмица модема на м сат се рестартираше централно от м сат минимум 9-10 пъти на денонощие.....изнервящо е... иначе не ми е прекъсвал м сат нета никога за повече от 40 секунди дори и и на 26-29 януари когато беше по минус 18 и снеговалеж!

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    16
    #924

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Daxy Виж публикацията
    Аз съм на пълният. Най-скъпия пакет с всичко включено. Цифрова тв + всички ХД канали + НВО ХД пакет на два тв. и 60 мбит интернет на лаптоп и настолен компютър - законно свързани от м сат техници с вкаран от тях мак адрес и мой уай фай рутер.

    Бунтуваха се първоначално техниците на м сат че интернета на м сат бил само за компютър. За втори-трети не било по договор свързването...
    Благодаря за отговора! Не знаех, че не можело по принцип със свое оборудване или с техните рутери да се ползват едновременно за компютър(чрез кабел) и лаптоп(с Wi-fi).
    Операторските рутери заплащат ли се допълнително и поддържат ли wi-fi?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #925

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Странно, на мен никой никога не ми е правил проблем, че винаги съм използвал собствен рутер. Сменил съм поне пет броя за годините през които съм абонат на МСАТ/МНЕТ (от 2001-ва насам) - просто се обаждам в офиса да им дам МАК адреса на новия, за да го регистрират към IP-то ми и след десетина минути съм на линия.
    При мен няма проблем с 4К клиповете от Youtube, макар че съм на 30мбит план. Но 4к телевизорът ми е свързан директно по лан към рутера и получава максимума от скоростта (както знаем безжичното свързване не предоставя 100% от капацитета).
    Всъщност вкъщи рутерът ми раздава интернет на два смарт телевизора, два лаптопа и няколко смартфона, и не съм изпитвал недостиг от скорост за домашните ми нужди.

    Интернетът им не е най-добрият възможен който може да се намери във Варна (като скорост), но пък за последните няколко години ми се е случило точно два пъти да има някаква авария, тъй че аз за себе си съм доволен.
    А пакетът им от телевизионни канали не може да се намери при друг доставчик.
    Nasko Hristov одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    16
    #926

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Благодаря за отговорите на всички отзовали се, но пропуснах да попитам подземни ли са кабелите за услугите на МСАТ или са по стълбове (подобно на TCV)?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #927

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Подземна им е мрежата.

  16. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #928

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    От няколко дни нямам тв7 някой с подобен проблем?

    Sent from my HTC Desire 816 using Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #929

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от chorlav Виж публикацията
    От няколко дни нямам тв7 някой с подобен проблем?

    Sent from my HTC Desire 816 using Tapatalk
    Няма вече ТВ 7.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    РиоДеМаксуда
    Мнения
    77
    #930

    Отговор: М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    на въпроса до мен на лична бележка относно латенцията ще отговоря публично:

    не е проблема в загуба на пакети, а в забавянето на сигнала заради устройствата по трасето - най-общо казано, без значение дали има тв-сигнал в друга честотна лента на кабела или само ще се ползва интернет, сигналът идващ от сървъра с модем се преобразува и вкарва в коаксиалния кабел, който влиза в дома ви, а у вас с друг модем (черната кутийка, на която мига най-долната лампичка) сигналът се преобразува отново, за да влезе от Ethernet изхода му в рутера ви, тв, лаптопа, смартфона или квотоидае...

    високата латенция има значение примерно при онлайн игрите, защото какво се получава - в процеса на играта изведнъж на един ъгъл се срещаш с някой враг и двамата стреляте едновременно, но веднага след това се оказва, че вие сте убитият, защото сигналът на врагa ви по оптиката му е пристигнал при сървъра на играта по-бързо от вашия сигнал, който се мота по модемите на Мсат...

    иначе казано, фигуративно латенцията (времезабавянето на сигнала) се разбира по следния пример:
    от София тръгват едновременно два автобуса за Бургас - единият се движи по магистрала Тракия през Пловдив и пристига в Бургас за определено време
    в същото време другият автобус минава по магистрала Хемус (където я има) и през Търново и Варна пак пристига в Бургас, но за друго време
    и двете автобусни линии (фирми-доставчици на интернет) наричат услугите си магистрални (оптични), защото автобусът (сигналът) се движи повече или по-малко по магистрала (оптика)
    в крайна сметка клиентът, който не бърза толкова, трябва да е доволен, защото така или иначе се отзовава от София в Бургас, а разликата кой автобус ще хване е няколко милисекунди или секунди...
    Този пост е редактиран от Nasko Hristov; 07-10-16 в 22:55.
    Дамян одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 74 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  2. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  3. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  4. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе