Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 304 от 620 ПърваПърва ... 254294302303304305306314354 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,546 до 4,560 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4546

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Ако има тема с Черен списък на онлайн магазини някой да ме насочи да сложа Techmart.bg
    https://forum.setcombg.com/%D1%87%D0...1%D1%8A%D0%BA/

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4547
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Благодаря.Лепнах ги там.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #4548

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    И аз съм пред същата дилема. Тези са финалистите ми при избора и все още не мога да реша. При LG преимущество е смарт дистанционното , добрия плеър и добрия ъгъл на гледане. Дизайна също е по-приятен. При Sony плюсовете са Android (макар някои не го намират като плюс поради бавната система и "влизането във филма" избор на плеъри , апове , инсталации на НВО и т.н.) , както и по-добрия контраст. Имам въпрос към притежателите на Sony-то : как е нативния медиа плеър на телевизора (без инсталиране на плеър от маркета като Kodi и др.) - става ли за безпроблемно гледане на филми от флашка или хард диск на филми , чете ли всички съвременни кодеци и субтитри, как е организирана библиотеката ? Винаги съм гледал само изтеглени предварително филми , не се интересувам от стрийминг на торенти и др.
    Определено LG има по-добра операционна система отваря много бързо и чете всичко и плеяра е по-готин и дистанционното е по-готино ... Sony има много бъгав андроид на мен не ми харесва бавно отваря нещо влачи и некво тъпо меню;Ама все пак картината като че ли е по-важна и двете предават много хубаво за да се сравнят трябва да се поставят един до друг.Казват че като плавност и движение на картината сони са ненадминати и имат по-добър процесор докато lg залагат на функционалност повече .
    Между другото сега има добри оферти от Techmart с купуването на всеки Lg дават soundbar SJ4 ;

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4549

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Techmart за мен вече е в Черен списък,който иска да пробва и той.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4550

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Вградения плеяр на Сонито,чете всичко за което се сетиш без проблем.
    Аз лично не познавам обаче някой,който да го ползва изобщо,в това число и аз самия,никога не съм го ползвал от 2015г. откакто имам телевизора.
    Ами да се запознаем , аз пък само него ползвам заради ДТС а и си работи идеално.

  7. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4551

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    @vencifci как се оправяш със субтитрите?При мен отваря само вградените,иначе и аз съм фен на стоковите неща.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #4552

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ако е по мрежа чете само вградени, иначе от хард или флашка няма проблем с външни суб.Само настройки няма ама хич.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #4553

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Techmart за мен вече е в Черен списък,който иска да пробва и той.
    Какво е станало разкажи повече защо си недоволен от техмарт?

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4554

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ами гледам филми само от външен хард и флашка и няма никакви кахъри със субтитрите. Фактически единственият кусур на вграденият плеър за мен е начина по който организира (показва) файловете на харда, що така са го направили идея си нямам. Странно е но се свиква, важното е че работи прекрасно. Ако Коди даваше по оптика ДТС м/и щях да използвам него но уви(поне аз не мога да го подкарам), а добрият звук е също толкова важен колкото качеството на картината че на някои филми даже и по-важен.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #4555

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет!

    Искам да си взема нов телевизор, ама от четене и мислене тотално се оплетох…

    За какво ще се ползва и към какви х-ки съм се ориентирал:
    1. 48-50 инча, 4K ULTRA HD 3840 X 2160
    2. Футболни мачове + Nat Geo, Animal planet и т.н. + филми от торенти 1080р,720р + телевизията е от А1, Youtube
    3. Бюджет 1200-1500 лева
    4. Разстояние на гледане 2.5-3.2 метра

    Между тези, кой бихте препоръчали, може и друг, разбира се:
    SONY KD-49XF8096 4K Ultra HD LED
    SONY KD-49XF7596 4K Ultra HD LED


    SAMSUNG UE-49MU6472 4K Ultra HD LED
    SAMSUNG UE-49NU7672 4K Ultra HD LED
    PANASONIC TX-49FX700E 4K Ultra HD LED
    LG 49UK7550MLA 4K Ultra HD LED


    TRILUMINOS толкова голямо предимство ли е за SONY от гледна точка на цветовете?
    PANASONIC са с 5 години гаранция, което също изглежда оферта…

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #4556

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    То мнението не е само мое .Колега Rachevv я кажи кой е този плеър който пропуска ДТС.Гледам че си със същият телевизор така че и ще почерпя.
    И аз чакам да напишете кой е плеъра , който възпроизвежда DTS

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4557
    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Какво е станало разкажи повече защо си недоволен от техмарт?

    https://forum.setcombg.com/черен-списък/61785-techmart-bg.html#post901972

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    53
    #4558

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте! Аз ползвам от 1 година Sony 65XE9005. Инсталирал съм му SPMC [KODI] - има го в Google Play. Вързал съм го към ресивър Yamaha RX-A1050 с оптика! Вкарал съм ги в обща мрежа чрез рутер TP-Link Archer c9 + настолен компютър! Чрез SPMC [KODI], който е инсталиран на телевизора, пускам филми от компа и слушам DTS и Dolby Digital предадени към ресивъра, чрез оптика! Има малко настройки, който се правят в телевизора и SPMC [KODI] относноDTS и Dolby Digital. Единственият проблем на Sony е, че дори и със SPMC [KODI], не пропуска DTS - HD MA и Dolby Atmos през оптика към ресивъра!. За това, когато гледам 4K филми с DTS - HD MA и Dolby Atmos, ги пускам през мултимедиен плеър Minix U1 вързан към Yamaha RX-A1050 с висок клас HDMI кабел. Допълнително ресивера ми е вързан към телевизора, пак с висок клас HDMI кабел и съм включил ARC комуникацията между Sony-то и Yamaha-та. Субтитрите в SPMC [KODI] се настройват изключително лесно! Веднъж настроени, за всеки филмSPMC [KODI]си намира бълг. субтитри в мрежата[ интернет ]! Това е! Няма драми, няма циркове.


    SPMC [KODI]
    може да възпроизвежда много мултимедийни формати, като декодирането става по софтуерен или хардуерен път. Възможно е AC3/DTS звукът да се пропусне (предаде директно) през HDMI или игитален S/PDIF аудио изход към усилвател/ресивър за декодиране.
    • Физически носители на информация: Blu-ray дискове (нешифровани), CD-та, DVD-та, DVD-Video, Video CD (включително VCD/SVCD/XVCD), Audio-CD (CDDA), USB флашки и твърди сискове (Hard Disk Drives и Solid-State Drives)
    • Мрежови протоколи (като клиент): AirPlay/AirTunes, UPnP, SMB/SAMBA/CIFS, AFP, DAAP, Zeroconf/Avahi/Bonjour, NFS, HTTP, HTTPS, FTP, RTSP (RTSPU, RTSPT), MMS (MMSU, MMST), Podcasting, TCP, UDP, SFTP, RTP and RTMP (including RTMP, RTMPT, RTMPE, RTMPTE, RTMPS), DHCP и NTP
    • Мрежови протоколи (като сървър): JSON-RPC server, D-Bus server, Web server, FTP Server, UPnP Аудио/Видео медиен сървър и multi-protocol Event Server
    • Контейнери: AVI, MPEG, WMV, ASF, FLV, MKV/MKA (Matroska), QuickTime, MP4, M4A, AAC, NUT, Ogg, OGM, RealMedia RAM/RM/RV/RA/RMVB, 3gp, VIVO, PVA, NUV, NSV, NSA, FLI, FLC, DVR-MS и WTV
    • Видео формати: MPEG-1, MPEG-2, H.263, MPEG-4 SP and ASP, MPEG-4 AVC (H.264), HuffYUV, Indeo, MJPEG, RealVideo, RMVB, Sorenson, WMV, Cinepak.
    • Аудио формати: MIDI, AIFF, WAV/WAVE, AIFF, MP2, MP3, AAC, AACplus (AAC+), Vorbis, AC3, DTS, ALAC, AMR, FLAC, Monkey's Audio (APE), RealAudio, SHN, WavPack, MPC/Musepack/Mpeg+, Shorten, Speex, WMA, IT, S3M, MOD (Amiga Module), XM, NSF (NES Sound Format), SPC (SNES), GYM (Genesis), SID (Commodore 64), Adlib, YM (Atari ST), ADPCM (Nintendo GameCube) и CDDA
    • Формати за дигитални изображения: RAW image formats, BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF, MNG, ICO, PCX и Targa/TGA
    • Формати за субтитри: AQTitle, ASS/SSA, CC, JACOsub, MicroDVD, MPsub, OGM, PJS, RT, SMI, SRT, SUB, VOBsub и VPlayer
    • Тагове (за метаданни): APEv1, APEv2, ID3 (ID3v1 и ID3v2), ID666 и Vorbis comments за аудио файлове. Exif и IPTC (включително GeoTagging) за изображения

    Бележка: данните са взети от http://kodi.wiki
    Този пост е редактиран от vvas; 02-12-18 в 21:54.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #4559

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ando1515 Виж публикацията
    Привет!

    Искам да си взема нов телевизор, ама от четене и мислене тотално се оплетох…

    За какво ще се ползва и към какви х-ки съм се ориентирал:
    1. 48-50 инча, 4K ULTRA HD 3840 X 2160
    2. Футболни мачове + Nat Geo, Animal planet и т.н. + филми от торенти 1080р,720р + телевизията е от А1, Youtube
    3. Бюджет 1200-1500 лева
    4. Разстояние на гледане 2.5-3.2 метра

    Между тези, кой бихте препоръчали, може и друг, разбира се:
    SONY KD-49XF8096 4K Ultra HD LED
    SONY KD-49XF7596 4K Ultra HD LED


    SAMSUNG UE-49MU6472 4K Ultra HD LED
    SAMSUNG UE-49NU7672 4K Ultra HD LED
    PANASONIC TX-49FX700E 4K Ultra HD LED
    LG 49UK7550MLA 4K Ultra HD LED


    TRILUMINOS толкова голямо предимство ли е за SONY от гледна точка на цветовете?
    PANASONIC са с 5 години гаранция, което също изглежда оферта…
    KD49XF8505 също е вариант и гледам на добра цена при унгарците 1199лв.. Единствено 9 дни доставка .......


  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4560

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    А някой пазарил ли е от тез унгарци.Гледам много добри оферти.Остава и там да се набутам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе