Вижте резултатите от анкетата: Как гледате любимите си филми на своят телевизор ?

Гласували
157. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Blu-ray плейър (HDMI)

    13 8.28%
  • Вграденият плейър (USB)

    41 26.11%
  • Вграденият плейър (DLNA (LAN/WiFi))

    21 13.38%
  • Външен плейър / компютър (HDMI/VGA)

    99 63.06%
  • Web сервизи Smart TV (LAN/WiFi)

    5 3.18%
Отговори на анкетата
Страница 33 от 76 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1139
Like Tree6Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    21
    #481

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    За 50лв. разлика, вземай 5507, за да се изфукаш че имаш 3Д тв:rolleyes: Пък след време може да вземеш очила и да изгледаш 2-3 филма от 1м. разстояние.
    Тя офертата за телевизора в момента е за 1329лв и включва 2 броя активни очила.

    Тази вечер ходих да ги гледам наживо PHILIPS-ите, PANASONIC TX-L42ET5E също ми се стори много добро решение... пък и е с 2" отгоре.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #482

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Пусни си някой футболен мач и така избирай (и гледай хубаво топката и общия план на терена при движение на камерата ).
    Krasen Kolev одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #483

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Krasen Kolev Виж публикацията
    Тя офертата за телевизора в момента е за 1329лв и включва 2 броя активни очила.

    Тази вечер ходих да ги гледам наживо PHILIPS-ите, PANASONIC TX-L42ET5E също ми се стори много добро решение... пък и е с 2" отгоре.
    Вземай Филпсът, офертата е добра с очилата. Панасоникът е със слаб контраст.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    9
    #484

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    kjivkov би ли споделил пълните си наблюдения и за другите марки! Иначе обърни внимание и на един по-важен факт при тв-тата а именно motion resolution. И ще е хубаво да се използва за тестове един и същ плеър!
    Иво не се смятам за капацитет в областа ; )
    Мога да заключа че вградения плеър на Панасоник е най скапания от всички ТВ, който гледах. Аналогична картина се получи при LED модел на Панасоник, явно това трябваше да ме накара да се замисля, че не е до технологията на дисплея.
    Няколко модела гледах на Самсунг, сигурно са били по старички защото осезаемо се виждаше как бавно преминава картината от файл на файл. Иначе бяха по добре като картина. 8000 серията беше супер, но цената не е
    писах по горе, че модела на Сони, който исках да видя, не разпозна jpg формата на файловете, което много ме озадачи. други Сонита не гледах.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @kjivkov
    Всички плазми треперят - това не е опрсняването на кадрите, а е свързано с начина по който се създава изображението на плазмен екран. Прочети за Pulse Width Modulation(PWM). Има хора, които са по-чувствителни, други не го забелязват.
    Плазмите ще блеснат при обработка на движещи се обекти. Така като те слушам - ти си човек за LCD, няма да можеш да свикнеш с недостатците на плазмите.
    Благодаря Златко,
    ще поразгледам LED-овете тогава. Виждам че Krasen Kolev по долу е постнал почти като мойте изисквания, ще погледна на живо вариантите, които са му предложили на него.

    - - - Обновено - - -

    Благодаря Христослав,
    мислех че вградените плеъри ще се справят със статична картина, явно съм се объркал.
    За напред ще гледам със сигнал от HDMI интерфейса.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    21
    #485

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пусни си някой футболен мач и така избирай (и гледай хубаво топката и общия план на терена при движение на камерата ).
    Така и ще направя. Ще сваля някакъв мач записан с възможно най-добро качество, качвам го на flash-ката и отивам да тествам PHILIPS 40PFL5507, SAMSUNG UE-40ES6100, PANASONIC TX-L42ET5E и LG 42LM620S (жената мрънка, че искала 42" )

    В крайна сметка да придобия преки впечатления
    Благодаря на всички за мненията и съветите!

  7. prm
    prm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    13
    #486

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте !

    Мнения за PHILIPS 32PFL4007H ?



  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #487

    Re: Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от prm Виж публикацията
    Здравейте !
    Мнения за PHILIPS 32PFL4007H ?
    - изчистен модел без излишни екстри
    - с шаси подобно на 5007
    - слаб контраст

    софтуерната история на модела
    32PFL4007H/12 Philips 4000 series Smart LED TV 32PFL4007H 81 cm (32") Full HD 1080p DVB-T/C with Pixel Plus HD - Philips Support

    мнения на потребители
    Google Преводач

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    21
    #488

    Отговор: Re: Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Бих искал да ви помоля да изкажете мнение по още един въпрос.
    Заслужава ли си следния компромис - вместо 40" PHILIPS 40PFL5507, да се вземе 46" TOSHIBA 46TL933G?
    Разликата в цената е пренебрежимо малка...


  11. Junior Member Аватара на jhonyx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    25
    #489

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Krasen Kolev Виж публикацията
    Така и ще направя. Ще сваля някакъв мач записан с възможно най-добро качество, качвам го на flash-ката и отивам да тествам PHILIPS 40PFL5507, SAMSUNG UE-40ES6100, PANASONIC TX-L42ET5E и LG 42LM620S (жената мрънка, че искала 42" )

    В крайна сметка да придобия преки впечатления
    Благодаря на всички за мненията и съветите!
    Здравейте,мен също ме интересуват тези модели и по точно UE-40ES6100,TX-L42ET5E и 42LM620S,чудех се за някой м/у 3-те,но не можех да реша(знам че самсунга е със s-pva и отговаря на 100-те си Hz,а другите с s-ips и известните разлики м/у тях,скоро видях тук,че lg-то е с 50-Hz матрица,дали и панасоника е така след като ползва подобна на LG).Също ме интересува(на няколко места видях да се препоръчват 2-модела на Филипс) какво е предимството на филипс-ите,и гледам че единия е 40" с активно 3Д,а 42" с пасивно,с какви матрици са тези Филипс-и, 40" - самсунг? 42" - ЛГ?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #490

    Re: Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от jhonyx Виж публикацията
    Също ме интересува(на няколко места видях да се препоръчват 2-модела на Филипс) какво е предимството на филипс-ите и гледам, че единия е 40" с активно 3Д, а 42" с пасивно, с какви матрици са тези Филипс-и, 40" - самсунг? 42" - ЛГ?
    http://www.digitalversus.com/tv-tele...ose-a1547.html
    Погледни таблиците в трети пост на темите за отделните марки.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-09-12 в 15:25.

  13. Junior Member Аватара на jhonyx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    25
    #491

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Искам също да задам няколко въпроса свързани с избора на ТВ,както споменах в предният пост харесах 3-модела(UE-40ES6100,TX-L42ET5E и 42LM620S) и се чудя м/у тях?За избора осветлението в стаята не е от значение за мен,но предпочитам матови екрани за всичко(монитор,лаптоп,така и за ТВ),след това как се представят с non-HD сигнал и формати,също ме интересува кой вариант е по-добър за динамични сцени(някъде четох,че s-pva са по-бавни от s-ips,като рекция на матрицата,вярно ли е това?) и какво влияние ще окажат 100-те hz на Самсунг спрямо 50-те hz на ЛГ върху качеството на картината както в 2Д така и в 3Д(знам че самсунг е с активно 3Д със s-pva матрица,а другите два с пасивно 3Д базирано на LG s-ips).И не на последно място да спомена,че ТВ-то ще се ползва с местна кабелна(доставяща цифрова с HD-канали през кабелната им мрежа,като предлагат както техен външен приемник,така и CAM-модул който обаче си го закопува клиента) и компютър свързан с HDMI(не ме интересуват вградените плеъри и DLNA свързаност),ще се гледат както 2Д така и 3Д филми,също и игри!(най-важният критерий си остава качеството на картината).Също дали тези 3-модела са оптимален избор за горе споменатите цели,има ли по удачен избор в цениви диапазон до 1500лв. и размер 40-42" с 3Д?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #492

    Re: Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    jhonyx
    1. Последната година само моделите от ниският клас са с матови екрани. Гланцовият екран има и преимущество
    - подобрена защита от директни удари на екрана
    - подобрява контраста спрямо матовият.
    2. 100-те hz ще ти дадат по-ясни контури на обектите и по-малко размазване при бързите сцени.
    3. От миналата година PSA измества PVA /дадох ти линк по-горе/
    4. Погледни първите два модела, както и този Philips 40PFL5007K
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-09-12 в 16:14.

  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #493

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    @hristoslav2
    Не съм съгласен, че само моделите от ниския клас са с матов екран - къде остана Philips и неговия MothEye филтър в 9-та серия? А и цялата 9та серия.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #494

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Тая година и Самсунг отстъпиха позиции с Ултра Клеър панела - само в най-високите 7 и 8 серии .

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #495

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @hristoslav2
    Не съм съгласен, че само моделите от ниския клас са с матов екран - къде остана Philips и неговия MothEye филтър в 9-та серия? А и цялата 9та серия.
    Като казвам матов екран - имам в предвид видеопанел със залепена матова мембрана.
    - като във Филипс 7хх4. 5xx4, LG LD450.550, samsung C550
    Високият клас, като твоят са с гланцов акрилен екран и залепен антиотражателен фълтър върху него
    - като при плазмите , самсунг от 6100 нагоре, филипс 9ххх, шарп 840.....
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-09-12 в 16:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 76 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе