Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 206 от 620 ПърваПърва ... 156196204205206207208216256 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,076 до 3,090 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #3076

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    nikiyahoo
    Гледал си различни диагонали на модела
    SAMSUNG UE55MU7000 - 120Hz
    SAMSUNG UE49MU7000 - 60Hz

    SAMSUNG UE55MU6505 - 60Hz

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #3077

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте!
    Старият Самсунг (40" А656) след 10 годишна вярна служба най-накрая се предаде и се оглеждам за негов наследник. Та след доста четене и гледане в тубата на различни модели и марки изборът ми се колебае около тези два модела:

    LCD TV SAMSUNG UHD UE-55MU8002 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ
    LCD TV SONY UHD KD-55XE9005 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ

    Моделът на Сони е много хвален, с FALD е, но честно казано черното на Самсунга (който е с локал диминг), като че ли е по-добро...
    Към Сони съм и малко резервиран, защото е с AndroidTV, който е малко трики и не знам какво да очаквам като поддръжка на фърмуера (Сони лесно обещават, но трудно и бавно изпълняват).

    Тъй като досега съм нямал смарт ТВ, моля по-запознатите да споделят +/- на двете платформи. Основно ме интересуват HBO GO, Google Photos, YouTube, Spotify, Kodi.
    Отворен съм и за други предложения на 55-60" в диапазона около 2500 - 2700 лева.

    Благодаря!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3078

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тук има по разбиращи, но според мен SONY-то е по доброто.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...mu8000/418/420.
    Ето ти ги и съпоставени.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3079

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >dreamhell
    За да си сигурен,че черното на Samsung-а е по-добро трябва да ги видиш на слаба светлина,по възможност на тъмна картина.В магазина няма как да стане.От сравнението което колегата даде се вижда,че контраста на SONY е по-голям,което вероятно е от по-добро черно.Ето и още едни замервания,но не виждам SA8000,затова за7000,но разликата едва ли е голяма.
    SA 7000
    SO9005
    И без да ги гледам не бих очаквал edge led да е с по-добро черно от FALD(direct led)
    А защоSAMSUNG мина изцяло на edge led,според мен е заради големите печалби,защото ревюто за тв им от 2008-A786 показва,че могат да направят...

    Samsung UE55MU7000 (MU7000) Review
    Sony KD-65XE9005 (XE90/ X900E) Review

    http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsu...0080922131.htm

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 18-01-18 в 11:04.
    presledvach одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #3080

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за коментарите.

    @ cable - в ревютата на HDTVtest, за които си дал линкове самсунга е с по-високата оценка (Highly recommended vs Recommended за сонито). Но аз си имам едно наум относно такива сайтове (Rtings, HDTVtest и т.н.).
    Все пак си имат спонсори и няма как да са независими...

    Освен това там става въпрос за MU7000, който е по-ниска серия от MU8000. Точно обаче в какво са разликите не мога да разбера, защото с това разминаване на номерацията на моделите в САЩ и Европа е малко тъпо...(МУ8000 в щатите е МУ7000 в Европа).

    Честно казано очаквах повече от FALD-а на сонито:
    https://www.youtube.com/watch?v=01tEwxRl0k0

    На самсунга ми изглежда дори една идея по-добре:
    https://www.youtube.com/watch?v=1lBX00jKVoA

    Някакви впечатления относно HBO Go и смарт платформите като цяло?

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3081

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Вярно е,ама ставаше въпрос за черно и контраст,затова дадох този сайт.Може би като се сложи цената(трябва да се види при каква цена е правено ревюто...всъщност горе пише tipical price 1849L/999L)...Пък и ревюто за SONY са за 65'',където конкуренцията е голяма-Изискванията на тези които си купуват скъпи тв са други.Пък и накрая пишат best value и за двата.Лично аз вярвам на тази класация на rtings,къдетоSONY е записан като best mid-range,в която категория са и двата.Също ина flatpanels.Може и малко да подвеждат ревютата,но на гледане в магазина аз му нямам доверие.Така,че съм си избрал тези2 източника,които дават максимално близки до моите критерии оценки.
    п.с. ....Клиповете които си дал трявба да се оценат от тези които ги правят.Аз поне не съм сигурен,че на дисплея на моя компютър,ще разбера точно колко е разликата м/у SONYA1 и SONY 7 серия например.В сравнението което по горе даде колегата и клиповете които ти си дал RTINGS ги оценява ясно:

    Но разбира се ти си решаваш.Само,че ме съмнява,че твоя стар SAMSUNG,6 серия мисля не беше led,но има вероятност да е с по-добър контраст от новите.Не съм проверявал все пак...Само гадаяНо най-важното,пожелавм ти,успех с избора и ти да си доволен накрая.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch

    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 18-01-18 в 15:51.
    presledvach одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3082

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    dreamhell аз също наскоро взех телевизор и преминах през същата дилема като теб, с избора на телевизор. Също като теб се колебаех между Samsung и SONY, първоначално бях залитнал по Samsung UE65MU9002TXXH, но в последствие след доста четене и преглеждане на ревюта и с помоща на колегите от тук избрах SONY KD65-XE9305 и да ти кажа не съжалявам, телевизора е брилянтен, въпреки че ми излезна с 1к по скъпо от Samsung не съжалявам. Най-важното според мен е да избереш този телевизор който ти е на сърце и по ти харесва на теб, независимо от всичко написано, все пак ще го гледаш ти и е най-добре когато го погледнеш да е това което си искал. Успех, което и да вземеш, ти хареса.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    2
    #3083

    Re: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    Почти съм се навил да купувам нов телевизор. В момента съм с плазма 42" на Samsung от 2009 г., който досега не е давал никакви проблеми. Спрял съм се на LG 49SJ810V. Дайте мнемие за него или нещо подобно. Бюджета е 1600-1700 лв. Задължително 49-50". За по-голям просто няма място. Гледа се основно ТВ, PS4 и Nintendo Wii (държа го само заради Super Mario). Ще съм благодарен за съвети и насоки при избора.

    Изпратено от моят MI MAX с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3084

    Отговор: Re: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз поне не видях нещо по добро за тези пари, към момента май това е и най-изгодната ти оферта. Предполагам при унгарците си я открил.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #3085

    Отговор: Re: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за коментарите и съветите!
    @ presledvach - X9305 е страхотен телевизор! Но ми идва малко дебел като цена, та затова загледах 9005. Моля те, сподели мнение относно андроида... Стабилно ли се държи? Бях чел че гугъл не хвърляли много усилия в развитието на платформата и се чудя как ще е с поддръжката (да не говорим, че там вече са намесени и Сони). Успя ли да подкараш HBO GO?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #3086

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    dreamhell относно HBO Go при Samsung го има като приложение в смарт частта му, като резолюцията е доста прилична. Колкото при сонито, там предполагам HBO Go се инсталира в андроид частта и ще се вижда с резолюция като за таблет. През андроид медийните плейъри със сигурност резолюцията е ужасна като се пусне на телевизора HBO Go.
    Освен ако собствениците на сони не кажат, че са намерили начин да подкарат HBO Go с читава резолюция на телевизорите си, то по-скоро важи по-горе написаното.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #3087

    Отговор: Re: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от gunzo6 Виж публикацията
    Здравейте,
    Почти съм се навил да купувам нов телевизор. В момента съм с плазма 42" на Samsung от 2009 г., който досега не е давал никакви проблеми. Спрял съм се на LG 49SJ810V. Дайте мнемие за него или нещо подобно. Бюджета е 1600-1700 лв. Задължително 49-50". За по-голям просто няма място. Гледа се основно ТВ, PS4 и Nintendo Wii (държа го само заради Super Mario). Ще съм благодарен за съвети и насоки при избора.
    Хммм скок от плазма на IPS LCD.....
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p364036821/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p364529063/




    https://www.displaydaily.com/press-r...-markit-says-2
    https://www.statista.com/chart/10692...les-in-the-us/

    Hisense are launching two main models of 4K LED TVs in the UK this year and they have also announced that they will be launching a 4K OLED TV later in the 2018.

    source video:[youtube.com - avforums.com]


    We stumbled upon TCL's prototype QLED TV at CES 2018, which is the world's slimmest full-array local dimming (FALD) direct-lit LED television with 288 zones, quantum dot technology & peak brightness of 1200 nits.

    source video:[youtube.com - hdtvtest.co.uk]
    cable одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3088

    Отговор: Re: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    dreamhell HBO GO го пускам от таблета, телефона или през лаптопа чрез стриймване, има различни вариянти (screen mirroring, Chromecast и др. подобни),може и през hdmi кабел, За съжаление за EU все още няма работещо приложение (в Щатите има и си работи), за сега няма проблеми с Android-a, със 7 е и работи добре, има и прилично голям избор от приложения. SONY си имат приложение за телефона да управляваш телевизора, хубавото в него е че е разширено и предлага и тъпчат и други дребни глезотиики и прави излишна допълнителната клавиатура която си взех примерно, много прилично е направено. пак казвам който и телевизор да избереш няма да сбъркаш, трябва да го усетиш че е твоя.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3089

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >gunzo6
    Споделям мнението на hristoslav....''Хммм скок от плазма на IPS LCD''....Не знам за игрички,ама за телевизия за този бюджет едва ли има по-добър тв от твоя.Пък 4k на 49'' едва ли ще те вдъхнови.Да не говорим,че по-важното hdr при такива тв -ри....Ти си решаваш,просто ми се струва,че може после да се чудиш дали все пак да не си гледаш стария тв като основен.
    ....
    Китайците пак показват прогрес.Не знам кви ще са цените на TCL QLED/FALD и на HISENSE OLED,ама със сигурност ще си заслужават.Жалко,че за Бг такива марки не съществуват.
    Този пост е редактиран от cable; 18-01-18 в 21:36.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    1
    #3090

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, моля за съдействие за избор на телевизор, моите изисквания са:

    1. Размер на екрана: 55" и да е UHD, a не Full HD
    2. Поддръжка на HEVC кодек (H.265),
    3. DLNA с възможност да се сменят аудио потоците на mkv файловете.
    4. Бюджет: 1200 лв.

    Спрял съм се на SAMSUNG 55MU6202, моля за вашите мнения и дали за тези пари има нещо по-читаво на пазара, което покрива моите изисквания.

    Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе