Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 560 от 620 ПърваПърва ... 510550558559560561562570610 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,386 до 8,400 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8386

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Ако гледата сравненията на rtings, няма да си купите Сони въобще. Само им вижте препоръките за най-добри телевизори..

    Разликите са видими, и това е обяснено в края на ревюто тук https://youtu.be/ZMcWP0bhaW4

    Започва с това, че е с по-ярка картина, и след това обяснява за вторият процесор.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rtings не само че ги гледам,а дори предпочитам пред собствени аматъорски оценки и заключения.И rtings са прави за SONY.Труден е за препоръчване поради високите цени които иска.Никъде и никога не са казали ,че са лоши телевизори.
    А клипа с ''разликите'' сме го гледали отдавна.По-ярка картина едва ли е нужна на някой,а за втория процесор хубаво обяснява,ама в rtings гледат крайния резултат,т.е. картината при спорт,филми,.......Интересно ,ако попиташ автора как оценява накрая разликите в проценти дали ще са повече от един?И дори да са кой би си купил при цена(за 75'') 2250/3000.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #8387

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Rtings не само че ги гледам,а дори предпочитам пред собствени аматъорски оценки и заключения.И rtings са прави за SONY.Труден е за препоръчване поради високите цени които иска.Никъде и никога не са казали ,че са лоши телевизори.
    А клипа с ''разликите'' сме го гледали отдавна.По-ярка картина едва ли е нужна на някой,а за втория процесор хубаво обяснява,ама в rtings гледат крайния резултат,т.е. картината при спорт,филми,.......Интересно ,ако попиташ автора как оценява накрая разликите в проценти дали ще са повече от един?И дори да са кой би си купил при цена(за 75'') 2250/3000.
    При 65 инча при намалението и на двата разликата идва 360лв.

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #8388

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Rtings не само че ги гледам,а дори предпочитам пред собствени аматъорски оценки и заключения.И rtings са прави за SONY.Труден е за препоръчване поради високите цени които иска….
    Собствени аматьорски заключения [emoji3]? HDTVTest известен калибратор в Англия и работи от години. Ако видиш ревюта и на американските ентусисти, ще видиш колко подобни са на заключенията на тези на HDTV test.

    Не си купувай като ти е скъпо, но друг е въпроса струва ли си. Алтернативният модел на X95J на самсунг е по-скъп примерно, а ревютата им са на кантар.

    Новите модели на Сони винаги стартират с високи цени като след няколко месеца падат и се нормализират така, че обикновенно предлагат отличен избор в класа си.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #8389

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    По-ярка картина едва ли е нужна на някой,а за втория процесор хубаво обяснява,ама в rtings гледат крайния резултат,т.е. картината при спорт,филми,.......Интересно ,ако попиташ автора...
    И да ти кажа, на мен по-ярка картина ми трябва, за HDR филмите, всеки нов модел телевизор е с по-ярка картина.

    Сони направиха само един модел с един процесор и спряха, сигурно има причина за това.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8390

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Собствени аматьорски заключения [emoji3]? HDTVTest известен калибратор в Англия и работи от години. Ако видиш ревюта и на американските ентусисти, ще видиш колко подобни са на заключенията на тези на HDTV test.
    Казах ''Пред собствени...'' т.е. моите ,а не на когото и да било друг.
    Освен това като ти трябва яркост,черна униформа трябва ли ти?Или не?
    И кой квото иска да си купи.Дават му се пари и мисли че е по-добро,не съм го спрял.
    Повторих сто пъти в тази и други теми,че най-добрите сайтове са rtings,hdtvpolska,flatpanelshd.Който има желание ще види прегледите там и ако му приличат на тези в тубата слуша...когото си иска.
    И няма лошо някой да работи в Англия.Дори и да спести пари и да си направи сайт,какъвто мисля имаше,където да онагледява изводите си.

    п.с. А ти щом си на ниво да определиш кои са ''ентусиасти'' и кои не,аз с тебе не мога да споря.
    Освен това ако си изгледал повечето клипове на както казваш hdtvtest,ще знаеш,че винаги хвали SONY.За разлика от другите,които дадох където заключенията са доста по-разнопосочни.
    Не мисля да анализирам защо.

    И както казах не мога да дам точна преценка кой кой е,но ако човек за момент се спре и влючи главата си в уравнението,помисли си колко ''ентусиасти'' работят ,с каква база и техника ,как онагледяват заключенията си,а не повтарят рекламите кой с колко процесора бил....в споменатите сайтове и ги сравни с някои yt герои няма да му трябва да е кой знае къв специалист за да се сети за кво иде реч.
    Този пост е редактиран от inches9; 15-04-22 в 13:10.

  7. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #8391

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията

    п.с. А ти щом си на ниво да определиш кои са ''ентусиасти'' и кои не,аз с тебе не мога да споря.
    Освен това ако си изгледал повечето клипове на както казваш hdtvtest,ще знаеш,че винаги хвали SONY.За разлика от другите,които дадох където заключенията са доста по-разнопосочни.
    Не мисля да анализирам защо.

    И както казах не мога да дам точна преценка кой кой е,но ако човек за момент се спре и влючи главата си в уравнението,помисли си колко ''ентусиасти'' работят ,с каква база и техника ,как онагледяват заключенията си,а не повтарят рекламите кой с колко процесора бил....в споменатите сайтове и ги сравни с някои yt герои няма да му трябва да е кой знае къв специалист за да се сети за кво иде реч.
    Ти пък ако си чел rtings, знаеш, че повечето ревюта за Сони са негативни. Доста измислени са им класациите, за мен лично. Примерно LG C1 е най-добрият олед? Алтернатива му е Sony A90J за филми. Само дето така леко са прескочили Sony A80J, и A90J не е в тази категория. За Панасоник, никой нищо (не ги знам продават ли се в щатите..).

    HDTV test ги е хвалил, основно топ моделите, но не винаги, за конкретният модел, си казва една доста премерена оценка, като като споменава всички плюсове и минуси.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8392

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Ти пък ако си чел rtings, знаеш, че повечето ревюта за Сони са негативни. Доста измислени са им класациите, за мен лично. Примерно LG C1 е най-добрият олед? Алтернатива му е Sony A90J за филми. Само дето така леко са прескочили Sony A80J, и A90J не е в тази категория. За Панасоник, никой нищо (не ги знам продават ли се в щатите..).

    HDTV test ги е хвалил, основно топ моделите, но не винаги, за конкретният модел, си казва една доста премерена оценка, като като споменава всички плюсове и минуси.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ами ясно е,че C1 може да не е най-добрия.Но ти за един спорен(!) процент би ли дал 50% отгоре цена за G1 или SONY.Това се опитват да ти кажат.А като си юнак,давай.Аз ако бях,даже нямаше дори да ти кажа.
    Освен това аз няма как да сравня тези ''ентусиасти'',колкото и да са много и богати с Дарко,просто защото последния не дава подобни х-ки на картината и аз няма как да му знам замерванията(както нагледно са показани в rtings/hdtvpolska).Ако ти ги знаеш покажи ги едно до друго и коментирай.
    Казах,че който знае да почва.

    п.с. И всички ревюта на SONY са негативни заради цената,да повтаряме 100 пъти ли?

  10. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #8393

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Ами ясно е,че C1 може да не е най-добрия.Но ти за един спорен(!) процент би ли дал 50% отгоре цена за G1 или SONY.Това се опитват да ти кажат.А като си юнак,давай.Аз ако бях,даже нямаше дори да ти кажа.
    Може би знаеш, но не може да се гледат само проценти и показатели, подвеждащи са.

    Последното ревю на The Installer, сравнявайки ги един до друг C1 и A80J, показва видими разлики в картината, и ясно си казва, че LG има предимство само в игрите.

    Мнозинството от хората не играят само игри, няма как да им препоръчаш само заради това глобално 1 модел. Цените на A80J модел отдавна са паднали, и разликата до скоро като ги хледах беше 2-300 лева като на LG има повече намаледия и сриване ма цени, но класациите не са обновени. Да не говорим, как за алтернатива на С1 дава А90J който е наистина много по-скъп и е в дуга категория.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #8394

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    LG C1 e ширпотребата при Oled телевизорите!
    Не разбирам как някой изобщо му се занимава да го коментира!!!

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8395

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Последното ревю на The Installer, сравнявайки ги един до друг C1 и A80J, показва видими разлики в картината, и ясно си казва, че LG има предимство само в игрите.

    Мнозинството от хората не играят само игри, няма как да им препоръчаш само заради това глобално 1 модел. Цените на A80J модел отдавна са паднали, и разликата до скоро като ги хледах беше 2-300 лева като на LG има повече намаледия и сриване ма цени, но класациите не са обновени. Да не говорим, как за алтернатива на С1 дава А90J който е наистина много по-скъп и е в дуга категория.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Аз пък изобщо не играя игри,дори не ми е интересно да видя това.
    Не знам дали съзнаваш какво пишеш?
    2-3000 лв. са малко пари?Като разлика за телевизори???
    И ако са малко това за кой размер е или все тая ,според тебе....Ама за който и да е е почти двойно.Аз двойна цена за тв-р който съм сигурен ,че няма да позная ако ми ги сложат един до друг не бих дал.Казах няколко пъти,че ако си юнак давай.Ако си....ама ако беше такъв нямаше да пишеш във форуми.
    PANASONIC в САЩ не се продава(питаше по-рано,въпреки,че както в rtings,така и във форума не веднъж е писано),

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    LG C1 e ширпотребата при Oled телевизорите!
    Не разбирам как някой изобщо му се занимава да го коментира!!!
    Никой не го коментира,чакаме знаещите като тебе да ни светнат.806 е топ модела OLED,ама не бяхме се сетили.Пък и американците са толко тъпи,че дори не го внасят там.Абе да дойдат тука да видят телевизори тея хора бе.
    Как святка амбилайта?
    Уж не играем игри,ама на шарено се радваме.

  13. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #8396

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Не знам дали съзнаваш какво пишеш?
    2-3000 лв. са малко пари?Като разлика за телевизори???
    Нулите са с една по малко, двеста триста лева става на въпрос, гледал съм 65 инчовият модел.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8397

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Нулите са с една по малко, двеста триста лева става на въпрос, гледал съм 65 инчовият модел.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    И докато да те попитам не ти направи впрчатление,че така не се говори?
    Нямам повече въпроси.
    Аз си чета тези дето не се сещат.Който иска да чете специалистите във форума.Не съм го спрял.

    п.с. И като говориш за ревюта да беше дал линкове,или бива да се потрудим повечко?
    Последното ревю на The Installer, сравнявайки ги един до друг C1 и A80J, показва видими разлики в картината, и ясно си казва, че LG има предимство само в игрите.
    Ако имаш впредвид тук
    https://www.theinstaller.pro/
    казах,че може да се чете и форума със същия успех.Вероятно и по-добре.

    Ето как се дават линкове
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Кой е и дали по-добър в спорта не се наемам да споря с rtings.
    С форумни специалисти може,ама като пийна довечера едно-две малки.welcome.
    Този пост е редактиран от inches9; 16-04-22 в 13:35.

  16. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #8398

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    И докато да те попитам не ти направи впрчатление,че така не се говори?
    Нямам повече въпроси.
    Аз си чета тези дето не се сещат.Който иска да чете специалистите във форума.Не съм го спрял.

    п.с. И като говориш за ревюта да беше дал линкове,или бива да се потрудим повечко?

    Ако имаш впредвид тук
    https://www.theinstaller.pro/
    казах,че може да се чете и форума със същия успех.Вероятно и по-добре.
    Съжалявам, че не се разбрахме. Мисля че прекалено много се връзваш и се опитваш да пишеш лични нападки дали съм юнак или някакви такива. И не, не пиша много във форумите, но ги следя защото има хора с опит, които сподел интересна информация.

    Аз гледайки ревюто през youtube, на телевизор забелязах разлика в картините, и цената не е двойна.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8399

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Съжалявам, че не се разбрахме. Мисля че прекалено много се връзваш и се опитваш да пишеш лични нападки дали съм юнак или някакви такива. И не, не пиша много във форумите, но ги следя защото има хора с опит, които сподел интересна информация.

    Аз гледайки ревюто през youtube, на телевизор забелязах разлика в картините, и цената не е двойна.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Напротив ,напълно се разбрахме.Не съм те нападал,а казах ,че ако ти се давт повече пари(беше писал 2-3К!!!,кво да правя,чети не си и поправил,за размера да не говорим,аз приех,че при 77'' и не съм длъжен да търся часове,за да отговарям на такива неща:
    има хора с опит, които сподел интересна информация.
    Значи като някой,напр. като мене,форумен писател пише е с опит, а когато една дузина специалисти със 100k $ заплата мерят,гледат и сравняват са без????????
    Ако само си помислиш какво говориш!?

    Аз гледайки ревюто през youtube, на телевизор забелязах разлика в картините
    Дали ще гледаш през youtube или ще сънуваш е едно и също.В rtings,които ти като познавач обяви за ''ентусиасти'' са снимали как гледат....
    Дa беше видял,преди да пишеш,а?И трябваше вместо да се обясняваш да дадеш връзка към това което си гледал в споменатото издание????

    А ''се връзвм' защото 10 пъти ти казах,че нямам желание да споря с тебе,а ти продължаваш с нови измишлъотини.
    И освен опитни писатели във форума има и неопитни читатели и не заслужават да четат на кой кво му се иска,или кой кво видял в тубата(или сънувал).

    Спирам с дебата.Обясних горе защо,кой разбрал,разбрал.
    Този пост е редактиран от inches9; 16-04-22 в 14:57.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #8400

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    C1 може да е ширпотребата на ЛГ, обаче очите ми остават всеки път като отида и го загледам и вътрешно си псувам, че трябва да взема X93J, защото у нас тв се използва често за фонов шум от жената.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе