Вижте резултатите от анкетата: Какви функции искате да има вашият телевизор ?

Гласували
233. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Internet / браузър

    140 60.09%
  • PVR (запис на HDD)

    121 51.93%
  • VOD - възможност за наемане на филми

    35 15.02%
  • Music Service

    24 10.30%
  • 3D

    118 50.64%
  • Възможност за изтегляне на приложения

    99 42.49%
  • Възпроизвеждане на IPTV (Stream TV)

    102 43.78%
  • Touchscreen

    34 14.59%
  • Други

    50 21.46%
  • Не знам / не мога да отговоря

    12 5.15%
Отговори на анкетата
Страница 64 от 152 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 2280
Like Tree195Одобрявам

Избор на LCD/Plasma телевизори-2014 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    1
    #946

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте,
    Предстои ми закупуване на телевизор за дневна. Помещението е сравнително светло, като е съчетано с трапезария и кухня поради което съм се ориентирал към LCD. Ще се използва за телевизия, филми, малко интернет. Игри няма да се играят на него. Ще се гледа от 2.5 до 3.5 метра разстояние. Бюджет 2000 лева.
    Към момента съм се спрял на :
    SAMSUNG-UE-50H6400-3D-LED
    Моля да ме консултирате правилен ли е изборът ми и какви подходящи алтернативи бихте ми препоръчали.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #947

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Нещо не хвалят много 48" модел в това ревю.
    Специално, доста по-ниски ъгли на виждане в сравнение с по-евтиния H6300.

    Като алтернатива, погледни Sony 50W815.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #948

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Аз също бих ти препорчъал 50W815. Изключително сполучлив модел. Ако бяха внесли 829 - щях да клъвна и аз едно сони, но уви.., нашите вносители се правят на ощипани.

  5. Member Аватара на dilyn
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    170
    #949

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте,
    Загледах се в това Sony,за кухнята ако може някакво мнение.Благодаря!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    13
    #950

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте. От няколко дни чета и търся информация за LCD телевизор. Ще Използваме телевизора за гледане на телевизия от кабелна, която мисля, че няма нито един HD канал, т.е. обикновен сигнал. Ще се гледа на разстояние 2,5 - 3,5 м. в дневна и през деня влиза доста светлина. Размер 40-42“. Цена 1000 - 1500 лв.

    Иска ми се да е 100 Hz.
    От прочетеното разбирам, че масово телевизорите са с 50 Hz. Това изморява ли, създава ли проблеми при гледането на телевизия?
    Гледах на живо в техномаркет LG 42LB730V http://www.technomarket.bg/products/...53/lg-42lb730v
    На снимките с едноцветен фон в ъглите се виждаха сенки като триъгълници, тук май им казвате DSE. Японката по лицето беше горе долу добре, но по дрехите много насичаше, но дали е от бавна флашка, или от това, че не съм пипнал нищо по настройките не знам.

    Вие какво ще ме посъветвате в този ценови диапазон.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-04-14 в 19:13.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    24
    #951

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Искам да си взема по-голям ТВ. Да се разбира 50" и нагоре, но разбира се, за възможно по-ниска цена - да кажем около 1500 лв като и до 2000 лв съм готов да дам, ако си заслужава.
    Като гледам 60" вече са ми извън възможностите, но няма да ги откажа, но по вероятно някой 50-55".
    Условията са, че ще се гледа в доста светла (южна) стая от около 2-3м. Предимно филми от PC,HDD,USB ; цифрова ефирна и сателитна ТВ (имам сат. приемник) ; никакви игри! ; може малко интернет, но не е задължителен.
    Засега ме привлича този Sharp LC-50LE751V
    Видях някъде, че тази серия са с китайски панели. Но тук изрично пише, че и ТВ и панела са от Япония. Дали е грешка на инфото или има вариант тия в Технополис/маркет и другите места да са с китайски панели сглобявни в Полша (не помня къде го четох) а тия от Интерсервиз Узунов да са от Япония. И затова едните са с 2г гаранция, а другите са с 3г. Силно се съмнявам, но пък знам ли...
    И какви други обосновани алтернативи в посочените рамки може да се предложат?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #952

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Baat Виж публикацията
    Здравейте. От няколко дни чета и търся информация за LCD телевизор. Ще Използваме телевизора за гледане на телевизия от кабелна, която мисля, че няма нито един HD канал, т.е. обикновен сигнал. Ще се гледа на разстояние 2,5 - 3,5 м. в дневна и през деня влиза доста светлина. Размер 40-42“. Цена 1000 - 1500 лв.

    Иска ми се да е 100 Hz.
    От прочетеното разбирам, че масово телевизорите са с 50 Hz. Това изморява ли, създава ли проблеми при гледането на телевизия?
    Гледах на живо в техномаркет LG 42LB730V LG 42LB730V :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    На снимките с едноцветен фон в ъглите се виждаха сенки като триъгълници, тук май им казвате DSE. Японката по лицето беше горе долу добре, но по дрехите много насичаше, но дали е от бавна флашка, или от това, че не съм пипнал нищо по настройките не знам.

    Вие какво ще ме посъветвате в този ценови диапазон.
    Видеопанелите на LCD телевизорите, са прогресивни и при тях го няма ефекта от умора на очите, какъвто има при кинескопните заради стробиращият ефект. Умората идва при гледане в тъмно помещение, заради напрягането за гледане в точно определена площ и увеличената яркост, която предизвиква повишаване на вътреочното налягане..
    Виж и този SONY KDL-42W805
    За японката - причината не е във флашката, а в липсата на de blur функция. Прегледай внимателно менюто и я активирай - ако има такава.


    Цитат Първоначално публикувано от ArthurDent Виж публикацията
    Искам да си взема по-голям ТВ. Да се разбира 50" и нагоре, но разбира се, за възможно по-ниска цена - да кажем около 1500 лв като и до 2000 лв съм готов да дам, ако си заслужава.
    Като гледам 60" вече са ми извън възможностите, но няма да ги откажа, но по вероятно някой 50-55".
    Условията са, че ще се гледа в доста светла (южна) стая от около 2-3м. Предимно филми от PC,HDD,USB ; цифрова ефирна и сателитна ТВ (имам сат. приемник) ; никакви игри! ; може малко интернет, но не е задължителен.
    Засега ме привлича този Sharp LC-50LE751V
    Видях някъде, че тази серия са с китайски панели. Но тук изрично пише, че и ТВ и панела са от Япония. Дали е грешка на инфото или има вариант тия в Технополис/маркет и другите места да са с китайски панели сглобявни в Полша (не помня къде го четох) а тия от Интерсервиз Узунов да са от Япония. И затова едните са с 2г гаранция, а другите са с 3г. Силно се съмнявам, но пък знам ли...
    И какви други обосновани алтернативи в посочените рамки може да се предложат?
    Това какво пише на етикета и къде реално са произведени компонентите и къде е зглобен са различни неща. Обяснението е написано в началото на първи пост на темата за Sharp.
    50" - са с китайски панели на Innolux
    60", 70", 80", 90" са с японски на Шарп
    За възпроизвеждането на филми от USB и HDD тествай на място в магазина - има оплаквания за субтитрите.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-04-14 в 19:36.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    24
    #953

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това какво пише на етикета и къде реално са произведени компонентите и къде е зглобен са различни неща. Обяснението е написано в началото на първи пост на темата за Sharp.
    50" - са с китайски панели на Innolux
    60", 70", 80", 90" са с японски на Шарп
    Да, вероятно в нея тема съм видял това за панелите (извинявам се, че и там писах и вероятно на теб ти създадох работа). Но пък и там точно пише, че 7хх и 8хх са високия клас серии. Затова предположих, че може и да има нещо вярно в инфото на сайта на ШарпБГ, но явно и там инфото е подвеждащо.
    А и друго - всички ли 60" са с японски панели? Защото примерно за 50" цената тук и тук е еднаква. Обаче за 60" пак на същите места - тук и тук е с разлика 1000лв??!

    И тогава щом Sharp LC-50LE751V е с китайски панел, има ли дори и малко по-скъп вариант с по-добър панел (друга марка явно). Или все пак е от "добрите" китайски и си заслужава за тая цена?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #954

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Това, че панела е китайски не бива да те притеснява - такива са в 60% от моделите на различните марки. Китайците си произвеждат качествени стоки, а Innolux си сътрудничат от години с Sharp в разработката и производството. Модела си заслужава цената. Що се отнася до разликата в цените между Плесио и Шарпбг - причината е че първият е интернет магазин, който не поддържа складови наличности, а ги внася по поръчка на клиента(чака се за доставка от Гърция).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    26
    #955

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Добре но Full Led подсветката на Самсунг 50H6400 не е ли голямо предимство пред Edge Led подсветката на Сони 50W815?На мен това мие основното колебание.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #956

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Не е задължително. Все пак е по-добре да се изчакат ревютата. Sony W8 на този етап е абсолютно попадение, естествено и там не си застрахован от кофти бройки, но то при всички е така.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    9
    #957

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте. Въпросът всъщност може би е за избор. Моля за помощ хората с опит и телевизори LG 47LN5400. Реших да купя такъв за възрастен човек, който не би тръгнал да се разправя с Интернет и 3Д. Но всички сайтове са на различни мнения дали моделът има изход за слушалки и дали поддържа звук DTS за филми от флашка. А може би някой е изнамерил начин да се увеличат субтитрите? Благодаря на всички.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #958

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Bobby80 Виж публикацията
    Здравейте. Моля за помощ хората с опит и телевизори LG 47LN5400. Ще купувам такъв за възрастен човек, нежелаещ да се разправя с Интернет и 3Д. Но всички сайтове са на различни мнения дали моделът има изход за слушалки и дали поддържа звук DTS за филми от флашка. А може би някой е изнамерил начин да се увеличат субтитрите? Благодаря на всички.
    няма вход за слушалки - кликни на Autres vues под картинката , а после върху интересаващата те снимка за да я видиш в подробности
    TV LED Lg 47LN5400 LED - 47LN5400 (3733416)
    и не поддържа DTS
    LG 47LN5400 LED TВ - LG телевизори
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-04-14 в 20:56.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    9
    #959

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Благодаря за бързата справка. Очевидно са сбъркали в някои чужбински ел. магазини, на сайтовете им снимки нямаше. Или продават други партиди ? . . .

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #960

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Може и да бъркат. Аз се водя от публикуваните снимки,на които не се вижда такъв изход. Партидите нямат значение - хардуера и интерфейсът са си едни и същи.
    За входа си го пише - кликни на заден и страничен панел
    http://www.lg.com/bg/televizori/lg-47LN5400-led-tv

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе