Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 70
Like Tree44Одобрявам

Поредно увеличение на сметките от Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,586
    #31

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Само че на сайта им, в ЧЗВ пише нещо за декември 2022. Четох го по диагонал, така, че може и да греша.
    Информация за промяна в тарифирането на услуги | Vivacom | Най-голямата 5G мрежа в България
    Услугите на Net1 са без увеличение

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #32

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Много пространен анализ и би бил напълно верен, ако не се отнасяше за Булгаристан.
    Само една корекция - клетките или както се наричат BTS (Base Tranciever Station) само аварийно са на генератори. По-малките даже нямат, а при нужда се разнасят преносими на място.

    Това което пишеш, че само аварийно са на генератори не е съвсем вярно. Има си места на които са си на дизел. Имам познат който ги обслужва - не само че са на генератори, но имат и СОТ. Говоря за такива клетки извън населените места - обичайно са в планините или планински местности до които няма прекарано електричество.

    В цената ни обаче са включени и тези на генератори, независимо дали ни се иска или не.
    Допускам вече да има клетки и захранвани от слънчев панел, но все още не съм виждал такива.

    Цената се разпределя за всички абонати - в противен случай щеше в цената на абонаментния план на конкретния абонат да се включва и гъстотата на абонатите. Ако беше така цената на услугата за абонатите в София щеше да е най-ниска, а цената на абонаментен план за села/махали в родопите с 10-50 човека щеше да е най-висока, защото върху техните абонаментни планове щеше да се разпределя както цената на клетката и поддръжката й, така и цената на месечната консумация на тази клетка.

    Едно е да разпределиш себестойността от 15 000 лв на 50-100 абоната, съвсем друго е да я разпределиш на 20000- 30 000 абоната...

    Никой ни жали мобилните оператори, просто описвам каква е актуалната ситуация.
    Сам човек трудно може да се защити, защото държавната администрация "си е взела своето" и то влиза в цената която плащаме всеки месец...

    Днес си платих сметката, моето увеличение ще е 2 лв за гласовата услуга и 1 лев за Мобикс нета.
    Този пост е редактиран от justify; 09-01-23 в 19:28.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #33

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    За необходимостта от увеличение на таксите по текущи договори можем да говорим едва когато излязат отчетите за 2022г.
    На база отчетите за 2021г. и дума не може да става за необходимост от повишение, а през 2022г. вече повишиха сметките на такущи абонати.
    За сега всички показатели индикират за доене на овце по време на суша, очаквам същото и за предстоящото увеличение, за това съм и с по-особена нагласа, спрямо.
    Gena_bs и berpan харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #34

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    два дена няма да пушите и ще си платите телефона , 20 лева очаквам на монета скоро да има

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #35

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    два дена няма да пушите и ще си платите телефона , 20 лева очаквам на монета скоро да има
    Не е казусът в парите, а в принципа.
    Подписал съм договор на една цена и тази цена трябва да е константа през целият срок, да си правят сметките какво предлагат.
    Вие не усещате ли, че цялата ситуация е: ако мине. Ами ще мине, тук винаги минава. Не се усетихте, че 30г. само ни минават и наши, и чужди.
    espace, Gena_bs, eleena и 3 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    587
    #36

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    два дена няма да пушите и ще си платите телефона , 20 лева очаквам на монета скоро да има
    Тия лафове се изтъркаха вече. Същите приказки ги имаше когато домус ага овладя диема спорт и ги пуснаха на 4 (ако не се лъжа) кинта. Плюс, какъв Ганя е този, който не иска да плаща, колко стрували спортните канали по запада и т.н. Да, ама сега са колко? 13-14, и като пуснат върховния диема 3 4К нищо чудно да ги вдигнат на по 20. Същото е и с тези индексации. Веднъж им мина номера, от тук нататък ако не им се даде отпор (което няма да стане), всяка година ще ни сурвакат. И явно на някои даже им харесва. Rakeem е абсолютно прав, тука има хора, които едва ли не го играят адвокати на тия мизерници. Сетих се за вица, защо до казана с българите нямало дяволи, които да ги пазят....
    jonkobg и berpan харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #37

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Е , днес имам имам смс , че всички услуги се вдигат с 2 лв. Не таксата ми , а всички услуги за които съм абониран ! Ще видя за какво толкова съм абониран.....

  10. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #38

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Няколко дена няма да пушиш...
    berpan одобрява това.

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #39

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Няколко дена няма да пушиш...
    Що да не пуша, да ми спрат телефона за 2-3 дена и да си компенсират таксата щом им се вижда малко ама баш пък цигарите. Ти наясно ли си че има хора ако два дена не пушат ще станат убийци , е аз не съм от тях де ама знам такива .
    Интересно ми е с мен как ще постъпят, аз съм с изтекъл договор от поне 15 лета и тъй и не успяха да ме превъртят за нов договор а кво ли не пробваха .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #40

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Е , днес имам имам смс , че всички услуги се вдигат с 2 лв. Не таксата ми , а всички услуги за които съм абониран ! Ще видя за какво толкова съм абониран.....
    И смс-ът е от?

    На мен ми е интересно в ЕС какво се случва, там дали го прилагат този номер и дали съществува въобще казусът: мога ли да си прекратя договора, ако ми вдигнат сметката по договора.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #41

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Днес слушах юрист по темата, че така са си вързали гащите, че ако решиш да се прехвърлиш на друг оператор, дъшжиш 3 такси неустойка и всички преференциални намаления за закупени устройства, ако имаш такива. Брутална гавра.
    Реално от финансова гледна точка нямаме никаква изгода. Остава единствено моралния елемент.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #42

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    То това е от поне 3-4 години за 3-те такси, устройствата и преференциите по съответните абонаменти.
    Както сега има EON за левче ХХ месеца, ако прекратиш договора предсрочно си ги плащаш по пълната тарифа. И не се знае дали няма да се опитат да те прецакат по новата!
    Аз затова написах, че за разлика от миналата година не са посочили 1 месец срок да се откажеш без неустойки.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #43

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Да, знам,че е отдавна. Мисълта ми беше, че ако решиш да си прекратиш договора, заради едностранното увеличение на месечната такса, пак дължим 3 такси и всички намаления.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #44

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    sms е от виваком, мисля че и другите оператори ще измислят някакъв начин да вдигнат постъпленията си , нали всички искаме да се вдигат заплатите и те също ......

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    587
    #45

    Отговор: Поредно увеличение на сметките от Виваком

    Ще вдигнат заплатите, ама на кукуво лято. Или поне не на редовите им служители. Може да ги вдигнат на разните им меринджеи (и евентуално на хора по-нагоре по веригата в IT отделите), които така или иначе са с пет цифрени заплатки и бонуси за недаване на бонуси
    Gena_bs и jonkobg харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за увеличение на карти
    От yoyo1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-05-13, 23:03
  2. Брюксел гласува поредно намаление на роуминга
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-12, 13:04
  3. УСТРОЙСТВО ЗА НАМАЛЯНЕ НА СМЕТКИТЕ ЗА ТОК??
    От tanito1886 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 29
    Последно: 15-07-10, 18:58
  4. оптичното увеличение при сапунерките
    От MAKAPOB във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 22-04-08, 13:48
  5. Отговори: 44
    Последно: 26-04-03, 19:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе