Страница 68 от 112 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #1006

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Оледа не ти ли беше тъмен. 93j има страхотна картина!

    - - - - - - - - - -

    Оледа не ти ли беше тъмен. 93j има страхотна картина!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #1007

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не ми е тъмен до сега съм имал 4бр. LG OLED и винаги съм ги слагал на 60 brightness и са ми напълно ОК. 55C7 две години и прогоря - сменен панел и впоследствие продаден, 55CX за няколко дни и му изгоря пиксел и го върнах, 55С1 за две седмици изгоря пиксел и го върнах и в момента гледам 48С1 с EVO панел и отново има един заседнал пиксел, но него няма как да го върна. За мен пикселите и прогарянето е проблем, а не осветеността, единствено С7 в режим „игра“ беше тъмен. 55Х93J не ми харесва особено картината /може моята бройка да е проблемна/, първия път като го пуснах всичко ми се стори размазано на моменти в сравнение с OLED, цветовете дори за мен са по неприятни от стария ми 55XH90. Един приятел, който ползваше С7 отново прогарял и впоследствие взе С2, дойде в нас и като видя X93J, първите му думи бяха, защо това изглежда толкова замазано, дадох му дистанционно да си играе с настройките след половин час се отказа да го оправя. Ъглите на виждане при сонитата също са зле, а XH90 имаше и доста видими тъмни ъгли. Като цяло Сонито ми от 2017 49XE9005 имаше по-добра картина от XH90 и X93J.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #1008

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На мен новите LG-та C2, че и B2 ми харесват :D
    Надявам се тази седмица от новите модели на Sony да има вече
    Samsung OLED още не съм виждал

    Ако трябваше да си избирам за мен между C2 и A90J бих взел LG-то

    ПС: ако някой ви каже, че което и да е LCD има катрина, като OLED - е лъже ви :D

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #1009

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Бях се надъхал за оледа на самсунг, но като прочетох предната страница и май се отказах.Телевизора го ползвам 90% като монитор, и явно технологията все още не е за моето ползване.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #1010

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Бях се надъхал за оледа на самсунг, но като прочетох предната страница и май се отказах. Телевизора го ползвам 90% като монитор, и явно технологията все още не е за моето ползване.
    С малко корекция на навиците ти... няма за какво да се притесняваш ! От 8-10 години ползвам плазмени телевизори за Монитори а те са в пъти по податливи на нагаряне от съвременните OLED... да не говорим за QDOLED на Samsung който с още по малка вероятност има от нагар !

    С браузър който има опция за фулскрийн, примерно на EDGE може да скрива адрес бара и само когато поставиш мишката в горния край се появява , или да се скрива старт меню бара, който по същия начин се появява само когато поставиш мишката в долния край на екрана! Динамичен бекгроунд и по агресивен скрийн сейвър ... дори последното никога не съм го ползвал.

    Аз лично имах LG OLED65CX, година и нещо го ползвах, супер доволен, достатъчно ярък бе за мен, особено след като идвам от Плазмен телевизор, единствено моушъна/движенията на плазмата при 60 hz съдържание ми харесваха малко повече, но след като разбрах за новия QDOLED, го продадох и сега съм в процес на изчакване !

    В еМАГ вчера 65 инчовия S95B бе 4199 лв... дори го добавих в количката, но разума ми каза.. че за момента не ми трябва и да изчакам поне черния петък, но със сигурност ще взема QDOLED, въпроса е дали тази или следващата година.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 16-06-22 в 13:38.
    sasho1bs одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1011

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Пътна карта за OLED телевизор, осигуряващ ~2000 Nits @ 10% / >300 Nits @ 100% до 2025
    https://www.avsforum.com/threads/ole...#post-61676891

    eLEAP
    https://www.j-display.com/english/ne...f/20220513.pdf

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #1012

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    С малко корекция на навиците ти... няма за какво да се притесняваш ! От 8-10 години ползвам плазмени телевизори за Монитори а те са в пъти по податливи на нагаряне от съвременните OLED... да не говорим за QDOLED на Samsung който с още по малка вероятност има от нагар !

    С браузър който има опция за фулскрийн, примерно на EDGE може да скрива адрес бара и само когато поставиш мишката в горния край се появява , или да се скрива старт меню бара, който по същия начин се появява само когато поставиш мишката в долния край на екрана! Динамичен бекгроунд и по агресивен скрийн сейвър ... дори последното никога не съм го ползвал.

    Аз лично имах LG OLED65CX, година и нещо го ползвах, супер доволен, достатъчно ярък бе за мен, особено след като идвам от Плазмен телевизор, единствено моушъна/движенията на плазмата при 60 hz съдържание ми харесваха малко повече, но след като разбрах за новия QDOLED, го продадох и сега съм в процес на изчакване !

    В еМАГ вчера 65 инчовия S95B бе 4199 лв... дори го добавих в количката, но разума ми каза.. че за момента не ми трябва и да изчакам поне черния петък, но със сигурност ще взема QDOLED, въпроса е дали тази или следващата година.
    Днес видях че още 24 часа има промоция на 65-цата в една от техно веригите. Цената е 4200 и мега много ме изкушава. Проблемите ми със 65-цата са че гледам телевизора от 2.5 метра и може би ще ми е доста голям и отделно ме притеснява много прогарянето. Чудя се към края на годината дали няма да има още по ниски цени или всичко ще тръгва нагоре. Също в момента съм със 49ка ks7002 и се чудя дали ще има лол ефект ако ъпгрейтна към този телевизор от към картина. Иначе се бях насочил към 55-цата но сега цената на 65 ме изкушава. Сега погледнах и май от към яркост ще дръпна назад https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10 . Като погледнах сравненията със Q90b там е по ярък но май всичко друго е по зле....Направо да се чуди човек дали да прави ъпгрейт.
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 21-06-22 в 02:47.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #1013

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    7002 e толкова ниска серия , че каквото и да вземеш ново ще имаш уау ефект

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1014

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Нещо си се объркал - KS7002 спокойно "размазва" повечето от сегашните модели на Самсунг и всичко под Q80 (че и той) му отстъпва.
    fabia6300 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #1015

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да , обърках се с абревиатурата , де факто говорех за KD 7ххх серия, моя грешка

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #1016

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    В крайна сметка, се гледа 90% SDR съдържание, и се чудя, дали ще бъде осезаемо по тъмен и няма да ме дразни?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1017

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Колега ми се похвали, че неговия LG С1 след малко над 2г е прогорял видимо. И това само на телевизия/youtube. За монитор съвсем не става.
    sasho1bs одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #1018

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Кога е първото издание на С1, че колегата ти да го има повече от 2 години?
    justify и fabia6300 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #1019

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Кажи на колегата да послъгва по-малко,няма как модел март 2021 да е повече от 2 годишен,моят с9 наистина на повече от 2 години не е мръднал,наистина не мръднал ползван пълноценно.
    fabia6300 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1020

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Модела го написах по памет. Сега го питах и се оказа, че е С9. Което е така или ианче не променя кой знае колко факта, че е прогорен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 112 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе