Страница 24 от 99 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1476

Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3
    #346

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    А относно спорта какво е положението ? Не е ли по-лоша картината отколкото модела с HD Ready , но със 100 херца и 3ms ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #347

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от plamencho
    Здравейте , искам да попитам , тъй като не ми стана много ясно от предните постове за 100-те херца и за опцията "HD NATURAL MOTION" при Филипс . Тъй като съм се спрял на 2 ЛСД - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038006 и
    на http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09040826 , разликите са тъкмо в 100-те херца и опцията ФУЛ ХД . Та както казах, не ми стана ясно следното... кое е по-добро за гледане на футбол и на филми от компютъра да речем. По - горе в постовете пишеше за тази опция "HD NATURAL MOTION" че по някакъв начин замества 100-те херца ( ако приемем,че 100-те херца са по-добри за гледане на спорт, но пък качеството на филмите е някак много "живо" ) и можеш да превключваш в зависимост дали гледаш филм или футбол.
    Благодаря предварително !
    HD NATURAL MOTION- генерира пълноценни кадри по някакъв алгоритъм-вземайки за основа предходните кадри/вектора на движение на съответния обект/по този начин се постига една по-плавна картина-като наживо
    някои се дразнят от това защото са свикнали да гледат с години на своя 50Hz-ов телевизор стандарт VHS или DVD

    100Hz - генерират празни/тъмни/ промеждутъчни кадри -така се подобрява остротата на образа при възприемане от човешкото око

    проблема е че навремето кинаджиите приели за стандарт за заснимане на филм-24 кадъра в секунда
    -а телевизора ти работи в режим 50Hz- т.е.-50 кадъра в секунда и поради тази причина картината е малко "насечена"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    23
    #348

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Искам първо да благодаря на lazarus18 и hristoslav2 за оказаното съдействие и дадените съвети, които много ми помогнаха при избирането на телевизора ... мога вече да се похваля, че съм горд собственик на PHILIPS 32PFL7803D ( http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09040826 ). Процеса по закупуването обаче беше голям смях ... заредени с мощен лаптоп АСУС с DVI изход с моя съквартирант се отправихме към Техномаркет в Сити Сентър София (до ходел Хемус). Та отидохме ние, и попаднахме на консултант, които реално знаше кое какво е ... разгледахме Филипсите, но въпросния модел го нямаше изложен и ние с охота оглеждахме останалите модели. След като казахме на консултанта какво търсим и в каква ценова граница, ни беше препоръчан 37" Самсунг, 5 серия ... характеристиките му бяха обнадеждаващи и без да се замисляме го вързахме към лаптопа и дори и след няколко минути тестване със различни трейлъри, спортни първенства и разни други клипове в ХД формат ... представата ни за качествена картина беше сериозно разклатена, или с други думи, телевизора беше пълна трагедия, цялата картина в шум, искривени цветове и това което каза Лазарус18 относно 100-те херца (телевизора не беше 100 херца) ... огромни опашки на бързо движещите се обекти на екрана ... абсолютно негоден за гледане на спорт ... като цяло голямо разочарование. Решихме да пробвахме един 37" филипс ... ХД реди, 50 херца, изглежда по старичък модел, но въпреки всичко се вписваше в бюджета ... пуснахме му сигнал от лаптопа и бяхме потресени ... картината беше невероятна, макар и на малко резолюция (телевизора поддръжа резолюция само 1024х768 от ПЦ), за жалост обаче това беше достатъчно голям недостатък за да ни откаже. След това пробвахме въпросния Шарп 32", който е в началото на темата ... той също не ни хареса ... и в крайна сметка се появи някакъв управител да види какво става (бяхме там вече близо 2 часа) ... и се оказа, че всъщност има Филипс 32" модели, за които консултантите не знаели, че са налични ... та така стигнахме до въпросния модел. Мога да кажа, че съм доста доволен от телевизора, гледа се без грижи от метър, метър и половина разстояние ... картината е невероятна, опашките са минимални, дори и на Фул Хд сигнал (вече изгледахме няколко футболни срещи във Фул Хд ). Та ... бях длъжен да благодаря и да се похваля успех на всички, които имат на дневен ред да купуват телевизори, аз лично се убедих, че никога не плащаш за марката без причина и за мен филипс си остава една от най предпочитаните марки свързани с дисплей-те (имам Филипс 190P7ES монитор от който също съм много доволен).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    30
    #349

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Здравейте на всички, случайно попаднах на този форум и прочетох толкова много полезна информация събрана на едно място че освен ЕВАЛА няма какво друго да ви кажа за форума! Към въпроса ми.. решил съм да купувам lcd телевизор, но финансите са ми силно ограничени и затова моля за съвет какво оптимално мога да взема около 700-800 лв. Телевизора ще се използва за връзка с компютър (филми, при възможност и някои игри) и главно ще се гледа футбол защото съм просто маняк на тая тема. Ще се радвам да ме насочите към нещо конкретно, защото аз разглеждах в техномаркет и харесах някои модели, но незнам кои от тях си заслужават парите.
    Благодаря предварително

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #350

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от FreeStyleR777
    Здравейте на всички, случайно попаднах на този форум и прочетох толкова много полезна информация събрана на едно място че освен ЕВАЛА няма какво друго да ви кажа за форума! Към въпроса ми.. решил съм да купувам lcd телевизор, но финансите са ми силно ограничени и затова моля за съвет какво оптимално мога да взема около 700-800 лв. Телевизора ще се използва за връзка с компютър (филми, при възможност и някои игри) и главно ще се гледа футбол защото съм просто маняк на тая тема. Ще се радвам да ме насочите към нещо конкретно, защото аз разглеждах в техномаркет и харесах някои модели, но незнам кои от тях си заслужават парите.
    Благодаря предварително
    За тази сума ще трябва да потърсиш доста нисък клас телевизор,може би в момента Panasonic 32LX80 (799lw) е оптималния вариант за тебе.Аз лично ти препоръчвам да се по напънеш малко и да вземеш PHILIPS 32PFL7803 падна на 1049лв. и си заслужава всеки лев.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    30
    #351

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    За тази сума ще трябва да потърсиш доста нисък клас телевизор,може би в момента Panasonic 32LX80 (799lw) е оптималния вариант за тебе.Аз лично ти препоръчвам да се по напънеш малко и да вземеш PHILIPS 32PFL7803 падна на 1049лв. и си заслужава всеки лев.
    Здравей и благодаря за бързият отговор. Разгледах телевизора и наистина останах впечатлен от него. Май ще се понапъна с финансите и ще го взема, защото не се взема често такава техника а и си заслужава. Изникнаха ми само въпросите как се представя при бързите кадри (филми с бързо действие, футбол най-вече и всичко от този характер), а също и при връзка с pc - филмите от там и някои игри (например Фифа '09)?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #352

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от FreeStyleR777
    Изникнаха ми само въпросите как се представя при бързите кадри (филми с бързо действие, футбол най-вече и всичко от този характер), а също и при връзка с pc - филмите от там и някои игри (например Фифа '09)?
    Телевизора се справя чудесно при динамичните сцени - има си и функция 100Hz
    при връзка с pc също много добре-има минимален лаг
    Компютърни формати
    640 x 480, 60, 72, 75, 85Hz,
    800 x 600, 60, 72, 75, 85 Hz,
    1024 x 768, 60, 70, 75, 85 Hz,
    1920 x 1080i, 60Hz, През входа за HDMI/DVI
    http://www.consumer.philips.com/cons.../32PFL7803D-10
    вземай-няма да съжаляваш

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    30
    #353

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    За тези пари май наистина няма какво повече да искам от един телевизор. Изглежда, че със всичко се справя добре а и е Full HD. Направо мисля да го вземам в Понеделник
    Благодаря и на двамата, с 2 поста ми решихте дилемата която ме беше налегнала от 2 седмици насам


    п.с. Сетих се само да попитам, има ли някаква уловка в това да поръчам телевизора онлайн? Защото се намалява и процент от цената, а и ще ми го донесат директно в къщи, което е доста по-удобно. Но ми се струва малко странно за отстъпките и реших да ви попитам..

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #354

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Здравейте ,след коментара на sparx и се ориентирах към PHILIPS 32PFL7803D,но имам въпрос: http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/32PFL7803D_10-COP-global-001?wid=566&hei=165&$jpglarge$
    виждам че на снимката няма DVI [ако въобще някои ЛСД има](в началото беше проблем че имам само VGA на лаптопа,но мислех да го разреша като си взема VGA-DVi кабел) та дали е възможно да пусна картина през лаптопа,или само с DVI-HDMI кабел се прави връзката към Филипса?

    PS:намерих трябва ми (HDMI to HDMI или DVI-I to HDMI) сега трябва да си избирам др.модел.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #355

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от FreeStyleR777
    За тези пари май наистина няма какво повече да искам от един телевизор. Изглежда, че със всичко се справя добре а и е Full HD. Направо мисля да го вземам в Понеделник
    Благодаря и на двамата, с 2 поста ми решихте дилемата която ме беше налегнала от 2 седмици насам


    п.с. Сетих се само да попитам, има ли някаква уловка в това да поръчам телевизора онлайн? Защото се намалява и процент от цената, а и ще ми го донесат директно в къщи, което е доста по-удобно. Но ми се струва малко странно за отстъпките и реших да ви попитам..
    В никакъв, повтарям в никакъв случай не поръчвай онлайн телевизор!!! Вероятността да ти докарат читава бройка е изключително малка. А относно намалението - можеш да питаш всеки един консултант в Техномаркет да ти направят същото намаление и в магазина (на мен ми направиха като попитах) или потърси твой приятел със златна карта на МТел клуб.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    30
    #356

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Ок благодаря, знаех си че има нещо в тези онлайн поръчки Трябваше да купувам и принтер, но май и за него ще отида лично.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3
    #357

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    здравейте , аз все още се двоумя между тези 2 телевизора http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038006 и http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09040826 ... струва ли си разликата от близо 400 лв за опцията 100 херца ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    40
    #358

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    100-те херца за мене са най важното в един лсд и естествено Фул хд.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #359

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Здравейите имам поредното въпростче благодарение на вас съм съм собственик на sharp 46XL2E от близо 1 месец и съм много доволен макар ,че все още не знам как да си подреждам програмите доста добра картина вади дори с обикновената кабеларка евроком та въпроса ми е при някой игри... няма лаг при други има на какво се дължи слаба виде карта или бързата динамика на играта? пример Warcraft 3 без лаг , Counter Strike лаг ... вход HDIM / HDIM

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    38
    #360

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Имам странен проблем с едно LCD. Неизвестнa марка, която се продава в БГ по компютърен канал (http://easy-touch.com/EN/products/co..._etl071-42fhd/). Не мога да подкарам сигнал през HDMI входа от лаптоп. Пробвах с Dell и Pаckard Bell. Показва образа и след това изчезва. Губи сигнала. Премигва за около 1 секунда и изчезва.
    Със стационарно PC (DVI към HDMI) няма проблем. Образът заспива. Сменях кабели не става.
    С лаптопа Dell вкъщи гледам през HDMI на плазма.
    На какво може да се дължи този странен проблем? И двата лаптопа са с вградена видеокарта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 99 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56
  2. PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Philips телевизори
    Отговори: 141
    Последно: 28-08-09, 13:56
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-08-09, 20:10
  4. SONY 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Sony телевизори
    Отговори: 44
    Последно: 01-05-09, 18:17
  5. LG - модели 2009
    От pantsiani във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе