Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 446 от 620 ПърваПърва ... 396436444445446447448456496 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,676 до 6,690 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6676

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Напълно си прав.И твоят казус не е само твой и е важен и интересен.
    Последните тв-ри които си купих бяха от Технополис(не е реклама).Единия онлайн и си го разопаковах,а последния LG 55''B6 ходих д го видя в магазина,разбрахме се да го опаковат,доставят изпробват у нас(за да се уверя,че всичко е наред) и тогава платих.Разбира се,че нямаха нищо против.Който плаща ,той поръчва музиката.
    Лошото е,че цените 9им не винаги са актуални и често дори се различават драстично с доставките от чужбина.
    И нямат някои модели!Продължават да търсят само печалбата от бивши имена.Няма да ги изброявам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #6677

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Tова с доставките е наистина неприятно.Да ти го клопнат на улицата....Мисля си ,че 10-на лв. може и да решат въпроса,ама зависи от куриера.
    Моля? Веднъж си е платил човекът за доставка до вратата и втори път трябва да плаща на някакъв нещастник, на когото вече му е платено да си свърши работата?? Не, аз наистина не разбирам такова мислене. Вместо да бъдем крайно взискателни като клиенти и да сме крайно нетърпеливи към подобни "явления", ние ще плащаме допълнително?!?

    Купих едни слушалки от немския амазон. Върнах ги като хората ми върнаха за доставката повече пари отколкото бях дал за нея. Беше ми минал абонамент за amazon prime автоматично за 8 паунда, писах им на чата, че не съм го ползвал и няма да го ползвам и за 30 секунди се разбрахме да ми върнат парите. Винаги като пиша мейл ми отговарят компетентно и в рамките на деня. Ето това е first class service, за това Безос ще става още по-богат и подобно обслужване и отношение трябва да изискваме от всеки, на който си даваме парите ни.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Swon одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #6678

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Drago9205 Виж публикацията
    Малко ми е нудобно, че заради моят казус се събират 2 страници офтопик. Но аз не виждам причина да не се уважи подобна рекламация при положение, че:
    1. Реагирал съм на момента когато разопаковах (и в рамките на 1 час от доставката)
    2. Платил съм за здрав телевизор, а той видимо е сериозно повреден
    3. Кашоните/опаковката са повредени (което беше и в описанието на продукта), тоест никой не може да ми гарантира, че всичко е било пакетирано и обезопасено адекватно
    4. Стиропорът в кашона е счупен (не от мен) и стойките на телевизора не са прикрепени към съответните им места, а се търкалят свободно
    5. Пратката не ми е доставена до посочен адрес (вход, етаж, апартамент), а пред вход
    6. Неудачно е пред входа да се разопакова тежка и чуплива техника, а и няма къде да се включи. По-скоро това е допълнителен риск - как да разопаковам пред входа, ако вали да кажем?
    7. Куриерът не ми даде да подпиша нищо при предаване на пратката
    8. Куриерът нито ме попита, нито предложи преглед на пратката

    Разбира се има и грешки от моя страна - можех да настоя на куриера да отворим и извадим телевизорът пред блока (което все още мисля, че не е добра идея) или да я качи до апартамента. Дори при проверка в офис на куриер пак е възможно човек да не види дефект или повреда, защото времето и условията са ограничени - това значи ли, че клиентите трябва да биват прецакани.

    Истината е, че уважаването на такива основателни претенции е признак за добър customer service и е нещо, на което едва последните години можем да се радваме по-масово в БГ. До преди известно време продавачите правеха каквото си искат, а хората бяха свикнали да преглъщат. Имал съм дефекти на слушалки и клавиатура поръчани от европейски магазини, като даже не ми искат особени детайли освен снимка и връщат парите (пращат нов продукт) без дори някой да събира дефектния.
    Ти не виждаш причина, но ако си беше купил телевизора от друг онлайн магазин и беше постъпил по същия начин, сега щеше да си го гледаш вкъщи и да се чудиш ...

    "Преглед на стоката. Рекламации

    При получаването на стоката купувачът е длъжен незабавно да я прегледа и в случай, че констатира явни недостатъци, липсата на някой от придружаващите я аксесоари и/или на който и да е от изискваните от българското законодателство документи, незабавно да информира лицето извършващо доставката. Ако не направи това, вещта се смята за одобрена, като купувачът губи правото по-късно да претендира, че стоката му е доставена с явни недостатъци, липсата на някой от придружаващите я аксесоари и/или на който и да е от изискваните от българското законодателство документи."

    Това е нормалната практика.

    Преди да си купиш телевизора си знаел доставката до входа ли е, до апартамента ли е и си организираш нещата така, че да може да прегледаш пратката. Съгласен съм, че не е удачно пред входа да се разопакова тежка и чуплива техника и по тази причина е необходима предварителна организация ...

    Естествено това не са упреци към теб. Това дали си проверяваш пратките преди да платиш е въпрос на личен избор.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Моля? Веднъж си е платил човекът за доставка до вратата и втори път трябва да плаща на някакъв нещастник, на когото вече му е платено да си свърши работата?? Не, аз наистина не разбирам такова мислене. Вместо да бъдем крайно взискателни като клиенти и да сме крайно нетърпеливи към подобни "явления", ние ще плащаме допълнително?!?
    Има условие, ако не е посочил ...

    "Поръчаните продукти, предлагани от eMAG, се доставят в цялата страна, чрез куриер на Econt, Рапидо или Европът до вратата на посочения от получателя адрес. За целта получателят следва да посочи етажа, до който продуктите следва да бъдат доставени в полето за адреса в електронния формуляр на emag.bg, определено за това. В противен случай, доставаката ще бъде извършена до сградата, посочена като адрес за доставка."

    Не е посочил етаж за доставка или не е изискал от куриера да си свърши работата ...

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6679

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Моля? Веднъж си е платил човекът за доставка до вратата и втори път трябва да плаща на някакъв нещастник, на когото вече му е платено да си свърши работата?? Не, аз наистина не разбирам такова мислене. Вместо да бъдем крайно взискателни като клиенти и да сме крайно нетърпеливи към подобни "явления", ние ще плащаме допълнително?!?

    Купих едни слушалки от немския амазон. Върнах ги като хората ми върнаха за доставката повече пари отколкото бях дал за нея. Беше ми минал абонамент за amazon prime автоматично за 8 паунда, писах им на чата, че не съм го ползвал и няма да го ползвам и за 30 секунди се разбрахме да ми върнат парите. Винаги като пиша мейл ми отговарят компетентно и в рамките на деня. Ето това е first class service, за това Безос ще става още по-богат и подобно обслужване и отношение трябва да изискваме от всеки, на който си даваме парите ни.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Т-р до вратата не е опция! Най-добре е да го пуснеш и да видиш картината,защото се съмнявам,че при удар е възможно да има невидими на пръв поглед дефекти.
    Разбира се най-добре е да стане случая който описах последно,но не всичко го има където искаш,да бне говорим на каква цена.
    Така,че дори логиката ,закона и квот да е да е на моя страна,по-добре е да направя всичко възможно да си прегледам пратката.Защото после оплакванията във форума няма да ми помогнат.
    Хубаво е да споделяме относно начина на доставка ,защото занапред и-нет търговията ще стане основна,не само заради сегашнбото по0ложение.
    -Shark- одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #6680

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от -Shark- Виж публикацията
    Не е посочил етаж за доставка или не е изискал от куриера да си свърши работата ...
    Лошото е, че все по-често трябва на всекиго да обясняваме как да си върши работата, а понякога като си в някаква еуфория не искаш да си разваляш настроението :D

    Иначе съм задал пълния адрес, но куриерите често ги мързи и са неадекватни - този ми стовари телевизора отпред, като го питах дали да се подшиша някъде, а той ми каза - няма нужда. Можех спокойно да кажа на Емаг "опа я пратете друг телевизор, че тоя не дойде, не съм подписвал прием на телевизор аз". Както аз съм бил максимално коректен с тях и не съм злоупотребил - така очаквах и те да не го правят и да ми уважат иска, просто трябва да има коректно отношение и от двете страни
    Swon одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6681

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не видях дали е бил с наложен платеж или?....Зашото ако си го платил с наложен,куриера също може да каже,че не е получил пари.Ако е през банката е така.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #6682

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Онлайн го платих, все се каня, че от БГ и околие само с наложен ще поръчвам, но е неудобно тегленето когато става дума за по-големи суми.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #6683

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    От Еконт ми казаха днес(управител на офис), че ТВ от Емаг с тях се качва до 10ти етаж (ако откажат се обаждаш на оператор) и има право на преглед. Нямало тест...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #6684

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Достатъчно е да няма външни следи от нараняване. От там нататък винаги може да има дефект. Не може да тестваш всичко - пиксели, звук, портове и какво ли не. После имаш 14 дни да го върнеш по закон.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  12. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #6685
    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Достатъчно е да няма външни следи от нараняване. От там нататък винаги може да има дефект. Не може да тестваш всичко - пиксели, звук, портове и какво ли не. После имаш 14 дни да го върнеш по закон.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Имаш , ако не е механично увреден ,ако е пиеш студена вода . Затова най-добре доставка до адрес с 15 мин тест. Ако не позволяват куриера/продавача > следващия .
    cable и Swon харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    67
    #6686

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тия малоумници от Европът във всеки град имат по един луд куриер. Навремето ( 2017 година ) ми достави куриер на ЕвроЛуд конзола. Три часа се кандърдисвахме да влезе, да си пробвам конзолата. Ама виж я на пътя и ми плати 1000 лева на пътя. Докато се пенявеше от злоба, и ме гледаше на кръв все едно съм блъскал жена му на бял чаршаф, се чудех дали да го положа или да го изгоня. Много нагло и агресивно копеле. Още ме е яд че не го ударих и изгоних. Влезе в нас, пробвах я за 5 мин и си тръгна психото. Още ми горчи случката в устата, като погледна конзолата. Удоволствието от новата придобивка, така и не го усетих.

    Добре че пратката не беше пералня или хладилник
    Този пост е редактиран от Swon; 30-04-20 в 22:27.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6687

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Имаш , ако не е механично увреден ,ако е пиеш студена вода . Затова най-добре доставка до адрес с 15 мин тест. Ако не позволяват куриера/продавача > следващия .
    Преди малко гояорих с централата на ED за една поръчка и се сетих да попитам и за тв-те.
    Та човека каза същото......наложен платеж!>до адрес>15 мин тест>ако куриера откаже просто не плащаш и се обаждаш по телефона...
    Пък ,ако се стигне до последното,може би той пръв ще се обади,защото проблема е възможно да му е по-голям.
    А черпенето е по желание,всеки си знае
    Swon одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    8
    #6688

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здpaвeйтe, пиша тук с молба, няĸoй aĸo имa нaблюдeниe въpxи Ѕоnу ХG8505 или дpyг мoдeл oт ХG85 ІРЅ cepиятa ĸaĸ ce пpeдcтaвя и дaли cи зacлyжaвa нa фoнa нa пaзapa... ниĸoгa нe cъм имaл ІРЅ мaтpицa, a VA и тoвa мe пpитecнявa, a бюджeтa зa 55 инчa зa cъжaлeниe e дo ĸъм 1400 ... oтвopeн cъм и зa дpyги пpeдлoжeни...Ѕаmѕung виждaм, чe нe пoддъpжaт звyĸoви фopмaти, нo нe съм ги изĸлючил cъвceм... глeдax Раnаѕоnіс 58GХ800, нaпълнo нeпoзнaт coфтyepът зa мeн...Блaгoдapя..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #6689

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Бягай от ТВ-та с IPS матрица.

  18. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #6690

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не е лош като картина особено ако трябва да се гледа под ъгъл , но е тъмен . Ако стаята е светла по-скоро 55q60

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе