Страница 54 от 112 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #796

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Новия magic remote е грозен да.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #797

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте от два дена съм собственик на OLED55C12LA питането ми е следното гледа се на виваком time shift с цел избягване на рекламите. Горе в десния ъгъл има малко лого ,че е на запис.Трябва ли да се притеснявам от прогаряне понеже седи с часове,а ще ми е много трудно да обясня на жената защо не може да си гледа любимите предавания по този начин... Ако ще е проблем да го връщам докато имам тази възможност и да си търся друг вариант...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #798

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не му се втилясвай толкова на тоя телевизор, нали си го взел да гледаш на него?!
    Новите OLED панели са една идея по-малко податливи на прогаряне.
    Ако гледаш телевизия (SDR) и не си избичил брайтнеса на максимум, не изключваш телевизора от контакта и не гледаш по над 4 часа на ден един и същ канал, не би следвало да имаш проблеми.
    Освен това, бяло/сиво лого не прогаря толкова колкото например ярко червено, което по нашите канали май не се сещам да съм срещал (предполагам, не гледате CNN :D )
    Гледайте си телевизора с кеф и не го мислете. След 2 г. ще е морално остарял и без това
    Този пост е редактиран от Creep; 06-12-21 в 16:48.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #799

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здравейте от два дена съм собственик на OLED55C12LA питането ми е следното гледа се на виваком time shift с цел избягване на рекламите. Горе в десния ъгъл има малко лого ,че е на запис.Трябва ли да се притеснявам от прогаряне понеже седи с часове,а ще ми е много трудно да обясня на жената защо не може да си гледа любимите предавания по този начин... Ако ще е проблем да го връщам докато имам тази възможност и да си търся друг вариант...
    Трябва да се притесняваш, ако тук таме гледате по този начин може и да не прогори, но ако нон стоп се гледа така не виждам как ще се спасиш. Дори и 50 различни канала да гледаш за 4 часа, ако е на time shift иконката си е там.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,585
    #800

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Дай му малко зум на размера и няма виждаш лога и подобни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #801

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    След работа ще си поиграя... Благодаря за отговорите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #802

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Най-сигурния метод да не прогори е изобщо да не го включваш

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #803

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    При моя оператор има също малко лого, че е на запис, но може и да се махне.
    Лошото е че виваком ги купиха и следващата година най вероятно ще оставят само ЕОН като избор, а това с логото не ми харесва.
    Ако искаш да наспамим съпорта им да си оправят приложението :D
    berpan одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #804

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Със сигурност е добре да го добавят като опция да се маха за хора с OLED телевизори, а и за тези, които ги дразни.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #805

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Моят 65A80J дойде току-що, но засега седи и ще чака изгасен да се климатизира.
    Неприятно впечатление ми прави много забележимия синьо-лилав оттенък на черното, при изгасен екран и се чудя нормално ли е.
    Това е отражението на светлината от анти-отражателният филтър.
    troll4o и berpan харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #806

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това е отражението на светлината от анти-отражателният филтър.
    Toва ясно, само дето специално се разходих до Технополис и огледах всички налични OLED модели на LG, Philips, Panasonic и Sony и на нито един друг модел OLED телевизор освен на A80J не видях толкова забележим purple tint, ако се гледа фронтално срещу панела.
    При стария ми Samsung, както и при всички други OLED-и, при изгасено захранване, дисплеят трудно се различава от черната му рамка и когато имаме черен цвят по ръба, то човек трябва да заглежда под специфичен ъгъл за да успее да различи изгасените пиксели на OLED панела от черната рамка в края му = истинско черно.
    Само дето това не важи за полу-матовия A80J (с изключение на 77"-овия вариант, където панелът е с друго покритие - лъскаво).
    Гледайки право в загасения екран на A80J, ясно се различава панела от черната му рамка, защото панелът има супер агресивен purple tint и реално, ако не се гледа на тъмно, при този OLED модел нямаме истинско черно, което е нелепо, тъй като човек преглъща недостатъците и взима OLED именно за да има истинско черно, а не синьо-лилаво

    По-странното е, че в нито едно ревю или сравнение не се казва, че на светло, екрана на A80J не е черен. Единствено се посочва, че за разлика от LG C1/G1 и A90J, при 80-ката имаме полу-матово покритие в размер 55" и 65".
    Този пост е редактиран от Creep; 06-12-21 в 21:41.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #807

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Може от Сони да тестват някакво ново покритие и да са го сложили само в един модел първата година, за да чуят отзивите и да знаят дали да го слагат в следващите догодина.
    Този пост е редактиран от berpan; 06-12-21 в 22:56.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #808

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Може от Сони тестват някакво ново покритие и са го сложили само в един модел първата година, за да чуят отзивите и да знаят дали да го слагат навсякъде.
    Понеже го купих онлайн и беше спонтанна покупка, без обичайното дълго проучване, като го видях на живо реших, че има проблем с моята бройка, защото погледнат под ъгъл изглеждаше черен и лъскав, а фронтално - матов и цвят индиго

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #809

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Toва ясно, само дето специално се разходих до Технополис и огледах всички налични OLED модели на LG, Philips, Panasonic и Sony и на нито един друг модел OLED телевизор освен на A80J не видях толкова забележим purple tint, ако се гледа фронтално срещу панела.
    Всички производители на OLED телевизори купуват такива панели от Lg Display, а те си идват с антиторажателното покритие, така че то е еднакво при всички модели. Малко вероятно е да има разлики в покритието..
    варира от 24 до 26, което може да грешка в замерването
    https://dyw7ncnq1en5l.cloudfront.net...du-marche.jpeg

    Нюанса в отраженията зависи от околното осветление.

    някъде в тази тема , един от френските ни колеги беше качил снимка сравняваща това оцветяване от анти-отражателното покритие в нов и стар модел. Беше си синкаво-лилаво
    https://www.homecinema-fr.com/forum/...1471-1455.html

    Черното не е цвят! Защото липсват двата компонента за такъв - лума и хрома(светлина и цветност).
    Дефиницията за черно е - липса на светлина.
    За да разбереш, "черните" ти обувки, панталони, яке - не са черни, защото отразяват светлина! Иначе нямаше да ги виждаш..и щяха да представляват черна дупка с очертанията на обувки, панталон...ит.н.
    Точното определение за тях е тъмно, тъмно, тъмно сиви. Защото отразяват светлина - виждаш извивките, ръбовете, шевовете...

    Бялото и всички нюанси на сивото, също не са цветове, защото при тях липсва хрома(цветност).
    Teodor_Zdravkov одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #810

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Всички производители на OLED телевизори купуват такива панели от Lg Display, а те си идват с антиторажателното покритие, така че то е еднакво при всички модели.
    Нюанса в отраженията зависи от околното осветление.

    някъде в тази тема , един от френските ни колеги беше качил снимка сравняваща това оцветяване от анти-отражателното покритие в нов и стар модел. Беше си синкаво-лилаво
    https://www.homecinema-fr.com/forum/...1471-1455.html

    Черното не е цвят! Защото липсват двата компонента за такъв - лума и хрома(светлина и цветност).
    Дефиницията за черно е - липса на светлина.
    За да разбереш, "черните" ти обувки, панталони, яке - не са черни, защото отразяват светлина! Иначе нямаше да ги виждаш..и щяха да представляват черна дупка с очертанията на обувки, панталон...ит.н.
    Точното определение за тях е тъмно, тъмно, тъмно сиви. Защото отразяват светлина - виждаш извивките, ръбовете, шевовете...

    Бялото и всички нюанси на сивото, също не са цветове, защото при тях липсва хрома(цветност).
    Много добре ми е ясно, че всички големи OLED панели се произвеждат от LG, само дето този, който се влага в 65" Sony A80J е с различно анти-рефлексно покритие от на всички други 65" OLED телевизори на пазара.
    Дали е нещо, което LG правят специално за Сони или Сони самите добавят в последствие - не знам, само казвам, че има разлика в покритието на 55" и 65" панелите на Sony A80J и тези на останалите OLED телевизори на пазара, като дори по-ниския клас ОЛЕД телевизори на ЛГ не са с такова.
    Всички знаем, че черното не е цвят и че нюансът в отражението зависи от околното осветление, менторския ти тон е абсолютно ненужен, а също и неприятен
    Това, което съм искал да кажа е, че само и единствено този модел ОЛЕД ТВ на Sony няма истинско черно, защото има различно, полу-матово покритие, което отразява светлината по по-различен от останалите ОЛЕД телевизори начин, по който се получава лума и хрома, възприемана от човешкото око като цвят синьо-лилав и това е в много по-малка степен валидно за останалите модели ОЛЕД телевизори, налични в момента на пазара.

    Ще ти покажа и снимка, защото очевидно само четеш и преписваш/превеждаш от чуждите сайтове, но не си се докосвал до телевизорите:


    На заден план е SAMSUNG UE-55KS7002
    На преден план SONY XR-65A80J

    Срещу двата е един и същ източник на светлина - Слънцето, греещо над гр. София през южния прозорец на хола ми.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Creep; 07-12-21 в 12:51.
    troll4o одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе