Страница 41 от 112 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #601

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Колеги имам нужда от съдействие тъй като все още не мога да реша кой да взема. В момента цената на Sony55AG9 и LG65C9 e 4399 лв, като има вариант да се вземат на изплащане без оскъпяване. Според вас заслужава ли си да се вземе по - малкия размер на Sony , за сметка на LG. Като се има предвид , че и двата са с матрица на LG, Сонито освен , че е с андроид, което за мен не е определящо , тъй като съм с Fire TV Stick 4K, kакви са предимствата и недостатъците на двата модела. И другото ми питане е разстоянието от което ще се гледа е 3 метра , според вас 65 инча няма ли да бъде прекалено голям като размер .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #602

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    tianos
    C9 и E9 са аналогични с единствена разлика в аудиото

    Във видеото lg E9 срещу sony AG9 Винсънт започва с около черното.
    Околочерното при LG е по-добро - градациите са по-добри и за разлика от Sony, при LG няма проблясъци.
    Той отбеляза, че LG е по-добър в способността за калибриране на почти черно.
    По отношение на точността на цветовете той не може да даде предимство на никого.
    Обработка на движение без интерполации - и двата безупречно.
    Обработка на движение с интерполации - Sony има по-малко артефакти.
    Реализацията на филтъра Smooth gradation на Sony е по-добра.
    ABL е по-добре на LG.
    Сони може да прави тонмапинг до сравнително средно ниво, но в същото време отрязва светли детайли.
    Dolby Vision е по-добър на LG, с по-висока яркост, при Сони е по тъмна картината. LG имат цялостна хардуерна реализация, Сони има режим с ниска латентност профил 5.
    Игри - тук LG е без конкуренция.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-02-20 в 09:44.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #603

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tianos Виж публикацията
    Колеги имам нужда от съдействие тъй като все още не мога да реша кой да взема. В момента цената на Sony55AG9 и LG65C9 e 4399 лв, като има вариант да се вземат на изплащане без оскъпяване. Според вас заслужава ли си да се вземе по - малкия размер на Sony , за сметка на LG. Като се има предвид , че и двата са с матрица на LG, Сонито освен , че е с андроид, което за мен не е определящо , тъй като съм с Fire TV Stick 4K, kакви са предимствата и недостатъците на двата модела. И другото ми питане е разстоянието от което ще се гледа е 3 метра , според вас 65 инча няма ли да бъде прекалено голям като размер .
    Определено вземи по-големия телевизор. 65" не е голям за това разстояние, аз гледам същия размер от по-малко растояние и ми малее на моменти.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    4
    #604
    Здравейте, предстои ни покупка на телевизор и се спряхме на модел LG OLED55C9PLA. Като цяло се притеснявам само за две неща. Едното е възможното прегаряне на пиксели, а второто е живота на матрицата. Впечатлени сме от изключителната картина и безкрайното черно. Ще бъда благодарен на хората, които ползват вече олед модели да ми споделят мнение за тях и дали са имали някакви проблеми? Какво вие и мнението за конкретния модел?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #605

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Почти две години съм с 7ма серия и съм много доволен, нямам никакви проблеми с него или прогаряне ( ползвам го за филми, видеа и игри ). За конкретния модел мога да кажа, че има по-добри мерки против прогаряне и би следвало да е по-издръжлив от предходните.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #606

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте в крайна сметка взех Sony55AG9, като мога да кажа, че надмина очакванията ми. Картината е много добра, с изключителен контраст и дълбочина, тук черното е наистина черно, а цветовете са естествени и топли , държи се много добре както на 4К видео, така и на сигнала от кабеларката. Когато отидох в магазина и помолих консултанта да ми пусне телевизия от стика, който носех като първо тествах LG C9, направи ми впечатление, че картината не беше стабилна, а цветовете ми се видяха прекалено ярки, малко като изкусвтени бяха . След което сложихме стика на Сонито и тогава всичките ми колебания отпаднаха, като директно ги питах имат ли наличен, който не е мостра и след като ми отговориха, че имат го взех без да се замислям . На всички , които са пред такъв избор ще кажа, ако искате телевизор , който се ползва основно за филми това е телевизора . Благодаря на всички , които ми помогнаха в избора .

  8.  
     
  9. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #607

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tianos Виж публикацията
    ...първо тествах LG C9, направи ми впечатление, че картината не беше стабилна, а цветовете ми се видяха прекалено ярки, малко като изкусвтени бяха . След което сложихме стика на Сонито и тогава всичките ми колебания отпаднаха...
    Не, че нещо, ама тва ми звучи като пълни врели - некипели. И двата модела са супер конкурентни, Sony ползват матрицата на LG. Има не малко сравнения на професионалисти с професионална техника в интернет и разликите са минимални, трудно забележими за неподготвено око и в повечето случаи са в полза на LG дори. Къв е тоя стик дето на единия телевизор изглежда прекрасно, а на другия толкова ужасно, че дори да не се поколебаеш. На какви моментни настройки на картината бяха двата телевизора? Иначе честито! Купил си си има-няма върха на сладоледа. И все пак, такава разлика с C9....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #608

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    И като се вземе и предвид,че Сонито е с 1000 лв по-скъп.Аз съм със С9 и мога да кажа че е телевизор мечта,за филми и сериали няма конкуренция.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #609

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    tianos
    честито и дълго да му се радваш

    Като тествахте двата телевизора, изравнихте ли настройките за режим на картината?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #610

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Най-вероято не са, а е било кой в какъвто режим е бил предварително настроен. Иначе честито.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #611

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Естествено, че ги тествахме в еднакъв режим , при което Сонито се представи доста по добре . Не ме разбирайте погрешно нямам нищо против LG , но в случая картината на Sony ми харесва повече, много по естествени и натурални изглеждат цветовете. Направих си и пълна гаранция за 5 години, която единствено при Sony покрива всякакви събития. По късно ще прикача снимки на телевизора.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #612

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tianos Виж публикацията
    Естествено, че ги тествахме в еднакъв режим , при което Сонито се представи доста по добре . Не ме разбирайте погрешно нямам нищо против LG , но в случая картината на Sony ми харесва повече, много по естествени и натурални изглеждат цветовете. Направих си и пълна гаранция за 5 години, която единствено при Sony покрива всякакви събития. По късно ще прикача снимки на телевизора.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    а това са обещаните снимки в подкрепа на горното

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #613

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Това което виждам от снимките е, че определено на стената ти щеше да седи по-добре 65 инча.

    Но щом си успял да се самоубедиш, че повече си заслужава да дадеш същата сума за 55 инча със сходни характеристики, си го ползвай с кеф и му се радвай.

  17. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #614

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Честито , телевизора е чук ! Не слушай всезанещите професрои , Sony-то си е по-добре ! Ако разполагах с финанспвата възможност аз също бих избрал oled на Sony (в момента съм с C8)

  18. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #615

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Ако разполагах с финанспвата възможност аз също бих избрал oled на Sony (в момента съм с C8)
    Въпросът по-скоро е, би ли взел 10 инча по-малък телевизор, за да е Сони? Щом се прави такъв избор, вероятно финансите все пак не са без значение.

    Не съм сравнявал лично двата модела, за да мога да твърдя колко забележима е разликата в обработката на сигнала, поне според ревютата не е толкова голяма. Но пък със сигурност с невъоръжено око ще забележиш разликата от 10 инча в диагонала.

    Но така де, всеки си преценява сам за себе си, какво предпочита да си купи. Ние просто си споделяме гледната точка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 112 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе