Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 282

Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #241

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Купих си PHILIPS 29PT9521 - мнооого мазна картина, браво! Картината обаче НАИСТИНА ИМА ЗЕЛЕНИКАВ ОТЕНЪК, както се споменаваше в този форум. Това се забелязва най-ясно при русите коси - абе, малко зеленясали излизат блондинките. Да не споменавам, че има хоризонтално изкривяване в средата на екрана - наляво. Не е голямо, но дразни при вертикални прави линии - маааааалко дъговидни излизат. Споменавам го само защото мисля, че може би не е зле бъдещите купувачи да го знаят, а не да го откриват вкъщи, при вглеждането в придобивката си. Все пак, 900 лв. са си пари!

    P.S. Имам въпрос - при вглеждане в кинескопа на едноцветен фон, в средата на горния ляв квадрант на екрана се забелязва елипсовидно цветно петно с големина около 15-20 см. Петното е червено-лилаво на син фон, а на светлокафяв например - зелено. На какво може да се дължи това и има ли начин да се коригира без пренасяне на 50-60 кг. до сервиза? Наблизо няма тонколони, нито др. източници на силно магнитно поле ... Петното е по-видимо при извеждане на картина от РС-то по S-video кабела и по-трудно забележимо при телевизия.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    14
    #242

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Здравей отново Ивелина!
    Подобен проблем имах с един монитор за компютър на мои приятели.Беше чисто нов,включваме го към компютъра,пускаме и... ооо ужас...Видяхме такова петно,но много фрапиращо и големичко!Живеят в един доста старичък блок и предположих,че може би има проблем с елинсталацията!Единственото,което можех да направя за момента беше да изключим монитора и да разкачим всички кабели(захранващ и кабела към монитора).Изчакахме около 1 час и го включихме отново и...изненадааа всичко си беше наред-мониторчето вече 2 годинки!Опитай това,поне няма да навреди!Другият вариант е-сервиз!
    П.П.Ненапразно споменах за галваничните разделители,а и ако си в сграда с проблемна елинсталация трябва да помислиш и за стабилизатор,но вече не знам дали се продават някъде!

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #243

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    @kuker,
    Набъркал си в поста си три различни, несвързани помежду си проблеми:
    1. Цветни петна по екрана - дължат се на намагнитване на кинескопа. Отсраняват се като се изключи телевизора от захранващата мрежа - посредством ключа или или захранващия кабел (не от ДУ!!!). След изчакване 3-4 мин се включва отново. Тогава сработва размагнитващата бобина (разбира се по едно характерно избръмчаване за кратко) и обикновено проблема се решава. Ако петната не се оправят може да се повтори процедурата. Ако и тогава ги има или се появяват отново - огледайте се близкостоящи магнити.
    2. Равномерно преобладаване на някой от цветовете - дължи се на неправилна цветова регулировка или баланс. Ако има опция в менюто за настройка на всеки цвят поотделно може да се корегира. Ако не, изисква намесата на телевизионен техник и то специалист. Иначе някой самозван Левчо Ръков може така да развърти настройките че и на добър майстор после да му се извие свят докато го оправи.
    3. Галваничните разделители в този случай не помагат - за тях сме говорили в други теми и там е обяснено за какво служат.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    21
    #244

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Ето ме отново, след две седмици ходене по магазините в София и в Пловдив - не можах да намеря легендарния 9020 на PHILIPS - няма го , никъде из Държавата, обадих се в PHILIPS България, така ме посъветваха от големите вериги. Служителя, който се занимава с телевизорите ми каза че за последно е зареждан този модел пролетта и няма да има доставки повече от него - на негово място има нови модели.
    Новият модел 9521 не ми върши работа - по-скъп с 200 лева, а HDTV функционалността му няма да ползвам.

    През тези две седмици обаче забелязах друг 100 HZ 4:3 телевизор, моля за вашето мнение за него:
    SONY KV-29CS60 Цена 799 лв.
    http://www.sony.bg/view/ShowProduct....ntional+4x3+TV

    Другия вариант е
    Panasonic TX-29PS12P - 660.00 лв.
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09016292
    и
    PHILIPS 29PT8641/12 - 789 лв.
    http://www.consumer.philips.com/cons...ESHQFHKFSEKI5P

    Кой от тези три телевизора да избера и струва ли си SONY-то пред другите?
    Предварително благодаря за отговорите!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #245

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Значи онзи ден когато бях на продуктовият семинар на СОНИ, хората си казаха, че са спрели кинескопното производство!!! И какво излиза LG, PHILIPS и SONY не првят вече кинескопи, кой ли ГОЛЯМ прозводител остана в света на кинескопи, ......................... мдам май само за един се сещам - САМСУНГ. Дупе да му е яко на човек които тругва сега да си копува кинескопен ТВ.
    Онзи ден се наложи да се отворят 2 телевизор на работа от един техник и какво да видя. DAEWOO 21" с кинескоп Самсунг -Унгарски, след това отвориха един Филипс 5401 стерео, ами и там същият кинескоп набутан. От почти година всички LG ТВ са със Самсунг кинескопи. Според мен вече по магазините няма да се намери качествен кинескоп, щом е замесана тая корейска марка.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #246

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Аз така и не мога да си харесам CRT телевизор вече доста време... Последно, което видях беше това LG - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=00001994 Хареса ми картината и 100те херца, но беше леко тъмен. Дали е от настройките или нещо друго, но ми направи неприятно впечатление. Явно ще изчакаме така желаното намаление на LCD-тата... Друг вариант е тоя Фунай, но там има много условности... http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09021285 И стана така, че ще забавя покупката на голям телевизор и ще кретам с 21" JVC.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #247

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Rockwell, как няма да е "леко" тъмен като е с кинескоп на САМСУНГ.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    2
    #248

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Здравейте всички,
    Имам един въпрос, който може да ви се стори малко смешен предвид това, за което ще искам съвет и за цената до която искам да бъде...а именно: предложете ми някакъв 29" TV, да е 100 Hz, да бъде с що годе приличен образ и да не е с фрапиращи разминавания в геометрията и да е на цена до 600 лв......май много взех да искам абе с две думи търся нещо свястно за тези пари (не държа на марката).
    Имам и още един въпрос...какво е предимството и недостатъка в един телевизор да има два тунера?

    П.П. Ако TV-то има и PIP ще е направо перфектно

    Предварително благодаря на всички отзовали се да ми помогнат в избора!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #249

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Хм,

    Бях се ориентирал към избор на телевизор с 100 Hz, но май колкото повече научавам толкова повече се плаша от избора... Дали по-евтините модели, които се предлагат имат изобщо годна електроника за т.нар "деинтерлийсинг" или поне такъв който да си заслужава...

    И, ами хайде да попитам по-конкретно за един модел, който си харесах като съотношение цена-качество...

    Някой може ли да ми даде мнение за
    FUNAI TV-29D8128TXF100HZ STEREO
    http://www.technomarket.bg/product_...uct_id=09018527


    Ако някой го е ползвал лично, или ако има някакви наблюдения...

    Благодаря отново.
    =====
    P.S. Още един въпрос - доколкото виждам изглежда има някакви настройки по отношение на гледане на картина на 100 херца... Да разбирам ли, че има и възможност да се изключи опцията за 100 херца и телевизора да се гледа на 50 ? Знам, че звучи тъпо (това обезмисля покупката на 100 херцов телевизор), но по-скоро си мисля за най-черния вариант - да не ми хареса тотално картината и да мога да гледам поне на 50 херца като нормален телевизор ?

  12. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #250

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Интересно,защо ми е изтрит вчерашния пост

  13. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #251

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    @ Van_Basten, Plammche,според мен най-добрия вариант е CRT TV Philips 29" модел 8520/12. В МЕТРО е 650 лв. 100Hz Digital scan и е идеален за момента на преход от аналогова към цифрова TV .Не взимай евтини боклуци,защото 60кг не се носят лесно по сервизите(дори и в гаранция).КЪСМЕТ

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #252

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Здравейте на всички, прочетох цялата тема (даже 2 пъти), попивайки информацията от нея и се спирам на няколко варианта, като ще съм благодарен ако дадете някой и друг коментар.

    TOSHIBA 29VH37G http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09010398
    Като гледам се препоръчва, няма май оплаквания от него. На дизайн също е добър. Има си 100Hz има си и PIP.

    LG RZ-29FB51 RX http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=12214
    Почти никакви мнение, освен че горе долу ставал. Обаче някой написа че си имал изкривяване по вертикала.

    PHILIPS 29PT8521 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09021619
    Уж доста се харесва, обаче май си има стабилни изкривявания, а пък и май сдават багажа лесно?

    PANASONIC TX-32PS12P http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09016840
    32"-ка е, ама все пак може и да стане? Само ако е в режим да реже от горе и от долу да не вземе реже титрите? 0.о

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    24
    #253

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Моля, дайте съвет. Прочетох цялата тема - преди известно време. Търсих и други мнения из нета. Ама сега все пак се нуждая от по-компетентно мнение и съвет за избор на ТВ - Филипс 9020 - 29 инча или Филипс 9551 32 инча, съответно цена 899 и 1190 лв. Моля, кажете за и против и кое все пак е по-добрият избор като цена и качество. Имаше мнения, че 9020 вече са изчерпани... Благодаря на всички, които ще вземат въпроса ми присърце и ще ми отговорят.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #254

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Здравейте
    Dana въпреки че е само с Pixel Plus 1 и тн, и има някой малки недостатъци PHILIPS 32PW9551 е един приличен избор, добра картина и геометрия, сходимост и тн, пък и включен през HDMI предава максимално добре като за телевизор !
    Все пак нека го кажа, няма перфектен телевизор, всеки си има свойте недостатъци и предимства, така че какво ще вземеш си зависи само от теб !
    Grandfather
    TOSHIBA 29VH37G загледай го моля те при динамични сцени какво прави, картината изсветлява и тн, играе доста както геометрията така и контраста !
    Телевизор LG RZ-29FB51 RX ами става, само че е с малък контраст, обърни внимание на колко е като го гледаш, виж и сходимоста му ?!
    PHILIPS 29PT8521 хубав модел, наследник на 8520 който притежавам, геометрията му е добра(е то си зависи и от дадената бройка де ) и е наследил всички качества на 8520, недостатък на всички Philips и е че отварят картината малко повече от другите, загледайте знака на бтв или друг канал каде е , доста по близко е до края на кинескопа, не мисля че това е голям проблем, но съм длъжен да го кажа ! Иначе на 100 херца digital scan е перфектен .
    PANASONIC TX-32PS12P нелош модел, обаче загледай как субтитрите на екрана леко треперят! Иначе става
    Van Basten мисля че този модел вече беше дискутиран, все пак ако желаеш си вземи фуная, нали е телевизор, за цената си става, въпреки че има недостатъци като при телевизорите на тошиба, недобра сходимост, картината играе при динамични и не толкова динамични сцени и тн, избора си е твой, ако не забелязваш тези му проблеми защо изобщо питаш за него или друг телевизор от такъв клас?

    Иначе не мога да разбера защо непрекъснато питате кой е добър модел, и кой не е, мисля че имате очи с които можете да установите това само като погледнете един телевизор за не повече от 5 мин, веднага си проличават недостатъци и тн !
    Какво се гледа, сходимост(дали покрай знака на бтв, или субтитрите на екрана не разделя добре цветовете и червенее точно на края на буквите и тн, това не е добре), геометрия, смятайте че до 3 процента изкривявания са нормални за 29 и 32 инча телевизори, все пак най добре изривявания се виждат на филм със субтитри и тн ! А да, да не забравя, гледайте и контраста, както споменах някой модели на LG са с доста малък контраст.
    Също гледайте при включени 100 херца или digital scan дали субтитрите на екрана треперят, както и знака на дадения канал и тн. За друго сега не се сещам,но мисля че това е достатъчно
    Приятен ден

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #255

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    miro_vampiro, ей това е изчерпателен отговор, за който ти благодаря.
    Първоначално бях харесал тошибата, но него го нямаше, както и LG-то, затова взех Philips 8521. Засега май съм доволен. Програмите ги предава зле, ама това е от сигнала, иначе като пусна xvid-че и е идеално просто. Мисля, че няма изкривявания, като изключим малко часта от кинескопа в най крайните части (най-горе и най от страни, там където кинескопа фактически свършва). Някак си все едно е закривен самия кинескоп, или един вид върху него има найлон, който все едно не е защипан много добре към шасито. Абе не знам дали ме разбрахте честно казано.

    А и на 100Hz, не ми предава толкова добре, колкото иначе. Предполагам, че обаче и това се дължи на тъпия сигнал - даже използвам входа за антената. Да, знам, че това е възможно най-ужасният вариант, но няма друг начин за момента просто.

    А иначе, miro_vampiro, знаеш, че вариантът със сравняването на няколко телевизора в магазин като техномаркет/технополис е мнооого относително нещо. По толкова изгъзен начин са свързани, че картината няма нищо общо с това, което трябва да е. Ама това го знаеш де.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 703
    Последно: 23-12-18, 17:15
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе