Страница 274 от 300 ПърваПърва ... 224264272273274275276284 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,096 до 4,110 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    19
    #4096

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Не можеш да свържеш XBOX-а едновременно през компонентния и през HDMI- трябва да е само през единия/най-добре е HDMI/.И не забравяй да го изключиш от контакта ,когато пъхаш HDMI кабела. Почти всички ТВ поддържат различни настройки на картината и звука за всеки вход,така че на единия си настойваш за игра -на друг за тв и т. н./поне аз така направих/Когато вземаш кабел HDMI гледай да е версия 1,3а /макар,че XBOX-а май беше с версия 1,2/.
    Нямах предвид HDMI. Ако се загледаш в кабела който дадох:
    http://ecx.images-amazon.com/images/...2L._SS500_.jpg

    Като вържа син/зелен/червен + двата за звук, ми остава жълтия, по който тече видео. Лошото е че кабела е къс и трябва да търся с нещо да го удължа.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #4097

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    няма място за по голям трябва да скъсявам барплота което е изключено .. до сега бях с 29 инча ЦРТ така че няма да ми е малък ,загледах PANASONIC TH-42PV8P сега е на промоция какво мислите за него ?
    Към РС няма да се връзва ,а и има HDMI по новите видеокарти имат такъв изход D-Sub си е отживелица откъдето и да го погледнеш не се учудвам че няма
    Малко по нагоре (на същата страница) съм писал за него... ако аз трябваше да избирам между 42PV8P и 42PV80P доскоро категорично бих предпочел втория тъй като до вчера разликата в цената беше към 100 лева... сега при 300 лева разлика.... не знам... пък и се съмнявам от 5 метра да видиш някаква осезаема разлика... все пак най добре е на место да си прецените сами...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #4098

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Даа на всички които са се надявали като мен и са писали по горе относно "промоциите" на TM и ТП, резултата е пълен та..к! Никакво намаление, загубена работа. Явно тука в БГ най-лошото време за покупка е по празниците. Все пак не губете надежда, миналата година януари и най вече някъде към началото на февруари наистина паднаха по серизно нещтата. И това стана не поради желанието за промоции ами поради факта че тези месеци традиционно са слаби. Опасявах се че и тази година ще е така, ама кроях надежди че не съм прав, обаче тука си е все едно и също!
    Все пак - периода след празниците е най подходящ за покупка ако успеете да съхраните парите!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #4099

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от krasi
    Така и не разбрах за sharp 32D44 дали може да работи на 1:1 режим или тръгва на други резолюции. В мануала му пише това
    VGA 640 g 480 31.5 kHz 60 Hz ✓
    SVGA 800 g 600 37.9 kHz 60 Hz ✓
    XGA 1024 g 768 48.4 kHz 60 Hz ✓
    WXGA 1280 g 768 47.7 kHz 60 Hz ✓
    WXGA 1360 g 768 47.7 kHz 60 Hz

    обаче матрицата е 1366 а не 1360 както пише на най-долния ред.
    а и това е за D-Sub входа. Ако се прекара през HDMI какво е положението? там има ли изобщо резолюции или си тръгва както той си знае.
    Много ми харесва модела и много добри неща пишат за него, а и цената му в момента е е супер, 990 лв.
    И аз предимно ще го ползвам през PC-то и искам да ми работи пиксел към пиксел иначе става мацаница.
    Не намерих мануал за него - дай линк ако си намерил да прегледам.

    Цитат Първоначално публикувано от rexxxxx
    Колеги ориентирал съм се към модела на Samsung LE40A656 - изчетох бая из нета за него - все хубави неща - някой от разбирачите да даде инфо от първа ръка ако може.

    Чаках го да е на нещо като промоция в ТМ ама нейсе няма никой от 6 та серия в промоциите им.

    предварително благодаря

    P.S.
    забравих да спомена че мисля да го ползвам за TV, DVD и главно за HD през PC като за начало през VGA входа и след като ъпгрейдна лапотпа през HDMI.
    За съжаление не е на промоция - и аз се надявах ама не е . Нямаш проблем да го ползваш за HD през D-SUB. Относно включване на DVD там вече зависи от DVD то. Ако имаш някое ъпскалващо у-во с HDMI изход ще е отлично положението. За телевизия ако сигнала ти е добър става, ама ако си нанякоя кабеларка няма да си доволен. Все пак това е FULL-HD телевизор. Дано съм помогнал!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #4100

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Даа на всички които са се надявали като мен и са писали по горе относно "промоциите" на TM и ТП, резултата е пълен та..к! Никакво намаление, загубена работа. Явно тука в БГ най-лошото време за покупка е по празниците. Все пак не губете надежда, миналата година януари и най вече някъде към началото на февруари наистина паднаха по серизно нещтата. И това стана не поради желанието за промоции ами поради факта че тези месеци традиционно са слаби. Опасявах се че и тази година ще е така, ама кроях надежди че не съм прав, обаче тука си е все едно и също!
    Все пак - периода след празниците е най подходящ за покупка ако успеете да съхраните парите!
    скоро и тм и тх ще усетят че оборота им намалява или поскро пада темпа на разстеж, ама това ще стане по скоро през 2009

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    2
    #4101

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте!Реших да си купя LCD и случайно се натъкнах на този много полезен форум.Спрял съм се тези три LCD-та
    http://sharpbg.com/index.php?productID=270
    http://sharpbg.com/index.php?productID=288
    http://zora.bg/main.php?p=products&s...d=9223&hotels=
    Моля помогнете да избера!Ако знаете някакви по-добри телевизори за около 1600 лева....пишете javascript:void(0); javascript:void(0);

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #4102

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Не намерих мануал за него - дай линк ако си намерил да прегледам.
    Ето ти линк http://esupport.sharp.at/html/om/ind...archString=D44

    като избереш английски език ти излизат 3 мануала, аз изтеглин този от 04.08.2008 , най-горния.
    Сега гледам че и някой модели 32" на самсунг са с резолюция 1366 а при PC 1360, защо е тази разлика от 5 пиксела , странно.

    друго което видях на ниска цена е JVC LT-32A90 на 900 лв, има го и на http://www.jvc.bg/product.php?id=LT-32A90BU&catid=0
    иглежда много добре като дизаин, но няма къде да го видя как се вижда на живо
    някой знае ли нещо за него

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    44
    #4103

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Ходих до ТМ да видя цитирания по-горе панасоник и ми хареса, само не можах да разбера :
    1. Каква е разликата м/у "100 херца обработка на сигнала"(PV8P) и "100 херца сканиране" (PV80P)?
    2. Дали (PV8P) е с G11 панел? В брошурата на МЕТРО пише че е точно такъв.
    Като цяло не открих съществена разлика в картината на двата, а бяха един до друг. Ще прочета още някое и друго мнение и мисля да се ориентирам към покупка.
    Във всички случаи картината ми хареса повече от разгледаните от мен ЛСД 40-42 инча в диапазона до 1500-1800 лева.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    31
    #4104

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Аз пък си избрах Panasonic 42 PY 80P - 2199 лв. Надявах се и на промоция, а се оказа, че го няма изобщо никъде. В Бургас. До вчера имало във Варна една бройка, добре че днес не се грабнах да отида, а първо проверих. После попитах в Техномаркет дали очакват да получат, любезно провериха каква ще е следващата им доставка другата седмица, но се оказа, че няма да има. За по-нататък не знаели...В другите магазини нито са имали, нито ще получават. Направо съм в шах! Моля за съвет! Да се грабвам ли за София, където все още може да се намери или да предприема поръчка по нета, където доколкото разбрах има вероятност да ми пробутат някоя мостра или вече върнат (рекламиран от някого) телевизор? Или спокойно да си изчакам да минат празниците и да се надявам, че след тях ще мога да го намеря. Все пак нали е сравнително нов модел, при това хитов - би било логично да не е спрян от производство, нито пък да е спрян вносът му...

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #4105

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Ако отидеш в магазина може да направиш заявка да го донесат до локалния магазин и да си го вземеш.
    Провери обаче дали е нов като го взимаш, че в такива моменти набутват яко мострите.
    Същата ситуация беше като купувах аз PV70 преди време.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    31
    #4106

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря, лазарус!

    Днес един продавач-консултант в ТМ ми каза същото, но ме е страх да се доверя. Каза ми - "ако поръчаш, ще ти го доставят. Ние ще ги предупредим да не пращат мостра." Което само по себе си ми се стори доста съмнително. От форума вчера разбрах, че има някакъв начин да се влезе в сервизното меню и оттам да се разбере дали и колко часа е работил, и колко пъти е включван. Впрочем, като се проверява и това, колко часа работа е нормално да показва. Нула, няколко или повечко? Ясно е, че ако часовете са стотици или, не дай боже, хиляди - значи е мостра. ( Инструкцията май беше за друг модел - натискат се едновременно бутонът V на панела и три пъти нулата на дистанционното...Това важи ли и за "моя" 42 PY 80P ?

    Само да знаеш колко съм ти благодарен...! Мамка му, даже заредих вече уискито за новия телевизор, само дето него го няма!

    И още нещо - има ли резон да се притеснявам, че повече няма да се внася този модел? Защото по принцип мога да изчакам месец-два...Просто сега съм се навил да го взема - за празниците...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #4107

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Днес го гледах в Технополис (Варна)42PY80-2199лв.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #4108

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    На мен ми писна, мисля след нова година да взема Сони 46W4500 или Samsung 46A786, дано цената им падне още малко, друго нищо не мога да харесам и да дам 3500-4000лв. е така, ако имате виждане за самсунга ще съм благодарен, имаше колеги от форума където мога спокойно да отида да тествам ТВ преди покупката

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #4109

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Интересно ревю за 32"ки. Като се започне от сравнително евтния FullHD Toshiba XV500 за 1150 лв, и победителя Samsung 32A656 за 1550

    http://www.avreview.co.uk/news/article/mps/uan/2257

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    67
    #4110

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Колеги малко помощ, кръстника купи филипс 32 pfl7803, обаче лаптопа му има само VGA, та на въпроса: телевизорът има само HDMI нема VGA, купил си кабел VGA to DVI и DVI to HDMI преходник, какво ли не направихме къде ли не ги бутахме тези пущини и нищо. Слагахме телевизора на различни режими /game, pc и т.н./ и пак нищо. Моля за съвет, благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе