Вижте резултатите от анкетата: Как гледате любимите си филми на своят телевизор ?

Гласували
157. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Blu-ray плейър (HDMI)

    13 8.28%
  • Вграденият плейър (USB)

    41 26.11%
  • Вграденият плейър (DLNA (LAN/WiFi))

    21 13.38%
  • Външен плейър / компютър (HDMI/VGA)

    99 63.06%
  • Web сервизи Smart TV (LAN/WiFi)

    5 3.18%
Отговори на анкетата
Страница 36 от 76 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 1139
Like Tree6Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #526

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Още малко информация ще трябва
    - разстояние от което ще се гледа
    - основно приложение - телевизия ,спорт ,филми , свързване и работа с компютър...
    - осветеност на помещението (вече не е толкова важно ,но...)

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    3
    #527

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ще се гледа от около 2-4 метра най-много
    Основно приложение ще е всичко, което дават по телевизията. (филми , сериали спорт мн мн рядко)
    С компютър може да го свържа за да гледам някой филм, ако не мога да го кача на флашка и да го гледам през нея на ТВ-то.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    9
    #528

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Привет!
    Благодаря на Христослав и всички участници за полезната тема. Търся телевизор за хола, който ще гледам от около 3 метра. До момента съм със Sony KDL-40V3000, купуван преди много години. Колебая се между телевизори от среден и висок клас. В магазина с цялата тази тарапана и без възможност за сравняване на това как един филм върви на много телевизори едновременно не можах да се ориентирам.

    Телевизорът ще бъде използван почти само за гледане на филми към компютър, а за ТВ предавания <5% от времето. Аз съм от "хората със чувствителни очи" както беше написано във форума по-преди и плазмите видимо намирам да мигат и ги намирам за неподходящи. Готов съм да дам до 3000 лв за телевизор, като от прочетеното до момента за размер съм се подготвил за 46". За мен 3Д въобще не е от значение, но гледам че повечето телевизори от висок клас го предлагат. Ако има дори от минали години на пазара LCD или LED ТВ с отлично 2Д възпроизвеждане и без смарт възможности съм ОК.

    Стая: Хол
    Дистанция на гледане: 3 - 3.3 м
    Ценови диапазон: 1000 - 3000 лв.
    На тъмно ли се гледа: Да
    Държа ли на 3Д: Изобщо не
    Държа ли на Смарт: Изобщо не
    Държа ли на тънка рамка или тънък панел(bezel): Изобщо не
    Използва се за: връзка HDMI към PC за филми SD и HD
    Сегашен ТВ: Sony KDL-40V3000
    Цел: По-добро 2Д възпроизвеждане, малко по-голям екран

    Модели, които съм прегледал:
    SONY KDL-46HX850BAE :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SAMSUNG UE-40ES8000 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket BulgariaLG 47LM669S :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SAMSUNG UE-46ES6100 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Отворен съм към нови предложения. Това са само някой от моделите, които гледах. На няколко пъти в темата прочетох, че тази година само 7мата и 8мата серия на Самсунг са с clear view панели, но не можах да разбера какво означава това. Зле ли е 6та серия? Имаше уикенда уникална промоция на 50ката с 600лв ваучер за таблет, ама я изпуснах От друга страна 46 инчовите 7 и 8 серия не представляват интерес за мен с текущата си цена.

    За сонито на много места го препоръчват като идеално съотношение цена качество, но все още не съм ходил на място да видя какво е това качество и дали си заслужава. Някои горд собственик или очевидец да даде мнение?

    Като цяло съм се отчаял, защото тази година производителите правят тънки телевизори с edge LED подсветка в почти всички модели. За мен дизайна въобще не е от значение. Бих се радвал много на дебел и грозен Full Array LED телевизор който да е евтин, но не намирам такъв. Интересува ме само качеството на картината - тъмно черно (затова гледам да са с local dimming), да има добро време за отговор (да маже по-малко, но и да няма overdrive артефакти) и добро възпроизвеждане на цветове (например цветовата температура да не се променя за различните нюанси - да не е бялото топло бяло, а сивото синьо сиво). Чудя се има ли вариант след закупуване на телевизора да платя за калибровка на място или да сменя firmware с по-добра калибровка (не разбирам).

    Благодаря, че сте отчели дългия пост и вярвам на вашата преценка и опитно мнение.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #529

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    pendzy
    Ето няколко предложения влизащи в бюджета ти

    с активно 3Д
    PHILIPS 46PFL5507K :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SAMSUNG UE-46ES6100 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SAMSUNG UE-46EH6030 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    с пасивно 3Д
    PHILIPS 42PFL6007K :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    LG 47LM620S :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    PANASONIC TX-L47ET5E :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    без 3Д
    SAMSUNG UE-50ES5500 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SAMSUNG UE-46ES5500 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SAMSUNG UE-50EH5300 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SONY KDL-46EX650 + BDP-S390B + 5XBD DISC :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria






    http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1348736893

    ехее
    На няколко пъти в темата прочетох, че тази година само 7мата и 8мата серия на Самсунг са с clear view панели, но не можах да разбера какво означава това.
    Това означава, че са с гланцови панели без залепени филтри върху тях. Картината е с ясно изразени по-добра детайлност и по-добро черно.
    от избраните от теб - 46HX850

    Ето ти още няколко предложения...с нарастващ диагонал
    http://technomarket.bg/products/0912...ips-46pfl7007k
    http://technomarket.bg/products/0911...ng-ue-46es6800

    http://technomarket.bg/products/09119257/lg-47lm671s
    http://technomarket.bg/products/0912...-47pdl6907k-12

    http://technomarket.bg/products/0912...ng-ue-50es6710
    http://technomarket.bg/products/0912...nic-tx-l55et5e

    с по-малко екстри
    http://technomarket.bg/products/0911...ips-55pfl5507k
    http://technomarket.bg/products/0911...ng-ue-55es6100
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-09-12 в 17:25.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #530

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    exee
    Освен Сони-то (46HX850) , което за мен е най-доброто 46"LCD до 3000лв
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...D-KDL-46HX850B , може да погледнеш и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LIPS-46PFL7007 и LG 47LM860V :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria .
    При Самсунг тая година (за мен) има огромна разлика от 6 до 7/8 серия - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-46ES7000

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    9
    #531

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    hristoslav2, svetlio1 благодаря за съветите. За LG е интересно дали 620S има local dimming или не. На сайта ЛГ България пише че няма, а на този на ТМ че има. От друга страна не ми стана съвсем ясно ценовата премия от 600лв между 669S и 46HX850 за какво я давам - и двата имат local dimming. Сонито от много места чувам, че има по-добър процесор. Това означава по-добър upscale ли? С какво помага? Въобще чудя се доколко си заслужава ценовата разлика 1800 -> 3000лв за 46 инчовите ТВ. Съвети?

    svetlio1,
    Споделям мнението ти, че до 3К лв Сонито е най-добро, но след като има толкова много по-евтини модели започвам да се питам дали си заслужава и толкова да давам? Отивам да ги гледам довечера. Съвети какво да запиша на флашката?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #532

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Моделите на ЛГ под 765 са донякъде компромисни (имат някои проблеми при бързи сцени) , а 620 няма локално затъмнение . При 660/669/670/671 "локалното затъмнение" има доста голяма роля за подобрение нивата на черното (имам 47LM660) ,което по-принцип е проблем за IPS панели. Лично аз смятам ,че тая година има доста голяма разлика между моделите от средния и ниския среден клас и тези от топ клас - миналата година разликата беше доста размита (особено при някои марки) и можеше да "се мине" и с модел от средния клас .

    п.п. Леко "по-тънко" може да минеш евентуално с
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...or-LG-47LM765S
    http://www.technomarket.bg/products/...ips-47pfl6907k - този не съм го гледал ,но и двата са с IPS и има известен компромис с нивата на черно и бързодействието .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 27-09-12 в 19:11.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #533

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Девета серия ка LG има local dimming, но не и шеста или седма.
    LG LM960 (55LM960V) 55 Inch 3D LED LCD TV Review | AVForums.com - UK Online
    Tecnologia Nano Full Led di LG
    http://hdguru.com/wp-content/uploads...90-300x247.jpg
    Какво значи по-добър процесор при Сонито ? Единственото което знам е, че е производство на NEC.
    Renesas Electronics
    Точно кой модел и има ли тестове сравнен с други - не съм попадал.
    По-добър ъпскейл се разбира при гледане на SD сигнал, а Сони не се славят с най-добрата обработка на такъв сигнал - мързи ги да си оправят софтуера или са решили че не си струва, но така или иначе до три години SD сигнала ще изчезне завинаги в Европа.


    На вниманието на потребителите: HDTV Продавачите напомпват рекламираните размери на екрана
    http://hdguru.com/consumer-warning-h...en-sizes/8608/

    ELITE PRO-60X5FD LED LCD Review | HD Guru
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-09-12 в 18:43.

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #534

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    @exee
    Първо и най-важно се ориентирай към по-големи диагонали за това разстояние и цели.
    Аз бих ти препоръчал да погледнеш това: PHILIPS 55PFL5507K (55 PFL 5507, 55PFL5507K/12)
    За около 3500лв. можеш да намериш и Sony 55HX850.
    За съжаление изпуснал си промоцията на Philips 58PFL9956 на цена 3100лв. С него щеше да получиш всичко за което питаш - local dimming, бърз панел и т.н.
    Този пост е редактиран от zlatko; 27-09-12 в 19:23.
    rakim одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на jhonyx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    25
    #535

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Samsung UE46ES6100 vs Philips 46PFL5507 - какво мислите за това?

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    9
    #536

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Моделите на ЛГ под 765 са донякъде компромисни (имат някои проблеми при бързи сцени) , а 620 няма локално затъмнение . При 660/669/670/671 "локалното затъмнение" има доста голяма роля за подобрение нивата на черното (имам 47LM660) ,което по-принцип е проблем за IPS панели. Лично аз смятам ,че тая година има доста голяма разлика между моделите от средния и ниския среден клас и тези от топ клас - миналата година разликата беше доста размита (особено при някои марки) и можеше да "се мине" и с модел от средния клас .

    п.п. Леко "по-тънко" може да минеш евентуално с
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...or-LG-47LM765S
    PHILIPS 47PFL6907K :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria - този не съм го гледал ,но и двата са с IPS и има известен компромис с нивата на черно и бързодействието .
    Абсолютно съм съгласен с теб. Оказва се, че телевизорите от средния и високия клас нямат нищо общо от гледна точка качество. Гледам Самсунг 55инча 6100 и до него 6500, сравнявам ги с 7000 и 8000 и нямат нищо общо. Цялата шеста серия има много замазани детайли при видео възпроизвеждане. 6100 като най-евтиния ТВ в този клас е негоден за взискателни потребители - все едно някой нарочно е туширал образа (лицата са все едно фотошопнати, а на 8000 се виждат ситните бръчки и тн. Чудя се дали не е влошено качеството дори нарочно спрямо миналогодишни модели.

    За ъпскейла се оказа, че въобще няма да ме интересува - подавам от компа 1080р 60Хз така или иначе. Друг въпрос ми изникна в главата: в този случай дали ТВ-то ще успява нещо да подобри образа на xvid филма например или просто няма да го разваля? И нещо друго, което не съм се замислял досега: има ли значение избора за видео плеър за компа при положение, че на него ще се пада честта да прави ъпскейл, деджъдър и т.н? VLC, BS?

    Дали някой от Вас е пробвал 3Д съдържание към ТВ от комп? Трябва ли по-специална видео карта - сега говоря за АТИ 4870? Ако говорим за 46HX850 в комплект с плеъра дето е на промоция 3000лв после в плеъра има ли възможност за 3Д от флашка? Доколкото разбрах на ТВ-то 3Д от флашка просто няма да стане.

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @exee
    Първо и най-важно се ориентирай към по-големи диагонали за това разстояние и цели.
    Аз бих ти препоръчал да погледнеш това: PHILIPS 55PFL5507K (55 PFL 5507, 55PFL5507K/12)
    За около 3500лв. можеш да намериш и Sony 55HX850.
    За съжаление изпуснал си промоцията на Philips 58PFL9956 на цена 3100лв. С него щеше да получиш всичко за което питаш - local dimming, бърз панел и т.н.
    Благодаря за съвета. Тези телевизори от среден или от висок ценови клас са? Мисля, че ще съм по-доволен образа да ми е малък и кристално ясен, отколкото да е по-голям и по-неясен. Ти имаш ли опит с толкова големи ТВ от близо? В дугото жилище сме с 55 инчово LCD и от 4 метра ни се струва доста близо (а сега питам за ТВ от 3.3м)

    Благодаря за вниманието!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #537

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Отдавна не съм пускал дивх :rolleyes: ,за да дам мнение ,но ако приемем ,че повечето БГ тв канали са нещо подобно :D ,то виждам сериозен напредък в моето ЛГ спрямо старите ми ЛГ-та , които бяха меко казано ... зле.
    За Ати видеокарти - от 5 серия нагоре за 3Д. За размера - сега гледам 47" от около 2,40 до 3,30-3,40м и ми се ще да е поне 55" ...

    п.п. Не съм запознат с новите BD плеъри на Сони ,но поддържат доста повече формати от телевизорите им.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #538

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от exee Виж публикацията
    Абсолютно съм съгласен с теб. Оказва се, че телевизорите от средния и високия клас нямат нищо общо от гледна точка качество. Гледам Самсунг 55инча 6100 и до него 6500, сравнявам ги с 7000 и 8000 и нямат нищо общо. Цялата шеста серия има много замазани детайли при видео възпроизвеждане. 6100 като най-евтиния ТВ в този клас е негоден за взискателни потребители - все едно някой нарочно е туширал образа (лицата са все едно фотошопнати, а на 8000 се виждат ситните бръчки и тн. Чудя се дали не е влошено качеството дори нарочно спрямо миналогодишни модели.
    Разликата идва от не много сложно нещо, но много важно за детайлна и дълбока картина - лъскав панел
    Видима разлика в обработката между миналогодишната и тазгодишната 6 серия няма, а в "лустрото" на панела.
    Този пост е редактиран от pilot; 27-09-12 в 23:41.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #539

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    И аз да потвърдя за размера - сега гледам 50" от около 3 - 3,5 м и ми се ще да е поне 55"

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    19
    #540

    Отговор: Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    здрасти гледам онлаин си взе ли панасоника че и аз съм се нагледал на него и аз като тебе прозореца ми е странично и на един метър пред тв-то и ми е кажи речи източен и на мене
    Този пост е редактиран от emilio-es; 28-09-12 в 00:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 76 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе