Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 247 от 620 ПърваПърва ... 197237245246247248249257297 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,691 до 3,705 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #3691

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    Между SAMSUNG UE-55MU6172 и SONY KD-55XE7005 кое бихте ми препоръчали?
    Ще се ползва основно за гледане на телевизия, филми през флашка и гейминг (PS4).
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3692

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от emo9002 Виж публикацията
    Здравейте,
    Между SAMSUNG UE-55MU6172 и SONY KD-55XE7005 кое бихте ми препоръчали?
    Ще се ползва основно за гледане на телевизия, филми през флашка и гейминг (PS4).
    Благодаря предварително
    Аз бих взел Sony то , картината ми допада повече

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #3693

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Относно спора преди 1-2 страници относно доставката и времето за тест:

    Уважаеми клиенти! С цел подобряване на услугите, от 11 юни доставките се изпълняват в България от куриерска фирма ЕКОНТ. За всички пратки е осигурен преглед и тест на място преди плащане! Тъй като към момента още не е завършен напълно процесът около синхронизацията и подаването на данните към новия партньор, молим за вашето търпение! При евентуални технически грешки или въпроси, моля свържете се с нас и ще ви съдействаме! Скоро ще ви информираме как ще се променят товарителниците при Еконт, за да можете сами да проследявате пратките си от Унгария до България! Ако в този тестов перод не ви позволят преглед, моля свържете се с нас и ние ще потвърдим това Ваше право при куриерската фирма.
    Благодарим Ви за разбирането!
    Екипът на Extreme Digital
    nikolov333 и vladostojanov харесват това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3694

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Относно HDR
    Реализацията е смотана поради хардуерни спънки. Основно заради ограниченията в камерите - брой степени на яркост и чувствителност на светлина. Затова се снима с две камери едновременно и после софтуерно се "сглобява" HDR картина.
    Следващият проблем са телевизорите. Най-вече LCD - нужна е FALD подсветка със светодиод зад всеки пиксел!
    Сега ако сравните един до друг два модела на една и съща картина съответно в SDR и HDR, ще забележите, че в ярките части на HDR картината се губят детайли , а в тъмните части се появяват такива.

    Правете разлика между HDR с динамични и статични метаданни. При първият, метаданните са определени от колориста и режисъора на филма, и записани на носителя на видео-информацията.
    При статичните метаданни се използва софтуер в телевизора, който с помощта на алгоритъм обработва картината и добавя яркост там където той сметне за нужно.
    На пръв поглед, картините при двата варианта си приличат много. Едва когато се загледате внимателно ще забележите разликата в цветовете и детайлите.

    http://www.avsforum.com/forum/465-hi...splays-11.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-06-18 в 18:38.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    95
    #3695

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Ало логиката, ти отварял ли си някога през живота си чисто нов LCD телевизор или това ти е първия? Аз съм отоворил има няма 10-тина.Те така са опаковани, че ъпсурт да се повреди видимо при транспорт, без да има видима повреда на кашона.Ти не купуваш кашон,ама хората ги слагат в кашони, точно за да го пази от повреди при транспортиране.Тя фирмата може да напиши всичко, нали видя колко им дреме, след като си им пуснал жалейка, че не си могъл да си провериш телевизора пред куриера.
    Ало логиката, днес ми дойде ТВ - то и въпреки невероятната, свръхустойчива ,кевларена опаковка на гърба имаше вдлъбнатина с размера на детски юмрук. След толкова спорове, баси иронията съдбата, а ? И не, не си измислям, само за да те дразня, факт е. По-доволен щях да съм, ако беше прав. Жив и здрав.

  7. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #3696

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Velimus Виж публикацията
    Кой HDR е читав тогава?
    това изречение където си го написал,звучи горе долу така:кои 300 км. в час са добри
    п.с.--или по простичко казано:имаш скъп телевизор(от висок клас,понякога и това не помага,както и високата яркост)имаш hdr,нямаш ли скъп телевизор,hdr дедовия.мога да изпиша цял роман какво ти трябва за качествен ndr,но не ми се занимава.нужен е детаил баце и пак детаил,много добро черно,висока яркост и т.н.,а това го могат само да бест телевизорите ,тия евтини кочини дето си ги взимате 99% от потребителите и си мислите че имате hdr и сте си взели некакъв "голем" телевизор,а всъщност hdr -ра им е само в брошурката,демек с трици маймуни не става
    Този пост е редактиран от sniper; 12-06-18 в 22:06.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3697

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Снайпер за мен казаното от теб прозвуча така "Ще ти кажа ако знаех , ма не знам" .
    А до това кой стандарт е по-добър, времето ще покаже . Според мен най-добре телевизора ти да поддържа най-много ( което ще рече OLED ите на LG ) .
    Jackxxx и Frogst харесват това.

  10. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #3698

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Снайпер за мен казаното от теб прозвуча така "Ще ти кажа ако знаех , ма не знам" .
    А до това кой стандарт е по-добър, времето ще покаже . Според мен най-добре телевизора ти да поддържа най-много ( което ще рече OLED ите на LG ) .
    hdr-показване на детайлите от най-светлите и най-тъмните области едновременно,което придава по голяма реалност(яснота) и дълбочина на картината,демек:леле бацее иска ми се да влезнем у телевизоро от кеф
    Този пост е редактиран от sniper; 13-06-18 в 10:27.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3699

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Точни са ти наблюденията.Аз също съм крайноразочарован от безкрайния булшет, който производителите предлагат в момента, и ако не се бях преместил в по-голямо жилище въобще нямаше да наливам мангизи в по-голям телевизор и съответно нов такъв.10-т телевзиора смених по 49 инча между 500 и 800 евро от боза по-голяма боза.Не ме бърка и 2000 евро да дам за телевизор,ама със сегашната им политика относно пикселите и неравномерните подсветки трябва да си е*ати балъка, че да ги набрулиш.А и те не са кой знае колко по-добре от тия за по 500-600 евро.Друг е въпроса, че е и въпрос на лотария или сиреч казано на бройка.Тоест слагаш едни не малко пари в торбата и има шанс да ти се падне някоя доста куца бройка, с мега неравномерна подсветка например и от там и цялата картина става говно с витамини.Доволен до някъде останах единствено от Panasonic TX-49exw604,сравнявах го и с доста по-високи класове Sony, и Паната ги превъзхожда тотално.Особенно при тъмните сцени,както и лицата на хората са доста реалистични без мазаници и изкривяване както при другите бози.Е има си и той доста кусури,да не говорим, че първата бройка беше с меганеравномерна подсветка, в левия долен ъгъл свети като оксижен ,по другите ъгли я няма никаква.Веднага и го върнах.Сега втората бройка е супер.Само където взе да ми малее, и се чуда да ли да взема 55 инча.Но пък като се разтегли картината да ли вече няма да стане боза.Ако не си на зор за телевзиор, няма особен смисъл да се взима нов.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    hdr-показване на детайлите от най-светлите и най-тъмните области едновременно,което придава по голяма реалност(яснота) и дълбочина на картината,демек:леле бацее иска ми се да влезнем у телевизоро от кеф

    HDR-а бацее е една табелка на телевизора, която иска да ти бръкне в протмонето и да ти вземе паричките.Апсолютно обречена технология,както беше обречена и 3D.В момента няма почти никакъв материял за гледане, който да е с HDR качество.Те още много телевизионни канали отказват да минат в 4к качество,a ти ми говориш за HDR.Тази опция на много телевизори, които разполагат с нея, е зададена по дефолд, и ако това ,което гледаш не е с HDR качество, картината ти може да е доста голяма боза и да се чудиш какво се случва.На мен така ми премигваше картината на неопределн период от време,HDMI кабели сменях,към фабрични настройки връщах телевизора и премигването си остана.Накрая изключих тази опция и ,,О чудо,, премигването спря,Така, че HDR в момента е куц кон...а нали знаеш какво им се случва на куците коне..
    Този пост е редактиран от itallianeca; 13-06-18 в 15:55.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #3700

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Относно спора преди 1-2 страници относно доставката и времето за тест:
    Днес си взех телевизора от Еконт. От начално ми казаха, че не мога да прегледам стоката, защото нямало заявена опция в товарителницата. След няколко минути обаче се появи друг техен служител, който каза, че са получили имейл с разрешение за преглед на стоките от Extreme Digital. Сега се надявам след като го включа всичко да е наред и ТВ-то да работи.
    vladostojanov одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    95
    #3701

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от choki_ip Виж публикацията
    Днес си взех телевизора от Еконт. От начално ми казаха, че не мога да прегледам стоката, защото нямало заявена опция в товарителницата. След няколко минути обаче се появи друг техен служител, който каза, че са получили имейл с разрешение за преглед на стоките от Extreme Digital. Сега се надявам след като го включа всичко да е наред и ТВ-то да работи.
    Дай някакви отзиви, какви са ти първите впечатления?

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на dictator
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    34
    #3702

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    Към хората с Андроид ТВ - толкова ли е бавен, колкото го описват и има ли повече функционалности в сравнение с WebOS, който се води по-бърз?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #3703

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от vladostojanov Виж публикацията
    Дай някакви отзиви, какви са ти първите впечатления?
    Ако питаш за телевизора все още е в кашона, по- късно като се прибера ще го включа. Надявам се да няма проблеми с първоначалните настройки на телевизора.
    А относно доставката съм доволен. Направих поръчката на 09.06. и пристигна днес, което смятам е добре. Преди да разпечатам кашона за оглед при куриера се виждаше, че не е разпечатван преди това, а това беше важно за мен. По късно или утре ще напиша за самия телевизор, но смятам, че има доста писано за този модел, все пак е от миналата година.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    95
    #3704

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от choki_ip Виж публикацията
    Ако питаш за телевизора все още е в кашона, по- късно като се прибера ще го включа. Надявам се да няма проблеми с първоначалните настройки на телевизора.
    А относно доставката съм доволен. Направих поръчката на 09.06. и пристигна днес, което смятам е добре. Преди да разпечатам кашона за оглед при куриера се виждаше, че не е разпечатван преди това, а това беше важно за мен. По късно или утре ще напиша за самия телевизор, но смятам, че има доста писано за този модел, все пак е от миналата година.
    Ами и за двете питам Чакам ти мнението за телевизора - успя ли да го настроиш както трябва, каква е картината при гледане на телевизия (на кой доставчик си?) и имаш ли проблеми с Андроида.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3705

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Преди година Наносис показаха подобен план, където самосветещите квантови точки се появяват на трети етап. В новият план вече са на четвърти , а все още се намираме на първият...



    Все футбольные матчи Чемпионата будут транслироваться со звуковым сопровождением пространственного звучания Dolby Atmos. Владельцы домашних кинотеатров с технологией Dolby Atmos смогут ощутить атмосферу всех стадионов России, созданных для Чемпионата мира по футболу.

    Программу Первого канала в формате 4К со звуковым сопровождением Dolby Atmos можно увидеть в спутниковых сетях «Триколор» и «Орион», спутниковых и кабельных сетях МТС, «Эр – Телеком» и других кабельных операторов; в Москве и ближайшем Подмосковье — на 58-м цифровом эфирном канале с Останкинской телебашни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе