Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 80 от 106 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #1186

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията
    Привет и благодаря за отговора,

    Моделът SAMSUNG UE-40EH6030 се въздържам за момента, до колкото е миналогодишен модел и имам определени съмнения до колко ще го има в запечатан кашон, а не мостра.

    Признавам, че LG 42LA6130 съм го заглеждал, но не помня защо за момента не е в шорт листата. Вероятно поради поддръжката на 3D.

    Поради същата причина - 3D не съм обмислял хипотези с ЕТ6 Серия на Панасоник - PANASONIC TX-L42ET60E, както и LG 42LA640S. Изобщо към настоящия момент не мисля, че 3D е възможност, която желая.

    В допълнение - относно предложението за 640 на LG: Оставам с впечатлението, че 6 Серия на LG е нещо като ниска-средна серия? Мисля си дали е нуждо да давам малко повече пари за леко разширени Smart функции или бюджетния LN575S ще задоволи в достатъчна степен потребностите ми на човек, абсолютно начинаещ в сферата на телевизор в мрежа и Smart TV.

    Разбира се, ако 640 има по-добри/качествени/адекватни функции по отношение включване в домашна мрежа и юзърфрендли меню (?) бих обмислил варианта за LG 42640S.

    Подразбирам, че от гледна точка скромните ми очаквания Панасоник ET60E и LG 42640S са равностойни извън факта, че са 3D?

    Иначе - за Бога Милостиви, разбира се, че няма да купувам два телевизора. Един ще е, но модела, който ще закупя зависи от това дали ще избера Задача 1 (само телевизор) или ще се навия да се поглезя и с телевизор в мрежа.
    Малко идеи за размисъл:
    1. Наличието на 3Д говори за по-мощен процесор, по-бърза матрица (кадровата честота е минимум 100/120 херца) а това е нещо което ще усетиш - има едно провлачване в E60;
    2. Като притежател на LCD с IPS панел и на плазма, мога да те уверя че по-добра картина от плазмата няма и не може да има (не говеря за ОЛЕД), но цветовете на IPS панела са достатъчно верни - говоря за директно сравнение.
    3. Съдейки по плеъра и възможностите на ST60, мога да кажа че мрежовите функции на Panasonic са достатъчно добри и с малко умения и знания няма формат който да се опрял. Едва ли ще попаднеш на plug and play решения - всички си имат някакви трески за дялане, но решения се намират - DLNA софтуери всякакви.
    Помисли си пак за Panasonic ET60.
    Този пост е редактиран от koleto; 16-09-13 в 17:09.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1187

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница


  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    8
    #1188

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте.Има ли съществена разлика между Samsung-UE-40F6400 и Samsung-UE-40F6320?Доколкото разбрах втория е 100 Hz.Решил съм един от двата да взема или подобен до тези пари.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1189

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Панелите и на двата модела са 50Hz + MEMC блок
    Разликите са само в цвета на корпуса и екстрите
    TVs - LED TV, Plasma TV, 3D TV & Accessories - Samsung UK

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    8
    #1190

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    От тази таблица разбрах за херците.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    5
    #1191

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте! Решил съм да купувам 3D телевизор за сумата около 4500 лв. Насочил съм се към Samsung UE55F8000. В момента цената му в Технополис е 4399 лв. и е по-ниска от тази на UE55F7000. Дали има някакъв проблем с този модел, че цената му е по-ниска от тази на по-ниския клас? Моля, препоръчайте ми най-доброто от към качество, възможности и екстри за тази сума!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1192

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    house7777
    Най-доброто за тези пари
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...55VT60E-PLASMA
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-09-13 в 20:03.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1193

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    house7777
    Най-доброто за тези пари
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...55VT60E-PLASMA
    Пълни глупости....
    'ади обори ме с доводи сега!

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1194

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Пълни глупости....
    'ади обори ме с доводи сега!
    Увери се сам. Отиди в Технополис и помоли да поставят двата модела един до друг /UE-55F8000 и TX-P55VT60E/. После им пусни Формула 1 и гледай внимателно...да видим колко артефакти ще видиш на Самсунга и каква ще бъде детайлноста на картината.
    Обърни внимание на
    - логото на канала по време на хоризонтално движение на камерата /контурите и фона около него/
    - как изглеждат инфо банерите на състезанието
    - как изглеждат по време на движение гумите на болидите в близък план
    - цветът на лицата

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #1195

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Привет на всички,

    Силно се надявам това да е последното ми влизане тук като теоритично питащ

    1. Wirelsess Display технологичен... "синоним" ли е на Miracast?

    Разбирам, че и в двата случая става дума за безжични мрежи, безжично свързване на устройства, безжично споделяне на съдържание, безжичен интерент? Но явно тънкостите - технологични и маркетингови ми убягват.

    Това, което не разбирам:
    Това една и съща технология ли е в същността си? Просто Miracast е ново маркетингово име за WiDi?
    Или са различни технологии с различни функции и с различни цели?
    Или са една и съща технология, но едното - Miracast, е второ поколение, а другото - WiDi, е първо поколение?

    Този въпрос е свързан със сравнението, което правя между LG 42LN575 и LG 42LA640
    http://www.lg.com/bg/PDFServlet.pds?...&bvHidden=true

    В шареното и обилно снабдено с картинки описание на функциите на двата модела:
    LG 42LN575S Smart TВ - LG телевизори

    LG 42LA640S - LG Cinema 3D Smart телевизор


    Присъства "описание" с картинки и на едното и на другото. Което естествено поражда впечатлението, че всеки от двата модела поддържа и двете технологии (ако са две различни технологии?).

    Обаче при сравнение на техническите параметри между двата модела (първия линк) се вижда, че 575 има WiDi, а 640 - не.
    От друга страна нито във "Функции", нито във "Мрежа" на генерираното сравнение не се споменава нищо за Miracast за който и да било от двата модела. При 640 не се споменава нито WiDi нито Miracast и в единичното таблично представяне на техническите спецификации.

    2. За сега оставам с... усещането, че 575 е по-висок модел от по-ниската 5 серия. А 640 е сравнително нисък (или може би средна ръка) модел от по-високата 6 серия.

    Мисля да пренебрегна функционални глупости като 3D на 42 инча диагонал.
    Това упражнение на потребителския ентусиазъм ми изглежда смехотворно след проведен потребителски експеримент с гледане на 3D на 47 инча диагонал от ~2,5 м. дистанция в реална домашна среда. След същия потребителски експеримент мисля да оставя без особено внимание и Smart функциите. Признавам, в Smart функциите на 47LM670 имаше интересни възможности, най-вече в Премиум съдържание, бар-лентата с "моите приложения" и още едно, две, три неща. Но цялостното ми усещане е, че Smart в неговия пълен обхват в 6 серия не е точно за мен. Поне не към днешна дата.

    Но все повече държа на:
    - мрежова свързаност;
    - на юзър френдли меню и функции при настройване на мрежовата свързаност;
    - юзър френдли при споделянето на съдържанието между различните устройсва и неовото възпроизвеждане на телевизора.

    Така стигам до същността на надявам се финалното си питане:

    По-добре по-висок модел от по-ниска серия или сравнително нисък (може би среден?) модел от по-висока серия? От гледна точка на използван хардуер в двата модела - 575 и 640, технологии (или версии на технологии), юзър френдли функционалност на мрежа, споделяне и възпроизвеждане.

    О, да - ще има и разцъкване в магазин, но все пак.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1196

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница


    За дублиране на съдържанието на екрана върху друг екран през мрежата. Miracast прави лесно показването на приложения или видео съдържание от едно Wi-Fi устройство на друго, дори когато устройствата са от различни марки.
    Wi-Fi CERTIFIED Miracast™ | Wi-Fi Alliance


    Wireless Display-Distribution System
    http://www.intel.com/content/www/us/...s-display.html

    С използване на Intel WiDi приложението
    https://downloadcenter.intel.com/Det...&DwnldID=20028
    потребителите могат да изпълняват различни функции едновременно на компютъра и телевизора, като проверка на електронна поща на компютъра, докато стриймват филм на телевизора от едно и също устройство.

    Към момента технологията WiDi 3.5 вече позволява безжичен пренос на видео с резолюция 1080p, поддържа Blu-Ray възпроизвеждане на 3D съдържание и предаване на 5.1-канален звук. Освен това, според официалната информация, WiDi 3.5 поддържа и сензорната функционалност на Windows 8.

    В Intel Wireless Display версия 3.5, се поддържа Miracast стандарт.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-09-13 в 17:50.
    KaHa одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1197

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Общо взето, за да ти работи Miracast трябва да имаш Wi-Fi Direct, а за да бачка Wi-Fi Direct естествено трябва да имаш Wi-Fi на телевизора.
    В Wireless Display version 3.5 се поддържа и Miracast. Като изключим чистия Wi-Fi, за останалите стандарти трябва устройствата които ще се свързват да ги поддържат.

    И двата модела телевизори поддържат Miracast.

    Всички тези стандарти идват от Wi-Fi Alliance-а и основното им предимство е, че се избягва употребата на рутер.

    P.S. Wi-Di-то си е разработка на Intel
    Този пост е редактиран от Momchil; 18-09-13 в 17:55.
    KaHa одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #1198

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    За дублиране на съдържанието на екрана върху друг екран през мрежата. Miracast прави лесно показването на приложения или видео съдържание от едно Wi-Fi устройство на друго, дори когато устройствата са отразлични марки.
    Благодаря ти, hristoslav2

    С усещането за някаква такава функционалност останах и аз. А също и с усещането, че WiDi прави абсолютно същото - дублиране/споделяне на съдържанието от един екран на друг екран при WiFi устройства. Само дето по един или друг начин е намесен и Intel. До колко всъщност е технология на Intel - не зная и май не ме интересува за момента.

    Следователно за момента май бих могъл да формулирам хипотеза, че става дума за една и съща функция, реализирана от две различни технологии?

    И личното ми чудене си остава, относно сравнението в корпоративния сайт на LG относно 575 и 640 по отношение на наличието/отсъствието на Миракаст и УайДи в двата модела.

    От друга страна в снимка, постната тук от теб post.cgi.jpg (малко я поизрязах де до моделите, които са ми в главата) еднозначно се показва от автора й, че и двата въпросни модела разполагат както с Миракаст, така и с УайДи. Изключително съм благодарен за труда, койт ополагаш, но личното ми чудене си остава - 575 срещу 640 от гледна точка на хардуер и функции по отношение мрежуване, шерване и плейване в мрежа между различни устройства.

    Предвид оригиналното съдържание на снимката и факта, че между модел 575 и модел 960 всеки един модел (е, без 6130) го дават като снабден с:
    - Миракаст;
    - УайДи на Интел;
    - Вграден УайФай;
    - ...

    Съм изправен пред две хипотези, относно 575 и 640:
    1. От гледна точка мрежа, шерване и плейване между двата модела няма съществена (или направо никаква) хардуерна, функционална и прочее разлика. Разликата е наличието на 3Д и по-богати Смарт функции в 640;
    2. Като представител на по-висока серия все пак 640 предлага и малк оповече в мрежова насока - хардуер и функции, освен, че е натоварен и с 3Д и Смарт.

    Поздрави, и отново благодарности за отговора

    П.П.
    Написах отговора си преди да прочета редактираната версия на отговора на Христослав


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Общо взето, за да ти работи Miracast трябва да имаш Wi-Fi Direct, а за да бачка Wi-Fi Direct естествено трябва да имаш Wi-Fi на телевизора.
    В Wireless Display version 3.5 се поддържа и Miracast. Като изключим чистия Wi-Fi, за останалите стандарти трябва устройствата които ще се свързват да ги поддържат.

    И двата модела телевизори поддържат Miracast.

    Всички тези стандарти идват от Wi-Fi Alliance-а и основното им предимство е, че се избягва употребата на рутер.

    P.S. Wi-Di-то си е разработка на Intel

    Т.е. ако мога да си позволя една волна спекулация: от гледна точка на хардуер, софтуер, функции и прочее за мрежуване, споделяне и плейване на съдържание двата модела - 575 и 640 са ако не 100% еднакви, то достатъчно съпоставими като възможности за проз юзър като мен? И принадлежността им към различни серии (и цени де, да не забравяме този фактор) се дължи на разширените Смарт глезотии и 3Д при 640?
    Този пост е редактиран от KaHa; 18-09-13 в 18:22.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1199

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията
    Т.е. ако мога да си позволя една волна спекулация: от гледна точка на хардуер, софтуер, функции и прочее за мрежуване, споделяне и плейване на съдържание двата модела - 575 и 640 са ако не 100% еднакви, то достатъчно съпоставими като възможности за проз юзър като мен? И принадлежността им към различни серии (и цени де, да не забравяме този фактор) се дължи на разширените Смарт глезотии и 3Д при 640?
    Може да се каже.

    Има и още една разлика, която ми се струва съществена.

    575 е с Direct Led подсветка, докато 640 е с Edge Led.

    Огледай ги хубаво за неравномерна подсветка. Би трябвало при 575 да е по-равномерна.
    KaHa одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    4
    #1200

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте,

    пиша ви поредната молба за помощ при избор на телевизор. направил съм си и списък с изисквания на база прочетеното до тук от темите, с който се надявам да сведа моделите поне до 2 преди да отида в магазина.

    изисквания:
    - 40-42"
    - passive 3d
    - dlna
    - по-малко проблеми с пускане на субтитри
    - добра sd картина
    - dts
    - 100hz real refresh rate*
    - около 1500лв

    * до колкото разбрах 100те херца не са най-важното за да няма проблеми с motion blur при гледане на спорт или игри, за това могат да се предлагат и други модели от предварително избраните

    за сега съм филтрирал следните модели:
    panasonic ft60 (1600лв)
    philips pfl6008 (1500лв)
    sharp le750 (1500лв)
    sony w805 (1550лв)
    toshiba wl968 (1300лв) - миналогодишен модел, но ми се стори интересен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 80 от 106 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе