Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 302 от 620 ПърваПърва ... 252292300301302303304312352 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,516 до 4,530 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #4516

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Извинявам се, ако ставам нахален, но все още ми трябва препоръка за 49 или 50 инчов 4к телевизор до 1000 лв, предлаган във физически магазин, а не онлайн. Колебая се между LG 49UK6470PLC и Samsung UE-49NU7172, като и двата са на почти еднаква цена - около 900 лв.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    15
    #4517

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да питам тук, нали е за UHD, купих си LG B8 55, и го пускам днес , правя калибрации на картината , всичко 6. Обаче тъй като основния ми източник на медия е РС , пускам си аз 4к филм.
    И е готино ама не перфектно. И проверявам РС не ми отчита монитора като 4к. Видеокартата ми е доста стара Радеон HD7850. Може ли това да е ?

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4518

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от stantheman Виж публикацията
    Да питам тук, нали е за UHD, купих си LG B8 55, и го пускам днес , правя калибрации на картината , всичко 6. Обаче тъй като основния ми източник на медия е РС , пускам си аз 4к филм.
    И е готино ама не перфектно. И проверявам РС не ми отчита монитора като 4к. Видеокартата ми е доста стара Радеон HD7850. Може ли това да е ?
    Честито! Не знам за какво пущаш филмите от PC,а не от плейър-а на тв.Освен проблема който си имал не съм запознат от компа какъв изход трябва за DTS и DD.От тв(плейъра) ти трябва само един кабел към ресивера

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #4519

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, не знам дали е тук правилното място да отправя своето питане, но се чудя за 4к телевизор по-опитните от вас какво биха препоръчали да използвам за да гледам филми. Размерите на 4к филмите са големи и може би най-добре е външн хард, но пък ще ми струва пари. Чудя се за използване на по-евтин вариант, като например usb - има по 128 GB, които биха ми свършили работа а не са много скъпи. Също така още не съм купил телвизор, но съм се насочил към Philps 43PUS7303 - ако гледам от външно устройтво филми дали ще направя подходящ избор? В описанието на този модел не пише дали е с USB 2.0 или 3.0 а педполагам, има значение ако ползвам порта за свързване с друго устрйство.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4520

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Честито! Не знам за какво пущаш филмите от PC,а не от плейър-а на тв.Освен проблема който си имал не съм запознат от компа какъв изход трябва за DTS и DD.От тв(плейъра) ти трябва само един кабел към ресивера
    Аз си имам специално за филми и интернет функции малко и фино НТРС до ТВ и вързани към него 5+1 с поносима цена колони, които за филми ми задоволяват личните потребности. Не съм аудиоманиак, за да наливам една торба пари за ресийвър и колони. ТВ се ползва само като един прост монитор. Нито ме интересува смарт, нито какви формати поддържа тв-то.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    15
    #4521

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Честито! Не знам за какво пущаш филмите от PC,а не от плейър-а на тв.Освен проблема който си имал не съм запознат от компа какъв изход трябва за DTS и DD.От тв(плейъра) ти трябва само един кабел към ресивера
    Със звука нямам никакви проблеми. Ресивъра разпознава всичко от РС то без проблеми, дали Атмос, дали DTS няма значение. Страно ми е защо разделителната е само 1080р вместо 4к. И за това питам. И за какъв плейър става въпрос ?

    - - - - - - - - - -

    На странен език пишете тука Какво е HTPC че не намерих нищо в нета освен песен на слипкнот.
    А като си вързваш ТВ-то към компа , можеш ли да го зададеш като 4к. Гледам че си с GTX 1060. Аз мисля да взимам 1080 така или иначе.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4522

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не те знам какво търсиш индивидуално, но първия резултат в Google на HTPC e https://en.wikipedia.org/wiki/Home_theater_PC . Home theater PC (HTPC) or media center computer. Персонален компютър за домашно кино. При мен е фина малка кутия с миниатюрно ITX дъно с вграден към него много ниско енергийно потребяващ процесор с пасивно охлаждане и добавени само Рам памет и диск. ОС Win 7 или 10. Вързано с HDMI кабел към ТВ и отделно 5+1 колони към аудиоизходите. Дистанционно управление с безжична мишка или мини клавиатура с вградена функционалност и на мишка.
    Щом си имаш ресийвър и по-хубави колони към него, тогава наистина можеш да ползваш вградения в ТВ медиаплеър за възпроизвеждане на филмите. Иначе 1060 или 1080 нямат никакъв проблем с резолюцията.
    Сега се разтърсих за 7850 и ми даде това:
    Maximum Resolution analog: 2048x1536 (via Dual-Link DVI to VGA adapter)
    Maximum Resolution Single-Link DVI: 1920x1200
    Maximum Resolution Dual-Link DVI: 2560x1600
    Maximum Resolution HDMI 1.4a: 4096x3112
    Maximum Resolution Mini DP 1.2: 4096x2160

    • DisplayPort 1.2
      • Maximum resolution: 4096x2160 @ 60 Hz per display
      • Multi-stream
      • 21.6 Gbps bandwidth (HBR2)
      • High bit-rate audio
      • Quad HD/4K/UHDTV display support
      • 1080p60 stereoscopic 3D (Frame Sequential Format)

    • HDMI® (With 4K, 3D, x.v.Color™ and Deep Color)
      • Maximum resolution: 4096x2160 @ 30 Hz
      • 1080p30 stereoscopic 3D (Packed Frame Format)
      • Quad HD/4K/UHDTV video display support

    • Dual-link DVI with HDCP
      • Maximum resolution: 2560x1600

    • VGA
      • Maximum resolution: 2048x1536


      Не би трябвало да имаш проблем при правилно подбран порт, кабел и настройки на драйвера.
    Този пост е редактиран от VanDan; 30-11-18 в 16:49.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4523

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Как за какъв плейър?Този на тв-ра.Слагаш диск или по-голяма флашка и гледаш филми без проблеми.Не ти трябва компютър!
    По-рано бях пробвал да пусна музика от компютъра към уредбата.На нормалните у-ва не си личи добре,но на хубав ресивер и колони звука е отврат.Тогава питах запознати и ми казаха,че се нуждая от скъпа звукова карта(не знам все пак дали няма да има допълнителен шум).Не знам сега как стои въпроса.На мен всъщност музика от комп. не ми трябва,има си сума ти качественни у-ва за това.
    Този пост е редактиран от cable; 30-11-18 в 16:30.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4524

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Има си много добри вградени звукови карти на съвременните флагмански модели на различните марки дънни платки и от цифровите изходи не вярвам да е толкова отвратително качеството. Но за маниаци няма как да се сравняват със специализирани за целта устройства.
    Този пост е редактиран от VanDan; 30-11-18 в 16:44.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    15
    #4525

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    • Не би трябвало да имаш проблем при правилно подбран порт, кабел и настройки на драйвера.
    Включено ми е видеото на вградената графика също, защото преди имах проблем с подкарването на 3 монитора. Ще пробвам различни варианти на портовете i ще видим. То дори с ХДМИ би трябвало да стане на 30 херца. А през деисплей порта съм с адаптор от dp mini към HDMI и там ми е свързан ТВ-то, може от там да прави глупости. Ще видим.
    А сега се опитвам да подкарам DLNA за да ползвам плеъра на ТВ-то.
    През Youtube като пусна 4к видео и автоматично си почква на най високото качество. Излишно се панирам сигурно ,.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4526

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не казвам,че няма добри звукови карти,а че специалните у-ва като blu ray са доста евтини,да не говорим за dvd плейер.Така,че ме съмнява да можеш да получиш качествен звук от компютър на по-ниска цена,пък дали си маняк или не е без значение.
    Ресивера и тонколоните ще ти трябват и в двата случая.
    А пък за случая който говорим от плейера на тв-ра звука е идеален и безплатен!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4527

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте много бързо ми трябва мнение за Philips 55 7502

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    15
    #4528

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Не казвам,че няма добри звукови карти,а че специалните у-ва като blu ray са доста евтини,да не говорим за dvd плейер.Така,че ме съмнява да можеш да получиш качествен звук от компютър на по-ниска цена,пък дали си маняк или не е без значение.
    Ресивера и тонколоните ще ти трябват и в двата случая.
    А пък за случая който говорим от плейера на тв-ра звука е идеален и безплатен!
    Тука някви странни неща говориш. Все тая какъв е плеъра, важно е само какъв е източника. При положение че сваляш 40гб 4к долби атмос филм, HDMI входа и изхода на видеокартата е същия като на всеки плеър. Това е дигитален сигнал. Не се изкривява от моята видеокарта или от някой си ДВД плеър.
    А за моите неща, настроих си DLNA , сега само трябва да разбера как се включва ARC за да ми мине звука на тонколоните и всичко е 6.
    Въпреки че все още ме дразни това с 1080р , но нещо ще го измисля на по късен етап. Поне филмите мога да си ги гледам нйтив 4к.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4529

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не знам.Възможно е през дигиталните изходи да няма разлика.Аз говорех не за видео ,а за звукова карта,но може би сигнала минава по друг начин-направо към тв.
    Всичко което исках да ти кажа е,че можеш да гледаш филми директно от тв-ра с много добро качество без да ти е необходим компютър,ако смяташ,че има разлика в качеството в полза на компа,това е друга тема и не съм запознат.Аз напр. имам диск 1 tb и записвам всичко на него-филми и концерти(някои от тах също са с DTS илиDD).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    15
    #4530

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Не знам.Възможно е през дигиталните изходи да няма разлика.Аз говорех не за видео ,а за звукова карта,но може би сигнала минава по друг начин-направо към тв.
    Всичко което исках да ти кажа е,че можеш да гледаш филми директно от тв-ра с много добро качество без да ти е необходим компютър,ако смяташ,че има разлика в качеството в полза на компа,това е друга тема и не съм запознат.Аз напр. имам диск 1 tb и записвам всичко на него-филми и концерти(някои от тах също са с DTS илиDD).
    за сега качетвото от плеъра на ТВто е по добро при 4к .
    като гледам и при YouTube видеа пак е по добре. Само да имаше NBA LeaguePass за WebOS и щях да съм на 7мото небе.
    Иначе нещо странно става като пускам 7.1 филми. Пускам за проба Solo.A.Star.Wars.Story.2018.UHD.BluRay.2160p.HEVC.HDR.Atmos.7.1-DTOne.mkv , и HDR се зарежда, обаче ми изписва преди да почне филма this video does not support audio и след това аудиото тръгва. Ама дали тръгва Долби Атмос, няма как да разбера , тъй като звука през усилвателя минава през ARC а на екрана на ресивъра не ми изписва какъв е звука.
    През ХДМИ на РС то ми се вижда на екрана какъв сигнал е пуснат.
    На някой излизал ли му е това this video does not support audio

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе