Страница 67 от 99 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1476

Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #991

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от biqch
    ....
    относно контраста, дето са 60000 там са и 80000 на практика, това е т.нар. динамичен контраст и той се измерва доста произволно от производителите , но важното е че това не е контраста между максимално черно и максимално бяло в един кадър, а максималното черно го мерят в един, а максималното бяло в друг кадър. важни са параметрите статичен контраст (АНСИ, в един кадър) и абсолютно ниво на черното (плюс от какъв ъгъл на виждане е наличен).
    Привет :-)
    Стана ми интересно. Това, което казваш е съществено, но как се връзва с термина "GTG"? Четох нещо по въпроса, но не ми стана много ясно... Help?
    :-)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    19
    #992

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    От английски 'сиво-до-сиво' ГТГ е инертност при превключване между нива на сивото. пишат го, защото е по-кратко от превключване бяло-черно (или обратно) - маркетингови пируети.
    няма връзка с контраст, това е скоростен показател.

  4. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #993

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от biqch
    От английски 'сиво-до-сиво' ГТГ е инертност при превключване между нива на сивото. пишат го, защото е по-кратко от превключване бяло-черно (или обратно) - маркетингови пируети.
    няма връзка с контраст, това е скоростен показател.
    OK, а защо, като пишат фирмите "динамичен контраст", все използват тоя термин - "GTG"?
    :-)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    19
    #994

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    абе човек, то малоумието е обзело 'експертите' тук и там, ти за търговците си се зачудил.. :-)

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #995

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от adtomov
    OK, а защо, като пишат фирмите "динамичен контраст", все използват тоя термин - "GTG"?
    :-)
    спомни си

    Response Time

    Стандартният метод за измерване отчита времето за преминаване на един пиксел от състояние на напълно черно до напълно бяло и отново черно. А според най-новата методика се взема под внимание времето за трансформиране от сиво до сиво (Gray-to-Gray или GTG). Няма да се спираме подробно на течнокристалните технологии – те са разисквани достатъчно. Ще отбележим само, че всеки един пиксел се състои от три субпиксела – червен, зелен и син. Общият цвят се формира чрез филтри, които смесват цветовете на субпикселите в различни пропорции. Тези филтри могат да имат до 256 позиции (от 0 до 255), а целият процес се управлява чрез подаване на напрежение и завъртане на кристалната молекула. При напълно закрити от филтъра субпиксели цветът е черен, а при открити – бял. Основният проблем се явява в това, че субпикселите притежават някаква инертност и не могат да превключват от едно състояние в друго мигновено. При типичната за LCD дисплеите честота от 60 Hz времето за показване на един кадър е 16,7 ms, което означава, че в някои случаи пикселите не могат да превключат от едно състояние в друго в рамките на този интервал. И ако в следващия кадър цветът и яркостта на пикселите се запазят (статична картина), то забавянето не представлява проблем. Но ако картината на монитора постоянно се променя, тогава възникват гореспоменатите дефекти в образа.



    Метод за измерване Black-White-Black

    Това е стандартното измерване на времето за реакция (Black-White-Black). При този метод се различават две понятия: време за включване и време за изключване на пиксела. Под време на включване се разбира интервалът на отваряне на филтъра (от 0 до 255), а под време на изключване – интервалът на затваряне (преходът от 255 до 0). Когато говорим за време на реакция на пиксела, имаме предвид сумата от двете времена – Black-White-Black. Методиката за измерване се определя от стандарта ISO 13406-2. В този стандарт се уточнява, че под време на включване се разбира времето, което е необходимо за промяна на яркостта от 0 до 90 % (а не от 0 до 100 %), докато времето за изключване обхваща периода на промяна от 100 до 0 %. Трябва да се отбележи и още един важен момент: възможно е двете времена съществено да се различават.

    Метод за измерване Gray-to-Gray

    За разлика от стандарта ISO 13406-2, който отчита изменението от бяло до черно, съществува и друг, неофициален метод. Често се среща сравнение между два монитора по този показател и се приема, че този с време на реакция 20 ms например ще показва по-качествена картина от друг с време 30 ms. Но в реалната практика ситуациите на промяна от 0 до 255 и от 255 до 0 са много редки. В повечето приложения се получава промяна между различни полутонове, които могат да се нарекат и различни градации на сивото, тъй като стоят между двете крайни позиции – черно и бяло. Тук възниква въпросът как да се измерва времето, необходимо за превключване между два такива полутона. Оказва се, че при повечето течнокристални матрици времето за този преход е по-голямо, отколкото за преминаване от черно към бяло. От този факт могат да се направят различни изводи, но на първо място това означава, че дадените от производителите времена по стандарта ISO 13406-2 не могат да бъдат реален критерий за динамичните характеристики на различните монитори, а се използват с чисто маркетингови цели.

    Но след като официалният стандарт не е напълно подходящ, какъв метод да се използва в такъв случай? Всички позиции на сивите полутонове са 256 х 256 = 65 536. Но дори и да се измерят всички, кое точно време да се вземе като определящо? Като решение на този съвсем нелек проблем много от производителите са приели да отчитат в техническата документация усредненото време за превключване на пиксела между различните градации на сивото. Това съвсем не е идеалното решение, но със сигурност е много по-добро, отколкото измерването по ISO 13406-2. През 2006 година приеха този стандарт Gray-to-Gray .

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #996

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009


  8.  
     
  9. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #997

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    спомни си
    .....
    Мерси, hristoslav2. Ама заради теб ми отиде закачката.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #998

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от adtomov
    Мерси, hristoslav2. Ама заради теб ми отиде закачката.
    ти пак може да си го закачиш може и аз да се включа

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    64
    #999

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    да добър е-просто съм пропуснал да му го предложа
    Гледах го и Филипса - вчера прекарах няколко часа в Техномаркет.
    Пробвахме ги един до друг и трите телевизора LG LH4000, Sony V5500, Philips PFL7404 - пускахме им един и същ сигнал, пробахме от една и съща флашка. За моя изненада Сонито най не ми хареса макар да си поиграх с дистанционното, да не говорим че нищо не подкара от флашката - видео имам предвид. Филипса и ЛГ за мен на качествен сигнал (HD) работеха еднакво добре, но на бозав сигнал от кабелна какъвто със сигурност ще гледам, ЛГ беше видимо по добре, а като мушнахме флашката сложи Филипса в джоба си с картина, четене на абсолютно всичко без проблеми, субтитри. Може би филипса беше малко по добър на динамичните сцени ама не съм убеден - нямах подходящо видео за такава проба.
    Силно ме разочарова Сонито и не сум сигурен че беше от бройката - видях и други да работят така, което за мен е необяснимо.
    Май LG 42LH4000 е моя телевизор, а лошото е че май няма да ги пуснат на промоция.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #1000

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от Yavor Yankov

    Силно ме разочарова Сонито и не сум сигурен че беше от бройката - видях и други да работят така, което за мен е необяснимо.
    Май LG 42LH4000 е моя телевизор, а лошото е че май няма да ги пуснат на промоция.
    не бъди сигурен-ще дойде и неговият ред .....поне за коледа ще падне с 150-200лв
    а след 15 януари с още толкова

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    64
    #1001

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    не бъди сигурен-ще дойде и неговият ред .....поне за коледа ще падне с 150-200лв
    а след 15 януари с още толкова
    Аааа, до Коледа няма да издържа - като реша да купувам техника не съм от най търпеливите.
    А и се нанасям в нов апартамет и някакси си приляга.
    Ще ги дебна и мисля още някоя седмица и айдееее.... Ако някой попадне на нещо интерсно до 1700лв да казва да го гледам.

  14.  
     
  15. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #1002

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от Yavor Yankov
    ...Аааа, до Коледа няма да издържа - като реша да купувам техника не съм от най търпеливите...
    И затова ще сбъркаш, в известен смисъл. Това, към което си се насочил, със сигурност ще те удовлетвори сега, но се подготви психически за момента, в който цената му ще падне. Освен това, (напълно възможна ситуация) в по-малка степен не е зле да се подготвиш и за момента (малко по-далеч във времето), когато, странно защо, ще ти изглежда, че някак си телевизорът е станал по-малък....
    :-)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    64
    #1003

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от adtomov
    И затова ще сбъркаш, в известен смисъл. Това, към което си се насочил, със сигурност ще те удовлетвори сега, но се подготви психически за момента, в който цената му ще падне. Освен това, (напълно възможна ситуация) в по-малка степен не е зле да се подготвиш и за момента (малко по-далеч във времето), когато, странно защо, ще ти изглежда, че някак си телевизорът е станал по-малък....
    :-)
    Е, съмнявам се че 42" ако взема ще ми се струва малък при положение че досега съм гледал само 21"
    А за цената съм наясно и даже съм вече свикнал - като си взех лаптопа, след 6 месеца по-добър можеше да се купи за 300лв по-малко, ама какво да се направи. то винаги е така. Да не говорим при колите пък как е...
    Ама кеф цена няма. Сега по-важното е да си взема нещо което е относително перспективно, с повечко екстри за да не заподскачам още след 2-3 години че нямам това или онова.
    Другото интересно е специално за LG LH4000 ми казаха в Техномаркета че бройките били малко и е много малко вероятно да излезе на промоция, а и се купувал добре.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #1004

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от Yavor Yankov
    Е, съмнявам се че 42" ако взема ще ми се струва малък при положение че досега съм гледал само 21"
    ще поживеем ....ще видим.... давам ти максимум 6 месеца след това със сигурност ще ти е умалял

    Цитат Първоначално публикувано от Yavor Yankov
    Ама кеф цена няма. Сега по-важното е да си взема нещо което е относително перспективно, с повечко екстри за да не заподскачам още след 2-3 години че нямам това или онова.
    Другото интересно е специално за LG LH4000 ми казаха в Техномаркета че бройките били малко и е много малко вероятно да излезе на промоция, а и се купувал добре.
    е след 2-3 години ще ти липсват доста неща /я вграден хард диск, блутут ,интернет,DVB-S2 тунер ..../ така ,че и с това ще трябва да се примириш
    за промоцията ще дойде и неговият ред - досега бяха Самсунг и Филипс -наред са други марки...

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    258
    #1005

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 07.01.2009

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    ще поживеем ....ще видим.... давам ти максимум 6 месеца след това със сигурност ще ти е умалял
    е след 2-3 години ще ти липсват доста неща /я вграден хард диск, блутут ,интернет,DVB-S2 тунер ..../ така ,че и с това ще трябва да се примириш
    за промоцията ще дойде и неговият ред - досега бяха Самсунг и Филипс -наред са други марки...
    100% истина, проверена при това

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 99 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56
  2. PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Philips телевизори
    Отговори: 141
    Последно: 28-08-09, 13:56
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-08-09, 20:10
  4. SONY 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Sony телевизори
    Отговори: 44
    Последно: 01-05-09, 18:17
  5. LG - модели 2009
    От pantsiani във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе