Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By blekota
  • 1 Post By hristoslav2
  • 1 Post By dimkaraganchev

По ясен звук от плосък телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    По ясен звук от плосък телевизор.

    Пускам тази тема с едно елементарно мое решение на един проблем за който много от Вас ще се съгласят че е неприятен, а именно глухия неясен звук на повечето плоски телевизори. Уж си го усилил а се напрягаш за да разбираш какво говорят. То е защото високоговорителите са отдолу и спектъра над 1 kHz остава много по слаб на фона на този отдолу. Ситуацията е още по неприятна ако телевизора е по далеч от стена или основа. Едно от решенията за справяне с това е като се поставят отражатели на звука така че неясния спектър да се ориентира напред към зрителя, както е на снимката. По лошата визия, ако някои решат това, се губи на фона на по ясния звук. Можете лесно да проверите ефекта ако пуснете музика или реч и задържите под двата високоговорителя две кутии от DVD или CD на 45* както е на снимката. За целта аз ползвам две огънати на 120* пощенски картички залепени с тиксо отзад. Някой може да го направи много по ефектно, от плексиглас например.

    Pic000101.jpgPic000102.jpg
    Този пост е редактиран от blekota; 07-05-13 в 11:37.
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Отговор: По ясен звук от плосък телевизор.

    Колега, не знам, но поне LG нямат такъв проблем със звука аз във всекидневната от ската 100, предимно използвам 14... И звука се чува добре, друг е въпроса, че ако е музика няма плътен бас, но какво да очакваш от такива говорители...

    Весел празник на всички!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,405
    #3

    Отговор: По ясен звук от плосък телевизор.

    blekota
    Свържи телевизора с оптичен кабел към AV ресивър с колони - така всичко си идва на мястото.
    mitak-tv1 одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #4

    Отговор: По ясен звук от плосък телевизор.

    Не знам как е на другите марки, но при LG има една функция за усилване на говора (не на звука). Върши перфектна работа.
    Dominator одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: По ясен звук от плосък телевизор.

    аз ползвам плазма на Панасоник ,има сносен звук въпреки това съм го свързал към усилвател и колони

  7. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #6

    Отговор: По ясен звук от плосък телевизор.

    Решението което показвам е за подобряване на звука без използване на допълнителна техника. Иначе не ми е проблем да го пусна през ресивера.

    Съгласен съм че LG са се справили добре с звука, имах едно 42LM669S което се чуваше добре и без допълнителна намеса. При Сони обаче нещата са различни. А липсата на бас съм компенсирал като съм подкачил аудио изхода директно към субуфъра на уредбата, така целия спектър е на линия без да използвам ресивер.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    РиоДеМаксуда
    Мнения
    77
    #7

    Отговор: По ясен звук от плосък телевизор.

    LE26R74BD.jpg
    тази идея за наклонена плоскост под насочените надолу говорители, за да се отрази звука напред, Самсунг са я приложили още отдавна - аз имам един 6-7 годишен LE26R74BD (на снимката горе) и тази сребриста извита като дъга плоскост под екрана е наклонена в горната си част назад, точно за да осигури насочване на звука напред...
    сега в новите модели тази плоскост или е вътре в кутията или са се отказали от нея, може би защото вече говорителите са по-качествени...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PC - телевизор + звук
    От voodoo във форум Аудиотехника
    Отговори: 14
    Последно: 25-11-14, 10:31
  2. Отговори: 15
    Последно: 23-01-13, 13:02
  3. Отговори: 7
    Последно: 25-09-12, 12:08
  4. Плосък бойлер?
    От ZARABOY във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-05-11, 12:39
  5. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе