Привет :-)Първоначално публикувано от biqch
Стана ми интересно. Това, което казваш е съществено, но как се връзва с термина "GTG"? Четох нещо по въпроса, но не ми стана много ясно... Help?
:-)
Привет :-)Първоначално публикувано от biqch
Стана ми интересно. Това, което казваш е съществено, но как се връзва с термина "GTG"? Четох нещо по въпроса, но не ми стана много ясно... Help?
:-)
От английски 'сиво-до-сиво' ГТГ е инертност при превключване между нива на сивото. пишат го, защото е по-кратко от превключване бяло-черно (или обратно) - маркетингови пируети.
няма връзка с контраст, това е скоростен показател.
OK, а защо, като пишат фирмите "динамичен контраст", все използват тоя термин - "GTG"?Първоначално публикувано от biqch
:-)
абе човек, то малоумието е обзело 'експертите' тук и там, ти за търговците си се зачудил.. :-)
спомни сиПървоначално публикувано от adtomov
Response Time
Стандартният метод за измерване отчита времето за преминаване на един пиксел от състояние на напълно черно до напълно бяло и отново черно. А според най-новата методика се взема под внимание времето за трансформиране от сиво до сиво (Gray-to-Gray или GTG). Няма да се спираме подробно на течнокристалните технологии – те са разисквани достатъчно. Ще отбележим само, че всеки един пиксел се състои от три субпиксела – червен, зелен и син. Общият цвят се формира чрез филтри, които смесват цветовете на субпикселите в различни пропорции. Тези филтри могат да имат до 256 позиции (от 0 до 255), а целият процес се управлява чрез подаване на напрежение и завъртане на кристалната молекула. При напълно закрити от филтъра субпиксели цветът е черен, а при открити – бял. Основният проблем се явява в това, че субпикселите притежават някаква инертност и не могат да превключват от едно състояние в друго мигновено. При типичната за LCD дисплеите честота от 60 Hz времето за показване на един кадър е 16,7 ms, което означава, че в някои случаи пикселите не могат да превключат от едно състояние в друго в рамките на този интервал. И ако в следващия кадър цветът и яркостта на пикселите се запазят (статична картина), то забавянето не представлява проблем. Но ако картината на монитора постоянно се променя, тогава възникват гореспоменатите дефекти в образа.
Метод за измерване Black-White-Black
Това е стандартното измерване на времето за реакция (Black-White-Black). При този метод се различават две понятия: време за включване и време за изключване на пиксела. Под време на включване се разбира интервалът на отваряне на филтъра (от 0 до 255), а под време на изключване – интервалът на затваряне (преходът от 255 до 0). Когато говорим за време на реакция на пиксела, имаме предвид сумата от двете времена – Black-White-Black. Методиката за измерване се определя от стандарта ISO 13406-2. В този стандарт се уточнява, че под време на включване се разбира времето, което е необходимо за промяна на яркостта от 0 до 90 % (а не от 0 до 100 %), докато времето за изключване обхваща периода на промяна от 100 до 0 %. Трябва да се отбележи и още един важен момент: възможно е двете времена съществено да се различават.
Метод за измерване Gray-to-Gray
За разлика от стандарта ISO 13406-2, който отчита изменението от бяло до черно, съществува и друг, неофициален метод. Често се среща сравнение между два монитора по този показател и се приема, че този с време на реакция 20 ms например ще показва по-качествена картина от друг с време 30 ms. Но в реалната практика ситуациите на промяна от 0 до 255 и от 255 до 0 са много редки. В повечето приложения се получава промяна между различни полутонове, които могат да се нарекат и различни градации на сивото, тъй като стоят между двете крайни позиции – черно и бяло. Тук възниква въпросът как да се измерва времето, необходимо за превключване между два такива полутона. Оказва се, че при повечето течнокристални матрици времето за този преход е по-голямо, отколкото за преминаване от черно към бяло. От този факт могат да се направят различни изводи, но на първо място това означава, че дадените от производителите времена по стандарта ISO 13406-2 не могат да бъдат реален критерий за динамичните характеристики на различните монитори, а се използват с чисто маркетингови цели.
Но след като официалният стандарт не е напълно подходящ, какъв метод да се използва в такъв случай? Всички позиции на сивите полутонове са 256 х 256 = 65 536. Но дори и да се измерят всички, кое точно време да се вземе като определящо? Като решение на този съвсем нелек проблем много от производителите са приели да отчитат в техническата документация усредненото време за превключване на пиксела между различните градации на сивото. Това съвсем не е идеалното решение, но със сигурност е много по-добро, отколкото измерването по ISO 13406-2. През 2006 година приеха този стандарт Gray-to-Gray .
Мерси, hristoslav2. Ама заради теб ми отиде закачката.Първоначално публикувано от hristoslav2
ти пак може да си го закачиш може и аз да се включаПървоначално публикувано от adtomov
Гледах го и Филипса - вчера прекарах няколко часа в Техномаркет.Първоначално публикувано от hristoslav2
Пробвахме ги един до друг и трите телевизора LG LH4000, Sony V5500, Philips PFL7404 - пускахме им един и същ сигнал, пробахме от една и съща флашка. За моя изненада Сонито най не ми хареса макар да си поиграх с дистанционното, да не говорим че нищо не подкара от флашката - видео имам предвид. Филипса и ЛГ за мен на качествен сигнал (HD) работеха еднакво добре, но на бозав сигнал от кабелна какъвто със сигурност ще гледам, ЛГ беше видимо по добре, а като мушнахме флашката сложи Филипса в джоба си с картина, четене на абсолютно всичко без проблеми, субтитри. Може би филипса беше малко по добър на динамичните сцени ама не съм убеден - нямах подходящо видео за такава проба.
Силно ме разочарова Сонито и не сум сигурен че беше от бройката - видях и други да работят така, което за мен е необяснимо.
Май LG 42LH4000 е моя телевизор, а лошото е че май няма да ги пуснат на промоция.
не бъди сигурен-ще дойде и неговият ред .....поне за коледа ще падне с 150-200лвПървоначално публикувано от Yavor Yankov
а след 15 януари с още толкова
Аааа, до Коледа няма да издържа - като реша да купувам техника не съм от най търпеливите.Първоначално публикувано от hristoslav2
А и се нанасям в нов апартамет и някакси си приляга.
Ще ги дебна и мисля още някоя седмица и айдееее.... Ако някой попадне на нещо интерсно до 1700лв да казва да го гледам.
И затова ще сбъркаш, в известен смисъл. Това, към което си се насочил, със сигурност ще те удовлетвори сега, но се подготви психически за момента, в който цената му ще падне. Освен това, (напълно възможна ситуация) в по-малка степен не е зле да се подготвиш и за момента (малко по-далеч във времето), когато, странно защо, ще ти изглежда, че някак си телевизорът е станал по-малък....Първоначално публикувано от Yavor Yankov
:-)
Е, съмнявам се че 42" ако взема ще ми се струва малък при положение че досега съм гледал само 21"Първоначално публикувано от adtomov
А за цената съм наясно и даже съм вече свикнал - като си взех лаптопа, след 6 месеца по-добър можеше да се купи за 300лв по-малко, ама какво да се направи. то винаги е така. Да не говорим при колите пък как е...
Ама кеф цена няма. Сега по-важното е да си взема нещо което е относително перспективно, с повечко екстри за да не заподскачам още след 2-3 години че нямам това или онова.
Другото интересно е специално за LG LH4000 ми казаха в Техномаркета че бройките били малко и е много малко вероятно да излезе на промоция, а и се купувал добре.
ще поживеем ....ще видим.... давам ти максимум 6 месеца след това със сигурност ще ти е умалялПървоначално публикувано от Yavor Yankov
е след 2-3 години ще ти липсват доста неща /я вграден хард диск, блутут ,интернет,DVB-S2 тунер ..../ така ,че и с това ще трябва да се примиришПървоначално публикувано от Yavor Yankov
за промоцията ще дойде и неговият ред - досега бяха Самсунг и Филипс -наред са други марки...
100% истина, проверена при товаПървоначално публикувано от hristoslav2