Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 334 от 620 ПърваПърва ... 284324332333334335336344384 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,996 до 5,010 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    8
    #4996

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, бихте ли ми позволили да перифразирам малко, зададеният от мен преди няколко дни въпрос, а именно, интересуваме сравнение между
    Panasonic TX-65EX703 и Sony Bravia XF 83 - 60" ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #4997

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Предстои ми покупката на телевизор за спалнята. Ще е закачен на стената близо до прозорец, така че да приемем че около него ще е светло.
    Не се използва приемник, телевизията влиза по коаксиален кабел. Ще се използва за гледане на HD телевизия и филми от USB устройства. Разстоянието от леглото до телевизора е 2,20м-2,30м, така че мисля да се вмъкнем в размер 49-50". Бихте ли ми препоръчали UltraHD телевизор от марките Sony, Samsung, LG, Panasonic или Philips до 800-900лв. Разбира се, ако мислите че има ТВ, извън тези марки, който да си заслужава, отворен съм за предложения.

    Благодаря Ви предварително.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #4998

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    LG 49UK6200PLA - IPS панел, справя се по-добре в светли стаи, има по-малко размиване на цветовете при гледане от различни ъгли, картината е ок.
    Samsung UE50NU7092 - VA панел, по-добър контраст и черно (и като цяло по-добра картина) от лг-то, по-голямо размиване
    на цветовете при гледане от различни ъгли..

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #4999
    [QUOTE=lizard;918178]Предстои ми покупката на телевизор за спалнята. Ще е закачен на стената близо до прозорец, така че да приемем че около него ще е светло.
    Не се използва приемник, телевизията влиза по коаксиален кабел. Ще се използва за гледане на HD телевизия и филми от USB устройства. Разстоянието от леглото до телевизора е 2,20м-2,30м, така че мисля да се вмъкнем в размер 49-50". Бихте ли ми препоръчали UltraHD телевизор от марките Sony, Samsung, LG, Panasonic или Philips до 800-900лв. Разбира се, ако мислите че има ТВ, извън тези марки, който да си заслужава, отворен съм за предложения.

    https://m.emag.bg/televizor-led-smart-lg-50-126-sm-4k-ultra-hd-50uk6950plb/pd/DHTRVFBBM/

    В момента има ваучери за 10% отстъпка и ти влиза точно в бюджета. Има magic дистанционно и плеъра му със сигурност е възможно най-добрия вграден, което е важно за гледане през USB.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #5000

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Свържи ги с един блу-рей плеър и им пуснете кадри на нощно небе със звезди. На OLED ще видиш ровече звезди от LCD.
    Във видеото има точно това сравнение от 14:16 и на ЛСД се виждат повече звезди.


  7. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #5001

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Определено, локалната подсведка на Сони е на високо ниво. А на скъпите QLED истории на Самсунг куца отвсякъде...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #5002

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Всъщност точно този модел харесах в Extreme Digital, 869лв с VA матрица.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #5003

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    хахах да христослав лъже хората вика че олед няма black crush което не е вярно във всички ревюта го пише че се губи детайл в черното и сенките ... също така каза че всички дисплеи страдат от burn in и image retention и тва не е вярно VA/IPS нямат такова нещо само oled и plasma го имат ;

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5004

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    ХМ, ако вземеш да прочетеш упътването на всеки LCD тв ще видиш предупреждение да не се оставят за дълго неподвижни изображения, защо ли? Сигурно щото не може да им стане нищо ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #5005

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    да бе да аз колко lcd/led/tft съм имал и монитора ми е такъв стои неподвижен по 20 часа на ден никога не се е отпечатвало нищо за разлика от плазмите и олед ;

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5006

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И ĸaĸвo пoвeчe ce oчaĸвa дa ĸaжa/нaпишa, cлeд ĸaтo ĸaзвaм/пишa, чe личнo cъм виждaл oтпeчaтвaнe нa LСD/СRТ, имa пpeдyпpeждeниe oт пpoизвoдитeля дa ce внимaвa и дa нe ce ocтaвят зa дългo нeпoдвижни изoбpaжeния ... и пocтнax cнимĸи нa тaĸивa oтпeчaтвaния ?

    Hямa ĸaĸ дa ĸaжa нa чepнoтo - бялo , вepoятнocт имa въпpeĸи, чe пpи пoвeчeтo мoдeли e мнoгo тpyднo дa ce пocтигнe .

    Maлĸo ĸaтo пpиĸaзĸaтa зa шoпa и жиpaфa cтaнa paбoтaтa мaй ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5007

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от toni_di Виж публикацията
    Здравейте, бихте ли ми позволили да перифразирам малко, зададеният от мен преди няколко дни въпрос, а именно, интересуваме сравнение между
    Panasonic TX-65EX703 и Sony Bravia XF 83 - 60" ?
    двата модела не са равностойни.
    Първият е 50/60Hz - вторият е 100/120Hz
    Първият матрица S-MVA(Innolux), вторият е с евтин вариант на UV2A(Sharp) - разликата в контраста е над 50% в полза на първият
    EX780E за съжаление свърши, неговият наследник беше FX780 но с IPS матрица, а тазгодишният му наследник ще е GX900(пак IPS), който доколкото разбрах, няма да се продава в България

    Цитат Първоначално публикувано от -Shark- Виж публикацията
    Във видеото има точно това сравнение от 14:16 и на ЛСД се виждат повече звезди.
    Това клипче го забрави. Изрично ти потчертах да правиш сравнение в тъмно помещение - където е силата на OLED.
    Ако прегледаш същият видеоматериал на референтен монитор, ще видиш, че LCD изсветлява зони, които в оригинала са далеч по тъмни. Един от ведостатъците на локалното затъмняване при LCD е цъфтенето(blooming), тъй като при осветяване на даден по-ярък детайл, LED клъстера осветява много по-голям сектор.
    https://www.youtube.com/watch?v=MfFhZ-MmdLI
    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    хахах да христослав лъже хората вика че олед няма black crush което не е вярно във всички ревюта го пише че се губи детайл в черното и сенките ... също така каза че всички дисплеи страдат от burn in и image retention и тва не е вярно VA/IPS нямат такова нещо само oled и plasma го имат ;
    Двете технологии имат проблем с възпрозвеждането на първите и последните степени яркост при 8 битов сигнал - при тест ги сливат, и не може да видиш разлика в градациите от 0 до 16 и от 240 нагоре
    8 бита правят 256 степени на яркост. Пусни такъв тест на двата телевизора и виж при кой от двата ще видиш по-голямо покритие....ще преброиш на око повече различиими градиенти
    https://gregbenzphotography.com/phot...epth-photoshop

    image retention при LCD телевизорите е различен от този при OLED.
    При LCD се ползват цветни филтри, които с течение на времето и при експлоатация с по-ярка картина изсветляват и цветовете избледняват

    https://www.cliosport.net/threads/im...-fault.755000/
    https://www.youtube.com/watch?v=sbR2VhHLuW0
    https://www.neowin.net/forum/topic/1...ention-on-lcd/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-02-19 в 23:47.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    13
    #5008

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Някой който притежава ОЛЕД може ли да каже нещо по въпроса как стоят нещата с филми 24 кадъра в секунда, има ли stuttering или някакво забиване? Защото четох че има такъв проблем. Времето за реакция на ОЛЕД било 0 и се получавало stuttering от 40 милисекунди, когато се пусне видео с нисък frame rate и това правило гледането на филми или футбол много кофти. Това вярно ли е ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #5009

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    Това клипче го забрави. Изрично ти потчертах да правиш сравнение в тъмно помещение - където е силата на OLED.
    Ако прегледаш същият видеоматериал на референтен монитор, ще видиш, че LCD изсветлява зони, които в оригинала са далеч по тъмни. Един от ведостатъците на локалното затъмняване при LCD е цъфтенето(blooming), тъй като при осветяване на даден по-ярък детайл, LED клъстера осветява много по-голям сектор.
    https://www.youtube.com/watch?v=MfFhZ-MmdLI
    Доколкото виждам сравнението е в тъмна среда. Тук въобще не може да се твърди, че по детайлната картината на ЛСД-то е плот на цъфтене. Просто в случая ЛСД-то е с по-добра обработка на картината от гледна точка на по видими детайли и благодарение на възможностите му за висока яркост ...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #5010

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, от днес съм с 55'' LG SK8100. Нямах много време да му обърна повече внимание, но питането ми е следното. В настройките на картината има режим HDR effect. Това означава ли че само в този режим имам HDR, a в другите нямам. И бихте ли ми препоръчали някакви настройки на TruMotion, филми го изключвам но за спорт?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе