Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 257 от 620 ПърваПърва ... 207247255256257258259267307 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,841 до 3,855 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3841

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    SONY KD-49XE8077
    SONY KD-49XE8005

    Бих ти препоръчал тези двата абсолютно еднакви са просто единия е черен другия сив имаш Андроид ОС инсталираш си KODI и няма да ти трябва почти да сваляш филми от торенти освен 4к 2к или някой на който в момента му няма субтитри или не ти харесва качеството на мен ми се случва много рядко.


  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8
    #3842

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хора има ли толкова голяма разлика при 100 херцовите панели? Понеже не ми се дават повече от 1600 лв, компромисно мога да взема 49 инча Филипс 8303, като 100 херцов..... Иначе да взимам един 50 херцов Philips 55PUS7363 и да приключвам сагата? Ся тамън го пуснаха и на промоция за 1450...

    https://www.displayspecifications.co...ison/936c6631e
    Yulian Georgiev одобрява това.

  4. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3843

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Първо да има разлика от 50 до 100 херца и второ не се занимавай с филипс :D . Ако не си претенциозен обаче грабвай един xe80** и решаваш всички проблеми .
    shame и sony 1 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #3844

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да има, движенията са по-плавни. До преди 2 месеца бях с 50 херцов, сега съм със 100,незнам дали има връзка, но преди след 4-5 часа ме боляха очи и глава, сега и след 8-10 часа гледане на филми и играене на плейстейшън не ме боли нищо освен ръцете.
    Цитат Първоначално публикувано от thunderchild Виж публикацията
    Хора има ли толкова голяма разлика при 100 херцовите панели? Понеже не ми се дават повече от 1600 лв, компромисно мога да взема 49 инча Филипс 8303, като 100 херцов..... Иначе да взимам един 50 херцов Philips 55PUS7363 и да приключвам сагата? Ся тамън го пуснаха и на промоция за 1450...

    https://www.displayspecifications.co...ison/936c6631e
    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    23
    #3845

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    SONY KD-49XE8077
    SONY KD-49XE8005

    Бих ти препоръчал тези двата абсолютно еднакви са просто единия е черен другия сив имаш Андроид ОС инсталираш си KODI и няма да ти трябва почти да сваляш филми от торенти освен 4к 2к или някой на който в момента му няма субтитри или не ти харесва качеството на мен ми се случва много рядко.

    Привет,
    Единият е с Motionflow XR 200Hz, а другият с 400.
    Kodi на компа сложих, но постоянно имам проблеми с него, особено при спортните предавания и ако и на ТВ е така, по-добре да бягам надалеч.

    Други мнения по отношение на колебанията ми? Никой ли не е за Панасоник-а? :D

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8
    #3846

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Първо да има разлика от 50 до 100 херца и второ не се занимавай с филипс :D . Ако не си претенциозен обаче грабвай един xe80** и решаваш всички проблеми .
    Първоначално се бях насочил към 55хе8096... Та май първия избор ще си остане :D а това, че е миналогодишен модел, няма да има проблем с поддръжка, обновления, или? Аз не знам всъщност как стават обновленията при телевизорите, има ли нови версии на андроида или както си го вземеш така си остава?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3847

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Първо да има разлика от 50 до 100 херца и...
    Има разлика на ефекта от 100Hz при CRT и LCD телевизори. При първите очите се уморяват по-малко, докато при вторите 100Hz се прилагат като ускорител на работата на LCD матрицата, но за сметка на това се вкарват артефакти в картината...които много трудно ще видите, освен ако не снимате със скоростна видеокамера.
    С нарастване на размера, матрицата по-бавно реагира на командите на T-con - именно по тази причина се прилага 100Hz в големите диагонали.
    Иначе казано има разлика с прилагане на 100Hz в LCD, но само при големите диагонали - над 50".

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3848

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Абе има си видима разлика и при по-малки диагонали - аз още се "наказвам" с един 40В750 - с добър софт. минава номера при някои по-малки диагонали 50хц-ви, но разлика си има ... особено ако гледаш спорт.

    Па и с тоя ШИМ/мигане на подсветка може да лъжат окото ама докарват други проблеми ...

  11. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3849

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз също отказвам да се съглася ,че гладкостта на движенията зависят повече от размера .

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3850

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Anuwar Виж публикацията
    Привет,
    Единият е с Motionflow XR 200Hz, а другият с 400.
    Kodi на компа сложих, но постоянно имам проблеми с него, особено при спортните предавания и ако и на ТВ е така, по-добре да бягам надалеч.

    Други мнения по отношение на колебанията ми? Никой ли не е за Панасоник-а? :D
    Motionflow не го гледай това си е просто търговски трик.

    Не знам как е на комп. КОДИ може и някакви настройки да не си направил не знам не мога да ти кажа.

    Спортни предавания на КОДИ не гледам, само филми с които абсолютно никакви проблеми.
    Този пост е редактиран от sony 1; 23-07-18 в 23:27.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3851

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Аз също отказвам да се съглася ,че гладкостта на движенията зависят повече от размера .
    Гладкостта/плавноста на движенията нямат нищо общо с размера на телевизора!
    Плавността зависи от други фактори:
    - скоростта (брой кадри в секунда) с която е заснето събитието. В киното и телевизията се снима с 24-25* кадъра в секунда, което е крайно недостатъчно за целта
    - поради горната причина и за да се оправи проблема, в телевизорите се прилага генериране на междинни кадри (motion-compensated frame interpolation (MCFI)). Генерирането на междинни кадри, обаче води до ефект на сапуненият сериал при видеото..

    https://en.wikipedia.org/wiki/Motion_interpolation
    https://www.rtings.com/tv/learn/fake...s-lg-trumotion


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3852

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от masajoro Виж публикацията
    Да има, движенията са по-плавни. До преди 2 месеца бях с 50 херцов, сега съм със 100,незнам дали има връзка, но преди след 4-5 часа ме боляха очи и глава, сега и след 8-10 часа гледане на филми и играене на плейстейшън не ме боли нищо освен ръцете.

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk
    Добре, де, наличието на артефакти и различни технологии по компенсация на кадри, прилагани унифицирано при различен тип съдържание, не е ли по-големия проблем от по-ниското опресняване? Ако подаваният сигнал е компресиран, а той винаги е, крайният резултат може да е по-лош по множество параметри от този на 50Hz.

    Примерно при дисплеите с повишена честота на опресняване (120/144/165Hz) в игровите компютри, всичко, ама всичко зависи от това колко херца се подават от видеокартата. Примерно, ако на 60Hz LCD панел му се подават 110Hz, това, което се случва, е смесица от кадри, при които от време на време, но постоянно във времето, има прескачане на някой фрейм измежду тези, които мониторът може да покаже естествено. И проблемът тук идва от това, че панелът може да се обновява само 60 пъти в секунда, а му се подава повече информация, отколкото може да изобрази. Ако му се подават 50 кадъра/секунда или по-малко, обаче, да речем много тежка игра, високи настройки, резолюция или по-бавна видеокарта - няма да има артефакти, но пък ще има повтаряне на кадри за част от времето. Т.е. насичане на изображението, все едно гледаш снимки на бързи обороти.

    Т.е., дали движенията наистина ще са по-плавни ще зависи от вида на входящия сигнал на различното съдържание. "Плавни движения" на всякакво съдържание в тази връзка постоянно няма как да има, защото филмите ще са естествено записани с определен фреймрейт, излъчването (на новини примерно) от студиото ще е по-различно от продукция, възпроизвеждана от блурей или друг носител в инженерната и т.н., плюс компресията на сигнала по пътя и този, който де-факто достига до телевизора от сет-топ бокса, IPTV-рисийвъра или другото устройство точно преди него.

    Затова си мисля, че специално в телевизонния пазар повечето технологии с крещящи имена и повечето херци, струващи обаче невъзможни пари, са просто маркетингова илюзия. Освен, ако има научно доказателство, че повишеното вътрешно-устройствено опресняване в телевизора наистина създава по-добро крайно изображение - с други думи стандартите на компресия и входящ сигнал в телевизора (IPTV, сателитен сигнал, кабелен сигнал други източници) са научно обследвани и входящите честоти се възпроизвеждат правилно за постигане на по-плавни изображения на всякакво съдържание. Иначе форумни постове, не ме болят очите или струват ми се по-плавни изображенията не струват нищо. Потребителите са милиони видове, някои имат увреждания на очите, други нямат, други са свикнали с определени дисплеи, имат различни доставчици и още хиляди други разлики.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3853

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    paraiso
    Ако на T-con(управляващата платка на видеопанела) с работна честота от 60Hz се подаде сигнал с по-висока честота, то той няма да бъде възпроизведен, а на екрана ще се появи съобщение - неподдържан формат.
    Развитието на хардуера изостава, като вината е на производителите на процесори, което говори за слаб маркетинг и планиране. Производителите на домашна AV техника също не бързат да ги прилагат, защото няма сериозно търсене, както няма и предлагане на такъв сигнал

    Движението ще е плавно, ако е записано с 100-120fps кадъра в секунда (HFR-high frame rate) и бъде възпроизведено със същата скорост.
    Съответно тази честота трябва да бъде приложена навсякъде - телевизия, кино, домашни видеокамери, смартфони...и да се осигури съответната скорост на трансфер на данни по трасето. А това означава увеличени разходи за телевизиите, кабелните провайдъри и кино-компаниите. Затова, те всячески се мъчат да притискат инженерите и мачкат стандартите до поносими според тях параметри, но с влошаване на качеството на картината.

    Samsung Q9FN поддържа FreeSync и VRR
    https://en.wikipedia.org/wiki/FreeSync


    HDR Cinema
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1532333468
    http://www.dcimovies.com/announcemen..._2108-0627.pdf
    https://www.displaydaily.com/index.p...:display-daily
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-07-18 в 20:12.
    svetlio1 и paraiso харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3854

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Имаш ли представа какъв е стандартът за краен потребителски входен сигнал при различните тунери и каква е реалната употреба на телевизор с по-високо постоянно опресняване при съответния сигнал? Т.е. доставчиците на TV сигнал на 50Hz ли го позиционират? Ако е така, това означава ли, че телевизор със 100Hz опресняване трябва да покаже един кадър два пъти в секунда и с различни технологии да го замаскира според подаваното съдържание.

    Опитвам се да си обясня научно, без значение диагонала, какво печели потребител на 100Hz телевизор, ако в момента, а и в близките 10 години вероятно, телевизорът получава сигнал с по-ниска честота. Това означава повече напрежение върху процесора за вътрешна обработка, потенциално артефакти, както и вкарване на мними кадри за да се получат тези 100Hz. A имайки предвид предишния пример с геймърските монитори, най-добър краен ефект получаваш, ако възпроизвеждаш сигнал, отговарящ на естествената честота на монитора (примерно 60Hz входящ сигнал на 60Hz монитор). При каквото и да е отклонение се появява или накъсване, или артефакти, а са единици телевизорите с FreeSync.

    И в тази връзка, изказвания "на 100Hz телевизор всичко е по-добре" са просто чист маркетинг за (много) повече пари.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3855

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Телевизионната камера снима с 25* кадъра в секунда, които се дублират/повтарят в апаратната, преди енкодинга и от там да се подадат по трасето.
    За да е по-ясно
    - камерата записва 25fps, които номерираме така 1,2,3,4,5,6,7,8.... до 25
    - в апаратната всеки кадър се удвоява и получаваме следната поредица 1, 1а, 2, 2а, 3, 3а, 4, 4а, 5, 5а, 6, 6а, 7, 7а, 8, 8а .... до 25, 25а - сега вече имаме 50fps

    Телевизията и операторите подават 1080i/50Hz сигнал - тоест презредова картина(само четни или само нечетни редове - редуват ги) с цел икономия на разходи по такси за трансфер на сигнала. Прогресивният сигнал има по-висок битрейт и от там по-високи такси..
    по-подробно за сигнала с документи тук
    https://www.dvb.org/

    Какво значи естествената честота на монитора ? Какъвто сигнал му се подаде от T-con борда това и възпроизвежда.
    Трябва да се има в предвид и разликата между потребителски монитор, телевизор и професионален монитор. Първият има само базови настройки, без обработка на изображението. Телевизорите вече имат повече възможности като настройки и обработка, докато при професионалните монитори нещата са с поне 2 степени нагоре като настройки и възможност за калибрация.
    Един така наречен 100 херцов дисплей поддържа 48/50/60/100/120Hz

    Сред техническите характеристики в книжката с упътването има списък на поддържаните от телевизора формати.
    Например:
    4096 x 2160 / 60P(displayed as 3840x2160)
    4096 x 2160 / 24P(displayed as 3840x2160)
    3840 x 2160 / 24P
    3840 x 2160 / 25P
    3840 x 2160 / 30P
    3840 x 2160 / 50P
    3840 x 2160 / 60P / 4:4:4
    1920 x 1080 / 120Hz - ??
    1920 x 1080 / 24P (Only HDMI)
    1920 x 1080 / 30P (Only HDMI)
    1920 x 1080 / 60P (HDMI / Component)
    1920 x 1080 / 50P (HDMI / Component)
    1920 x 1080 / 60I
    1920 x 1080 / 50I
    1366 x 720 / 24P (Only HDMI)
    Списъка с формати се определя от възможностите за обработка на информация от процесора.

    За обикновеният потребител, един 100 херцов дисплей/телевизор дава повече възможности в менюто за настройки - за яснота и плавност на картината, както и повече поддържани видео формати.

    Преди години се опитах да обясня маркетинговите хeрци, като си развих въображението и комбинирах технологиите. Може и да бъркам нещо
    Panel drive - това не са честоти на видеопанелите, това е маркетингова система на генериране на кадри.
    Има няколко варианта за постигане на маркетинговите херци.

    Panel Drive in Panasonic lcd TV's 2014
    Series
    ···············
    Repetition of the frame
    ····························
    Black frame Insertion
    ························
    Inteligent Frame Creation
    ······························
    Scanning backlight
    ·························
    Panel Drive*
    ··················
    Panel
    ···········
    AX900 25hz -> 50Hz 1 BFI (-> 100Hz) 5 IFC (-> 500Hz) 6 phases scanning 3000Hz 100/120Hz
    AX800 25Hz -> 50Hz No 5 IFC (-> 250Hz) 8 phases scanning 2000Hz 100/120Hz
    AS800 25Hz -> 50Hz 1 BFI (-> 100Hz) 3 IFC (-> 300Hz) 6 phases scanning 1800Hz 100/120Hz
    AS750/740 25Hz -> 50Hz No 3 IFC (-> 150Hz) 8 phases scanning 1200Hz 100/120Hz
    AS650/640 25Hz -> 50Hz No 3 IFC (-> 150Hz) 8 phases scanning 1200Hz 100/120Hz
    AS600 25Hz -> 50Hz 1 BFI (-> 100Hz) No No 100Hz 50/60Hz
    AS500/520 25Hz -> 50Hz 1 BFI (-> 100Hz) No No 100Hz 50/60Hz
    A400 25Hz -> 50Hz 1 BFI (-> 100Hz) No No 100Hz 50/60Hz
    A300 25Hz -> 50Hz No 1 IFC (-> 100Hz) No 100Hz 50/60Hz

    BFI - (black frame insertion) - вкарване на празни"черни" кадри
    IFC - (Inteligent Frame Creation) - генериране на междинни кадри
    BLS (backlight scanning) сканираща подсветка - последователно гасене на блоковете на подсветката.
    BLB (backlight blinking) мигаща подсветка - пълно гасене на подсветката, вкарва "черни" (празни) кадри, което при 50 Hz обновяване на екрана дава обща честота на кадрите от 100 Hz.

    Intelligent Frame cration (IFC) промени името си на 24p Smooth Film - в контакт с кадри (24Hz) позволява на телевизора да запази отделни настройки за подобряване на трафика за филми (да не предизвиква прекомерен ефект на сапунен театър), както и отделяне на видео (50 Hz). Един недостатък на това решение е, че решението за степента на намеса се взема въз основа на приемания сигнал, а не на базата на известно съдържание (като LG и Samsung). На практика, това означава, че в случай на външен TV тунер, една IFC настройка ще се прилага както за такива спортни събития (50i) така и за филмите (които са в интерес на истината 24 кадъра/сек, но се конвертират в 50 за предаване).
    Има четири варианта на системните настройки: Off, МИНИМАЛНО, СРЕДНО Максимално.

    Inteligent Frame Creation™ in Panasonic lcd TVs
    IFC
    ·····························
    Резолюция при движение
    ··················
    Репродукция
    на контури

    ································
    Размиване
    на контурите

    ·················
    Подобрение ликвидност 24fps (dejudder)
    ····································
    Падане на
    яркостта

    ················
    Тест
    1 Pixel

    ·············
    Артефакт
    ·················
    Off < 300 линии няма (размити контури) много голямо липсва липсва размазан липсва
    Min (Минимум) ~ 300 линии леко голям леко подобрение липсва размазан
    Average (Средно) ~ 350 линии леко голям средно
    (на границата на ефекта театър)
    липсва размазан
    Max (Максимум) 580 линии леко среден перфектна ликвидност
    (силен ефект на театър)
    липсва x 2
    на сайта https://hdtvpolska.com - Пьотър Гмерек дава резултати от тестовете за работата на тези подобрители на картината
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-07-18 в 14:01.
    lazarus18 и paraiso харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе