Страница 290 от 300 ПърваПърва ... 240280288289290291292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,336 до 4,350 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    9
    #4336

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте, след многократно препрочитане на мненията във форума и две посещения в техномаркет се отказах от 42 инчовата плазма на самсунг http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038608 и се оглеждам за LCD. Моля дайте мнение за Тошиба 42 инча на промоция 1099лв в ТМ http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039298 . Ще се ползва предимно за телевизия и DVD/DivX от компютъра. Има ли Самсунг с подобни параметри и цена. Моля и за компетентно мнение за промоцията на 37-цата 6-та серия на самсунг за 1399. Струва ли си да взема по-малкия с по-добри параметри за сметка на размера? Предварително благодаря за отговорите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #4337

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Какво ще кажете за тези модели
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024748
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09034804
    първия вее го няма втория е последна бройка (мостра) и е поработил някой друг час
    иначе цената е супер ама го приемам като 2ра употреба

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4338

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от baaaaa
    Какво ще кажете за тези модели
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024748
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024748
    първия вее го няма втория е последна бройка (мостра) и е поработил някой друг час
    иначе цената е супер ама го приемам като 2ра употреба
    Ха-ха шегаджия,,някой друг час''сметни ги от началото на 2006г.до сега колко са ?.Процесорът е bravia engine -нито про,нито екс.За този панел тази видеообработка не е достатъчна,разчиташ на live colour creation,който е наличен и в ниските серии и не върши чудеса.Голям панел ,с лоша обработка на картината,много работил и много ефтин-за кръчма е идеален.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #4339

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от CX-65
    В това падане на цените на Самсунг А656 да няма нещо нередно.. смисъл да са с лоши матрици ли не знам, иначе давайте да ги налазваме
    Няма нищо нередно. Всички са алчни за печалба и просто цените бяха страшно надути и още са такива. В тия телевизори има една матрица и два чипа. Само изчакай да видиш март-април какви ще са.
    Някой има ли информация кога ще се появи LG серия 7000. LG имат може би най-скапаното представителство.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    30
    #4340

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от CX-65
    Някой разбра ли повече за намалението на Самсунг А656.. да взимаме 37" за 1400 Ако всичко си е наред.... с него
    От днес го имам мнооо съм доволен . Особено през PC на 1080 е страшно изживяване гледането ,супер настройки има още не съм го разучил понеже пия нз коя греяна вече препоръчвам го на всеки който търси нещо от този клас .

    Утре ще попиша по подробно

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    162
    #4341

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от mindlich
    Здравейте,

    дойде и моя ред да сменя стария кинескопен телевизор с по-голям ЛСД или плазмен. В този ред на мисли бих искал да помоля за препоръка за модел от нисък клас, бюджетът ми е до 1000 лв., желаният размер е 32 ЛСД или 37 ЛСД/плазма. Телевизорът ще се ползва само за кабелна и филми, без да връзвам PC. В момента се чудя между Toshiba 32 AV500PG и Samsung LE-32M86 и плазма Panasonic 37PV8P, но ще съм благодарен ако споменете и други подходящи варианти за този бюджет.

    Чудя се освен това от възможните 3 екстри - Full HD, DVB-T тунер и 100Hz дали някоя има смисъл/коя има най-голям сммисъл, при положение че ще се гледат само телевизия и филми.

    Благодаря предварително !
    Здравей mindlich!

    1. Panasonic 37PV8P - според мен това е най-добрият избор сред моделите, на които си се спрял. Той е малко по-орязаната верисия на 37PV80P, но превъзхожда с доста неща изброените LCD TV - HD ready G11 плазмен панел (100 000 часа живот), V-real 2 технология, 0,001 msec време за реакция, 100Hz сканиране, шумопонижение при бързи движения, 10.000 : 1 натурален контраст,300.000:1 динамичен контраст, 24p възпроизвеждане и т.н.
    Плазмите се спраявт по-добре от LCD на SD сигнал (кабелна, DVD) и Panasonic 37PV8P е идеален в твоя случай.
    2. Samsung LE-32M86 - е добър модел, но е от миналата година.
    3. Toshiba 32 AV500PG - да си призная не съм много запознат с този модел, но имай предвид че A серията е най-ниската на Toshiba и в частност тазгодишната AV серия.

    - Full HD - практически все още няма цифрови канали, които да се излъчват на 1920 Х 1080 резолюция, надяваме се някой ден да видим такова чудо в БГ. Щом няма да закачаш PC, засега няма да ти трябва, пък и на такъв размер едва ли ще усетиш разлика с HD Ready телевизор освен отблизо.
    - DVB-T тунер - това е ефирен тунер за приемане на цифрови канали излъчвани по ефирен път. Има няколко такива канали в София, до 2012 и в цялата страна. Наличието на такъв тунер в телевизора ти спестява покупката на вънешен DVB-T тунер.
    - 100 Hz - трябват ти при гледане на динамични предавания и спорт.

    Ако все пак си резервиран към PDP (Plasma Display Panel) и искаш LCD до 1000 лв. погледни LG 32LG5000 - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038977, един добър телевизор за парите си.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    55
    #4342

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Мисля да купувам LCD телевизор 32" около 1500 лева. Основно ще се ползва ще се ползва за телевизия и като монитор. Ако може да ми предложите нещо около тези пари
    Бях се спрял на този PHILIPS 32PFL7803D http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09040826
    но днес видях че са пуснали SAMSUNG LE-37A656 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037939
    Кои от двата си заслужава повече без да се гледа разликата в размера

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    15
    #4343

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от dunav_forever
    Здравейте, време е за нов lcd телевизор и мисля, че най-подходящ е 32" Бихте ли ми препоръчали 32" до 1000 лева, който е добър като монитор на PC за интернет и игри. Не знам милисекундите ли са от решаващо значение, херците ли, (не съм много компетентен по темата и за това се обръщам за помощ). Ще бъде свързан с видео карта Sapphire ATI Radeon HD4850 512mb
    Някой компетентен, който може да помогне?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #4344

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от dunav_forever
    Някой компетентен, който може да помогне?
    Това е доста добро предложение
    http://www.technopolis.bg/product.php?pid=725
    Добра видео карта,аз съм със същата.

  12. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #4345

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от sirgeorge
    Разлики може да има в матриците. Моята на A536 e CMO(S-MVA), adtomov каза че намерил за свой приятел на Samusng (S-PVA), възможно е да има матрици и на AUO, а може и на CPT. viktor100bg спомена, че в TМ матриците на A557 са CPT, но в ДОМО намерил на Samsung.
    sirgeorge, дължа ти извинение. Матрицата на телевизора на моя приятел (А536) не е S-PVA, а CMO (S-MVA). Грешката е моя. Въпреки това, след кратко калибриране се получи съвсем кадърен образ.
    Още веднъж - извинения на целия форум. :-)
    Успех в избора на всички !
    :-)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    15
    #4346

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    Това е доста добро предложение
    http://www.technopolis.bg/product.php?pid=725
    Добра видео карта,аз съм със същата.
    Това ми идва малко скъпо, но благодаря за предложението. Някое друго до 1000 лева?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4347

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Я много читал, до одержимости восхвалительных отзывов о "чудо-матрице" ИПС АЛЬФА. Но ни одного из них не исходило от специалиста. Не один раз видел ТВ с данной матрицей и читал тесты. Но ничего сверхординарного ни, при личном изучении, ни в тестах, не обнаружил. Однажды один посвященный чел открыл мне глаза на некоторые выдающиеся показатели определённых ТВ в конкретное время. Кстати, чел этот четвёртый год работае на ТВ-отделах разных гиппермаркетов.
    Происходит всё примерно так...
    Утром вызывает продавцов менеджер и объявляет:
    - Сегодня все продаём Панасоники! (или другую фирму)
    Продавцы бегут на отдел и накручивают максимальные настройки на всех Панасониках. На ТВ других фирм сознательно портят картинку настройками. Или на Панасах крутят демо-ролики, через Блю Рей, а на других-пиратский ДВД через один плеер на двадцать телевизоров. И покупателей усиленно лечат незаурядными способностями Панаса, на чудо-матрице...
    А менеджеров, соответственно, подтягивают маркетологи представительств фирм-производителей в данном регионе и под видом семинаров, откровенно подкупают. Отличившихся продавцов, естественно, премируют больше, чем обычно...
    Так происходит сплошь и рядом. Особенно активны представители Самсунг, а последнее время - Панасоник.
    Всё это действо носит название - "агрессивный маркетинг"

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    162
    #4348

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от adtomov
    sirgeorge, дължа ти извинение. Матрицата на телевизора на моя приятел (А536) не е S-PVA, а CMO (S-MVA). Грешката е моя. Въпреки това, след кратко калибриране се получи съвсем кадърен образ.
    Още веднъж - извинения на целия форум. :-)
    Успех в избора на всички !
    :-)
    Няма проблем adtomov.;-)
    Предполагам, че на твоя приятел сглобката е словашка, като моята. Иначе и аз си поиграх с настройката на цветовете и постигнах прекрасно цветопредавене, поне за моя вкус.

    П.п. Весела Коледа!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    45
    #4349

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Къде да погледна точно матрицата.. къде я пише И според вас кой телевизор ще е най-добре да взема, като ще слагам и конзола на него Хбокс 360. Самсунг А656 37"-1400лв, Самсунг А557/8 и тук да питам има ли някаква разлика между 57 и 58 на Самсунг и моят скрит фаворит.. заради размера повече Тошиба 42" 550 за 1500лв и него са го намалили от 1600. Все пак празниците дойдаха и бих искал да си направя един малък подарък

    Весела Коледа на Всички !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    44
    #4350

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Честита Коледа, желая Ви здраве, късмет и щастие!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе