Вижте резултатите от анкетата: Как гледате любимите си филми на своят телевизор ?

Гласували
157. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Blu-ray плейър (HDMI)

    13 8.28%
  • Вграденият плейър (USB)

    41 26.11%
  • Вграденият плейър (DLNA (LAN/WiFi))

    21 13.38%
  • Външен плейър / компютър (HDMI/VGA)

    99 63.06%
  • Web сервизи Smart TV (LAN/WiFi)

    5 3.18%
Отговори на анкетата
Страница 37 от 76 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1139
Like Tree6Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #541

    Отговор: Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от emilio-es Виж публикацията
    здрасти гледам онлаин си взе ли панасоника че и аз съм се нагледал на него и аз като тебе прозореца ми е странично и на един метър пред тв-то и ми е кажи речи източен и на мене
    Ами при мен е югозападен ( мнооого слънце ) и е от задната му страна. Но да кажа от към яркост - никакъв проблем, особено като дръпна поне малко пердетата.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #542

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    @exee
    Philips 5507 е от средния клас, Sony HX850 - високия. Но разликата в цената е 1000лв. Затова ти казвам, че за съвсем малко си изпуснал да купиш за 3000лв. 58" телевизор от висок клас струващ 7000лв.
    За опита - за последните години съм имал 3 топ модела на Philips 37", 42" и 52". Гледа се от около 2.7-3.0м. За 1080 съдържание дори и 52" ми е малко. Мисля че 60-65 е оптималното за това разстояние и материал. За SD - то винаги си е мацаница, след като свикнеш с HD. 37" и 42" са просто мънички екрани, колкото да изгледаш новините. 46" не незначително по-голям от 42".
    Мисля, че при телевизорите е по-добре да се направи компромис с класа, от колкото с размера. Разбира се в някакви разумни граници.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    9
    #543

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @exee
    Philips 5507 е от средния клас, Sony HX850 - високия. Но разликата в цената е 1000лв. Затова ти казвам, че за съвсем малко си изпуснал да купиш за 3000лв. 58" телевизор от висок клас струващ 7000лв.
    За опита - за последните години съм имал 3 топ модела на Philips 37", 42" и 52". Гледа се от около 2.7-3.0м. За 1080 съдържание дори и 52" ми е малко. Мисля че 60-65 е оптималното за това разстояние и материал. За SD - то винаги си е мацаница, след като свикнеш с HD. 37" и 42" са просто мънички екрани, колкото да изгледаш новините. 46" не незначително по-голям от 42".
    Мисля, че при телевизорите е по-добре да се направи компромис с класа, от колкото с размера. Разбира се в някакви разумни граници.
    Жалко за офертата
    Започвам да се замислям за по-голям - тъкмо си мислех, че 46 инча са ми точно. Тези ТВ от високия клас по 3.5К са отвър разумната граница. В ТП много ми препоръчваха лед-ове на Панасоник - добра оферта ли са според вас?

    Доколкото разбирам избора ми е:
    46'' - Sony 46HX8500 - висок клас
    50'' ? - среден клас
    55'' ? - среден клас

    Какво е мнието Ви - 46 висок или 55 среден клас? Гледам 3-3.3м предимно xvid ове СД но мога да почна да свалям и само HD-та. Вече се замислям излизат ли много по-евтино плазмите и дават ли на тъмно много по-добър образ (нещо, което няма как да проверя в нито един магазин)? Досега си мислех, че умират а в сумати ревюта са препоръчани като най-добро съотношение цена/качество.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #544

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ще стигнеш и ти накрая до истината, че 50"-55" плазма като качество на образа спрямо парите си няма как да постигнеш с LED технологии. Или казано по-просто Среден клас плазма (особенно ST50 на Panasonic) е сравнимо с висок клас LED.

    Примерно: 50" Panasonic TX-P50ST50E в промоция сега е 1999 лв., а 55" e чак 3399 (мноого скъпо).

    Ето виж класацията и кой е на 7-мо и 16-то място: http://аlatest.com/reviews/tv-reviews/c3-33/
    Този пост е редактиран от rakim; 28-09-12 в 11:08.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #545

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от exee Виж публикацията
    Гледам 3-3.3м предимно xvid ове СД но мога да почна да свалям и само HD-та.
    Направо ги забрави тия XviD файлове. Един 1080р рип се сваля за 10-30 минути. Изобщо не трябва да обмисляш да ползваш нещо с по-ниско качество. Иначе изобщо не си давай парите за скъп и голям телевизор.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    9
    #546

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от rakim Виж публикацията
    Ще стигнеш и ти накрая до истината, че 50"-55" плазма като качество на образа спрямо парите си няма как да постигнеш с LED технологии.

    Примерно: Panasonic TX-P50ST50E е към 2000 лв. ...
    Моля те кажи само от къде да го взема за до 2400лв и го взимам. Гледам, че в САЩ е около 1100 USD, а тук идиотите в ТМ / ТП са го пуснали по 3.3К Това е пълен абсурд и се отнася и за други плазми -
    SAMSUNG PS-60E6500 :: Плазмени телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-P55ST50E

    Моля за съвет какво да правя в този случай
    Ако по цена / качество е по-изгодно плазма все пак ще трябва и на място да се тества дали и колко усезаемо мига.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Направо ги забрави тия XviD файлове. Един 1080р рип се сваля за 10-30 минути. Изобщо не трябва да обмисляш да ползваш нещо с по-ниско качество. Иначе изобщо не си давай парите за скъп и голям телевизор.
    Абсолютно съгласен - голям ТВ - предимно 720р и 1080р съдържание. На сегашните 40 инча се вижда разлика, но ТВ е малък все пак. Вчера гледах Прометей HD и си беше трепач де - даже кошмари докара.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #547

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    @exee
    Плазмите са по-евтини при същия размер на екрана и сравнимо качество. По-добра картина на тъмно имат от средния клас LCD. Local-dimming предложенията са напълно сравними с плазмите. На светло пък плазмите губят и определено си трябва VT серията. Но ако човек вижда трепереното им - не са опция. Също така картината на плазмите изглежда някак "зърниста" в сравнение с LCD. За себе си съм установил, че не бих свикнал с плазма, затова и въобще не се заглеждам.
    А иначе и двете технологии са умиращи. Плазмите отдавна преминаха апогея си, LCD - наскоро.

    PS. Предложените за ST50 е добро, но отново трябва за себе си да решиш дали ще свикнеш с трептенето.
    PS1. Този Prometheus дето се върти по торентите даже не е BDRip, а web-DL и качеството е по-лошо от това, което обикновено получаваш.
    Този пост е редактиран от zlatko; 28-09-12 в 11:15.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #548

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Плазмите за 2D картина са на практика максимално развита технология и сега само полират постигнатото, докато LCD/LED-то докато се развие да си оправи подсветката, скоростта, ъглите на видимост и т.н. на прилична цена, OLED 2015 ще го отнесе.
    Само да кажа, че ST50, GТ50 и VT50 се гледат прекрасно в светла стая. Колкото до това за трептенето - отиваш в Технополис, зяпаш 1 час плазмите и ако за толкова време не видиш трептене ...

    А за Прометей ... страшничко си беше на 50" в обстановка с приглушено осветление
    Този пост е редактиран от rakim; 28-09-12 в 11:27.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    9
    #549

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @exee
    Плазмите са по-евтини при същия размер на екрана и сравнимо качество. По-добра картина на тъмно имат от средния клас LCD. Local-dimming предложенията са напълно сравними с плазмите. На светло пък плазмите губят и определено си трябва VT серията. Но ако човек вижда трепереното им - не са опция. Също така картината на плазмите изглежда някак "зърниста" в сравнение с LCD. За себе си съм установил, че не бих свикнал с плазма, затова и въобще не се заглеждам.
    А иначе и двете технологии са умиращи. Плазмите отдавна преминаха апогея си, LCD - наскоро.

    PS. Предложените за ST50 е добро, но отново трябва за себе си да решиш дали ще свикнеш с трептенето.
    PS1. Този Prometheus дето се върти по торентите даже не е BDRip, а web-DL и качеството е по-лошо от това, което обикновено получаваш.
    @zlatko
    Благодаря за помощта - точно това са и моите проблеми с плазмите. Образа ми се вижда като на зърна и мигат. ЛЕД-овете някак по-плътна и пълна ми изглежда картината. Обаче не ми се дават >3к за читав дисплей. А тези, които видях вчера от долната част на средния клас - Samsung E6100, LG 620S и прочее ме разочароваха. Ще отида да разгледам как са плазмите в ТП на сердика.

    Цитат Първоначално публикувано от rakim Виж публикацията
    Плазмите за 2D картина са на практика максимално развита технология и сега само полират постигнатото, докато LCD/LED-то докато се развие да си оправи подсветката, скоростта, ъглите на видимост и т.н. на прилична цена, OLED 2015 ще го отнесе.
    Само да кажа, че ST50, GТ50 и VT50 се гледат прекрасно в светла стая. Колкото до това за трептенето - отиваш в Технополис, зяпаш 1 час плазмите и ако за толкова време не видиш трептене ...

    А за Прометей ... страшничко си беше на 50" в обстановка с приглушено осветление
    А как седи въпроса с прогарянето на плазмите? Вярно че само по 5-10h на седмица ще се ползва телевизора (2-4 филма най-много), но все пак се притеснявам ако десктопа например остане на екрана дълго. Бях чел, че първите 100h на дисплея му се пускат някакви магии (тестови образи или програми) за да няма прогаряне - има ли такова нещо?

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #550

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от exee Виж публикацията
    Дали някой от Вас е пробвал 3Д съдържание към ТВ от комп? Трябва ли по-специална видео карта - сега говоря за АТИ 4870? Ако говорим за 46HX850 в комплект с плеъра дето е на промоция 3000лв после в плеъра има ли възможност за 3Д от флашка? Доколкото разбрах на ТВ-то 3Д от флашка просто няма да стане.
    За FULL HD 3D ти трябва HDMI 1.4. За Blu-Ray ISO-тата по 40GB говоря. Другите можеш да си ги пускаш и от флашка без проблем.

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @exee
    PS1. Този Prometheus дето се върти по торентите даже не е BDRip, а web-DL и качеството е по-лошо от това, което обикновено получаваш.
    Аз вчера си свалих един Blu-Ray - 10ГБ. Не е Web-DL.

    Цитат Първоначално публикувано от exee Виж публикацията
    @zlatko
    Благодаря за помощта - точно това са и моите проблеми с плазмите. Образа ми се вижда като на зърна и мигат. ЛЕД-овете някак по-плътна и пълна ми изглежда картината. Обаче не ми се дават >3к за читав дисплей. А тези, които видях вчера от долната част на средния клас - Samsung E6100, LG 620S и прочее ме разочароваха. Ще отида да разгледам как са плазмите в ТП на сердика.

    А как седи въпроса с прогарянето на плазмите? Вярно че само по 5-10h на седмица ще се ползва телевизора (2-4 филма най-много), но все пак се притеснявам ако десктопа например остане на екрана дълго. Бях чел, че първите 100h на дисплея му се пускат някакви магии (тестови образи или програми) за да няма прогаряне - има ли такова нещо?
    Аз съм много взискателен потребител по принцип и трептене не виждам, а зърнеността на образа се компенсира от дълбочината на цветовете. Гледах и едни LED-ове като избирах, но там просто ми седяха като на Photoshop обработвани.

    Прогарянето е странна работа. Някакси ми се появи едно лого на bTV, което от 2 седмици не мога да махна. И други лога са прогаряли, но са се махали, а това си седи упорито. Преди се виждаше на бяло, сега се вижда само на сивкав фон. Надявам се да се махне. Определено е избледняло. bTV не гледам почти, освен всяка сутрин преди да тръгна за работа в продължение на час. Ще пробвам да го гледам 1 седмица на zoom или да сменя с друг канал, че и без това ми изпростява вече.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #551

    Отговор: Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    За да видиш трептене трябва да се пусне една светла заливка! Аз лично само така забелязвам трептене.. Възможно е и в някой много светли сцени без динамика но аз лично не съм забелязал (опита ми с плазма се свежда до наблюдения в магазина)...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #552

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    @exee
    Така като те слушам имаш моето усещане за плазмите и едва ли ще успееш да се "пречупиш" Още повече в светлата обстановка на ТМ.
    Бих ти препоръчал леко вдигане на бюджета до 3500лв. и следене на промоциите nа висок клас LCD.

    w00x
    То и web-DL е HD и е около 10GB, но е с други характеристики и качество. Такъв двучасов филм като Прометей нормално рипнат е около 15GB в 1080р. EDIT: Гледам вече се e появил и истински BDRip, така че спокойно може да сте гледали него. Аз преди седмица със сигурност гледах web-DL.
    Този пост е редактиран от zlatko; 28-09-12 в 12:17.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #553

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    По лично наблюдение на Panasonic 50st50 така нареченото "трептене" е почти сведено до 0%, но при миналогодишните и по-стари модели страшно се виждаше и дразнещо. Иначе Panasonic 50st50 ако беше с поне 2-3 пъти по-голямя яркост като цяло и с тази цена под 2000 лв. и качеството което притежава е БЕЗ КОНКУРЕНЦИЯ! Днес и дълги години след днес ниската цена и разумното качество при бъдещите телевизори ще е определящо. Производителите ако искат да съществуват ще трябва да се пренагласят към тези нови хоризонти.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    18
    #554

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Айде на телевизорите! Днес ще купувам и реших пак да прегледам, какво се предлага за 1000 лв. Ето моделите на които съм се спря:

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-40EH5300
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...Y-KDL-42EX410B
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ONIC-TX-L42E5E
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-42PFL3507H

    От тук ми препоръчахте самсунга! Гледам обаче, че той е 40 инча, а за подобни пари мога да взема 42 инча. Въпросът ми е, кой от тези най-много си заслужава парите? Какво да купя? По принцип съм за самсунга (както ме и посъветвахте), но от друга страна 2 инча отгоре са си 2 инча. Кажете кой да взема?

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #555

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 76 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе