Страница 61 от 114 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1706
Like Tree724Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #901

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    morti
    Честито и дълго да му се радваш
    останалото го пише в първи пост от темата за LG
    Свързване на LG TV към Google Assistant и Amazon Alexa - LG SmartThinQ
    https://www.lg.com/us/support/help-l...20150783600366
    Гласови команди са налични в Австралия, Канада, Франция, Германия, Индия, Италия, Нова Зеландия, Филипините, Испания, Обединеното кралство, САЩ, Виетнам, Аржентина, Чили, Коста Рика, Перу, Колумбия, Холандия, Белгия, швейцария, Полша, Швеция.

    https://edigital.bg/led-televizori/s...tm_term=840406
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-01-22 в 17:30.
    morti одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #902

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Моля за съвет, все обичайния по темите, за избор на ТВ. След малко преустройство у дома се отвори място за 48' ТВ, мястото е за такъв размер, по-голям не може, а и не ми трябва. Мислех да избирам преди месец, но нещо не стигнах до там. А сега гледам има добри цени. Като цяло съм ограничил избора до:
    1. LG OLED48C11LB OLED 4K UHD HDR webOS Smart LED телевизор.
    2. Sony KE48A9BAEP Bravia 4K UHD SMART Android HDR OLED.
    3. Philips 48OLED806 UHD Ambilight Android Smart OLED телевизор.
    4. Panasonic TX-48JZ1000E 4K Ultra HD OLED телевизор.
    Предполагам, че всичките са с една и съща матрица. За звука четох, че Сонито е най-добро, но от друга страна Сонито е и с най-стари чаркове като процесор например, което ме притеснява. Ще се ползва основно за гледане на ТВ и другото на което държа е да върви HBO Go, както и кабелната на А1, но дали върви не мога да се ориентирам. Четох ревюта тук-там, ами пак не мога да доловя разлика която да ме ориентира.
    Може ли съвет?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    660
    #903

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    В момента Филипса е на много добра цена при унгарците. Андроид е и с настройките е малко повече играчка (от това, което съм чел), но на тази цена в момента аз не бих се колебал. Има и амбилайт, което си е доста готина заигравка.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,382
    #904

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Моля за съвет, все обичайния по темите, за избор на ТВ. След малко преустройство у дома се отвори място за 48' ТВ, мястото е за такъв размер, по-голям не може, а и не ми трябва. Мислех да избирам преди месец, но нещо не стигнах до там. А сега гледам има добри цени. Като цяло съм ограничил избора до:
    1. LG OLED48C11LB OLED 4K UHD HDR webOS Smart LED телевизор.
    2. Sony KE48A9BAEP Bravia 4K UHD SMART Android HDR OLED.
    3. Philips 48OLED806 UHD Ambilight Android Smart OLED телевизор.
    4. Panasonic TX-48JZ1000E 4K Ultra HD OLED телевизор.
    Предполагам, че всичките са с една и съща матрица. За звука четох, че Сонито е най-добро, но от друга страна Сонито е и с най-стари чаркове като процесор например, което ме притеснява. Ще се ползва основно за гледане на ТВ и другото на което държа е да върви HBO Go, както и кабелната на А1, но дали върви не мога да се ориентирам. Четох ревюта тук-там, ами пак не мога да доловя разлика която да ме ориентира.
    Може ли съвет?
    Правилно си ги подредил като качество/цена.Ако падне малко цената на PANASONICa ,разбира се е вариант.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #905

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Амбилайтът не го броя за плюс, даже по-скоро е минус ако се гледа на тъмно, и то OLED. В смисъл като ти блесне отзад стената, предполагам че екрана ще остане в мрака. И да не е така, не си падам.
    Не съм ги подреждал, въпреки че като се замисля, май най-клоня към LG-то и към Сонито, но това е само според ревютата които съм чел до момента. Panasonic-a беше с доста посредствено реяю, но знам ли.
    Някой с реални впечатления от моделите?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    660
    #906

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз бях пред дилемата м-у LG-то и Sony-то. Фен съм на Сони с няколко техни телевизора, но покрай черния петък 55" LG беше със сто и малко отгоре на цената на Sony-то и големината на екрана надделя. Ползвам го в спалня с експлор на ментел и им върнах приемника, тъй като вече гледам през приложението им. Motion control-а picture processing-а на Sony за мен са ненадминати, но не съжалявам за избора си. Не случайно C1 е избран за all rounder на 2021г.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #907

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Амбилайтът не го броя за плюс, даже по-скоро е минус ако се гледа на тъмно, и то OLED. В смисъл като ти блесне отзад стената, предполагам че екрана ще остане в мрака. И да не е така, не си падам.
    Не съм ги подреждал, въпреки че като се замисля, май най-клоня към LG-то и към Сонито, но това е само според ревютата които съм чел до момента. Panasonic-a беше с доста посредствено реяю, но знам ли.
    Някой с реални впечатления от моделите?
    Конкретно за амбилайта и олед си се объркал много тежко,поне не пиши глупости,и не подеждай останалите....
    След като Най-големия фен на Сони във форума си купи Philips Oled 806 65"с амбилайт,мисля че това е доста показателно....
    От тук нататък не искам да чувам за телевизор без амбилайт......
    berpan и CubanLinx харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #908

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не претендирам че съм специалист, дори напртив, затова и питах за съвет. Аз все така не разбирам смисъла от светкането зад телевизора, но може и да бива. Благодаря.

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #909

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Описаното от теб, препоръчвам да не превишава повече от 3 часа на ден. редовно сменяй подаваните изображения и не изключвай телевизора от контакта - вечерта когато го изключиш от дистанционното, трябва да си направи поддръжката на панела.
    Ами не мисля, че проблема с изгарянето е чак толкова голям. Аз вече съм на 1400 часа на моя LG C1 (WBC панел) и го ползвам по 10-12 часа на ден за монитор от понеделник до петък.
    50% сиво, не стана много добре снимката, но няма никъде визуално проблем, разните отблясъци са от камерата на телефона:


    Как го ползвам:
    - Ползвам го на Game mode на около 20-30 брайтнес от 100.

    - Таскбара се ауто хайдва.

    - Ползвам основно долната полвина на телевизора, че е много голям Инсталирал съм си PowerToys и съм си сложил зони в долната част и докато драгваш прозорец с Shift може да си избереш в коя зона да се фитне прозореца. Супер удобно е за такъв дисплей.

    - За фон съм сложил изцяло черен беграунд.

    - Спрял съм глобалното намаляне на брайтнеса от сервизното меню. Пуснато е Pixel shift-a и детектването на logo на low.


    И според мен основното което го предпазва от бърнване е ColorControl. Тази програмка може да пуска една екстра за nvidia картите

    Това прави цветовете да трепкат, трудно е да се покаже какво точно се случва трябва да се види на живо. Не са стабилни пикселите ами им се сменят цветовете, но са много близко като цвят и не се забелязва освен ако не се навреш в екрана.
    Този пост е редактиран от portokala123; 04-01-22 в 19:02.
    hristoslav2 и fabia6300 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #910

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Всичко което си направил е прекрасно, извода ми е че ОЛЕД е за IT спецове , а не за нормални зрители. Колко хора могат да правят с лекота / като теб/ тези въртележки които си описал ? Повечето хора се надяват като кихнат 3 хилки да гледат тв , а не да учат за хакери.
    djsmiley одобрява това.

  13. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #911

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Извода е ,че ако се ползва като телевизор ,а не като монитор,от обикновен човек ,изгаряне няма да има.Аз примерно както гледам по 3-4 часа на ден 1400 часа ще ги направя за година и половина.
    Колеги разликата в картината е много голяма в полза на оледа,за едно хипотетично изгаряне не си струва да се лишаваме от това удоволствие.
    vasettoo, berpan и fabia6300 харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    2
    #912

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте, голям фен съм на форума и го чета от много време, а ето дойде и моят ред да публикувам нещо!
    Предстои ми купуването на първият "мой" телевизор. До сега съм гледал на каквото е имало по квартири и вкъщи. Телевизора ще се ползва предимно за гледане на филми и сериали от стрийминг платформите. Телевизия не гледам, освен футбол от време на време. От четенето тук, разглеждане по ревюта и бюджета с който разполагам съм се спрял на LG C1 и Philips 806. И за двата варианта става въпрос за 55 инча. Предвид, че най-качествено до сега съм гледал на една стара плазма Pioneer с резолюция 1080p, технологичния "скок", който ми предстои е доста голям.
    1.Какво бихте ме посъветвали, като хора със значително по-богат опит с телевизорите относно това, кой телевизор е "по-надежден" в смисъла на качество на материалите, поддръжка, сервизно обслужване... Защото идеята ми е да не го сменям (по възможност) следващите поне 5/7 години?
    2.Вторият ми въпрос е, дали ме съветвате да изчакам C2, и дали ъпдейта от миналогодишния модел е толкова значителен.
    3.В Технополис LG-то е на цена от 2300лв с подарък soundbar. Philips-а излиза малко по-скъпо (и няма подарък към него хехе) и много клоня в тази посока, да отксоча до там и да грабна един.
    Благодаря предварително!

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #913

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    С Philips няма изобщо да сбъркаш....имам Оled 806 от скоро,за сега съм очарован от качеството на картината,а за амбилайта.просто нямам думи!....

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #914

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobsun Виж публикацията
    ...Предвид, че най-качествено до сега съм гледал на една стара плазма Pioneer с резолюция 1080p, технологичния "скок", който ми предстои е доста голям.
    1.Какво бихте ме посъветвали, като хора със значително по-богат опит с телевизорите относно това, кой телевизор е "по-надежден" в смисъла на качество на материалите, поддръжка, сервизно обслужване... Защото идеята ми е да не го сменям (по възможност) следващите поне 5/7 години?
    2.Вторият ми въпрос е, дали ме съветвате да изчакам C2, и дали ъпдейта от миналогодишния модел е толкова значителен.
    Досега си гледал на марка, която беше топ преди 13 години. Баща ти е направил добър избор тогава.
    1. Въпрос на "късмет" - може да дефектира още първият месец, а може и седмица след като изтече гаранцията. Не разполагам със статистика по въпроса, така че играеш ва-банк.
    2. Началната цена на C2, ще е 30% по висока от настоящата на C1 - а и промените са само козметични.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #915

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Как мога да проверя работните часове на C1 ? Там където по принцип ги показват при мен ги няма. Също така искам да видя с какъв панел съм. Въпреки че съм доволен от OLED лотарията!
    П.С.
    Снимките правени на четвъртия ден,в началото беше доста зле.
    IMG_20220105_223046.jpgIMG_20220105_223011.jpgIMG_20220105_222915.jpg

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-01-22 в 08:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе