Резултати от 1 до 4 от общо 4

Сплитер за кабелна и загуба на качество.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #1

    Сплитер за кабелна и загуба на качество.

    Налага ми се да добавя още един ТВ към домакинството за в кухнята. Та, дойде ми една идея и се чудя дали съм прав.
    На кой от двата варианта ще има по-малка загуба на качество за TV1 и TV2 ?

    Според мен за по-малка загуба на качество за ТВ1 и ТВ2 трябва да използвам вариант 1 при който главният сигнал се разделя на 3.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #2

    Отговор: Сплитер за кабелна и загуба на качество.

    колега,няма нужда да пускаш две теми,та на въпроса,това за което питаш се прави с тапове,т.е вход,изход и тап( с определено затихване) на изхода се връзва продължението на линията,а на тапа отклонението за телевизора,най-общо казано при цифрова телевизия трябва да гониш ниво на сигнала 72 децибела в високите честоти(над 700мхц и 65 децибела в ниските честоти,дано съм бил полезен,успех.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3

    Отговор: Сплитер за кабелна и загуба на качество.

    Общо взето е танто за кукуригу.
    Сплитерите с повече изходи имат по-голямо затихване, еднакво на всеки от тях. В сравнение с тези с 2 или 3 изхода.
    И трябва да инсталираш повече коаксиален кабел, защото всички връзки водят на едно място.
    От друга страна пък ако правиш по в1, имаш загуби в конектори. Но в случай на проблем, поне ще имаш работещи ТВ на останалите сплитери.
    Затихването на всеки от изходите е написано на него в dB. Поне на читавите марки.

    За ползването на TAP е същото, но там единият клон е с минимално затихване, а другият/ -те са с доста по-големи.
    Стойностите са различни според производител и предназначение на сплитер и tap.

  5. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #4

    Отговор: Сплитер за кабелна и загуба на качество.

    Цитат Първоначално публикувано от veskodivia Виж публикацията
    колега,няма нужда да пускаш две теми,та на въпроса,това за което питаш се прави с тапове,т.е вход,изход и тап( с определено затихване) на изхода се връзва продължението на линията,а на тапа отклонението за телевизора,най-общо казано при цифрова телевизия трябва да гониш ниво на сигнала 72 децибела в високите честоти(над 700мхц и 65 децибела в ниските честоти,дано съм бил полезен,успех.
    Колега, дай пример за качествен ТАБ.
    Идеята с вариянт 1 е, че сигнала се разделя на 3 и би трябвало да има по малко шум и затихване на ТВ1 и ТВ2, а не както на вариант2 на 4.при който всички са на едно и затихването ще е еднакво за всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с ТВ. сплитер.
    От malak007 във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 17-06-19, 19:04
  2. Сплитер за кабелна телевизия
    От grid във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 10-12-13, 17:25
  3. Възможно ли е .MOV to .AVI без загуба на качество
    От bukke във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 28-10-09, 12:23
  4. аудио сплитер
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 08-03-08, 19:39
  5. WAV->MP3 без загуба на качество!!!!!!
    От Baby Thomas във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 13-05-02, 09:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе