Страница 96 от 112 ПърваПърва ... 46869495969798106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1426

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Слухове от последните дни твърдят, че LG и Samsung най-накрая са си стиснали ръцете за да си сътрудничат за разработката на новите PHOLED панели, основно заради конкуренцията от Китай които се готвят да изкарат OLED ink jet printing телевизори догодина и цените на LCD панелите, който пък вече ексклузивно се произвеждат само в Китай.


    Китайското правителство наредило да се намали производственият обем на LCD панели поради ред причини и преоритетно да се обслужват големите китайски компании като Hisense и TCL, а останалите на ... останалите и то на по-висока цена.


    Samsung е най-големият производител и доставчик на телевизори, те се нуждаят от голям брой панели, и за тази цел ще закупят поне 2 милиона WOLED панели от LG Display, за да запълнят евентуалния вакум между ниския и високия си клас телевизори.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 23-04-23 в 14:39.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #1427

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Актуалните флагмани, при лед телевизорите, и те ли са с китайски панели?

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1428

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Актуалните флагмани, при лед телевизорите, и те ли са с китайски панели?
    Да, всички .
    Мисля си че само LG Display до скоро , извън Китай, правиха свои дисплей, но към днешна дата не знам дали това все още е факт.

    - - - - - - - - - -


  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #1429

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    20
    #1430

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Някой има ли опит с разопакованите OLED модели в Емаг? Предполагам са такива, дето са върнати в 14-дневния срок, а и пак са 24 месеца гаранция.

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #1431

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mulder Виж публикацията
    Някой има ли опит с разопакованите OLED модели в Емаг? Предполагам са такива, дето са върнати в 14-дневния срок, а и пак са 24 месеца гаранция.
    Преди малко повече от 4 години така купих 65B8, но тогава си струваше разликата в цената от чисто нов. Взех го с над 1000 лв разлика от "новата" цена. Иначе самият тв си беше като нов, освен тиксото "resealed", нищо друго не го отличаваше. Преди няколко месеца купихме и за баба ми 43UP75000, не присъствах на разопаковането, но и при него всичко изглежда като нов, още си стои и фолиото по рамката. Гаранцията си важи като за нов продукт. Така че поръчай, имаш 30 дни време за проба.
    mulder одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    107
    #1432

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Преди малко повече от 4 години така купих 65B8, но тогава си струваше разликата в цената от чисто нов. Взех го с над 1000 лв разлика от "новата" цена. Иначе самият тв си беше като нов, освен тиксото "resealed", нищо друго не го отличаваше. Преди няколко месеца купихме и за баба ми 43UP75000, не присъствах на разопаковането, но и при него всичко изглежда като нов, още си стои и фолиото по рамката. Гаранцията си важи като за нов продукт. Така че поръчай, имаш 30 дни време за проба.
    Именно тези "дреболии" ни показват че румънците са по-напред от нас в Европата. Аз лично съм взимал няколко пъти разопаковани на много добри цени. Никога не са се отличавали от нови. Само веднъж съм връщал такава стока и то по моя преценка, защото се появи друга по добра оферта на подобна нова стока.
    mulder одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #1433

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    https://www.oled-info.com/lg-reports...delays-p10-fab
    LG отчита резултатите си за Q1 на 2023 г.: намалени продажби, тъй като търсенето е слабо, забавя фабриката P10 в Paju

    LG Display отчете финансовите си резултати за Q1 на 2023 г., с приходи от 4411 милиарда вона (3,3 милиарда щатски долара), което е спад от 40% спрямо предходното тримесечие и 32% спрямо 2022 г.
    Компанията казва, че има „слабо търсене“ на телевизионни и ИТ продукти. Компанията планира да се съсредоточи върху автомобилни дисплеи, OLED за смартфони и IT OLED (панели със среден размер). LG също се стреми да увеличи продажбите си на OLED панели за монитори за игри и прозрачни OLED дисплеи.

    Продажбите на OLED телевизионни панели на LG са по-ниски от очакванията на компанията, тъй като търсенето на телевизори е все още ниско, а нивата на запасите са високи. Съобщава се, че компанията е решила да отложи своята фабрика за 10.5-Gen P10 OLED в Paju - до 2028 г. (LGD не потвърди тази времева линия).

    https://www.lg.com/in/support/produc...20150256984097


  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1434

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Новите OLED-и на LG вече и на " Българския " пазар, цените им са абсурдни : Телевизори OLED - eMAG.bg

    Телевизор OLED LG 65C31LA, 65" (164 см), Smart, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg

    При условие че С2 и С3 са почти 1:1...
    Frost одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #1435

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    AntrAcsA
    https://www.lg.com/bg/televizori/lg-oled65g33la
    надявам се в краят на годината да е 4000 лева

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #1436

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Новите OLED-и на LG вече и на " Българския " пазар, цените им са абсурдни : Телевизори OLED - eMAG.bg

    Телевизор OLED LG 65C31LA, 65" (164 см), Smart, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg

    При условие че С2 и С3 са почти 1:1...
    ценово 65C3 = 77C2

    От новата гама само G3 си заслужава, но и там "щастието" е само за 55" и 65"...
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1437

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    ценово 65C3 = 77C2

    От новата гама само G3 си заслужава, но и там "щастието" е само за 55" и 65"...
    Да, дори ако се върнем назад и видим С2-то, излезе ако не се лъжа поне с 1000 лв по ниска цена от колкото е в момента С3. А и кой би взел С3 при условие че може да вземе новия S90C на значително по ниска цена...

  16. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #1438

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    А, пропуснал съм, че и 77" G3 също е с MLA. На мен всички нови модели всяка година ми се струват скъпи... И бюджетните LCD на Samsung са доста скъпи, при положение, че са същите като 2021-2022 модели, но с обновен Tizen - 65CU7172 за 1499 лв. Samsung винаги съм ги харесвал повече на външен вид, дори и сега серия Q7 от преди 5-6 години ме впечатлява с дизайна си. Иначе S90C/S95C не бих го взел заради любимия ми софтуер от Samsung - не си засича автоматично цветовото пространство, за да предава коректно 24 кадъра трябва да се активира настройката за подобряване на движението, но да са на 0 и двете стойности, тогава ще работи 5:5 pulldown. Поне оправиха агресивния overscan. И сега, когато ползвам AU9000, ме дразни постоянно изкачащата "бърза" лента при всяко излизане от меню или каквото и да е.
    AntrAcsA одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #1439

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Е то се знаеше, че цените ше са нагоре. Няма драма, ше дойде черния петък и след това вече само надолу. А и стари модели бол.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1440

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Е да, винаги новите модели са със завишени цени при излизането си, но С3 .. за мен цената му е абсурдна, щом СОНИ продава еквивалента си на близка цена, а по принцип са с поне 1000 + лв по скъпи от ЛГ.

    :Телевизор SONY XR-65A80L 4K Ultra HD OLED SMART TV, ANDROID TV, 65.0 ", 164.0 см (technopolis.bg)

    Да, може това да е просто спекулация от страна на еМАГ, тъй като те са първите които вкарват С3 на Българския пазар, освен ако не изпускам някой друг.

    P.S. Да, в Румъния цената е доста по резонна, 4500 лв
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 09-05-23 в 23:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе