Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 500 от 620 ПърваПърва ... 450490498499500501502510550 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,486 до 7,500 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #7486

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Daniel356 Виж публикацията
    А как се гледам филми директно на смарт телевизора? Не youtube, за тях е ясно, има си приложение. Но например за новите от Zamunda?
    Ако телевизора ти е с операционна система Андроид, от Google Play си сваляш Кodi и го настройваш по начина описан тук:

    Коди - гледане на торенти (стрийминг).
    Така директно ще си влизаш в торентсайта и ще си пускаш филма без да ти трябва лаптоп, флашка или външен хард за да гледаш филми от Маймунда или Арена.
    ronnie72, Daniel356 и deagle харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7487

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от forfisher Виж публикацията
    Здравейте! Може ли да ме насочите към тв - 55 инча, който ще се използва за филми (HBO Go, Netflix и филми през usb флашка/хард/компютър), youtube и любителски гейминг на пс5/компютър (не мисля, че имам нужда от 120хц, VRR и т.н.т.). Бюджет до 1300лв.
    Плюс ще е ако има apple airplay 2, но е нещо, което мога да прежаля, тъй като това доколкото разбрах е feature достъпен на LG, Samsung и Sony телевизори, но днес - след като отидох да разгледам на живо в тех****лис не останах впечатлен от това, което видях от ЛГ и Самсунг в този ценови клас, но съм готов да бъда убеден в обратното
    Засега съм се спрял на следните тв-та:
    Philips 58Pus8535
    SONY KD-55XH8096
    Hisense 55U7QF - не съм го виждал на живо и го слагам на база на изчетеното и видяно в интернет.

    Мога да направя компромис и с 50инчов телевизор, който влиза в бюджета и може да предложи повече.
    Също така на живо много ми хареса SONY KD-55XH9096, който е доста над бюджета. Та моля за пояснение какво повече от 120хц и VRR ще ми даде от горните тв-та.

    Поздрави и благодаря предварително!
    Ами най-добре е да си ги сравниш на живо и да прецениш между Филипс-а и Сони-то. И двата отговарят на заданието и вече индивидуални предпочитания могат да наклонят везните
    Филипс-а - VA панел и +3", Амбилайт, по-висок контраст, по-дълбоко черно
    Сони-то - IPS панел, по-широки ъгли на гледане от моделите с VA , уж по-безпроблемни ..., но и доста по-нисък контраст, глоу ефект и за ползване в предимно светли помещения...

    ХН90 е с директ ЛЕД подсветка с локално затъмнение
    Swon одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #7488

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Това е ясно , но не виждам смисъл да даваш още пари , а да имаш смарт тв.
    Дано някога ги направят наистина смарт.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    1
    #7489

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, може ли съвет за 43" телевизор, Ще се ползва с булсат приемник и TV box (Kodi, филми), До сега бях със Samsung UE32F5700. Като бюджета е ограничен и е макс. до 750лв, знам че е малко но това е положението. Загледал съм се в тези модели:


    SAMSUNG UE43TU8072
    LG 43UN74003LB
    Philips 43PUS7805


    Ако има по-добър вариант за тези пари, моля споделете

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7490

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    tilimir
    При сигнал от външен приемник, няма значение кой от трите модела ще си вземеш.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    5
    #7491

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да се похваля, дойде телевизора - Panasonic TX-58HX810E. След малко настройки, картината е чудесна. Имам проблем с HDMI от компютъра под линукс, но под уиндоус всичко си работи - картина, звук, тръгна от първия път.
    Телевизора си ъпдейтна фърмуера след свързване с интернет (с кабел), часовете на работа са 0, опаковката беше леко наранена но куриера от Еконт се беше постарал да е застопорен и нямам забележки, всичко е наред.

    Като цяло, много добри първи впечатления, 4к клипчетата от тубата са с чудесна картина, ОС-а работи бързо, без замисляне и циклене, интернета ми е 50 Mbps, приложенията за инсталация са ограничени, но повече ме вълнува
    звук и картина и там се справя чудесно за цената си (1250лв с доставката).

    Една-две питанки, ако някой се е сблъсквал:
    -може ли да управлявам устройството на А1 с телевизора на дистанционното, не е зор, просто ми е интересно.
    -външен хард с филми, поддържани формати от телевизора, как мога да пусна филм, вижда външното usb, но не виждам избор за плейване на нещата които са вътре, или идеята му е да се форматира от телевизора и да се ползва за запис?
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7492

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Честито и със здраве да си го ползваш!
    Филмите от външен ХДД са достъпни през HOME>Устройства и там би трябвало да го виждаш листнат. Тръгва почти всичко, но звука трябва да е Долби.
    Когато го форматира тв ще може да го ползваш само за запис от тв и ще се гледат само на същия тв.

    Ако устройството на А1 поддържа СЕС протокол за управление по HDMI би трябвало да може да го управляваш ..., но имам сериозни съмнения, че поддържа.
    ronnie72, Swon и deagle харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #7493

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз само за пробата (винаги ще си ползвам външен медиаплеар) пуснах една серия от сериал от usb флашка директно от моя Панасоник. Нямаше проблеми, по начина описан по-горе. Имаше само един трик как да се пусне външния файл бг субтитри с едно контекстно по-различно достъпно меню.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #7494

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    Хубара картина и поддръжка на Hdmi 2.1 за PS5.
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...6b-p551455281/
    Преди месец два писах, за избор, но ето, че вече ми се иска да взема нещо по-голямо и хубаво.
    Бях се спрял на по-скъпия модел xh9505, но не ми се дават 5-600 лв горница заради вече активния eARC.
    Мисълта ми е, че в сайта на Сони пише, че KD-65XH9096 ще има eARC след ъпдейт...
    В крайна сметка масово блурей филмите са все още fhd и няма да ми е проблем да си ги гледам от лаптопа, по този начин ще имам и dts-hd и dolby TrueHD. От друга страна 4к hdr ремуксите си имат освен високо качество аудио и по един обикновен dts или DD, които си се плейват без проблем от флашка и ще мога да си изкарам звука на системата която не поддържа eARC (която опция и Сонито няма още).
    В тоя ред на мисли заслужава ли си тва Сони за 2300 лв., ще се отразявам ли в телевизора при тъмни сцени защото често гледам филми през деня и не е напълно тъмно. Прозорците ми се падат от дясно и са с бели щори.
    Гледам от 2.30 метра за сега на 46 инча ТВ. До одеве седях на тва разстояние в един приятел и неговия 65 ТВ и не ми беше голям проблем. Но неговото lg nano 79 (по спомем) прави стабилно огледалце...
    Гледам на тв единствено филми и сериали, имам и iptv от Виваком, но там върви само бтв комеди за лека нощ, игри не играя. Пускам си понякога hbo go като ме мързи да си пусна лаптопа, слушам си и spotify. Това го правя в момента през chromecast.
    Това Сони добър избор ли е за нещата които правя? Благодаря.
    Този пост е редактиран от evdiko; 27-01-21 в 22:38.

  12. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #7495

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И двата са добър избор , но аз бих дал малко повече за xh95 , определено ще оцениш по яркия екран. Най добре да се видят и двата наживо и тогава да се прецени.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #7496

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ами аз бях приготвил първо 1300 1500 лв... Почти двойно сега, или 600 лв. спрямо xh9096 заслужават ли си 200 нита повече? При положение, че ще гледам от 2.3 метра? 2900 лв. е xh95.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #7497

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ако можеш да си го позволиш и ще е основно за филми купи 95 модела. Аз се чудих и взех 65xh9096, ползвам го за нетфликс, ютюб и флашки/лаптоп, телевизия не гледам и въпреки че съм много доволен от телевизора, ако сега ми предстоеше покупката щях да взема 95.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #7498

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    LG nano79 го дават средно 300 400 нита, xh90 700, а xh95 900. Мисълта ми е, че LGто ми се вижда доста ярко, при това от 4 5 метра, какво остава за xh90 което е с двойно по висока яркост... В тоя ред на мисли не ми се дават 600 лв. повече. Аз и сега мисля, че xh90 ще ми извади очите от 2.3 метра...
    Щом го имаш, кажи моля те отразяваш ли се денем в него като гледаш???

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #7499

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И тука малко притеснителни неща. Флагмана няма hdmi 2.1, въпреки че е с eARC, а xh9096 има... Или не схващам точно?
    Тва по някакъв начин ще ми е проблем ли при положение, че ще гледам блурей и ремукси с най високо качество? Намерих xh95 за 2700 лв. Та се замислих да не вземам ли...
    https://amp.reddit.com/r/bravia/comm...mi_21_port_in/Screenshot_20210128-144613_Opera.jpg

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #7500

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    2.1 и eARC трябват ако ще ползваш плеистейшън.
    https://zora.bg/product/kd55xh9505baep има и 10 % отстъпка сега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе