Страница 76 от 112 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1126

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    sasho1bs одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1127

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1128

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    LG Display ще спре производството на OLED телевизори, тъй като търсенето на телевизионни панели намалява

    Според доклади от Корея, LG Display реши да спре производството на OLED телевизори в своята фабрика за 8.5-Gen в Paju за около месец или може би повече, тъй като търсенето на OLED TV панели е намаляло .
    Изглежда, че запасите на LGD се увеличават - всъщност според доклада, запасите на LGD през първата половина на годината са се увеличили със 73,4% в сравнение със същия период на миналата година. Производителите на OLED телевизори като LG Electronics и Sony също увеличават собствените си запаси от телевизори.
    Това е първият път, когато виждаме спад в производството и продажбите на OLED телевизори. Анализатори от KG Securities изчисляват, че търсенето ще продължи да намалява поне до втората половина на 2023 г.

    https://www.oled-info.com/lg-display...anels-declines
    https://biz.chosun.com/it-science/ic...FKD4JG5D3CFHU/

    https://www.oled-info.com/reports-ko...e-slowing-down
    https://m.dailian.co.kr/news/view/1162416

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1129

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #1130

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здраавейте, с оглед на предстоящото световно мисля да ъпгрейдна тв-то от 55 на 65 ...

    Спрял съм се на тези два модела, който са на сходни цени:

    TCL 65C635 4K QLED

    https://www.tcl.com/bg/bg/tvs/c635

    и самсунг 65" Crystal UHD 4K Smart TV AU7172

    https://www.samsung.com/bg/tvs/uhd-4...e65au7172uxxh/.

    Първият е олед, но това което четох е, че някакъв половинчат QLED...иначе ме влече това че има ъпскелинг на 4К, дали върши работа от тв сигнал и това, че е с андройд.

    Много просто сравнвние за скромни изисквания:
    Ще се гледа основно тенис и футбол от вивиком, ако има значение доставчика. Филми игри и пр. не.Просто ми трябва голяма хубава картина при по-бързо движение, ако мога така да се изразя

    Има ли в случая значение по-новата технология на TCl или да се доверя по-позната марка Samsung


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    102
    #1131

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Темата е за Олед. Тези и двата НЕ СА. И двата са нисък клас. За спорт е хубаво да е 100 херца. Тези и двата не са
    Ако избирам между двата съм за андроида

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #1132

    OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    При всички вас ли има този ужасен феномен при OLED-ите при изобразяване на материал с lifted/raised blacks?
    Това операторско/режисьорско решение изглежда потресаващо зле на OLED, тъй като показва доста от слабите му страни, а именно - бандинг при до 5% черно…

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    64
    #1133

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте един приятел се е насочил към една нишова марка тв Loewe и по конкретно към този модел https://www.emag.bg/televizor-loewe-.../pd/DZLJFCMBM/ ,знам че преди време (даже съм имал тв само че CRT) бяха на топ ниво но сега дали са също добри?Също от значение е дали имат бг меню .

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #1134

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    10K лева за 65” ОЛЕД…[emoji1750][emoji1750][emoji1750]

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #1135

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Около 7к е реалната цена на този телевизор, но по-интересното ми е с какво превъзхожда другите марки, за да е двойно по-скъп?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1136

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    С нищо !

    ... само (бивше) престижно име на табелката

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    64
    #1137

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    От това което видях от характеристиките виждам че озвучаването по традиция е много добро,има 1 ТРБ хард диск ,собствена операционна система .Само не можах да разбера качеството на картината на какво ниво е .

  16. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #1138

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Мдам.
    И аз не разбрах кое в тоя тАлАвизор (си) струва 10К...

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1139

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    При всички вас ли има този ужасен феномен при OLED-ите при изобразяване на материал с lifted/raised blacks?
    Това операторско/режисьорско решение изглежда потресаващо зле на OLED, тъй като показва доста от слабите му страни, а именно - бандинг при до 5% черно…
    От прочетеното по форумите това го има при материал в Dolby Vision на марките LG и Sony.
    Чудя се дали проблема е в алгоритъма на DV или в софтуера на самите телевизори.
    Цитат Първоначално публикувано от vesko_iotov Виж публикацията
    От това което видях от характеристиките виждам че озвучаването по традиция е много добро,има 1 ТРБ хард диск ,собствена операционна система .Само не можах да разбера качеството на картината на какво ниво е .
    Категорично - НЕ. Loewe по договор използват операционната система на LG - webOS.
    За тези пари ще си вземеш 83" https://mallbg.com//%D0%A1%D0%BC%D0%...FI_510211.html
    fakoni одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #1140

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте,
    След 2та неуспешни опита с лед 65ки от няколко седмици съм с LG C1 55
    Има изгорял пиксел и до него заседнал (цветен) Не се виждат на повече от метър. Това, което четох е че почти няма такива телевизори без изгоряли/ заседнали пиксели. Та за момента не мисля, че това би било проблем (единствено, че са един до друг)
    Другото, което тествах и четох е 5% сиво (прикачените снимки) заливката и вертикалните линии. Правих различни снимки при абсолютно тъмно и с малка светлина и от различни клипчета. Не мога да преценя дали са ок. На футбол не се забелязва никаква неравномерност както е при ледовете. Като цяло картина е страхотна, усеща се агресивния ABL. Спрямо цифричките на кашона не съм с новия ЕВО панел, а тв е произведен 09.22
    Имам няколко дена да реша какво да правя.
    Вие какво мислите относно равномерността на картината, като камерата доста изостря това, което се вижда в същност

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 76 от 112 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе