Страница 69 от 112 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1021

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Като картина са най-доброто, като надеждност са почти в началото на пътя...


    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #1022

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Олед се ползват масово по-целия свят, това че има тук там някой който си го е изгорил, е явно че е поради незнание как и колко да го употребява

    .

  4. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1023

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цигарите, алкохола и марихуаната също са разпространени из целия свят. И това, че на доста хора им вредят на здравето, не значи, че са съвсем безопасни и за останалите.....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #1024

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    OLED vs Whiskey с LED

    Ако повечето хора гледат на висока яркост и динамични режими е нормално да има прогаряне... макар че OLED си купуват хората, които разбират и знаят как да гледат "правилно", но това не означава, че всички са така. Някой може да си го е купил, защото е видял, че е най-скъпото и чул, че е най-хубавото, но после да го гледа както е гледал и предния си LCD тв - на един-два канала по цяял ден, на динамичен режим. Лично аз телевизорите ги гледам на много ниска осветеност - LCD-та на около 5 подсветка, OLED на 30. Гледам повече в тъмните часове и ме дразни да ми свети силно.

  6. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1025

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Искам да кажа-това че нещо е разпространено, не значи че е съвършено....
    Иначе OLED е доста далеч от доминация на пазара...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1026

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Искам да кажа-това че нещо е разпространено, не значи че е съвършено....
    Иначе OLED е доста далеч от доминация на пазара...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Защото масово хората в Световен мащам не им се дават повече пари, разбираемо е.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #1027

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Моля, ако някой има OLED телевизор и няма изгорял или заседнал пиксел /по възможност да e преглеждат - тествал за това/ да сподели каква марка и модел е телевизора.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1028

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    за един месец употреба, все още нямам :D Sony 55-a83j

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #1029

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Мъртви пиксели може да има и при ЛСД-тата. Тази пролет върнах QN95A, точно заради изгорял пиксел. Хубав телевизор, който ако нямаше този проблем, щях да задържа. Сега съм с S95B, на практика това е най-честият панел който съм виждал, без абсолютно никаква забележки, поне засега. След месец и половина работа, няма изгорял пиксел, няма DSE, няма задържане на статични изображения.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #1030

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз при LCD телевизор не съм имал, при монитори ми се е случвало. При OLED до момента от 4 опита все ми изгаря по някой пиксел и то доста бързо и за това сега се чудя дали пак да си пробвам късмета с OLED или да взема LCD.

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #1031

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На B8 още в началото имаше "заседнал" пиксел, впоследствие се оправи. От тогава не съм забелязвал проблемни пиксели. Над 3 години вече се ползва. На H6400 имам 2 точки с "умрели" пиксели, които ги забелязах още преди да купя OLED-а.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #1032

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Днес ще мина през един приятел с 55С2 да видя при него как е положението след около месец употреба и ще го решавам какво да поръчвам. Благодаря на всички за отговорите!

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #1033

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    От LG през 2016г. за 100к часа са надценили технологията да бъдем честни. Аз много харесвам картината на OLED, но издръжливостта във времето не им е силата. Както бях писал подробно и снимки качвах в форума имах С7, който прогоря за 5000 часа работа, същото се случи с В7 и C7 на мои приятели, като навъртяха около 5000 часа и техните прогоряха, не че са неизползваеми, но burna си е видим. Аз се надявам новите модели да са ги подобрили, но по-скоро да издържат поне 10к часа ще бъде добре, това при сериозна употреба ще бъде поне 4-5 години, което за мен е ОК.
    Този пост е редактиран от kajos; 29-06-22 в 23:41.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1034

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    https://www.techpowerup.com/forums/t...4#post-4283419



    Ние демонстрираме 5 странни аномалии, специфични за OLED телевизорите, и обясняваме как да ги коригираме.
    ОТКАЗ ОТ ОТГОВОРНОСТ: Влизането в сервизното меню на OLED телевизор може да анулира гаранцията ви. Следните инструкции са предоставени само за образователни цели. Всеки достъп до сервизно меню или промени в настройките се извършват изцяло на ваш собствен риск и ние не можем да носим отговорност за последствията от вашите действия. За да влезете в сервизното меню на LG OLED телевизори, ще трябва да използвате сервизно дистанционно. Ето един от Amazon, който работи*:https://geni.us/lgservice

    4-цифреният код за достъп до сервизното меню на LG е 0413. За да влезете в сервизното меню на OLED телевизори Samsung, ще ви трябва традиционно дистанционно (не Smart дистанционно). Ако вашият телевизор не се предлага с традиционно дистанционно, можете да закупите такова от Amazon тук*:https://geni.us/samsungremote

    Инструкции за влизане в сервизното меню на Samsung OLED:
    - Насочете традиционното си дистанционно директно към инфрачервения сензор на телевизора.
    - Докато телевизорът е включен, натиснете [Mute], [1], [1], [9], [OK], [OK] на дистанционното управление, което ще отвори менюто Hospitality.
    - Натиснете [1], [2], [3], [4], за да влезете в сервизното меню, без да нулирате обичайните настройки на менюто. *

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #1035

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Продавам Sony oled 55a83j. 23 месеца остатъчна гаранция. Закупен от Техномаркет преди 1месец. Касов бон, кутия, неразличим от нов. Гледан е само вечер за няколко часа.
    Цена 2350лв. Тел. 0894353722

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 112 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе