Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 255 от 620 ПърваПърва ... 205245253254255256257265305 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,811 до 3,825 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #3811
    Цитат Първоначално публикувано от stoqng76 Виж публикацията
    Прочетете си гаранцията (ако имате такава),там е описани какво може и при какви условия.Трябва да има и телефон за контакт при нужда.
    Ние няма как да знаем какъв е вашия казус,повреда или нещо друго е породило у вас това желание.
    Няма технически проблем с телевизора. Просто действителността малко се размина с очакванията. Има опция за връщане в 14 дневен срок след като е доставен, но пише в гаранционните условия, че трябва да е с цялостна опаковка. Предполагам стикерите от екрана влизат в това число. Става въпрос за 49sk8500. SD каналите се виждат добре, HDто не е много добро, а 4K от Youtube е перфектно. Звукът на ТВто също е много добър. Основно ще се гледат мачове на него, а топката доста се замазва при бързи движения, което най-много ме рязочерова. Пише че е 100hz панела и очаквах повече. Може и аз нещо да не мога да му направя настройките, а е възможно и сигнала от оператора да не е много качествен. Това с питането за връщане е чисто информативно и дали при тези обстоятелства може да се замени.

  2.  
     
  3. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3812

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Didss Виж публикацията
    Няма технически проблем с телевизора. Просто действителността малко се размина с очакванията. Има опция за връщане в 14 дневен срок след като е доставен, но пише в гаранционните условия, че трябва да е с цялостна опаковка. Предполагам стикерите от екрана влизат в това число. Става въпрос за 49sk8500. SD каналите се виждат добре, HDто не е много добро, а 4K от Youtube е перфектно. Звукът на ТВто също е много добър. Основно ще се гледат мачове на него, а топката доста се замазва при бързи движения, което най-много ме рязочерова. Пише че е 100hz панела и очаквах повече. Може и аз нещо да не мога да му направя настройките, а е възможно и сигнала от оператора да не е много качествен. Това с питането за връщане е чисто информативно и дали при тези обстоятелства може да се замени.
    По спецификации телевизора е 120hz https://www.displayspecifications.com/en/model/30c711c2 Изглежда добре.
    Аз лично предполагам,че сигнала от оператора ти е некачествен.Поиграй си още с настройките и ако пак не отговаря на твоите изисквания,се обади там от където е закупен телевизора.Там мисля най точно ще ви отговорят.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #3813

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Само да кажа, че при гледане на мач на Сонито, за което говоря по-горе, има огромна разлика в качеството, което виждам, между БНТ 1 и БНТ 1-ХД. И в двата случая обаче предаването е презредово - 576i или 1080i, а при такова предаване бързо-движещите се обекти в посока ляво-дясно, често стават "на черти" в краищата си. Didss, на кой от двата канала го има проблемът? Или го има и на двата? Опитахте ли с други канали? Опитайте също с мач на запис, който е в 1080p, ако намерите из сайтовете. Понякога самият оператор компресира допълнително сигнала и това влошава качеството. Моят оператор не компресира сигнала допълнително, а го подава така, както го получава. При вас може проблемът да е комплексен от няколко фактора.

    Опитайте също да изключите всички подобрения на картината, които са с цел "гладки движения". Ако имате режим "кино", изберете него, тогава обикновено са изключени подобренията.

    Ако гледате тенис по SuperTennis HD, има ли замазване на топката?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #3814

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Има го на всички канали това замазване. Дори и на филмите с СД и ХД качество се забелязват призраци след движещите се обекти. Ще пробвам да изтегля някой мач 1080p да видя как е. На 4К от Youtube струва ми се че почти не се забелязва. Иначе телевизора е на брат ми, но аз му го избирах. Оператора е М-сат Варна с САМ модул.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #3815

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  7. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3816

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inakeri Виж публикацията
    Моля за мнение кой телевизор е най-добър от тези три:
    Не съм експерт но от тези трите бих взел LG-то
    Ето по подробни данни за Philips и LG:https://www.displayspecifications.co...ison/cf622c7cc
    За Sharp-а не намерих

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3817

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    DiDss,
    За начало провери и изключи всички "подобрители" на картината. DNR, Dynamic contrast и т.н.
    След това провери ниво и качество на сигнала на входа на телевизора през менюто на CAM. Ако има проблем, огледай всички конектори и кабели в жилището.
    Викай техниците от MSAT и чак тогава се занимавай с връщане на ТВ.
    Успех!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #3818

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Подкрепям напълно горното мнение, задължително трябва да се изключат подобрителите за "плавно/гладко" движение (това, което прави филм с 24 кадъра в секунда да изглежда като "сапунен сериал" с 30 кадъра). Това е основната причина за поява на "призраци" след обектите. "Призраци" вече обяснява напълно картината, първо си мислех, че просто топката става на хоризонтални черти, характерното за INTERLACED-предаването (презредова оплетка). Ей сега само за проба го включих и при мен на макс, казва се "MOTIONFLOW", и картината стана ужасна. Чак призраци не са, но веднага се появиха размазани образи. Изключи настройката и мисля, че ще останете доволни от картината. Това винаги е първото нещо, което правя на всеки телевизор.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #3819

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    То по-скоро дилемата ми е между LG и Sharp

  12. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3820

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inakeri Виж публикацията
    То по-скоро дилемата ми е между LG и Sharp
    От тия двата ,LG-то е по добрия

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3821

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Mежду тези две марки аз бих избрал еднозначно LG.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #3822

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря ви за помощта. След изключване на trumotion вече няма мазане при бързите сцени на спортни предавания. Имам само още един въпрос. След като се изключи тази функция честотата на опресняване на картината остава ли 120хц или вече е 60хц?

  16. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3823

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Didss Виж публикацията
    Благодаря ви за помощта. След изключване на trumotion вече няма мазане при бързите сцени на спортни предавания. Имам само още един въпрос. След като се изключи тази функция честотата на опресняване на картината остава ли 120хц или вече е 60хц?
    Опресняването на картината си остава 120хц. Прочети внимателно спецификациите там си пише всичко.
    Ето къде точно да гледаш:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #3824

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте съфорумци. Какво мислите за дилемата 65MU7002 или 65Q6FAM ? Ще подменят 55H6400. Благодаря предварително за споделените мнения!

  18. Junior Member Аватара на Pezilink
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    105
    #3825

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Първия стига да намериш читава бройка, че е миналогодишен модел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе