Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 282

Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #211

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Чавдар вземи 29PT9020 другия неструва. Както вече писах в една от темите, имам приятел които продава същия модел в гаранция още 8 месеца за около 650 лв. Продава го защото си взе върхов убийствен модел LCD Philips. Ако не си си взел и търсиш по-ниската цена мога да го попитам. Неговия е абсолютно избиран и в перфектен вид и работа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #212

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    След внимателно изчитане на темите отнасящи се за избора на ТВ, благодаря на всички участници във форума за изказаните мнения. Аз направих своя избор - Philips 8521, като го предпочетох пред PANASONIC TX-29PS12P. на моята бройка картината според мен е със задоволително качество, като имам малки забележки относно геометрията. Преди малко го пуснах за първи път и сега е включен на сигнал през антенния вход, като излъчването е от кабеларка, но е DVB, т.е. минава през цифров приемник. моля посъветвайте ме как да ги свържа, така че да получа максимално добро качество - приемника има доста видове OUT! Предполагагам че през СКАРТ ще е най-добре! Е разбира се ще трябва да си купя и такъв кабел : ) има ли разлика от тези които се водят позлатени и обикновените? става дума за моделите на HAMA. Ако някой сподели и препоръчителна калибровка на яркост, контраст и т.н. на картината също мога да експериментирам.
    Сега за проблема с геометрията, то май вече е малко късно след като съм го купил да му търся кусури, но ако някой може да каже как да се подобри чрез влизане в сервизното меню....
    за 9020 модела някой беше написал как става, може ли и на този модел да се правят настройки? струва ми се че в последните 10 - 15 см по вертикала, т.е. от долната страна на кинескопа се получава свиване навътре. сега мисля да си сваля едно тестово ДВД с геометрични картинки и през уикенда като ми остане време да поразгледам по-подробно новата си придобивка.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #213

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Здравей
    избрал си добро телевизорче ! Така, за геометрията, за съжаление винаги има този проблем при който и да е телевизор, криви са си, няма начин! За калибровка, не знам, виж из форумите ! Но с това се свиква след време, все пак геометрията е каде каде по добра от дооста други марки ! Все пак повече от 5 мм изкривяване на картината е недопустимо, така че ако е над тях, смени го с друга бройка
    За кабели, каквото ти хареса вземи, знаеш как е, цената определя донякъде качеството.
    За настройки на картината, ти си прецени, важното е на тебе да ти харесва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    23
    #214

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Някой има ли представа тези 29" Watson-и 7420, които в момента са на промоция в Метро какво шаси са и как са като цяло ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #215

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Здравей miro_vampiro, : )
    ти беше най-активния поддръжник на Филипса и може би на теб най-много трябва да благодаря. За кривината явно си прав, такива леkи чупки в горния и долния край на кинескопа има и монитора ми, който си е CRT Compaq Trinitron 19" flat и тъй като по цял ден гледам монитор на пц-та вероятно бях доста взискателен и към ТВ-то, от което разбира се няма как да очаквам повече за тия пари : )
    за 5 мм и дума да не става : )) сума ти време мерих - повече от 3 мм отклонение едва ли са : ) и то по вертикалата само, но като почнеш да се звериш си се вижда. тъпото е че аз и доста близо го гледам по принцип ТВ-то....
    на хоризоталата нищо не ме издразнило още - имам предвид кривини при субтитрите.
    Снощи докато гледах ма4а ми направи нещо друго впечателние, но то може да е от лошия сигнал, като сложа скарт кабелите може и да не е така. значи там където имаше червено - примерно съдията и чорапите на нашите се получаваше нещо като ореол около обекта, а самото бяло понякога беше направо крещящо бяло - тук май ще трябва да разцъкам настройките на картината, защото си ме дразнеше.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #216

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Здравей daywalker12
    радвам се че ти харесва телевизора !
    Иначе и аз го гледам от по малко от 2 метра, и да, и аз съм взискателен към техниката като цяло, и моя криви леко в долния ъгъл, дразни ме това, но му свикнах, така че спокойно! За съжаление телевизорите няма как да са като CRT Мониторите( а аз съм с DELL P780 с тринитрон тръба!)
    Това с бялото, сменя се от colour temerature, на cool е бяло, на другите настройки става различно, иначе пусни active control , най дясното долно копче, виж с него как ще е ! Не прекалявай с DNR че много замазва, е важното е на тебе да ти харесва.
    Като цяло, телевизора си заслужава парите, и за мене, както и колегите в този ценови клас, той е най удачния избор
    Иначе това с ореола се получава само като си включил скарт кабел ли ? Разясни?
    Аз при мен съм с галваничен разделител на кабелната телевизия, за да нямам проблеми понеже съм включил и компа към телевизора, и не съм забелязал такива проблеми


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #217

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    в момента ТВ-то е свързано по възможно най-тъпия начин - през антенния вход, като преди това сигнала, който излиза от цифровия приемник на кабеларката минава и през едно много, много старо видео - мисля че това довежда до появата на малка полусянка от същия цвят в дясно на екрана ми от обекта. сега гледах тенис и волейбол по евроспорт и този ореол за който говорех всъщност го прави при всякакви цветове и не обхваща обекта от всички страни, а е само от дясно, в случая ясно се виждаше малка полусянка на белите линии. за сметка на това нямаше дразнещи неща в геометрията. надявам се че с хубави кабели качеството ще е още по-добро. като цветове е чудесен, а с включен active control се получава по-добра детайлност.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #218

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Цитат Първоначално публикувано от daywalker12
    в момента ТВ-то е свързано по възможно най-тъпия начин - през антенния вход, като преди това сигнала, който излиза от цифровия приемник на кабеларката минава и през едно много, много старо видео - мисля че това довежда до появата на малка полусянка от същия цвят в дясно на екрана ми от обекта. сега гледах тенис и волейбол по евроспорт и този ореол за който говорех всъщност го прави при всякакви цветове и не обхваща обекта от всички страни, а е само от дясно, в случая ясно се виждаше малка полусянка на белите линии. за сметка на това нямаше дразнещи неща в геометрията. надявам се че с хубави кабели качеството ще е още по-добро. като цветове е чудесен, а с включен active control се получава по-добра детайлност.
    Ужас, намери начин за друго свързване! По качество ги подреждам така: RF кабел (антенен) - чинчове - непълен скарт - S-Video - пълен скарт (с RGB) - DVI/HDMI.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #219

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    vlado1, 7420 ги правят в ВЕКО заводите. Като цяло става, но си има и проблемите които не харесвам. Винаги имат проблеми с геометрията, и винаги в някой ъгъл има някое по-тумно петно, незнам на какво се дължи това но се вижда добре понеже когато няма сигнал екрана става син и тогава се вижда. В геометрията най-срещаният дефект р горе в десен или ляв ъгъл да искривява самият ръб по посока на края на кинескопа. Инак добре се вижда, но за мен не става. По-добрият вариянт за мен е 7453 старият ни 100Хц Тв пак на WATSON. Тпй е на цента на 7420 50Хц вариянт или някъде там.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    21
    #220

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro
    ......
    Аз при мен съм с галваничен разделител на кабелната телевизия, за да нямам проблеми понеже съм включил и компа към телевизора, и не съм забелязал такива проблеми

    MiroVampiro , обясни какво значи "галваничен разделител на кабелната телевизия", за какво се използва и какви са му предимствата и недостатъците.
    Благодаря !

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #221

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Chavdarr,

    аз бях също с такъв разделител на кабелната - бях го взел от Технополис, бяха по 11 лв. Представлява цилиндър с резба в двата края за присъединяване на кабелите с техните конектори. Режеш кабела на кабелната в избрана от теб точка, но преди да влезе сигнала в ТВ-то или видеото и свързваш двата края с разделителя. Съблюдавай кой край е вход и кой изход. Вътре оптодвойка чрез светлина, а не чрез електричество предава сигнала от входа към изхода на разделителя. По този начин - нали няма пряка елекрическа връзка между входа и изхода - се предпазва техниката от токови удари. Без такъв разделител някой ми изгори доста от техниката с високо напрежение от кабелната. Но след като го сложих - се влоши сигнала. Бях пуснал пост по темата.

    Miro , сори че те изпреварих, допълни, ако нещо пропуснах и как е при теб с този изолатор?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #222

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Еми то roumen68 ти е обяснил какво представлява, само дето забрави да каже че се занулява
    Иначе с него не съм забелязал особена разлика при кабелната ми телевизия, но като се има вредвид че сигнала и не е добър, не забелязвам нищо съществено
    Сложих го заради смущения в картината от компа, като изключа кабелната се оправяше, но всеки път не ми се изключваше кабелната, затова го купих, и веднага смущенията(разни линии и тн) изчезнаха! Върши си работата чудесно

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #223

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Аз също имам такъв разделител, на мен са ми го сложили техниците от кабелната : )
    днес си купих от Технополис скарт-скарт кабел на HAMA (oт позлатените - 26 лв. ) и определено има разлика в картината след като го свързах с него. И цветовете са по-добре, полусянката ми изчезна и картината стана по-чиста : )
    От тук нататък ми остава да се наслаждавам и да се надявам да е качествена бройката та никога да не се наложи да го нося в сервиз : )))

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #224

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Здравейте
    daywalker12 купи хубав кабел и вече няма проблеми нали
    Да си ползваш тв то със здраве, и споко, когато проверявах колко бройки имаше преди от 8520, ми 4 в сервиза ! От други марки до 30-40 излезнали наравно с филипса !!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    23
    #225

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Благодаря, Лудий

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 703
    Последно: 23-12-18, 17:15
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе