Страница 106 от 112 ПърваПърва ... 5696104105106107108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #1576

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Аз пък не мисля, че допълнителната гаранция е кой знае какъв фактор. Да, в определени моменти може и да помогне, всякакви случаи има (включително и тук във форума е имало случаи на сгънали телевизори в допълнителна гаранция). Аз лично не бих дал няколко стотин лева ей така. То тогава къде ти е файдата от намалението? Ако стане, имало е да става. И без това вече сме тотални консуматори и само си търсим причини да сменяме всички вещи колкото може по-често. Относно звука, не всеки човек има една торба пари да се оборудва с ресийвър, колони, бас и т.н.
    ами тогава какво кино гледаш?
    а за гаранцията - лично изпитано на собствен гръб

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #1577

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Е така е за киното, даже не виждам защо изобщо го споменаваме това. Но има хора, които са ограничени откъм бюджет и/или откъм пространство. Няма да збаравя случая с клиент на Киров, който си беше взел аудио за 100К и телевизора беше С1. Бяха го разкостили по коментарите как можело да си вземе толкова смотан телевизор........
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 18-11-23 в 07:55.
    Frost одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1578

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Сигурно ползва телевизора за монитор на програмката за плейване на аудио файлове. Че за кво му е по-хубав..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1579

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте, имам 2 въпроса за OLED телевизорите:
    1. На Vivacom съм и основно гледаме телевизия, по-малко HBO, Youtube и PS5, казаха ми, че OLED не възпроизвежда добре телевизия, защото сигналът не е с 4к качество, това вярно ли е?
    2. Бихте ли ме посъветвали между LG C2 и Samsung S90C, кой е по-добър?

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #1580

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Здравейте, имам 2 въпроса за OLED телевизорите:
    1. На Vivacom съм и основно гледаме телевизия, по-малко HBO, Youtube и PS5, казаха ми, че OLED не възпроизвежда добре телевизия, защото сигналът не е с 4к качество, това вярно ли е?
    2. Бихте ли ме посъветвали между LG C2 и Samsung S90C, кой е по-добър?
    1) Глупости :D който ти го е казал или се бъзика с теб или чук не дочул... Единствената причина поради която някой може да каже че OLED-а не е добър за " телевизия " е заради страха от статични изображения, като лога на телевизионните канали и т.н. OLED-а не обича много статични изображения за това има функции с които да им намалят якостта около тях или да мести картината с няколко пискала, но в общи линии ако не гледаш по цял ден една и съща телевизия, а месиш каналите и като цяло съдържанието на телевизора, няма да имаш проблеми.

    2) C2 има малко по добра обработка на изображенията, софтуерно, докато S90C е по ярък, по ярки цветове и равномерно обагряне на екрана, аз лично мисля че S90C е по добрия OLED телевизор от двата.
    pavkata88 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1581

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    1) Глупости :D който ти го е казал или се бъзика с теб или чук не дочул... Единствената причина поради която някой може да каже че OLED-а не е добър за " телевизия " е заради страха от статични изображения, като лога на телевизионните канали и т.н. OLED-а не обича много статични изображения за това има функции с които да им намалят якостта около тях или да мести картината с няколко пискала, но в общи линии ако не гледаш по цял ден една и съща телевизия, а месиш каналите и като цяло съдържанието на телевизора, няма да имаш проблеми.
    Каза ми го консултант в Технополис и ме посъветва, ако ще го ползвам повече за TV да се насоча към Samsung QN90C, който е Neo QLED

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    126
    #1582

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За консултантите от Технополис като за умрелите - по добре нищо. Последно ме уверяваха, че от 3 метра дистанция 42 инча са много.
    NeRoX, AntrAcsA и berpan харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1583

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Досега не съм ползвал OLED, нито Samsung, само LG и Sony, значи казвате, че най-доброто, което мога да взема за тези пари е https://www.emag.bg/televizor-samsun...ref=fam#163-cm, правилно ли съм разбрал?

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #1584

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Каза ми го консултант в Технополис и ме посъветва, ако ще го ползвам повече за TV да се насоча към Samsung QN90C, който е Neo QLED
    Мислих да напиша " само да не ти го е казал някой продавач консултът ", защото е абсурдно твърдение и супер подвеждаща информация.
    Аз имах подобен случай преди години, където пак така един консултант в магазин за техника се опитваше да ме убеди че ЗА НИЩО НА СВЕТА не трябвало да се взима телевизор Филипс с Андроид защото след 5-та година андроида губи лиценз и ТВ_то спирало да работи.


    Както вече ти обясних, това че повечето телевизия не е 4К и за това е лошо да взимаш OLED ... са глупости, като единствени причини за които някой да те насочи към QN90C вместо S90C, е ако ползваш ТВ-то в много светла стая, където се иска голяма яркост на екрана, с която QN90C разполага, и какво вече казах, страха от перманентно изгаряне на играна заради статични изображения.


    За справянето с лош сигнал и ниска резолюция, Samsung не е според първенците в това отношение, но въпреки че и двата телевизора ползват един и същи процесор и чип сет, S90C се справя малко по добре :


    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 19-11-23 в 00:03.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1585

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Честно казано, стаята е светла, но имам Black out завеси, а и със Sony XR-55X93J имам проблеми с тъмните сцени само в най-слънчевите дни преди обяд.
    Т.е. между Samsung 65QN90C и 65S90C, както и LG C2, най-добре да взема OLED 65S90C за телввизия, HBO и игри на PS, правилно ли съм разбрал?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1586

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Честно казано, стаята е светла, но имам Black out завеси, а и със Sony XR-55X93J имам проблеми с тъмните сцени само в най-слънчевите дни преди обяд.

    Т.е. между Samsung 65QN90C и 65S90C, както и LG C2, най-добре да взема OLED 65S90C за телввизия, HBO и игри на PS, правилно ли съм разбрал?
    Правилно си разбрал.

    Една забележка - на който и телевизор да гледаш тъмни сцени в светло помещение ще имаш проблем. Трябва да е в тъмно помещение, за виждаш детайлите в тъмните сцени. Освен това на човешкото зрение му трябва време за адаптиране към тъмнината - 30-45 минути.
    pavkata88 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    501
    #1587

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    10 Month Update! Permanent Burn-In OLEDs & QD-OLED Monitors - https://www.youtube.com/watch?v=Fa7V_OOu6B8

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1588

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Именно, мен също малко ме спече това.
    Не съм имал OLED преди и тъкмо се бях навил днес да взема, но започвам да се разколебавам.
    Притеснява ме да дам 3к и след 2-3 години вече да не е приятен за гледане.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1589

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз имам OLED от 2018г. и не е неприятен за гледане. Не си вкарвай предрасъдъци.
    glatchev, AntrAcsA и CubanLinx харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #1590

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    И аз подкрепям горното мнение (също съм с oled от 2018). На новите модели това не би трябвало изобщо да е проблем. А и нека бъдем честни докрай, в тези времена кой си мисли да държи телевизор 10 години

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе