Страница 56 от 114 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1703
Like Tree724Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #826

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Баси,утре чакам 55C1 от ЕМАГ ,наплашихте ме и сега се чудя дали изобщо да го взема...Толкова ли е зле положението с оледите?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #827

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте. Имам последно питане,каква е разликата между тези двата модела. QE55QN90AATXXH/QE55QN95AATXXH и двата са на една цена в е диджитал. Кой от двата ми препоръчвате? Благодаря предварително.

    За QN95 не можах да намеря сравнения.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-12-21 в 22:53.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #828

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Баси,утре чакам 55C1 от ЕМАГ ,наплашихте ме и сега се чудя дали изобщо да го взема...Толкова ли е зле положението с оледите?
    Виж си спокойно телевизора, имаш време за тест - провери заливките и пикселите и не се плаши толкова лесно.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #829

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здравейте. Имам последно питане,каква е разликата между тези двата модела. QE55QN90AATXXH/QE55QN95AATXXH и двата са на една цена в е диджитал. Кой от двата ми препоръчвате? Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -


    За QN95 не можах да намеря сравнения.
    Q95 е с VA панели (само) и повече зони на локалното (ако не бъркам нещо) - в 99,99% от случаите винаги си е за предпочитане по-високата серия
    Gena_bs одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #830

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здравейте. Имам последно питане,каква е разликата между тези двата модела. QE55QN90AATXXH/QE55QN95AATXXH и двата са на една цена в е диджитал. Кой от двата ми препоръчвате? Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -


    За QN95 не можах да намеря сравнения.
    QN95 е за EU пазара и е с one connect box c 4 бр. 2.1 hdmi порта. Целия интерфейс се накичва на тази бокс и от него с един БЯЛ (о ужас) кабел се свързва самия ТВ. VA панел.

    QN90 за USA пазар. Един 2.1 hdmi порт и цялата карантия се нанизва на самия ТВ. Панела май е на лотария какъв ще се падне. Мисля, че е и с две дистанционни в комплекта.

    Това инфо имам аз като разлики




    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #831

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    При едни и същи условия: еднакво осветеност на помещението от един и същи източник на светлина, гледани фронтално, при Samsung-a ми ще имаме сиво (и заради LED подсветката), при C1 ще имаме почти истинско черно (по-малко забележим синьо-лилав тинт), а при Sony A80J - ще имаме цвят "индиго".
    Важното е, че анти-отражателният филтър не влияе на цветовете излъчвани от телевизора.

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здравейте. Имам последно питане,каква е разликата между тези двата модела. QE55QN90AATXXH / QE55QN95AATXXH и двата са на една цена в е диджитал. Кой от двата ми препоръчвате? Благодаря предварително.
    За QN95 не можах да намеря сравнения.
    https://www.lcd-compare.com/index.ph...AMQE50QN90A=on

    https://www.lcd-compare.com/gamme-tv...ine-up-419.htm

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #832

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На мен ми е интересно има ли разлика между ОЛЕД при тв-тата и ОЛЕД при телефоните?
    От 8г. ползвам само телефони с ОЛЕД дисплеи и никога не съм имал проблеми от нито едно естество.
    Първата ми лумия 930 от 2014г. все още работи и дисплеят й е безупречен.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #833

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    На мен ми е интересно има ли разлика между ОЛЕД при тв-тата и ОЛЕД при телефоните?
    От 8г. ползвам само телефони с ОЛЕД дисплеи и никога не съм имал проблеми от нито едно естество.
    Първата ми лумия 930 от 2014г. все още работи и дисплеят й е безупречен.
    Гледаш ли си телефона по 4-5 или повече часа на ден без спиране?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #834

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако щеш и 24/7 го гледай, не в това е проблема - не е желателно да има статични елементи на едно и също място за дълъг период.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 08-12-21 в 16:15.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #835

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Яко щеш и 24/7 го гледай, не в това е проблема - не е желателно да има статични елементи на едно и също място за дълъг период.
    E, на телефоните хич да не е - има

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #836

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    На мен ми е интересно има ли разлика между ОЛЕД при тв-тата и ОЛЕД при телефоните?
    От 8г. ползвам само телефони с ОЛЕД дисплеи и никога не съм имал проблеми от нито едно естество.
    Първата ми лумия 930 от 2014г. все още работи и дисплеят й е безупречен.
    При мен има много лек бърн-ин на статус бара на iPhone 10ка. Вижда се само на сив фон ако много се заглеждаш. Телефонът е на 4 години, като последните 2 години съм му правил по 6-7 часа screen on time на ден :D

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #837

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    То и аз по-често съм виждал "отпечатани" екрани на телефони, отколкото на телевизори (мисля имаше и разлика в използваната структура и технология при самите ОЛЕД дисплеи)

    Между другото съм виждал "отпечатан" часовник от СТБ на Булсат на LCD тв, така че не всички са безпроблемни, а и като гледам как днешните модели бачкат често с подсветката на макс , не съм много сигурен, че биха изкарали много ...

    Аз си ползвам още плазмата и тия дертове дето сега се им притеснявате на ОЛЕД тв са ми ... леко забавни ако мога така да се изразя

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #838

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Полу-матово или лъскаво? Защото тези С1, които аз гледах изложени в магазина са лъскави и само под ъгъл се вижда синьо-лилавото покритие.
    При Сонито, покритието си е полу-матово и дори гледано форнтално лилавее много повече от всеки друг модел в момента на пазара.
    И аз се оглеждам за сонито А80, толкова ли е зле това лилаво, личи ли ако не е разположен срещу прозорец/светлина и в не толкова светла стая?

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #839

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    И аз се оглеждам за сонито А80, толкова ли е зле това лилаво, личи ли ако не е разположен срещу прозорец/светлина и в не толкова светла стая?
    Не е чак такъв проблем, какъвто го изкарах.
    Не върнах телевизора заради това полу-матово анти-рефлексно покритие, първо защото като цяло се падна добра бройка откъм панел, второ защото не искам LG C1/G1 (те са с лъскаво покритие) и трето - защото нямам бюджет за 77" A80J или 65" А90J (също са с лъскаво покритие).
    В момента в еМАГ имат мега добра оферта за 65" A80/A83J - 3150 лв (с ваучер за -10% от вече намалената цена 3500 лв).
    berpan одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #840

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте. Под дилема съм да си оставя ли C1 или да мина на 55qn90. Моля за мнение?В клипче на един руснак гледах, че слагат ips матрица. Затова се чудя да го поръчвам ли?
    Този пост е редактиран от tacho5; 13-12-21 в 11:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе